72
  • cumfu
    #72
    heló! 7600gs-t vegyél! nekem is az van és jóóóóó! a GAINWARD-ot válaszd!
  • Soldiers
    #71
    én venni akarok egy Nvidia kártyát nem tom meiket 7300 Gt vagy 7600 GS meik lehet a jobb??
  • DirectoR
    #70
    Sziasztok

    Tudom hogy nem feltetlenul jo helyre irok, de egy kis segitsegre szorulnek.
    Meghozza abban kernem a segitsegeteket hogy van nekem egy 7600 gt kartyam es hozza egy 19" wide moncsim...de a kartya felbontasaiban csak 1440x900 van ami a wide felbontasra jo, es szeretnem alacsonyabb felbontasban nezni a moncsimat.:) mondjuk 1280x720...erre van valami megoldas?
    Ez a problema a 6800 nal is felmerul?

    Elolre is koszi a segitseget....egy gyakorlatlan forumozo.:)
  • do2
    #69
    Xpertvision GeForce 7600GT AGP 8X szerintetek 350 táp elég hozzá ?
  • Gaben78
    #68
    létezik 7xxx AGP -s kártya, olcsóbbak között?
  • Roland 5
    #67
    Mi a cod 2 install kódja??? [email protected]
  • DMZ
    #66
    BitBlt:
    avg: 75.1 fps [88.0 MB/sec]
    max: 82.7 fps [96.9 MB/sec]
    min: 56.5 fps [66.2 MB/sec]

    ReverseBlt:
    avg: 159.3 fps [186.7 MB/sec]
    max: 164.9 fps [193.2 MB/sec]
    min: 136.8 fps [160.3 MB/sec]

    Geforce 6600 256 MB (nem GT)
    Én se értem mér ilyen kevés nekem
  • tehen_m
    #65
    Bár még mindig nem értem, hogy mi köze lenne a gördítés folyamatosságának (ami mint kiderült nem nv jelenség) a grafikához.
  • A Vajda
    #64
    BitBlt:
    avg: 233.6 fps [273.7 MB/sec]
    max: 388.9 fps [455.8 MB/sec]
    min: 49.2 fps [57.7 MB/sec]

    ReverseBlt:
    avg: 86.6 fps [101.5 MB/sec]
    max: 126.5 fps [148.2 MB/sec]
    min: 35.8 fps [42.0 MB/sec]

    GigaByte X800XL AGP
  • droland
    #63
    "Lefuttattam:

    6800GT : 80 fps
    X700pro: 380 fps"

    Ezt én sem értem :) Nekem is 700 jött ki (6600gt)
  • dez
    #62
    És akkor még azt is meg lehet említeni, hogy a fejlettebb videolejátszási képjavítási eljárások ATI-n csak az X1800-ason elérhetőek, Nvidián meg már a 6100-astól kezdődően. (Illetve nem is tudom, hogy ATI-n van-e továbbfejlesztett scale, nem csak a ma már alap interpolációs.)

    Igaz, Nvidián - elvileg ;) - fizetni kell az adaptív deinterlacing-ért, pontosabban az ezt tudó saját mpeg2 dekóderükért (PureVideo Decoder). De amúgy - egyes téves kijelentésekkel ellentétben egyes cikkekben - a DXVA támogatás ettől függetlenül benne van az alap driverben, tehát az ezt támogató playerek rendelkezésére áll a HW-es gyorsítás. És persze az új scale is alapképesség.
  • dez
    #61
    (Amúgy meg sokszor a Windowsos swappolás játszik bele a dolgokba.)
  • dez
    #60
    Meg visszatérve a finomgörgetésre, jobban megnézve itt Nvidián, egyátalán nem akadozik, más miatt nem egyenletes: teljesen egyenletesen megy, csak 2 dolog van: 1. Az Nvidia az egérbeállításoknál lévő görgős sorléptetési számtól függően több (pixel)soronként is lép, mint az ATI. Legalábbis úgy emlékszem, hogy az ATI akkor is szép lassan scrollozott (ami szebb látvány), ha itt több sor volt beállítva - az Nvidia csak akkor, ha 1 sor van itt beállítva. 2. Viszont az Nvidia mp-enként néhányszor egy nagyobbat ugrik a néhány pixelsornál. Szal nem akadozik, hanem időnként túl nagyot ugrik. Szóval itt nincs semmilyen "erőlködés", azt csak te képzelted bele! (Pedig épp tegnap kértelek, hogy kicsit állítsd takarékra a fantáziádat... )
  • dez
    #59
    Miféle képjavító eljárásokra gondolsz, amiből sokkal több van ATI-n, mint Nvidián?
  • dez
    #58
    BitBlt:
    avg: 615.5 fps [721.3 MB/sec]
    max: 824.6 fps [966.3 MB/sec]
    min: 532.4 fps [623.9 MB/sec]

