865
Windows Xp 154megás változata
  • Calver
    #865
    még ezt hozzá csapom, mert kicsit túl... durva

    pl internet explorer-t is kiírtja, amit win7 tiny-t összerakó experience bent hagyott... nem véletlenül.
  • bajusza
    #864
    Szerintem is jo lesz.
  • Calver
    #863
    mást találtam ami elég tuti szerintem, éspedig íme.

    kellően megkopasztottam dvd-képet, tesztelés jövő héten, ígéretesnek tűnik a cucc. service-eket bent hagytam részemről mind, csak profilt piszkáltam meg tweak-ek alatt, mert... eh.
  • bajusza
    #862
    Nem tudom, hogy egy fog-e segíteni: katt
  • Calver
    #861
    van win7-ből tiny, jelen pillanatban azt használok, csak az 32 bites. oké, szép és jó hogy lehet hackelgetni hogy PAE menjen vele és lekezeljen 4+ giga ramot, de egyre több cucc igényel 64 bites wint, abból meg nincs kopasztott.
  • bajusza
    #860
    Eleg sok helyet foglal a vinyon a Win7, lehetne kisebb is.
  • Calver
    #859
    NECRO!

    van valami hasonló cucc 64 bites win 7-hez is?
  • rausch87
    #858
    megtaláltam, necces lesz a 6 floppy DE kipróbálom
    tiny xp-hez melyik lenne jó?
  • Dj Faustus #857
    A Microsoft oldaláról beszerezhető.
  • rausch87
    #856
    az meg milyen? (a cd LG)
  • NEXUS6
    #855
    Szerintem egy egyszerű floppy rendszer lemezre lesz szükséged, amin van CD driver.
  • rausch87
    #854
    hi
    Lenne 1db p3-as gép amire szeretném feltenni ezt a tiny xp-t, viszont csak floppyról tud bootolni és csont üres a 120as és 7gbos hddje. Arra gondoltam, hogy 3-4 floppyval teszek rá ms-dost és abból telepítem parancssorból...De kellene segítség és persze minden féleképpen ezt kell rá tennem semmilyen linux nem jó ):
  • tomo
    #853
    köszi,

    hat directx nem is kell, mert játékot és egyéb 3d alkalamazást nem futtatok.
    csak filmet esetleg, ahoz meg elég egy gyengébb directx is ha egyáltalán kell hozzá.
  • NEXUS6
    #852
    Egyetértek, leszámítva, hogy a 2+ magos procis támogatás is jobb a Vista 64 esetében (AMD). A server 2003 esetében meg ugyan ez nem biztos, hogy összejön.
    Szal 1 magos + dx9, akkor tényleg w2003, vagy dx10/többmagos proci/több mint 2GB RAM akkor Vista 64, de megfelelő tweakeléssel!!!
  • Calver
    #851
    simán. de ha leszarod DX10-et akkor inkább egy szétkapott Server 2003 a nyerő szvsz.
  • tomo
    #850
    teljesítményben utólér egy vliteozott vista egy xp sp3-at?
    mondjuk 2 magos 2200MHz es intelen 2GB rammal.

    ( a csicsa nem kell jeligére )
  • Calver
    #849
    dettó, igen kellemes.
  • NEXUS6
    #848
    Amúgy most egy jól meg-vlite-ozott vista sp2-őt használok, és nagyon kúl.
  • Calver
    #847
    ollé
    válogass
  • Shifter
    #846
    hali, valaki tudna adni 1 letöltési linket? torrenteket nézegettem de semmi hasznos gugli se segített pedig kidobott 1 csomó fájlmegosztó oldalt de 1iken sincs már fenn :S
  • NEXUS6
    #845
    Kúl eza 2003!;)))
  • NEXUS6
    #844
    Találtam servert is!

