239
PSP vs NDS vs GBA SP
  • uu
    #39
    hajajj en meg sonic rush bonusz palyain zuztam nagyon:P de vigyazok ra azer:)
    bar hozzatartozik hogy (lekopogom) meg a PSP-m is karcmentes pedig nem vettem hozza tokot se foliat se:) de igaz nem is nagyon hurcolasztam el mert nem volt miert :(
  • uu
    #38
    nem, lenyegesen egyszerubb, nem kell se szoftver se kabel. CF kartyara tudsz irni gondolom, kameraval vagy kartyaolvasoval, egyszeruen ugyanugy ramasolod a .nds romfile-t mintha kepet masolnal ra vagy mast, berakod az M3ba es megy. max annyit kell csinalni hogy patchelni elotte a .nds filet hogy a CF-re mentsen, de ennyi.
  • Petyus_
    #37
    Azért ezzel vigyázzál, mert stylus azért rendesen össze bírja karcolgatni a DS kijelzőjét. =) Bár nekem sincs védőfóliám, és eddig *kopp-kopp* karcmentes. Pedig Mario64 minijátékokkal gyilkoltam rendesen. PSP-t viszont idióta fejjel védőfólia nélkül hurcolásztam a hozzá adott gagyi tokkal, és lett rajta pár pici (csak fényben látszódó) karcolás. :(
  • Sheltem
    #36
    És úgy fogok tudni Romot másolni rá mint GBA sp nél ugye? Hogy benne lesz a dsben minden és usb kábel + 1 szoftver.
    Jól gondolom?
  • uu
    #35
    nem kell semmi mas, a CF kartyara rarakod a ROMot, berakod a cf kartyat az M3ba, azt a DS-be es tolhatod.
  • Sheltem
    #34
    #31 re válaszolj nekem pls dude.
  • uu
    #33
    ja igen azt elfelejtettem hozzatenni hogy a PSP-hez nemart valami vedotaska vagy legalabb valami karcmentes folia, mivel ugye a kijelzo az baromi serulekeny. namost ezeknek az arat nem kell beleszamitani mert nem dragak annyira, viszont az hogy a fold ala bombazzak a gyonyoru designt, az biztos. persze ez a sima gba-nak es a micronak is ugyanilyen problema, szal ezert is ajanlom en mindenkeppen az SP-t vagy a DS-t:) handheldnel szamit a strapabiras, mert nem otthon figyel elete vegeig a polcon, hanem kinn lesz a "vadonban", ami gyakorlatilag garantalja a karcolodast, koszolodast. viszont ha osszecsukhato a cucc akkor a "jatekter" a kijelzokkel eggyutt ugyanolyan minosegben lesznek amikor utoljara nyitod ki mint amikor eloszor (jo esetben:P)
  • Sheltem
    #32
    Köszi...De most ezzel a Ds sp vel felcsigáztad a fantáziámat :D
  • Sheltem
    #31
    http://konzolium.hu/catalog/index.php?cPath=50

    Innen ha megveszem a Nintendo Gameboy DS + M3 Perfect adapter + Passkey (CF verzió)t mire lesz még szükségem?
    Van egy 256mb os Compact flash kártyám is. Kelleni fog még valami, hogy másolhassak rá játékot?
    Pl usb kábel vagy flash kártyához valami átalakító ?

  • Petyus_
    #30
    A Famitsu (legnagyobb japán gamer lap) legújabb számában volt róla szó, hogy jönni fog egy újradizájnolt DS.
  • Petyus_
    #29
    Ezek után én nem is mondanék semmit, maximálisan egyetértek. :D Na mégis.

    Sheltem: Gamespoton van egy egész korrekt összefoglaló DS vs. PSP témában. Szerintem ha hordozható játékgépre van szükséged, akkor egyértelműen jobban jársz a DS-sel, persze lehet nem mindenkinek jönnek be a DS legjobb játékai (Castlevania, Advance Wars, vagy mondjuk Sonic Rush). PSP jó lehet, ha sokat utazol, filmnézésre szerintem korrekt, nagyon jó a kijelzője, és ki lehet bírni azt a kevesebb, mint egy órát, amit egy film átkonvertálása jelent. Játékra csak akkor javasolnám, ha nagyon-nagyon feldob a tudat, hogy PS2 minőségű játékokkal játszhatsz út közben, vagy ha mondjuk csak PC-n szoktál játszani, de érdekelnek a konzolos címek is. De mint játékgép, szerintem alapból nem jó, borzalmas töltési idők és számomra borzalmas irányítás a legjobb játékok (LCS) esetén is erősen rombolja a játékélményt, amit csak részben feledtet a tudat, hogy handhelden játszol.

