3131
  • RATCUSTOM
    #2528
    2008 márc. 3-tól a VW a többségi tulajdonos
  • Bercy #2527
    Igen, törvényileg előírt, de a rendőr sztem szórakozik ilyennel, sőt talán nem is teheti, mivel nem tudhatja, hogy az egy utólagos xenon.
    Műszaki vizsgára nyilván visszacserélik (bár sok helyen nem is foglalkoznának vele) a halót, mert mint mondtam kb 10 perc a csere...
  • Harly18
    #2526
    Nem :)
  • Willi Betz
    #2525
    A Scania az nem Saab?
  • autoszimulator
    #2524
    igen, de automata állítót nem is fogja sose kideríteni, tényleg van-e a kocsiban. fényszórómosót azt nálam nézték már.
  • Harly18
    #2523
    Egy időben az új Volkswagen Polo világpremierjével bemutatkozott a típus környezetkímélőbb kivitele. Az egyelőre koncepcióként létező BlueMotion 3,3 liter fogyaszt.

    Martin Winterkorn, a Volkswagen-konszern elnöke tegnap este a cégcsoport estéjén bemutatta a VW új szupertakarékos járművét, a Polo BlueMotiont. A vezető elárulta biztos benne, hogy tudják tartani a kitűzött célt, és az egyelőre tanulmányként létező kisautó 2010 februárjára sorozatgyártásba kerülhet.

    Az új Polo BlueMotion jelentősen ráígér elődjére. Míg az átlagosan 3,9 liter gázolajat használt, addig a tanulmány beéri 3,3 literrel száz kilométerenként. Szén-dioxid-kibocsátása csupán 87 gramm/kilométer. Ehhez a teljesítményhez új 1,2 literes, közösnyomócsöves dízelmotort fejlesztettek, amelynek munkáját Start&Stop, illetve fékenergia-regeneráló rendszerek is segítik.

    Természetesen nem elhanyagolhatóak a súlycsökkentésre irányuló erőfeszítések sem, tekintve, hogy a kocsi csupán 1080 kilogramm. Ehhez jön az aerodinamikailag optimalizált karosszéria. A normál változatokhoz képest 10 milliméterrel alacsonyabbra ültetett kasztnin átalakított orr-rész, speciális hátsó szárny, illetve padlólemez csökkenti a légellenállást. A Polo BlueMotion alacsony gördülési ellenállású, 15 colos abroncsokat kapott.



    ....
  • RATCUSTOM
    #2522
    nagyon szép

    új Passat mikor lesz?
    és hogy fog kinézni?
  • Harly18
    #2521
    Takarékos Polo született

    Idén is egy estélybe és egy csarnokba sűrítette összes márkája újdonságait a Volkswagen-konszern. A Skoda egy szabadidő-autót hozott magával, a legnagyobb dobás az új Volkswagen Polo volt.

    A Volkswagen-konszern a legkisebb Foxtól a 42 tonnás Scania kamionokig ezernyi különféle járművet gyárt.

    Az idei genfi újdonságaikat is két részre bontottuk. Az Audi, a SEAT, a Lamborghini és a Bugatti egy másik anyagban lesz.

    Marad a Volkswagen és a Skoda. A VW haszonjármű részlege a 4x4-es Caddyt hozta el magával, a személyautók között a Polo és a Skoda Yeti előtt villogtak a vakuk.



    Cikk...
  • kirol
    #2520
    "xenonhoz kell automatikus magasságállító és nagynyomású fényszórómosó is a kocsiba"

    Igen, jó tudni. Akkor ezt meg úgyis látja a rendőr, hogy van e.
    Ez törvényileg előírt?
  • kirol
    #2519
    Nem, nem vagyok az. Most kimaradt véletlenül egy "n" betű, hurrá.
    Az AMD is utálom! :D
  • Harly18
    #2518


    Cikk1
    Cikk2

  • FrancescoTotti
    #2517
    :DDDDD
  • Bercy #2516
    Ez kb olyan mind az AMD Mercedes a másik topickban... :)))))))
  • Bercy #2515
    Nemhinném, hogy csináltatnak műbizonylatot, mert a xenonhoz kell automatikus magasságállító és nagynyomású fényszórómosó is a kocsiba, ami azért nem túl gyakori. Plusz egy műbizonylat se ingyen van.

    A rendőr meg nem szakértő, sztem nem mondhatja azt, hogy de ez igenis utólagos xenon, megbüntetlek, max vizsgálatra küldheti a kocsit.
    Viszont kiszedni a xenon szettet sztem max 10 perces meló...
  • FrancescoTotti
    #2514
    Te is informatikus vagy, ugye? :D
  • autoszimulator
    #2513
    nem kevésbé tahóság, mint egy szarul beállított halogén. márpedig a vaksik általában felállítják a halogént, mert úgy látnak vele annyit, mint egy lefelé állított xenonnal...
  • kirol
    #2512
    Hát ez az. Miért nem bünteti meg őket a rendőr?
    Engem k****ra idegesít, annyira vakít a fénye.

    Ezek a kretének (akik átcserélik az izzót) csináltatnak műbizonylatot? Ki ad olyat?
  • Bercy #2511
    #2508: Rajta lesz az a "spoiler". Régebbi polok hátsó ajtajának is ilyen a kiképzése, hogy van ott egy ilyen kis sppiler szerűség.

    #2509: Bele lehet tenni a sima foglalatba (topitotté H7-es) a xenon izzókat. Csak ugye minden módosításról műbizonylat kell...meg a szembejövő autósokkal szembe az utólagos xenon majdhogynem instant bunkóság.
  • Rege71
    #2510
    Jól néz ki az új POLO!
  • kirol
    #2509
    IV-es Polo első lámpájába lehet venni ugyanolyan foglalatú, de nem halogén, hanem xeon égőt?

