38
  • droland
    #38
    "az MS kisse elavult rendszere nem kepes telepedni ezekre a hardverekre." - Mint ahogy a MAC OS is elavult ezek szerint, mert az meg az én gépemre nem tud felmászni.
  • Macc
    #37
    Ahol en olvastam az EFI-rol (az intel oldalan) ott az irtak, hogy bar a BIOS tovabbfejlesztett valtozata, de kozelebb all a OpenFirmware-hez. Mar varom hogy kiprobalhassak egy inteles Mac-et, de van egy fogadasom, hogy ranezesre nem lesz kulombseg.
  • Ulkesh
    #36
    "annyival javul a helyzet, hogy a Mac tulajdonosok is korlátlanul igénybe vehetik a Windows platform nyújtotta kínálatot."

    Ezt csak az arnyekolja be, hogy pillanatnyilag nem letezik olyan Windows, ami tamogatna az EFI-t, igy bar nem tesznek ellene semmit, de nem is kell, mert az MS kisse elavult rendszere nem kepes telepedni ezekre a hardverekre.
    Leghamarabb 2006 nyaran lehet Windowst installalni rajuk, amikor kijon a Vista..
  • Athlon64
    #35
    Na az igazság az, hogy most olvastam egy másik oldalon, hogy mi is az az EFI.
    Hát akkor azért elvileg ez még is csak másképpen indúl mint a régi Mac-ek, mert azt írták, hogy tulajdonképpen a BIOS egy továbbfejlesztett verziója az EFI és pl. a netre tud csatlakozni a gép ha egy drivert kellene letölteni!
    Bár nem tudom amúgy miért lenne ez jó, mert a driver feltelepítése mégis csak az orendszerre történik és akkor meg már onnan is lehet a netre menni és leszedni a szükséges drivert.
  • Macc
    #34
    Ugy tunik:) Eleg gaz lenne ha nem igy tennenek (sztem).
  • Athlon64
    #33
    Akkor az új x86-os (inteles) MacBook-ok és aztali társaik a power gomb mágnyomásától kezdve ugyan úgy indúlnak mint a régebbi PowerPC-s gépek?
  • Macc
    #32
    Ezt mondod te, akinek ezen a teren nagy tapasztalata van ugye???
  • Macc
    #31
    Azert nem teljesen u.a. mint egy PC. Kezdve ott, hogy az OS-t 100%-osan hozzaigazitjak, egy kis HW parkoz. Masreszt nincs benne BIOS, helyette van EFI, meg firmware. A kulombozo HW elemein is Mac-es firmware van. Azert kell hegesztgetni a Wint, hogy erre felkusszon.
  • mousee
    #30
    A te primitívséged viszont egetrengető...
  • EvilDevil
    #29
    A Mac és a Linux is egy fostalicska !!!
  • Mice
    #28
    :) még jó, hogy tanítják az értő olvasást :)
  • Zenty
    #27
    Elterjedsége nagyobb ,mivel ingyenes a linux stb
    De támogatottságban osx áll jobban!
    Mindesetre érdekes dolgok jönnek az biztos ,hogy mindegyik platform egy egységbe zuhant :D!
  • Caro
    #26
    Igen, de most ugye az OSX is unix alapú, szóval onnan már elég könnyű portolni, úgyhogy lehet, hogy több linuxos szoftverrel is fogunk találkozni.
    És azért ha amerikában nem is, de a világon a linux elterjedsége azért nagyobb az OSX-énél.
    De azért hajrá Apple is! :)
  • Garfield
    #25
    És miért is? Mert felrakják a Windows-t egy IBM PC kompatibilis számítógépre?
  • acdc
    #23
    a 2004-es office is tökéletes fut a pc-men osx 10.4.3.-an pedig ez még nem is az inteles változat(:
  • valamit
    #22
    ráadásul a MacOsre igencsan elterjedt programok is vannak, amik pl. Linuxra még nem. (kiadványszerkesztők, Photoshop, Illustrator és társai és ahogy olvasom Office is lesz). szal bővülnek a lehetőségek
  • valamit
    #21
    jól járunk vele, mert választhatunk, hogy melyiket tegyük ugyanarra a gépre illetve, hogy milyen gépet tegyünk a os alá. bővülnek a lehetőségek
  • Mas-Thief
    #20
    Láttál már szétszedve Mac gépet?
    Ha csak a hűtéseit vesszük, már az is elég nagy különbség egy összetákolt géphez képest. Játékra, hobbira én is legózok itthon egy pcel, munkára viszont jobb egy Mac.
    Ez a véleményem, köszönöm a szót! :)
  • vaaa
    #19
    Most akkor támogatják meg nem is?