    Ami még a DS mellett szól, az a praktikum: jó masszív, nagyon sokáig bírja az akksija, na meg a gép és játékok árfekvése.. PSP viszont olyan hi-tech érzést ad a kütyübuzi beállítottságúaknak, amit a hordozható műfajban semmi más (a PocketPC-től az iPodig) nem tud. =)

    De szvsz bármelyiket is veszed, szeretni fogod. =)
  • Sheltem
    #28
    Hol olvastad ezt a DS spt ?
  • orkenyid
    #27
    Nekem legjobban a DS jön be, meg persze a GBA se rossz :)
    2006 végére várható a DS SP (nem vicc) aminek jobb lesz a kijelzője és a design-ja.
    Egyébként DS-re is lesz MAJD webböngésző!
  • uu
    #26
    en honapokkal az eu premier elott vettem a psp-met usabol, szal elhiheted ha jo lenne en lennek az elso aki mondana (eleg sokaig mondtam is es szidtam a ds-t), de eltelt 1 ev es 1 jo game van ra a gta:lcs. szal jatekra katasztrofa. lehet vele filmet nezni meg mp3at hallgatni de egyikre se az igazi. filmet meg kell venni hozza umd-n vagy at kell konvertalni mp4-be ami ido es baszakvas. mp3 lejatszonak is shit, mivel baromi nagy annak hogy arra hasznald es persze az akksi se top. termeszetesen webet bongeszni elkepeszto szar 4 gombbal. az ara 2x annyi mint a ds, HA csak jatekra hasznalod, HA akarsz filmet nezni vagy mp3at hallgatni akkor keves a hozza adott 32 megas memory stick, ami a legdragabb flashmemoria a piacon, szal egy 1 gigas stick minimum kell, ami 30-35 rongy, azaz meg egy DS. szal egy jo PSP-bol meg tudsz venni 3 DS-t, vagy 1 DS-t es egy PDA-t (ami mindent tud amit egy PSP, csak jobban):D

    szal summa summarum a PSP-nek az a hatranya mint sok uj es draga telefonnak, tul sok mindent akar csinalni es persze ennek a vege az hogy semmit se csinal jol. nem csak hogy olcsobb, de jobb megoldas ha vesz az ember egy DS-t jatekra, es minden masra egy PDA-t.
  • scorpeeon
    #25
    hát, azért hogy ne csak ds-esek legyenek itt, elmondom, hogy szerintem a PSP messze üti az említett ellenfeleit. a kijelzőjük is összeshasonlíthatatlan, a finom, tűéles 16,77millió színű 480x272 felbontású kijeézőn azért kicsikét szebbek a dolgok. és játékokból bár nincs rá sok, de amik vannak abból van pár rohadt jó (pl. GTA-LCS, Burnout, Ridge Raver) de sztem még új cucc, és idővel több játékot csinálnak majd rá. És azt is még megemlíteném hogy ezek a játékok olyan grafikával bírnak, amilyen grafikát fizikailag nem közelíthet meg a ds pl. szép kis webböngészője van, stb. stb., nekem sokkal jobban bejön.
  • uu
    #24
    itt van amugy supercardhoz compatibility list, _csak_ a pokemon dash nem megy, minden mas igen:)
  • uu
    #23
    pokemon dash nem megy supercardon meg valami daigasso:) nem nagy veszteseg oszinten szolva. de csak osszehasonlitaskepp mutatok:
    sc

