73
Vitaminok
  • horpeti
    #33
    nem jó helyre címeztem :)
  • horpeti
    #32
    Lehet, de az ismim eléggé meggyőzött a jártasságáról etéren.. lehet nincs igaza, de többnyire ezzel is foglalkozik.. Mind1.

    Amúgy persze a sok se jó :) C vitaminból mind1...
    Én csak azt mondtam, hogy amit ajánlanak, az nagyon kevés.. és ha azt a keveset beveszed + a káros mellékhatások, amiről nincs szó, akkor az nem éri meg..

    De lehet megéri.. :) Én amúgy se szedek ilyeneket, max. néha az íze miatt multivitamint, ha elfogyott a gyümölcslé otthon :P

    Mondjuk nem is élek egészségesen, mert gyümölcs nuku :D
  • Rózsalány
    #31
    ha azt írom, hogy "falun nevelkedtem" akkor meg sznob vagy mi??:DD

    amúgy 1et értek! nem szmoggal kéne tömni a kisköjköket, hanem egészséges "kosszal". (sarkítva!!!)
    a népi bölcsesség szerint a kisbabákat tehénistállóba kell hordani, mert a levegőben szálló ammónia belélegzése az erősíti az immunrendszert.
    [fúú, én mennyi tehenet láttam gyerekként]
  • Shadow_THH
    #30
    szerintem ez üldözési mánia :D

    amit most mondasz hogy együnk 100* annyi vitamint az baromság.
    A c vitamin kiürül a szervezetedből ha többet eszel mint amennyit képes vagy felvenni.
    A többi meg felhalmozódhat és általában betegséghez vezet (ugyanis igazából ha pl gyümölcsöt ennél soha nem lennél képes ilyen mennyiségű vitamin bevételére). Erre a legjobb példa a "világ legegészségesebb vize" az ásványviz! Éljen! Elég sok ismerősöm van akik vese és egyéb köveket szedtek össze a sok sok kálciumtól ami ezekben a remek készitményekben van :D Dehát az ásványviz az egészséges!
    Gondoljatok bele! 200 éve mindenki vizet ivott! Sima kuti vizet. Azok az emberek már mind meg is haltak! Ergo a viz káros szvsz :D
  • horpeti
    #29
    Amúgy ami szabvány van, és mindenki arra hivatkozik: "napi szükséglet", az kb. arra elég, mint halottnak a csók...

    Az egy annyira gyenge szabvány, az értelme csak az, h. legyen mihez igazodni, v. marketing. Köze sincs a valósághoz.

    De alapból senki nem tudja mennyire van miből szüksége, ezért ez egy nagyon jó támpont... és ahhoz pont jó , hogy jól lebetegedj a kevés vitamintól, és kelljen más gyógyszert venned... és így tovább...

    Szerintetek mi érdeke van a gyógyszeriparnak, hogy meggyógyuljanak az emberek?? Pont az állásuk menne el... Folyamatos potenciális ügyfél az ember, és erről tesznek is.

    Egy ismerősöm olyan vitaminkúrát állíttatott elő egy gyógyszerész ismerősével, ami igazán az igénynek megfelelő... De az olyan illegális hogy csak na (hiszen a szakma ellen vall)... és keveset mondok, ha azt mondom, hogy 100*!! több a dózis, mint a "napi ajánlott".

    Ezek után nem is tudom mit gondoljak... élek, ahogy élek.. :) Amúgy az ilyen 1000es Cvitaminokat én is szoktam szedni néha... De annyukám ellát 6 fél multivitaminnal, hogy vegyek, mert sok benne a vitamin, hát vhogy nem vonz a dolog, szegény pedig hisz benne. :)
  • sweech
    #28
    sör az mióta megszámlálható?
  • Shadow_THH
    #27
    a gyerekeskedtem az városias szó mi? :D

    egyébként egyet értek, nem csoda hogy annyi asztmás meg allergiás ember van. Ha gyerek korában nem találkozott természetes kosszal, akkor késöbb az immunrendszere hibásan küzd ellene. Ez olyan mint amikor vannak a szappan reklámok, hogy jaj Pistike a te kezeden 347 baktérium él! Még jó hogy van széfgárd ami után csak 8 marad életben. Mert meg is ölhetett volna ám! Igaz, hogy több tizezer éve az embereknek semmi bajuk nem volt a 347 baktériummal a kezükön de mi már veszélyben vagyunk!
  • Rózsalány
    #26
    Ebben nagyon sok igazság van szerintem.
    Biztos egyedül vagyok a véleményemmel, de szerintem nem jó mindenféle szintetikus vacakkal tömni magát az embernek. Atz mindig csak "függést" okoz, arra támaszkodik a szervezet.
    Gyerekkorban kellene a szülőknek a gyerek immunrendszerét annyira felerősíteni - egészséges levegő, zöldséggyümölcs...stb -, hogy felnőtt korában se legyen vitaminhiányos. Én falun gyerekeskedtem, soha életemben nem volt semmi betegségem, pláne nem vitaminháinyom.
  • Punker
    #25
    én meg citromot facsarok és kész :)
  • Shadow_THH
    #24
    alkoholnál és könnyü drogoknál először alakul ki a lelki majd csak később testi függőség
  • Shadow_THH
    #23
    én nem szedek vitamint, attól az ember teste ellustul. Megszokja, hogy a tápanyagokat nem kell emésztgetni, hiszen ugyis kapszulából átjön az amire szükség van. Ha leállsz a vitaminokkal és gyümölcsöt kezdesz enni helyette, minden bajod lesz mert a tested elszokott attól, hogy valamit dolgozni is kelljen azért hogy tápanyagokhoz juthasson.

