47
  • Hegyikecske
    #47
    És összekarcolódik a kijelzője :D
  • Hegyikecske
    #46
    De ez minden mp3 lejátszóra igaz, nem csak az ipodra.
  • Normal
    #45
    ""Halláskárosodást is okozhat az iPod?"
    És még mit okozhat? Heveny pénztárca anorexiát? :D
    Sztem a cikk címe egy kicsit megtévesztő, mert itt nem az iPodon lenne a hangsúly. "

    Bezony - néha már felháborító, milyen szánalmasan próbálnak manipulálni.
    Megyek, veszek egy I-podot! :P
  • saxus
    #44
    Amúgy dihidrogén-MONoxid, de mind1 :)

    Kecskeméti Tesco-ban volt olyan, aki mindenféle indok nélkül aláírta. Még az se volt furcsa neki, hogy fél négy volt... délelőtt :D Mondjuk régi poén...

    (Hiába, aki éhes...)
  • Piscator
    #43
    viszont most a ipod a nyerő, hát te nem hallottad? Vedd meg, mert ez a trendi.
    Meg hallgass halkan.
  • Mr Gumby
    #42

    "Halláskárosodást is okozhat az iPod?"
    És még mit okozhat? Heveny pénztárca anorexiát? :D
    Sztem a cikk címe egy kicsit megtévesztő, mert itt nem az iPodon lenne a hangsúly.
  • arty
    #41
    el tudom képzelni azoknak a hallását 32 évesen, akik a busz hátlujában olyan hangerővel tolják az agyukba a tuctucot, h a sofőr mellett hallani :)

    karay: a fejhallgatok sokkal kevésbé engedik be a kinti zajokat amiatt halkabban hallgathatod őket, mint a kis fülbedughatokat :) azaz pont forditva van ...
  • karay
    #40
    sokan mondják, hogy az agybadugós fülhallgatók kevésbé károsítják a hallást, mert kisebb hangerőn is elég hallgatni őket, mert csökkentik a kivülről jövő zajt (agybadugós alatt én a shure meg etimotic meg hasonlókat értem)
  • Ma2ska
    #39
    Régen a tüzérek is megsüketültek az ágyudörgéstöl, mint köztudomásu.
  • AtomHeart
    #38
    Elsore mikor meglattam a kepet a faszival, azt hitem, hogy Steve Jobs ragadott gitart...
  • AtomHeart
    #37
    Jah, koztudott teny, hogy a fulhallgatok NAGYON karositjak a hallast, foleg az "agybadugos" valtozatuk, jobban mint barmilyen diszko vagy koncert...
  • apgetszaksz
    #36
    "Halláskárosodást is okozhat az iPod?"
  • Gladiator
    #35
    pfff. nem is kell hack. itunesbnan is lehet húzni.
  • Gladiator
    #34
    Jaj, de fasz a cím. simán perelhetne az apple. ellenkampány. mintha csak az ipodtól lehetne károsodást szenvedni
  • Bucser
    #33
    Ez iugyanaz mint anno9 a walkmannel és a discmannel végigment cirkusz volt:D meg kell tanítani a kölköt, hogy a fülhallgató nem arra való hogy a tömeg is hallgassa a zenét hanem csak magának:D
  • Macc
    #32
    Ja a tipikus pelda a pletyka terjedesere:)))
  • P3h3ly
    #31
    Hmmm, sztem a koncert is meg a fülhallgató is frankón károsítja a hallásod... csak mivel ő ugye koncerteket szokott adni ezért csak nem mondhatja azt hogy gyerekek ne gyertek a koncertre mert megsüketültök! :) Az meg hogy az ipodot emlegeti? naés! a cikk szar mert ezt a mondatot rakta címnek, holott a lényeg közel sem ez!
  • vincuska
    #30
    "Hearing loss is a terrible thing because it cannot be repaired. If you use an iPod or anything like it, or your child uses one, you MAY be OK. It may only be studio earphones that cause bad damage...."

