45
  • [Jakuza]
    #45
    Inkabb ezt olvassatok el es hanyat vagjatok magatokat a fogyasztasi ertekektol.
    http://www.computerbase.de/artikel/hardware/prozessoren/2006/test_athlon_64_fx-60_pentium_xe_955/4/

    Fullterhelesnel:
    XE840 315W
    XE955 275W
    FX-60 181W

    Ja es arrol nehany tesztoldal amikor megadjak az adatokat, melyen hallgatni szokott arrol, hogy az AMD altal megadatott ertek nem a "typical heat dissipation" (kb 75%) hanem, a tenyleges lehetseges maximum. Ezzel szemben az Intel typical heat dissipation -t ad meg.
  • BiroAndras
    #44
    "Ha nem tul indiszkret, milyen jatek?"

    Ilyeneket nem mondhatok fórumokon. De kb. 2 hónap múlva jelenik meg (magyar fejlesztés, ebből a stílusra lehet következtetni...).
  • BiroAndras
    #43
    "csak aztan nehogy 2 gb-hoz optimalizaljatok a jatekot"

    A futtatáshoz elég 1 giga, de akkor más nem fér mellé.
  • dez
    #42
    Te meg ha elolvastad volna a hozzászólásokat... ;)
  • maestro85
    #41
    Nem is tudom, lehet magfizikához meg minden ilyesmihez nem értek, de ha elolvastátok volna hogy a hivatalos képen mi van írva, akkor kiderül hogy a Rednszer üresjáratban veszi fel az energiát. Nem az FX-60 megy 135 és 200 Watton, hanem az Athlon FX-60 rendszer üresjáratban 135 Wattot, a Pentium Extreme Edition meg ugyanígy rendszerüresjáratban 200Wattot vesz fel. Nekem monitorral együt nem fogyaszt 200-at, és ha a 135-öt is meghaladja, de nem nagyon.. LoL előbb utóbb hiány lesz az energiapacon
  • Alfa Of NS
    #40
    "és a fejlesztett játék"

    Ha nem tul indiszkret, milyen jatek?
  • dez
    #39
    Lehet, hogy titokban szövetkeztek az áramtermelőkkel? :P
  • dez
    #38
    Gondolom, ő arra gondolt, hogy egyátalán ne swappeljen kicsit se. Ezt máshogy nem lehet, csak ha teljesen letiltod. Mert kilapolja azokat a területeket (programokat), amiket x percig nem használsz, és rendszergyórsítótárként használja a felszabaduló területet.
  • arty
    #37
    miért nem vezet be intel valami cnq féleséget??? röhej, h párszáz mhz et tudnak a procijai max visszavenni ...

    egyből nem lenne gond az idle fogyasztásokkal ...
  • asysoft
    #36
    Pontosan! Csak a #11-esre nem tudtam máshogy reagálni;)
  • No Mans Land
    #35
    szintén
  • IMYke2.0.0.0
    #34
    Én már vagy egy másfél éve csak szánni tudom az Intelt.
    Egy nagyranőtt csecsemő... és kurvára nem akar felnőni. A lombikbébi ellenlábasa pedig már tini korban jár és bőven előzi!

  • tehen_m
    #33
    Mégi milyen "hírt" olvastál ki a hszemből?
    Amilyen becsléssel meghatározzák a fogyasztás, annál én kapásból jobbat mondok.
    A márciusi frissítés is meggyőző...
    Összelehet hasonlítani pl.: Néhány tesztoldal kinéri a fogyasztás (és abból könnyen meg lehet határnozni milyen táp kell) és ezt az oldalt, h mit ajánl...
  • pentium419
    #32
    hisz mióta az van már h az intel procijai csak magasabb órajelen képesek UGYANAZT a teljesítményt hozni, néhol még úgy is lassabbak, de van ahol SOKKAL gyorsabbak!
  • vice
    #31
    Hozzászólásod hírértéke egyenlő egy nagy 0-val...

    Indokolni kéne.

    Meg angolul tanulni (leírják, hogy ne vedd készpénznek az ottani értékeket)
  • Zsoldos
    #30
    csak aztan nehogy 2 gb-hoz optimalizaljatok a jatekot :)
  • asysoft
    #29
    ...az a nevetséges, hogy ez a jóval nagyobb órajelű intel proci alulmarad az összehasonlításban...
  • BiroAndras
    #28
    "Azt megtudná valaki mondani nekem,hogy miért krákog a vinyóm xp ben? Állandóan swappol."

    2 giga RAM mellett már nagyon nem szabadna. Nézd meg taskmanager-rel, hogy melyik progi mennyit eszik. Ha sok a szabad memória, akkor valami beállítási gond lehet. Nekem otthon 1 giga mellett se swapp-el.
    A céges gépem most lett 2 gigára fejlesztve, így már a teljes fejlesztőkörnyezet, a firefox, és a fejlesztett játék a legnagyobb pályával is befér kényelmesen, és egyáltalán nem tekeri a vinyót (1 gigával még eléggé bajban volt).
  • tehen_m
    #27
    Ez a fogyasztásmérő egyenlő egy nagy 0val....
  • beef
    #26
    Csak hogy teljesen tiszta legyen:
    az AMD nem az intel procikhoz viszonyítja a sebességét, hanem a régi Athlon procid lenne, akkor ennyi GHz-el kellene üzemelnie, hogy elérje ezt a sebességet.
    Igaz, ez az xxxx+ számozás tényleg zavarbaejtően stimmel az intel procijaira is :)
  • vice
    #25
    Brutálisan KICSI. Vagy inkább lenyűgözően kicsi, így értettem.
  • [Jakuza]
    #24
    Brutalis ?
    Nem lattad te mostanaban a P4ek fogyasztasat es hotermeleset. :P
    Na az a brutalis. Ugyibar a SOI az AMDnek nagyon bevalt.