    Itt
  • NEXUS6
    #843
    Én is a servert használtam sokáig csak kinyírtam egy video driver frissítéskor;(
    Sajnos olyan sokáig nem kellett telepíteni, hogy a telepítő CD-m is eltűn tazóta!;)

    innen tölthetők ugye

    Hú már rev 9 is van?!
  • Calver
    #842
    wow, én még rev 5-nél megakadtam, most is azzal tolom... linket tudsz esetleg dobni 8-ashoz priviben?

    btw, a Windows Server 2003 eXPerience Edition-ből jött ki esetleg vmi ujabb verzió? nagyon kedves oprendszer volt, csak már ezer éves.
  • NEXUS6
    #841
    Pedig én is visszatértem, asszem a rev 8 van fenn.
  • bajusza
    #840
    látom, behalt a topik, fel kéne dobni valamivel.
  • Calver
    #839
    ööö... minden verzióban benne vannak a sata driverek emlékeim szerint. nekem is előadta ugyanezt kománál, kivettem floppyt, simán felment.
  • miatyánk
    #838
    A TinyXP Rev 04-et próbáltam felrakni egy SATA-s Samsung rendszer hdd-re, de a floppys drájver betöltés nem működött. Az írta ki a telepítő, hogy nem tud olvasni egy bizonyos fájlt. Ugyan ezt a floppyt simán olvasta egy normál Xp telepítője.
    Rossz verziót próbáltam?
    Van olyan verzió, amiben benne van a SATA drájver?
    Esetleg valami hasonló alternatív Windows Xp?
  • Calver
    #837
    egy vékony kés és erős fizikai ráhatás?
  • 4kos
    #836
    Nemtudja valaki hogy az z és y billentyűket h tudom kicserélni?
  • Calver
    #835
    jobbklikk sajátgépen -> services -> printer spoolert kikeresed, jobbklikk, properties, startup type automaticra állítod, no meg elinditod, aztán feltelepíted a nyomtatót és örülsz
    szivatott engem is ezzel tinyxp koma istenesen.
  • SuperCharger
    #834
    Az egyik verzióból kigyilkolták a nyomtatótámogatást szőröstül bőröstül, de nem tudom melyikből. Lehet azt fogtad ki. Ha van egy normál wininstall cd-d, keresd ki a dll-eket arról.
    Lehet, hogy miután bemásoltad a Windows-ba őket, restart is kell, vagy regisztrálni kell a dll-eket. (vhogy regsvr32.exe-vel de ennek pontosan nem tudom a módját)
  • Norby86
    #833
    Sajnos ez nem segít,próbáltam,de ugyanúgy kiirja hogy fix all és nem megy tovább a telepítője. :( Sajnos neten sem találtam információt erről a problémárol. Azért is fordultam a néphez hátha valakinek volt vagy van hasonló problémája.
  • lck
    #832
    Ha windowsos dll hiányzik itt keress rá. Aztán másold be a Windows/System32 mappába. Hátha segít.
  • Norby86
    #831
    Sziasztok!
    Egy apró problémám támadt ezzel a tiny xp rev05-el. Vettem 1 hete egy hp 2180 nyomtatót és amikor elkezdeném installálni a nyomtató gyári cd-ről a driver hozzá,kiir két dll filet hogy nem található. Hiába megyek rá hogy ujra és újra telepítse föl,nem találja sehol azt irja. Viszont igy nem megy a nyomtatóm tiny xp alól. Valaki tud valami megoldást erre? Amugy magyar mui nyelvi csomaggal is próbáltam,de ugysem megy. :(
  • bajusza
    #830
    Szerintem ez megfelel, én is ezzel csináltam:

    TinyXP Guide
  • mousee
    #829
    oké, akkor már csak egy leírás kéne, hogy mit tegyek bele - vegyek ki, hogy egy pont ugyanolyat kapjak, mint egy tinyXP, csak 64bitesben :P
  • Laceee
    #828
    nlite
  • mousee
    #827
    Lenne egy nagyon érdekes kérdésem... egy ilyen tinyXP-t meg lehetne csinálni 64 bites xp-ből is? És ha igen, akkor mit kell beszerezni hozzá? mert nekem van egy 64 bites xp-m, ha valaki tudna segíteni ebben, akkor egy fain kis 64bites microXP-t lehetne csinálni :)
  • bajusza
    #826
    Nemrég csináltam a magyar Windows XP-ből egy TinyXP Rev01 és Rev02 verziót, a régi gépemen szépen futott (PIII 800 MHz, 128 MB RAM). nLite-tal és a TinyXP Guide-dal nagyon szépen meg lehet csinálni.