    csak peldanak hozta fel, iPod vagy barmi hasonlo. erre max buszke lehet az apple, hogy a hordozhato lejatszokat emlitve Pete-nek nem a walkman jut eszebe hanem az ipod.
  • Ma2ska
    #29
    Divatba jött , hogy mindenféle dologról kimutatják hogy ártalmas, ha hust eszel gyilkos vagy, ha nem, hiányos a táplálkozásod, ha sportolsz elkopsz, ha nem eltunyulsz, ha ipod ot hallgatsz megsüketülsz, ha nem, kevés biszbaszteron termelődik a szervezetedben amitöl börkeményedés lesz a kisujjadon. Ha ufók vannak , kipusztitanak, ha nincsenek, egyedül vagyunk a világmindenségbe. Az élet az egy káros dolog, azt eddig is tudtuk, burában nem lehet élni.
  • PyRex
    #28
    Ez hülyeség! A fülhallgató (pláne a fülbedugós fajta) azért igazán káros, mert közvetlenül éri a fület, tehát nem csak a hangerő számít, hanem az is, hogy milyen messze van a füled a hangforrástól.
  • avman
    #27
    nem. ugyanis ezek a hanghullámok közvetlenül a belső hallószervekhez érkeznek.
  • Ma2ska
    #25
    Először is szögezzük le, bármit csinál az ember az káros, ha megfogsz valamit kopik az ujjad, ha eszel a beled, és mindenféle káros anyag rakódik le benned ami 100 év alatt megölne ha már amugy is nem hunynál el más jellegü károsodásban, ha másban nem hát nem osztódnak tovább a sejtjeid. Sokan azt hiszik ha zabkorpát esznek, nem öregednek és halnak meg. Ha egyáltalán nem hallgatnánk semmit, akkor kisebb eséllyel süketülnénk meg mert megóvnánk hallószerveinket, viszont tök hülyék lennénk. Mindenféle zaj koptatja a hallást, ha jobban vigyázol csak 70 évesen süketülsz meg, ha kevésbé mint ez a jóember, 60 évesen.
  • moran
    #24
    A töltőtoll is károsíthatja a hallást, sőt emberi élet kioltására is képes... IPoddal még nem öltek meg senkit. -> tiltsuk be a töltőtollat, mivel súlyosabban károsítja az egészséget, mint az iPod.
  • Cactus
    #23
    Most nem azért, de józan paraszti ésszel én úgy gondolom, hogy mondjuk egy 1-10ig tartó skálán hallgatom a zenét mondjuk 7-esen. Felszállok a buszra, és nem hallok semmit. Akkor feltekerem 9ig, hogy halljak valamit. De ha már a 7es is káros, akkor maga a busz zaja ugyanolyan káros, mintha én 7esen hallgatom az utcán.
  • hmhm
    #22
    lál: a koncertektől nem süketül meg..
    milyen érdekes, hogy fesztiválok után csak véletlenül zúg a fülem, mi? grat.
  • Enkil
    #21
    Én is ismerek 1-2 emberkét akik full hangerővel hallgatják a zenéjüket a fejhallgatón nem csoda hogy károsodik a fülük
  • Macc
    #20
    En azt mondom aki hulye suketuljon meg. A Sony PSP-nek olyan halk hangja van pont emiatt, hogy autoban menetzaj melett nem lehet a fulhallgatojaval sem hallani semmit. A Hangerot nem azert lehet addig tekerni ameddig hogy kisussuk a fulunket, hanem hogy ha valami halkabb azt is tudjuk hangositani. Azert durva hogy a hulye emberek miatt mennyi minden lesz egyre szarabb. Nem eleg rairni? VIGYAZZ MEGSUKETULSZ HA TUL HANGOSAN HALLGATOD. Arrol meg nem kell beszelni hogy miert iPod? Fizetett reklam:)
  • Ma2ska
    #19
    IPOD minek? Drága, xar és mint olvashatjuk, megsüketül töle az ember
  • jozzee
    #18
    Gondolom a konkurencia támogatja őt; a hallószerveit újakra cserélteti

    Egyébként meg elképzelhető, hogy az orvoslásban is lesznek megkülönböztetett kórnevek a hall.károsodásokra:pl.Ipodus nem hallomus,...stb.

    Gyártók szerint különböztetik majd a károsodási fajtákat; így az orvoslás remél majd pénzt a gyártótól; vagy a beteg akinek egyiket-másikat majd megállapítják.
  • Pharaoh
    #17
    Beperelheted, de tuti nem nyersz.
  • ThomasTheKoRner
    #16
    2*5mW

    Bocs....
  • ThomasTheKoRner
    #15
    Hát a Sonytol tuti nem a maga nyamvadt 2*5W-os teljesitményükkel...
  • haxoror
    #14
    60 éves korára elkezdett romlani a hallása?
    Nahát hogy ilyen is van én azt hittem hogy mindenki örökké fiatal és egészséges marad :O
  • Omegared
    #13
    Na megint egy tipikus SG-s szenzációhajhász cikk..

    Akkor beperelhetem a Sony-t mert a Walkman volt az oka a halláskárosodásomnak? :))))
    Poénosak ezek...
    Holnap biztos ez jön: Tiltsuk be a Dihidrogén-Oxidot
  • Alec
    #12
    szóval, hogy az iPod és társai nem feltétlenül okoznak halláskárosodást
  • Alec
    #11
    "Hearing loss is a terrible thing because it cannot be repaired. If you use an iPod or anything like it, or your child uses one, you MAY be OK. It may only be studio earphones that cause bad damage. "

    szerintem ez tökre korrekt.. ha jól fordítom azt írja, hogy iPod vagy hasonló kütyü és elsősorban a studió fülesek okozhatnak károsodást..
  • NeoMaN
    #10
    ez nagyon okos mondat, gratulálok....
  • Mike at home
    #9
    arról nem beszélve, hogy rá is irják a gyártók
  • Mike at home
    #8
    másrészről nem is tudtam hogy a studiófelvételek alatt Ipod-ot hasunálnak. Na ez új
  • Mike at home
    #7
    jah a koncert nem árt neki, hát hogyne, meg szerinte
    csak nem akarja beperelni az Apple-t?