    A fax kivan ezzel a szar égővel. Legszívesebben mint fejbe lőném, akinek ilyen van, olyan zavaró a fénye a szembejövőnek. Szóval én is viszonoznám nekik!
  • FrancescoTotti
    #2508
    Nagyon fickós lett.
    Gondolom a hátsó spoiler az alapváltozaton nem lesz rajta.
    Én a hátsó kerek lámpát meghagytam volna egyébként, de biztosan meg fogom majd szokni ezt is.
  • Willi Betz
    #2507
    Új Polo
  • RATCUSTOM
    #2506
    ez se rossz





  • RATCUSTOM
    #2505
    egyébként mennyire lehet használható egy ilyen bogár a mindennapokban? :D

    ha nem is egy ennire versenyre készített példány, de azért valami hasonló :D
  • RATCUSTOM
    #2504
    ja tényleg, se a nevet, se a csíkokat nem láttam
    de most, hogy mondod tényleg az, úgyhogy köszönöm szépen a segítséget
  • milk4
    #2503
    Kicsit lehet látni a csíkokat és a description-ban is ott van a neve a csávónak.
  • RATCUSTOM
    #2502
    honnan tudod h ez ez a bogár?:D
  • milk4
    #2501
    1-et találtam.
  • RATCUSTOM
    #2500
    Beetle Drag

    Has run 11.4 at 118mph at Santa Pod, with slipping clutch, since replaced, so should run 10's with some more track time. Cage tagged to 8.50 by the MSA.

    Full steel body, glass windows and full stock interior, so plenty of weight to lose.

    New Crank and Flywheel, Clutch and balance less than ten passes ago.

    Car will be fully checked by RNJ Motorsport prior to sale, will be ready to race.

    --------Motor-----------
    *2275cc
    *8:1 compression
    *Bugpack Aluminum case, filled #3, shuffle pined, full-flowed, sand-sealed
    *Scat 82mm crank, wedgemated
    *Scat 12.5 # flywheel
    *kolbenschmidt main & rod bearings
    *Big gland nut
    *KEP Stage 2 pressure plate
    *Lumus Black Magic disc
    *CB H-beam rods, VW
    *WEICSO 94mm pistons
    *MAHLE 94mm barrels
    *TOTAL SEAL rings
    *S/E 42x37.5 044 heads, turbo ported by AJ Sims: S/S valves, Valve Job and springs from DRD
    *SCAT "Pro Comp" forged 1.4 rockers
    *EMPI PERFORMANCE valve covers, vented to breather
    *SLR custom made pushrods
    *JC �o� ring aluminum pushrod tubes
    *SCAT lifters, SLR resurfaced
    *Cam: NOR-CAL SPEED special turbo grind
    *CB PERFORMANCE straight-cut cam gears
    *Demon 750cc turbo preped power valve carburator
    *turbo---to4b / V Copmressor / O hot Wheel / .69 housing (just rebuilt)
    *Turbonetics Waste gate
    *Carbon fiber intake
    *merged header, ceramic coated (with o2 bung)


    ---Transaxle---
    *T-1 swingaxle, built by KCR
    *Gusset trans case (full tilt box)
    *HD aluminum sidecover
    *3.88 ring and pinion
    * Gears
    1: 3.78
    2: 2.21
    3: 1.48
    4: 1.12
    *"full race" mainshaft
    *spool
    *Gene Berg mid-mount
    *High Torque starter
    *Saw axles

    ---Ignition/Electrical---

    *MSD Digital 6 ignition box (built-in 2-step and timing retard, 2-step activation by the stage brake line)
    *MSD billet distributor
    *MSD HVC 42,000 volt coil
    *MSD 8.8mm plug wires
    *OPTIMA Red-Top battery
    *Bosch one-wire alternator w/ chrome bracket

    ---------Interior-----

    *CHRIS ALSTON 1 5/8" mild steel 6-pt roll cage, side bars, also tied into frame horns *tagged for 8.50 by MSA in UK.*
    *GT GRANT steering wheel
    *BERG shifter
    *Summit line-loc
    *AUTO-METER 10K "Sport Comp" tach w/ shift and oil lights, billet mount
    *AUTO-METER oil pressure gauge
    *AUTO-METER oil temp gauge
    *AUTO-METER Boost gauge
    *Stock seats, Door panels, Headliner
    *Simpson 5-pt harness and window net
    *Stock pedal assembly w/ MORSE throttle cable

    Tulaj:Justin Rivett

    Gyönyörű egy gép, tudna valaki róla egy videót?
    De pont erről, nem egy másik Dragsterről :D
  • Rege71
    #2499
    Szia! Az 5 ajtós nyáron,a 3 ajtós ősszel jön!
  • Harly18
    #2498
    Polo MPV
  • Harly18
    #2497
    Genfben mutatják be...Mondjuk ezek elég fura photoshop képek


  • Harly18
    #2496
  • Harly18
    #2495
    Azért nem most fog jönni, szerintem csak 2010 környékén vagy később...
  • kirol
    #2494
    Én se.
  • FrancescoTotti
    #2493
    Már most jön az új Polo? Nem tudtam.
  • Rege71
    #2492
    Na mind1,akit érdekel a POLO netes bemutatója,az meglesheti március 3-án,9 órakor a www.auto-motor-und-sport.de oldalon!
  • Rege71
    #2491
    Ez nem sikerült!
  • Rege71
    #2490
    Sziasztok! Egy kis VW POLO előzetes:
  • Dzsonsz
    #2489
    Sziasztok! találtam egy tök jó oldalt, aki szereti a vw-t nézze meg , szerintem nem rossz
    www.passat32b.hu
    (bocsi de nem tudok linkelni)