    ReverseBlt:
    avg: 555.3 fps [650.8 MB/sec]
    max: 605.0 fps [708.9 MB/sec]
    min: 377.5 fps [442.4 MB/sec]

    GF6600 (PCI-E), alapórajelen.

    Lássuk a te eredményedet is! ;)
  • [NST]Cifu
    #57
    Itt nincs ilyen beállítási lehetőség, ez nem AGP-s deszka, mint említettem. :)
  • HUmanEmber41st
    #56
    Ezek a hsz.ek!!
    Mintha két futballcsapat rajongói versengenének egymással :) :) lol..
  • Caro
    #55
    Figyuzzatok, fel van rakva alaplapi AGP driver????
  • tehen_m
    #54
    Behal a rendszerem a scrollozástól.
  • tehen_m
    #53


    (jah: 6600GT )

    Az az érdekes hogy régebben pont az ellenkezőjét állították: 2dben ugyan olyan, 3d-ben van különbség....
  • Anotino
    #52
    video ram cacheable be van kapcsolva a biosodban vagy ki?
  • Anotino
    #51
    Agp-s.

    Sajna legutolsó bios van a lapon, az zsákutca.. Most töltök újabb drivert a via chipsethez hátha használ..
  • [NST]Cifu
    #50
    A miértre nem tudom a választ (milyen kártyád van? AGP-s? Mert ez itt nálam PCI-expresses), nekem ez a program ennyit adott ki, és soha nem tapasztaltam olyasmit, hogy akadozna a görgetés a böngészőben vagy bármi 2D-s alkalmazás.
  • Anotino
    #49
    "I've only timed on NT, so I don't have all the numbers.

    My experience is that ATI is really fast, Matrox a very close second (within a few percent, and NVidia's NT drivers are really slow. It's not a problem with NVidia's hardware, though -- ELSA can make them go fast, even on the NVidia reference design.

    Also, there's an article at Anandtech that explains why the ASUS P3V4X motherboard makes good cards go slow, despite its otherwise good showing as a motherboard.

    But, if you update the BIOS and install the latest GART driver, the performance is stunning. My P3V4X+Geforce is the fastest system I've tested under Win2k."

    hoppá... azt hiszem egy izmos bios update előtt állok :)
  • [NST]Cifu
    #48
    Pl. támogatja már a X3:Reunion is.
  • Mice
    #47
    ha a gart nincs belőve normálisan atin, akkor az ati is szenved. nem hiszem, hogy nem lenne nv-nél is mód ezt belőni
  • Anotino
    #46
    Akkor az enyem miert lassabb 10x?
    De a fo kerdes: szerinted hogy magyarazzam meg a szerviznek hogy csereljek ki? :)
  • [NST]Cifu
    #45
    Pár észrevétel: én a Radeon családot szívvel-lélekkel végighúztam, kezdve a Radeon 32MB DDR-től a Radeon 9800XT-ig. Utána áttértem GeForce 6800GT-re. Véleményem: akár 2D-s, akár 3D-s képminőségben semmivel nem tünik rosszabbnak, a 6800GT, mint a Radeon 9800XT volt.

    Ami ezt a csúcs tesztprogramot illeti a 2D-s teljesítményben, hát nálam a 6800GT-n ez jött ki:



    Ennyit arról, hogy "Az nv teljesitmenye rohadtul nem elegendo ahhoz, hogy puhan szkrollozd pl ezt az oldalt."

