73
Vitaminok
  • b12vitamin
    #73
    HI
    Már van férfiaknak is külön vitamin:
    http://www.webbeteg.hu/cikkek/pr/11266/fer14--a-himivarsejtek-egeszsege

    b12
  • Aquir
    #72
    nem szabad túl sok vitamint és gyógyszert szedni :P :)
  • desigo
    #71
  • zeraton
    #70
    Jó tudni, hogy az adott problémára, amivel rendelkezünk, mely vitaminok a legjobbak. Számtalan oldalon találhatók jó gyűjtemények.
    Ezek a vitaminok jók pl. a hajra, körömre, szép bőrre:

    www.hairwellness.hu
  • [Walaki]D`Lair
    #69
    Én lebetegedtem most hétfőre...kezelés? Reggel NeoCitran+CeTeBe+szopogatós C vitamin+Strepsils...nagyjából 1000-1300mg C vitamint vettem így be naponta...De ma már csak 1 cetebét vettem be, nem akarok vesekövet kapni...

    Nem kell ide semilyen szcientológista készitmény bazz, nagyszerű dolgokat lehet kapni a patikában (olcsóbban)
  • Ron Ragm
    #68
    "C-vitamin vesekő okozóságát még senkinek nem sikerült bizonyítania?"

    KialakulHAT. Nem arról van szó hogy ha sokat veszel belőle akkor tuti veseköves vagy, csak annyi, ha nem bírja a veséd akkor előfordulhat. Nagy különbség.
    Ebből amúgy meg még nem következik egyenesen az hogy kilónyit kell belőle szedni. Az "etikátlan business" meg pont hogy a szcientológusok szakterülete, abból meg nem kérek, kösz.
  • hyberoid
    #67
    Kedves Ron Ragm!
    Imádnivaló személyiség lehetsz! :)
    De hát a tiéd is csak EGY vélemény. ;) Ilyen hozzáállással lehet, hogy megélsz valami etikátlan businessből, de nem túl boldogan.
    Téged különben nem zavar az az apróság, hogy a C-vitamin vesekő okozóságát még senkinek nem sikerült bizonyítania? :) Már gyógyszertári C-vitamin papírkáján is láttam ezt leírva, úgyhogy haladunk - de vannak emberek akiknek nincs szükségük megerősített információkra, hogy azonnal továbbadják. Nézd csak meg az antiszociális személy 12 pontját. Valószínűleg több ismerős pontot is fogsz találni...