  • dokar
    #23
    Nem kell oda a 4,2 Ghz. A húzott fx60 3.0GHz-en 9028MHz-es Intelnek felel meg. Nézd itt: perf.rating itt
  • vice
    #22
    Félreértettelek, azt hittem, hogy a 110W-re érted a teljes rendszer fogyasztását. Bots.

    De kikérem magamnak. Olvasni TUDOK. Csak hanyagul :D

    Viszont éredemes tájékozódni a fogyasztásokról: az a 135W akkor is brutális: fogyasztásmérő
  • dez
    #21
    Hát, azért már rájöttek (csak nem verik túl nagy dobra): azért fejlesztik a mobil elvárások miatt még korlátozott Pentium-M asztali változatát, ami majd hasonló órajelen próbálja befogni az Athlonokat. Meglátjuk, sikerül-e. De persze emiatt most nem fogják kidobni a kukába az összes Pentium4-et (PE-kkel együtt). Eladnak még abból pár millió darabot, hidd el. :)
  • dez
    #20
    Egy állítólagos Windows-szakember írta itt az SG-n korábban, hogy nincs más megoldás, mint a virtuális memória kezelés letiltása. (Én megtettem, de a memórián belül így is szórakozik még valamit.)
  • Bucser
    #19
    Elég régóta köztudott, hogy az AMD Mhz számozást nagyon régóta csak tájékoztató jelleggel alkalmazza mivel az azonos órajelen futó intelprocihoz viszonyít:) Szóval kár egy 2,5 Ghz-en futó AMD és intel procit összehasonlítani mert az AMD hülyére veri:) Az intel még mindig a MHZ-ekkel bűvészkedik nem jött még rá, hogy azt sem lehet a végletekig növelni:) Az AMD nagyon okosan viszonylagos architektúra optimalizációval próbálkozik:) Szerintem jó úton haladnak:) Most képzeljétek el ha ez a AMD proci fut majd 4,2 Ghz-en akkor az intelnek vasaltak:D (hacsak nem vadásznak elő egy 8 ghz-es válogatott példányt:D)
  • dez
    #18
    Újjajjaj. Még mindig a MHz-mítosz korszakban teccik élni? :P A számítási teljesítmény számít, nem a MHz. Nézd meg a teszteket: a 2.6GHz-es (dual-core) FX60 legtöbb helyen megveri azt a 3.46GHz-es (dual-core) 955-öst.
  • dez
    #17
    Tanulj meg olvasni. Meg értelmezni. System power = rendszer teljesítmény(-felvétel).
    Az általad beidézett oldal is csak ezt erősíti: 110W (max. terhelésnél). Nem 135 idle-ben.
    ps. nem értem azokat, akik előbb írtak, aztán nem gondolkodnak.
  • Axon
    #16
    Pont ilyet kértem a Jézuskától...
    ... de nem hozott...
  • slackface
    #15
    ha megnyitok :(
  • slackface
    #14
    Azt megtudná valaki mondani nekem,hogy miért krákog a vinyóm xp ben? Állandóan swappol.
    Azt még megértettem,hogy fél gigánál csinálta de most bővítettem ez miatt 2 gigára és nem történt változás és félek bele venni még újabb 2 gigát.
    Van rá valami megoldás,hogy ennyi ramnál ne swappoljon?
    Bakker 3200+ és 2 gigánál 10 sec míg megnyitok néha egy mappát.
  • slackface
    #13
    Az a nevetséges,hogy AMD éknél már csak úgy megy,hogy be kellett vezetni az xp számozást mert a nyamvadt intel mag csak magasabb frekvencián , húzva tudja nyújtani ugyanazt a teljesítményt (se).
    Most úgy néz ki,hogy stabilitásra , fogyasztásra , teljesítményre is AMD powa !!!!
  • bertino
    #12
    dehogy nevetséges...
  • EvilDevil
    #11
    azért nevetséges hogy egy jóval nagyobb órajelű intelprocival hasonlítják össze...
  • waterman
    #10
    valószínű, hogy egy átlag konfiguráció étvágyát mérték az új procival. gondolom egy winyó egy nem túl nagy videókártya.. ilyen körülmények között elképzelhető az üresjáraton mért 135 watt-os fogyasztás.
  • vice
    #9
    Persze, teljes rendszer... Harcikutya. Szerinted ha 8 vinyó, író és olvasó van a gépemben, meg ilyen proci, akkor is ennyit eszik?

    Lásd pl az X2-t: http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/details.aspx?opn=ADA4800DAA6CDamd x2 proci adatai
  • vegallomas
    #8
    Rombol örülnék ha már X2-m lenne :D
  • Troppauer
    #7
    Az AMD megint veri az Intelt, kiváncsi leszek, ha bevezeti a 65 nanot, akkor mi lesz az eredmény......
  • dez
    #6
    Ez a teljes rendszer fogyasztása.