    Még az IBM nek kéne beállni a sorba, és megalapulhatna A CÉG.
  • irkab1rka
    #18
    Rolika: igen lehet, keress rá.
    Intrex: többen esküsznek rá, hgoy igen, mert jobban össze vannak lőve az alkatrészek (szerintem ez nem igaz), és jobb a support (ezzel nem vitázom, csak annyit mondok, hogy Tesco gazdaságos support :DDDDDD). Annyit még, hogy ha minden igaz még a héten megjön egy zsák alkatrész a nagykerből, és új Irkab1rka-PC-t rakok össze. Ez lesz a második prototípus. Gyártsam tömegbe? :)
  • HappyBoy
    #17
    MAjd ha a szívritmus szabályzódban vagy a lélegeztető gépeden is windows fut, akkor tiltakozz majd. :)
  • Yfel
    #16
    Az Apple meg a sajat hardware-en sem tudja megcsinalni az oprendszereit ugy, hogy teljesen stabilan fussanak. Mibol gondolod, hogy a PC-s verzioval jol jarnank? :o)

    A driver tamogatasaval meg rosszabb lenne mint a Linux (az pedig mar mond valamit)

    Y

    Na lehet anyazni...
    Y
  • intrex
    #15
    ddfg: szerinted van különbség a teszkós pécé és a Dell gépei között? Képzelj el egy olyan gépet, ami ezt a különbséget még továbbviszi annyival, hogy nem winszar, hanem OSX is elfut rajta. Én személy szerint SOHA TÖBBÉ nem fogok winszart használni.
  • valamit
    #14
    hát nekem az jön le, hogy mostantól Apple design-nel lehet kapni gépet Winhez is és a Mac Os pedig minden PC-n futkározni fog.
  • ddfg
    #13
    "bár a Mac hardvert választották -" es mi a mac hardver? a doboz, meg az alma logo? A proci, ram pc alkatresz, a videokartya modositott pc-alkatresz. Mi a lenyegi kulonbseg az aron, es logon kivul?
  • Macc
    #12
    Bizonyara a feltortet lehet, csak ezzel ugrik a frissithetoseg, es a stabilitas.
  • rolika
    #11
    a kérdés inkább fordítva érdekes: lehet-e egy sima pc-re macos-t rakni? :)
  • Macc
    #10
    Mac fanatikus nem fogja winnel teleszemetelni a gepet: szoval fogalmazd ujra:)
  • Dzson
    #9
    Steve Jobs bácsi terpesztett egyet az intel előtt, majd bal kezével megfogta Bill Gates nemi szervét és mélyen belenyomta a szájába. A jobb keze még üres.
  • Mice
    #8
    jóvanna vazze, bonyolult szó!
  • Mice
    #7
    -h
  • Mice
    #6
    http://download.openoffice.org/2.0.1/index.html

    select your os: machintos
  • Mice
    #5
    " és Microsoft Virtual PC for Mac Version 7"
    eddig emulálni kellett, most meg majd natívan fog futni a kék halál :)
  • Tinman #4
    RIP Mac(i) :-(
  • Mice
    #3
    nesze nektek mac fanatikusok :D lassan bekopog szépen a kékhalál tihozzátok is :PPP
  • strogg
    #2
    hm.
    OpenOffice nincs MacOS-ra?
  • kbupdate
    #1
    jippé