    Desigo: három hónapja tértem át a Lenkei vitaminokra, mert körülményes egy hasonló kombinációt összeállítani, ráadásul (saját vélemény) még az ára is jó, az eddigi forrásaimmal összehasonlítva legalább is. A közepes csomagot szedjük. A részleteit gondolom megtalálod a weblapján, de az RDA (felnőtteknek ajánlott mennyiség) sokszorosa van benne - pl. annyi C vitamin, amit mondjuk napi 3 kg naranccsal tudnál csak bevinni.
  • Ron Ragm
    #66
    Amúgy meg vízben oldhatósága lévén persze hogy nem lehet túladagolni a C vitamint, vesekövet is csak azért okoz mert lerakódik a túl sok mennyiségtől, de kilónyit sem kelll belőle bevenni.
  • desigo
    #65
    Mekkora mennyiséget szedsz a pároddal?
  • Ron Ragm
    #64
    LENKEI BWAHHAHAHAHA
    Vidd innen a szcientológus faszságaidat másfele plz. Ugyanannyira bizonyítható a könyved igazságtartalma mint az ellenkezője, ha azt vesszük amit írt. Amúgy meg vásárold csak drága pénzen a vitaminjaidat, én inkább ÉLEK belőle, mint hogy bogyókon tengődjek...
  • hyberoid
    #63
    Látom, már kicsit régen volt hozzászólás ehhez a fórumhoz, de annyian osztották már itt az észt, hogy muszáj reagálnom.
    9 éve folyamatosan olyan mennyiségben szedek a feleségemmel együtt vitaminokat, hogy attól egy belgyógyász minden bizonnyal szívrohamot kapna. Dr. Lenkei Gábort ismerem, hasonló irodalmi forrásokból indult el, mint ami miatt én is sok vitamint szedek. Nem, ő nem az, aki a vitaminokból akar meggazdagodni. Egy nagyon jó nevű amerikai céggel GYÁRTATJA az általa forgalmazott (egyébként természetes) vitaminokat, és ha az évek óta exponenciálisan növekedő értékesített mennyiség miatt árcsökkentés ér el a gyártóval, akkor azonnal csökkenti a termékei árát (van olyan terméke, amiből egy hónapja ugyanazért az árért kétszer annyit kapsz, és ez nem csak akció). De Lenkei is azt szokta mondani, hogy őt nem érdekli, hogy kinek a vitaminját szedik, amíg közel az ő könyvében ajánlott mennyiségeket fogyasztják, tegyék azt. A mai, ipari körülmények között, elszegényedett talajokon termesztett növényekből nem tudod elérni azt a vitaminbevitelt, amit pl. Lenkei (de mondhatnám Szentgyörgyit is) javasol.
    Aki osztja az észt a 'túladagolás', a 'szervezetem ellustul a tablettás vitaminoktól', 'rászokok a vitaminokra', 'vesekő' témákban, azért nem árt ha megismeri a Cenzúrázatlan Egészség c. könyvet. Utána még mindig mondhatja, hogy hülyeség, de szerintem az az igazi ostobaság, ha kritizálunk egy elméletet anélkül, hogy megismernénk.
    Az egészséged most talán még úgy tűnik, hogy rendben van, de lehet hogy 30 évesen koleszteringyógyszerre, vagy vérnyomás beállító gyógyszerre állítanak (elég gyakran megtörténik manapság), vagy egyszerűen csak cukorbeteg leszel, és akkor már nehezebb megfordítani a dolgokat.
  • Aquir
    #62
    vagyis inkább az élet biológiája :)
  • Aquir
    #61
    " .... ugyanazok a tünetek, mint C vitamin hiánynál."

    Az orvostudomány találta ki ;) heló
  • wbtist
    #60
    "egy idő után a test elkényelmesedik és utána már nem tudja rendesen kivonni a vitaminokat a rendes élelmiszerekből."

    Igen ez így van!! Épen ezért kell állandóan nyaralni menni, mert a szervezeted egy idő után hozzászokik az otthoni levegőhöz és nem tudja kivonni belőle azoxigént...

    Ez már publik:

    "Vesekövességet, skorbutot, fogínyvérzést okoz a C vitamin túladagolása, ugyanazok a tünetek, mint C vitamin hiánynál."

    Nem tudom ki találta ki, a vitaminokkal kapcsolatban ezt az otári baromságot...

    Én a feleségemmel a Lenkei féle Alap csomagot szedjuk. Kb 1 hete.
  • Varadium
    #59
    Ahohy igértem elkűldőm a kőnyv cimét a vitaminokrol amit érdemes elolvasni,dr Lenkej Gábor irta, cime Cenzúrázatlan Egészség,jó szórakozást hozzá.
  • Varadium
    #58
    .OK,ez a hivatalos,a másik amitt olvastam,ha megtalálom a kőnyv cimét akkor ideirom.
  • BiG G
    #57
    köszi, már jobban is vagyok, hála a semmittevésnek :D meg persze az ősziszünetnek :)
  • Aquir
    #56
    C vitamin

    Adagolás:

    A napi átlagos szükséglet felnőtteknek 100-500 mg, kivételesen a napi adag 1000 mg-ra emelhető, gyermekeknek átlagosan 50-200 mg, elsősorban per os, szükség esetén parenterálisan (iv., im. vagy sc. is beadható). Több szükséges a serdülőkorban, terhességben és a szoptatás idején, fertőzésekben, thyreotoxicosisban és a postoperatív időszakban.
    300 mg napi per os bevitel szükséges idiopathiás methaemoglobinaemiában.


    Mellékhatások:
    Eseti közlések alapján nagyobb adagok (1000 mg felett) hosszú ideig tartó alkalmazása során hasmenés, gyomor-irritáció előfordulhat, ill. oxalát vesekövek képződésének kockázata nagyobb lehet. Ez utóbbi mellékhatás jelentkezésének veszélye különösen azon betegeknél mérlegelendő, akiknek anamnézisében veseköves megbetegedés szerepel, ill. daganatos betegségekben szenvednek.