    Egyébként meg egy db almában sokszorta több vitamin van mint ezekben a kapszulákban, csak egy almát olyan gáz minden nap megenni. Bírom a reklámokat, hogy ez a kálcium a napi mennyiség 20%-át tartalmazza, de ha inna egy pohár kakót az már 200% lenne. Eddigi kedvencem az a müzli reklám amire az volt irva:
    egy adag tartalmazza a 20%-nyi kivánt kálciumot! De ha tejet öntünk rá akkor még finomabb lesz és előjönnek belőle a rejtett kálciumok is (persze) és igy a napi mennyiség 70%-át tartalmazza! Egészséges reggeli!
  • Ahhoj
    #22
    a függőség nem azon áll vagy bukik, hogy mekkora mennyiség :)
    hanem hogy ha 1 hétig nem iszol napi egy sört, akkor utána fog-e remegni kezed lábad :DDDD (persze ez a tünet túlzás, de a lényge érthető ;) )

    amúgy én is a megfelelő táplálkozással sok vitamint a szervezetbe elv híve vagyok (éljen a konzerv kaja ;D )
  • Grusi
    #21
    Na azért szerintem egy kevéske C-vitamin nem tartozik a "szar" kategóriába, én mindig beszedek 2x500-at, ha kezdek szarul lenni - nem is voltam beteg lassan két éve.
  • Punker
    #20
    ez az tömjétek csak magatokba a sok sz@rt a helyett hogy normálisan vinnétek be a szervezetbe azt amit kell.
  • Grusi
    #19
    Napi 1 darab sör szerinted függőség? :/
  • Snecie Smicie
    #18
    ??
  • [Walaki]D`Lair
    #17
    Én sose szedek semmi vitamin tablettát, max ha beteg vagyok akkor szedek C vitamint...és lám egészséges vagyok mint a makk! :))

  • Caby
    #16
    Ez pontosan így van. Én 4 hónapig szedtem a bérecsöppet, jó is volt, de abbahagytam, utána jött a kétoldali mellhártyagyuszi(nyáron? ), szövődményként, ami egy tüszös mandulagyulladásból indult ki, szóval mesterséges vitaminok 4evva...
    Azóta semmi ilyesmit nem szedek...
  • desigo
    #15
    A vasárnapi húslevesbe szoktam néha rakni
  • desigo
    #14
    Hát igen
    Itt kezdődnek a problémák
    Hol vannak manapság rendes kaják?
  • Bandew
    #13
    Ja és fokhagyma foreva!
  • Bandew
    #12
    Amúgy nem árt tudni valamit a vitamin-tabletta fogyasztóknak:
    A tablettákban megvannak a vitaminok, de hosszú távon csak akkor célszerű fogyasztani, ha utána mindig azt esszük. Ugyanis a szervezet készen kapja a vitaminokat a tablettákból, így egy idő után a test elkényelmesedik és utána már nem tudja rendesen kivonni a vitaminokat a rendes élelmiszerekből. Szal ha az ember keményen szedi őket, akkor már nem túl jó abbahagyni. De én azt ajánlom, hogy rendes kajákból szerezzük be ezeket a dolgokat és ha netalántán ínységesebb időket élünk, akkor nagy ritkán bekapni egy-egy tablettát. Ez pótolja a vitaminhiányt, de a szervezetünk nem áll rá.
  • desigo
    #11
    Olvastam a könyvet de nem hiszem el,hogy minden orvos csak azért lett orvos,hogy a zsebét megtömje.
    Dr. Lenkei Gábor az egész könyvben azt hangoztatja,hogy csak a vitamin számít, a könyv hátulján meg ott a vitamin amit ő árul...
  • Garfield
    #10
    Te szépen félre vagy vezetve a világméretű orvos- és gyógyszerlobbi által, aki ezt sulykolták a fejedbe. A C vitamin jó a benőtt lábujjkörömtől kezdve a többszörös áttétű rákon át a lepráig mindenre, ráadásul az orromat is tiszticcsa, csak ezt tagadja az orvos- és gyógyszerészlobbi, hiszen akkor elvesztenék a munkájukat.

    További agymenések a fent vázolt elmebaj kapcsán itt.
  • Bandew
    #9
    Van is. Baromi sok B vitamint tartalmaz.
  • gabber_saviola
    #8
    megszokás szvsz, valami kell a munka utáni levezetéshez
  • desigo
    #7
    az már függőség vagy megszokás?
  • gabber_saviola
    #6
    28 éves korban a sörözés az már nem menő és nem gizdaság....
  • Takezó
    #5
    (y):ððð
    en jelenleg napi egy supradynt es egy milgamma N kapszulat szedek, ami zsiroldekony ((kozvetlenul az idegrencerrehato) bvitamint tartalmaz asszem
  • desigo
    #4
    az menő
    abban van a sok vitamin
  • gabber_saviola
    #3
    én hétköznap napi 1 sört tolok hétvégén meg 1-3 között
  • desigo
    #2
    A C-vitamin túladagolásról:

    Vízoldható vitamin lévén nem lehet túladagolni. Sokan szednek viszont úgynevezett "megadózisú" C-vitamint, mondván ettől nem lehet semmi bajuk. Megfigyeléseken alapulva kijelenthető, hogy a tartósan napi 1000 mg feletti C-vitamin bevitel káros lehet. A leggyakoribb tünet ilyenkor a vesekő, de a szövetekben is lerakódhat a C-vitamin kis kristályok formájában.

    Van ahol azt olvasom,hogy káros a nagy (1 gramm feletti)adag van ahol meg az ellenkezőjét.Mi lehet az igaz?
  • desigo
    #1
    Ti szedtek-e vitaminokat?
    Ha igen akkor milyet és mennyit és érzitek-e a hatását?

    Én napi 500 mg C-vitamint és egy kevés B-komplexet.