    m3
  • Sheltem
    #22
    http://gbatemp.net/index.php?showtopic=29384

    Itt az összehasonlítás a Supercard és M3 között..
    szerintem jól gondold meg...
    M3 rulz.
    Ráadásul nekem van Compact flash kártyám 256mb os a fényképezőmbe azt már nem kell vennem.
  • DanielT
    #21
    Szerintem jelenleg a legjobb valódi handheld a Micro, ha az ára nem lenne ennyire röhelyes.
  • uu
    #20
    hat mer lamma vagy:)
  • Sheltem
    #19
    Van GBA -s sonic is egyébként azt hiszem 3 is, ha zavar a 2 képernyő.
  • Sheltem
    #18
    A Supercard olcsóbb de M3on fut minden Supercard pedig inkompatibilis 1-2 játékkal, én azt szeretném ha minden futna a Ds en ha már annyi pénzt kiadok érte(flash kártyával együtt).
  • DanielT
    #17
    Hogy tudsz játszani a Soniccal amikor a 2 képernyő között ugrál? Majdnem eldobtam amikor kipróbáltam...
  • uu
    #16
    persze hogy jobb mivel negyed akkora:) kb a telefonomnak nagyobb kijelzoje van mint a micronak. es nezd meg mennyibe kerul... full lehuzas.
  • uu
    #15
    meg csak most vettem par napja en is szal egyenlore csak sonic rushal tolom meg az e3as demokkal wifime-n:) de majd supercardot fogok venni, nem m3at. m3 szar mer rohadt nagy, baromira kilog a ds-bol alul. a supercard pont akkora mint egy gba cartridge szal tokeletesen illeszkedik a ds-be es nem log ki:) ja es a supercard olcsobb.
  • Sheltem
    #14
    Sajnos a Micron énis gondolkodtam, de nincs rajta USB és nem lehet egyszerüen a Flashre játékot írni mint GBA SP nél.Pedig a Micro lett volna a legesélyesebb nálam.
  • DanielT
    #13
    Na, csak nézd meg az általad lefikkantott Micro kijelzőjét :) Na ott van kontraszt és fényerő :)

    Gondolom kétséged sincs afelől, hogy változtatni fognak a DS -en.
  • Sheltem
    #12
    Nagyon tetszik nekemis a Ds egyébként :) Csak azzal próbálom meggyőzni magam, hogy ne vegyem meg, hogy túl nagy...de úgyis meg fogom venni :D
    M3 as kártyával játszol vele? Ha igen mik a tapasztalataid az M3al ?
  • uu
    #11
    hat csak par ezerrel dragabb a ds mint a micro szal microt semmikepp ne vegyel sztem, sp es a ds kozott gondolkodj, sp egy olyan 10essel olcsobb, de sztem siman megeri a ds:) azt tod gondolom hogy a ds is visz gba gammakat.
  • uu
    #10
    hat erre csak azt tom mondani hogy psp nagyobb, designt leszarom (ez is szep), kijelzo fenyereje es felbontasa tokeletes.
  • DanielT
    #9
    Mivan?
  • Sheltem
    #8
    Köszi ilyen hozzászólásokat várok...Tegnap néztem a DS -t a westendes MM ben elég nagynak tünt...Mondjuk Nintendogs demo futott rajta és amikor a távolba mentek a kutyusok még akkoris tűélesek voltak a kontúrok.
    Lehet DS -t fogok venni.
  • DanielT
    #7
    Azért van mint fejleszteni a DS-en... mérete, kidolgozása, designja, kijelző fényereje és felbontása.
  • Sheltem
    #6
    Ebben tévedsz a Gameboy egy másik vonal mint a DS ezt elmondta a Nintendo elnöke.
  • uu
    #5
    - sima gba olcso, de nincs hattervilagitas
    - gba sp fasza, de kell atalakito a fejhallgatobemenethez
    - micro-nak kicsi a kijelzoje
    - psp-re keves gamma jon, azok is szarok
    - ds tokeletes:P nem olyan nagy amugy a valosagban mint kepzeled szal siman elfer barmilyen zsebben.
  • uu
    #4
    jol tette hogy kihagyta:)
  • DanielT
    #3
    Öööö, én győzöm követni. Van a Gameboy Advance 3 verziója a DS és a PSP. Asszem ezt megtárgyaltuk.
  • Shadow_THH
    #2
    szerintem zárni fogják

    és az n-gaget kihagytad :)
  • Sheltem
    #1
    Sziasztok

    Azért nyitottam ezt a témát, mert mostanában olyan szinten jönnek a handheldek, hogy nem győzzük követni. Hangsúlyozom nem FLAME céllal nyitottam a topicot, békés érvelést és tapasztalat megosztást szeretnék.
    Adott ugye a PSP csillivilli szuper, gyönyörű minden de mégsem jönnek rá olyan nagy durranás játékok amik miatt eladnának belőle annyit mint a DS ből.
    A ds-t viszont nagynak találom a GBA SP hez képest nekem valami kis ügyes konzol kéne.
    Úgyhogy én adok mind3 konzolnak 1-1 pontot :)
    Ti mit gondoltok ?