    Ellenjavallatok: Vesekőbetegség az anamnesisben (nagyobb adagok esetén)

    Figyelmeztetés: Tartós, nagy dózisú kezelés hirtelen abbahagyásakor rebound jelenség léphet fel, és következményes hiánytünetek jelentkezhetnek.
    Túladagolása a vizelet savanyítása révén megváltoztathatja a húgysav és egyes gyógyszerek renális kiválasztódását. (Savas karakterű anyagok fokozott visszaszívódását, míg bázikus jellegű anyagok csökkent reabszorpcióját eredményezheti).


    Eltartása: Szobahőmérsékleten (30°C alatt) :)
  • Varadium
    #55
    ...én azt olvastam hogy SZENGYŐRGYI kb 1000mg-ott szedett naponta ,egy orvos-prof irta (megjegyzés).
  • desigo
    #54
    Jobbulást:)
  • BiG G
    #53
    akkor csökkentem az adagot 3-ra, és remélem pár nap alatt már jól leszek :)
    anyway thx
  • Aquir
    #52
    Megkérdeztem anyámat (belgyógyász), azt mondta hogy még ha 100-as c-vitaminból is naponta 5-öt szedsz be, akkor egy hét kell ahhoz hogy túladagold, és akkor már nagy lesz az esélye hogy kialakulnak az említett betegségek
  • Aquir
    #51
    Minden túladagolás és hiány rossz :)

    Attól a pár darabtól nem fogsz belehalni, csak nem egészséges :)
  • BiG G
    #50
    jó persze, bármire rá lehet mondani hogy ezt meg azt okoz ha beadják tizedannyi idő alatt egy egérnek a normális adag 200 szorosát :DDD

    asszem 5db-bal még nem fogom magam ennyire túladagolni, főleg hogy alapból csak 1-et szedek naponta :)
  • Aquir
    #49
    Vesekövességet, skorbutot, fogínyvérzést okoz a C vitamin túladagolása, ugyanazok a tünetek, mint C vitamin hiánynál.

    egyébként mindent túl lehet adagolni :)
  • BiG G
    #48
    c vitamint nemlehet, többit meg úgyse fogom
  • Aquir
    #47
    ne adagold túl
  • BiG G
    #46
    *megnézem -.-
  • BiG G
    #45
    betömtem egyszerre 5db c vitamint, megy egy supradynt, meglátjuk használ-é :) aztán megnéztem ezt a centrumot is, mondta jó anyám is hogy az is jo :)
  • Aquir
    #44
    centrum
    vagy mittomén :)
  • BiG G
    #43
    én beteg vagyok most mit szedjek? :)
  • Tetsuo
    #42
    Én szedek vitamint, de ismerőseim szerint hiába. :D

    Most itt is a Lenkei-könyvről fogtok vitatkozni?? Mégha vmi újat mondanátok, de mind2 fél csak hajtja a magáét..
  • desigo
    #41
    még mindig nem:)
  • desigo
    #40
    Háhá itt senki nem szed vitamint csak én:)

    Ezért nem is vagyok beteg!
  • desigo
    #39
    A gyümölcsbefőttben van vítamin?
    Finom édes de nem tudom,hogy használ-e?
  • desigo
    #38
    eleszed a nyulak elől
  • static
    #37
    Elmondom én havi kb 20 répáért veszek vitamint és aztat be is szedem mind. Ilyeneket mint kurkuma, ginseng, antioxidánsok, karotin, halolaj, abc.. stb..
    Azt akkor a gyúrással meg boxal kapcsolatos dolgokra költök vagy még 40 ezeret. Ezek pedig csak táplálékkiegészítők, szal lehet egészségesen élni de nem olcsó!
  • djemba-djemba
    #36
    napi 1 sör rulez="s-vitamin"

    komoly
  • Ben C
    #35
    napi 1g c vitamin+ (jobbhíján) 1 filmtabletta Centrum :\
  • desigo
    #34
    na jó az még pont nem