    A hiba az ön készülékében van...
  • Anotino
    #44
    Tényleg hasonló a látvány ahhoz, mint mikor nincs vsync. Én nem értek nagyon hozzá, de itt nem szinkronizációról van szó szerintem az eredmény nagyon alacsonynak tűnik:

    A 6800 -asomrol ezt írja a progi, ami ugye 2d-s képességeket nyúzza:

    BitBlt:
    avg: 83.4 fps [97.8 MB/sec]

    Most 1024-re van állítva a screen, amivel 2300k körül van 1 kép mérete. A fenti mérés alapján ezzel legfeljebb 40 fps érhető el, ami jóval kevesebb, mint a monitor képfrissítése. Szóval nincs ideje kipakolni minden pixelt minden képkockára 2d-s üzemmódban, ez okozza a 'töredezést'.

    Persze most lehet baromságokat mondok. Tudnátok írni pár nv illetve ati benchmarkot is pls?
  • dez
    #43
    Amúgy LCD-n semennyivel sem volt szebb a képe (2D) az ATI9600Promnak, mint a 6600-asnak. Sőt, az ATI képe analógban hományosabb volt. (Van egy CRM-m is, de azt már nem használom, csak most úgy volt, hogy eladom, és megnéztem.)
  • dez
    #42
    Meg azt se felejtsük, hogy a GF-eken (az újabb driverekkel) beállítható, hogy ne nagyítsa ki a natív felbontásnál kisebb képeket LCD-n (vagy pl. ne a monitor végezze az átméretezést, hanem a kártya). Ez nem csak ilyen 800x600-nál számít, hanem pl. 1280x768-nál (amit tehát így nem nyújt ki a monitor 1280x1024-re).
  • dez
    #41
    "Az nv teljesitmenye rohadtul nem elegendo ahhoz, hogy puhan szkrollozd pl ezt az oldalt."

    Tényleg nem szkrollozza "puhán", de kötve hiszem, hogy ez teljesítménybeli korlátokba ütközne. Már egy GF2-n is szépen ment ez, valami más oka lehet, hogy a 6600-asomon nem működik. Inkább úgy tűnik, hogy nincs vertikális szinkron, és emiatt túl gyorsan görgeti finom görgetés esetén is.
  • Zsoldos
    #40
    Szerintem te nem tudod mirol van szo. Azert igy maceras lehet semmire bizonygatni :)
  • digital
    #39
    Baromság persze hogyha te mondod! Elfogultság nélkül, a nagy "májer" tapasztalattal...
  • Mice
    #38
    nem tom, nekem szintén mindkettőből volt már 2-2. ezeket a képjavító eljárásokat lehet, hogy filmeknél meglátod (bár rakat dvd-nél nekem tök uolyan volt), de játékban nem igazán

    az nv-nél annyi a különbség, hogy ha csupaszon felrakod mind2 vendor driverét az nv magasabb gammával startol, erre lehet mondani, hogy szebb, de hát könyörgöm ne legyen már mindenki ennyire lusta, hogy nem lövi be korrektül a drivereket.

    az nv-nél, lehet, hogy "könnyebb" belőni, de ez csak azért van mert rivatuner nélkül a csupasz driver alig ad opciót a kezed alá. pl. atinál mind a control panel, mind az ati tray tools elég korrekt és kicsit sajnálom, hogy az nvnél mind a mai napig nem gyúrtak rá korrektebben erre a témára.
  • Anotino
    #37
    Elég fura, hogy ezt a részét nem tesztelik a kártyáknak, csak az a szempont hány trillió felbontásban megy a háelkettő
  • Anotino
    #36
    Lefuttattam:

    6800GT : 80 fps
    X700pro: 380 fps

    durva :)

    Mondjuk ez nekem is feltünt már hogy pihentetőbb látványt nyujt, az x700 -ast használom netezéshez, meg fotósophoz. a 6800-al csak gama :)
  • Zsoldos
    #35
    A szovegkornyezetben pont akkora kapitalis baromsag, mint ide kivagva. Az elfogultsagos dologrol tenyleg le lehet szallni, ha valaki hat en nem vagyok elfogult, folyton valtogatom a cuccaimat.
  • digital
    #34
    Mindenesetre számomra hitelesebb, mint egyes ügyeletes okostojások elfogult "véleménye" és szövegkörnyezetből kivágott idézgetése.
  • Zsoldos
    #33
    " A szögfüggetlen anizó, úgy gondoljuk, ebben a helyzetben nem jelent különös előnyt, a játékokból lopott képkockák (és a játékokban szerzett tapasztalataink) azt mutatják, hogy ez az opció valójában nem számít."

    jo teszt