275
Mikor szeditek le a Karácsonyfát?
  • Snecie Smicie
    #74
    az már bőven Június:>
  • Shep
    #73
    Minek szeditek le? Jól be kell fújni vmi színtelen ragasztóval, akkor nem fog potyogni. Néha beállítani a kádba, hogy a port lemossátok róla, aztán vissza a helyére, így mindig karácsonyi hangulat lesz, ráadásul nem kell minden évben feldíszíteni
    Ja mi amúgy május negyvenedikén szoktuk leszedni.
  • szanics
    #72
    majd ha potyog.
  • EmThor
    #71
    tegnapelőtt. kivinni élvezet volt, fél lakást teleszórta a hamvaival :/
  • Ahhoj
    #70
    :DDDDD

    amúgy egyszerű, nem votl karácsonyfa :P
  • 12346
    #69
    amíg le nem pállik. még mindig úgy néz ki, mint "új korában". szal marad egy darabig:)
  • zaki
    #68
    olyan okos emberek vannak... mi is kib@sszuk az ablakon a fát, de előtte legalább lemegy vki, hogy még véletlenül se dobjuk rá valakire

    Katze: persze le lehet vinni is, de most cibáljuk át az egész lakáson a szerencsétlen elszáradt fát? az egész lakás tele lenne fenyőfamaradványokkal :D

    1ébként mi tegnap bontottuk le

    és lol topic :D
  • RelakS
    #67
    szombaton szétkaptam. Úgy néztem ki, mint egy sündisznó :)
  • Zozo76
    #66
    Tegnap, de mar hullott mint az atom... :)
  • Botond #65
    január 6,vízkereszt napján.
  • immovable
    #64
    tennap
  • Jane Eyre
    #63
    Nos ezzel nem sok újat mondtál nekem:)

    Én is itt városon láttam először ilyet, mivel a 70-es évek idején még javában kis falusi földszintes házikóban éltem és ugye onnan nehéz bármit is kidobni emeletről...!:)

    Amúgy annak akinek nincs 1 emeletes házban baltája vagy nyesőollója annak így a legcélszerűbb megszabadulni szegény fától, ami jobban szúr és szemetel már mint illatozik.

    Amúgy nagy körül tekintést igényel ez a művelet ezért célszerű ha 2 ember végzi.
    Egy aki dobja, és nem akárhogy hanem minnél távolabbra, hogy ne egy másik erkélyen landoljon, és lehetőleg szélcsendes időben, meg egy aki lent figyel a fára és esetleges gyalogokra, kocsikra, majd felszedi és elhurcolja biztonságos helyre a kukához úgy, hogy ne tudjon elszabadulni esetleges nagy szél alkalmával, mert akkor bizony okozhat nem kis meglepetéseket járókelőknek és autósoknak.
    Ja és a helyszínen megszabadult leveleit sem árt összeseperni hogy nem maradjon ott a szemét...

    Na szóval aki még sosem hallott ilyenről, és el képzelni sem tudja hogy is zajlik ez szakszerűen...:)

  • RaZoK
    #62
  • Brankley
    #61
    aha, akkor értem, azért hívják a vidékieket parasztoknak
  • Dodo55
    #60
    Amikor panelba laktunk mindig tele voltak az ablakok alatti nagyobb fák fennakadt karácsonyfákkal
  • Super Mario
    #59
    Amúgy mi január 6-án
  • Super Mario
    #58
  • Rage47
    #57
    Hát ilyet még sosem hallottam, h a lakótelepeken kidobálják az ablakon a fákat, tök joo:))) Én is laktam lakótelepen kisebb koromban, de nem emlékszem ilyenre.
  • Snecie Smicie
    #56
    Nos, tudod honnan terjedt el ez a szokás?
    Mikor kezdődött a Panelosítás a 70-es évek elején, vidékről felköltöztettek sok-sok embert, akiknek még nagyon új volt az, hogy van fürdőszoba, szemétledobó, lift..stb.
    De ezek a szokványos jegyek, hogy kikúroma fát a xx emeletről, látom megmaradtak.
    Na, ez abból az időszakból terjedt el, és inkább nem minősítek senkit ezen tettéért:(
  • Jane Eyre
    #55
    Mi tegnap szedtük le, de még ott van az erkélyen, mert a sok kocsitól nem lehet ledobni...

    amúgy egyszerűbb ledobni egy hulló levelű fát, mint végigsöpörni a lépcsőházat utána, vagy nem?:)))
  • Brankley
    #54
    Landor: menj már, APád nagyon érzi!
    Vegas: Miért, nálatok hanuka van?
  • Newfronter
    #53
    A szemben lévő szomszéd is kihajította ma az emeletről a fát, ezt láttam a két szememmel. De hogy rádobjanak valakire egy fát, nem tudom (lehet nem volt rajta szemüveg amikor dobta a fát :D).
  • péder
    #52
    esemény után:DDD
  • Brigicsaj
    #51
    Én spec tegnap szedtem le...:DDD
  • Snecie Smicie
    #50
    azért nem kamu, mert egyes lakótelepeken bizony szokás kihajigálni a fát, miután nincs rá szükség.
    Majd gondoljátok azok nem csinálnak ilyet, akik a szemétledobóba úgy ahogy van, moslékot öntenek? (zacskó vagy bármi nélkül)
  • donoki
    #49
    Hát a mostani világba...Már nem leeht tudni...
  • Dodo55
    #48
    Lehet, hogy kamu, mert néha kicsit túloz a barátom, de azért valami igazság lehet benne.
  • Newfronter
    #47
    Már leszedtük...
  • Gladiator
    #46
    kamu
  • Laky
    #45
    ma szedtük le :D
  • Rage47
    #44
    nemtom mikor szedjük le. valszeg egy 7vége lesz.
  • skristof
    #43
  • mucsácsó
    #42
    mi pont tegnap szedtük le...
  • Snecie Smicie
    #41
    szedem, bár 200kb/sec fölé nem igen kúszik:((
  • ngcsnet
    #40
    most a héten
  • Grenzjager
    #39
    jövőre megnyitom a "Ti mikor szeditek 2007"-et
  • gnar killer
    #38
    nekem ma kellett volna de hmmm.... [nem lusta, sose]
  • Rafaelo
    #37
    én naponta kétszer szedem ja hogy a karácsonyfát :O
  • Snecie Smicie
    #36
    már szedem!:)
  • Akos 001
    #35
    Mi pont most:)