221
  • FeketeFény
    #21
    Tehát azt állítod hogy a mai légkondik nem kintről szívják be a levegőt. Én azt hittme hogy ez így van. Ok akkor tényleg az. És nincs gomb hogy külső vagy belső levegő?:)
  • joebacsi
    #20
    sztem huzzanak vissza gyujtogetni, es kuzdeni az eletbenmaradásért teljes összhangban a termeszettel, ha ez a vagyuk...
  • waterman
    #19
    még a nagyon régi ablakkeretbe építhető ukrán légkondik belső köre is egy az egyben el volt szigetelve a külvilágtól. a belső levegőt egy rostélyon átkeringették ott a rostély kis járataiban felmelegedett a hűtőfolyadék. aztán ezt a plusz hőt adta le a külső oldali nagy lamellákon.
    a mai split rendszerű klimáknál a külső és belső egység ugyanúgy megvan, és ugyanazt csinálják, mint amit fentebb írtam csak nagyobb hatékonysággal, mintha az ablakba lenne építve a cucc. a hatékonyságot az is növeli, hogy a legmelegebb pontokra rakhatod a split klima belső egységét-> a levegőt nem kintről szívja. csak egy vezérlő elektromos vezeték és két ujjnyi vastag szigetel hűtőfolyadék cső megy oda.

    tehát, hogy kikapcsoltatták a légkondit az tulajdonképpen tök nagy marhaság.

    vannak a passzívnyomássú légcserélt házak, ahol kiszívják a lakótérből a levegőt a friss levegő pedig kinntről pótlódik egy 30-40 méter hosszú földbeásott csövön át. a lényege hogy a föld hője nyáron hűti télen fűti a beérkező levegőt. de ez nem légkondi.:)
  • valamit
    #18
    nem lehet ez olyan súlyos probléma, ennél a magyar szövetségi kapitány mellett is többen tüntetnek :)
  • jointeer
    #17
    ezegy butaság hogy tüntetnek -.-
  • Cactus
    #16
    Elvileg van a légkondiban por- és atkaszűrő. De rádióaktív port nem hiszem hogy szűrné :D

    Amúgy meg lőjék csak fel. Minden más is veszélyes...
  • Molnibalage
    #15
    A környezetvédők azon része aki a médiában képviselteti magát valamilyen formában általában kapitális barmok és fogalmuk sincs a természeruddományokról és semmi realitásérzékük nincs. Lásd a cikkben + atomenergia ellenzői.
  • FeketeFény
    #14
    És nincs rajta egy olyan gomb mint a kocsiban hogy külső vagy belső levegő?:)
  • Epikurosz
    #13
    Sztem is a tüntetés alkotmányos jog, a hadseregnek meg joga van helikopterekkel körözni a fejük felett. Nem is tudom miért lett ebből hír, esetleg csak azért, hogy színesítse unalmas mindennapjainkat.
  • Epikurosz
    #12
    Hát, nem tom.
    A légkondi mintha friss levegőt is szívna befelé, sőt tud tisztítani, baktériummentesíteni is. Persze, kondija válogatja.
  • FeketeFény
    #11
    Mellesleg a GreenPeace a legkomolyabb szervezet ami csak létezik környezetvédelem terén, nem hiszem hogy lebecsülendő a munkájuk. A szondatüntetés kapcsán meg csak annyit, hogy jogukban áll tüntetni és ahhoz is, hogy leugráljanak a hídról a folyóba. De azt már elérték hogy beszélnek róluk :) Mellesleg semit nem fognak komolyabban elérni, mert sokkal nagyobb elvek és eszmék irányítják a dolgokat mintsem, hogy ilyen semmiségek akadályoztasság az előrejutást!
  • Max Damage
    #10
    3 tucat ember... Pfff, nagy tömeg...
  • Caro
    #9
    Azért mert a légkondi hőszivattyú elven működik, és a belülről kiszállított hőt el kell vezetni valamivel.
    Az a ventillátor egy sima hűtőrácsot hűt, amiben valamilyen gáz van.
    Semmi levegőbeli összeköttetés nincs a szoba belseje és a külső hűtő között.
    Olyan mint a hűtőszekrény.
  • haxoror
    #8
    A szondát fellőni, a tüntetőket meg lelőni szvsz
  • FeketeFény
    #7
    Csak 1 kérdés Zedas!

    "Mivel a légkondi a falon belüli levegőt hűti és a falon kívülit fűti"

    Szerinted miért vannak hatalmas propellerekre hasonlítóan gyanús dobozok a légkondis irodák ill. lakások ablakai alatt? Azért hogy kiszívják a levegőt?
  • Zedas
    #6
    Ez kész, ezen tíz percig röhögtem:

    "és kapcsolják ki a légkondicionáló berendezéseket"

    Mivel a légkondi a falon belüli levegőt hűti és a falon kívülit fűti (tehát nem szívna a lakásba rádióaktív port) ennek a tanácsnak pontosan annyi értelme van mint hogy atomrobbanáskor húzzunk papírzacskót a fejünkre és bújjunk az asztal alá. Hihetetlen :D

    Az egy dolog hogy a tüntetők hülyék, de hogy a katonaságnak sincs sokkal több esze, az biztos.
  • akyyy
    #5
    ezek nem normálisak, tüntesenek másért
  • LowEnd
    #4
    Közel 3 tucat ember... ez igen.

    a tömeg ereje :)
  • assdf
    #3
    Tipikus zöld hippik.... Lásd greenpeace
  • kalvin_imarow
    #2
    Marhák
  • Sanyix
    #1
    áá sok hülye itt hisztizik, azt sem tudják miről van szó, de azért hisztiznek. Mer mit vigyen már magával az a szonda agregátort vagy mi? :D