33535
  • Tessitore22
    #29801
    Bocsánat, kissé elfeledkeztem róla, de itt van a cikk(ek), amit ígértem. https://drive.google.com/file/d/0B95vMRTO16XtVFZxcGZYWlpLaVE/view?usp=sharing
  • berczy #29800
    Bazz, én meg azt hittem, csak egy oldalas az interjú... :D

    "And our next project is...going to be a secret...for now!"...
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.02.12. 13:08:18
  • Nesuten
    #29799
    Tibi
    " amikor kiderült ,hogy a virágboltban is elérhető az msfs és a hozzá való eszközök "


    Utoljára szerkesztette: Nesuten, 2015.02.12. 12:54:08
  • berczy #29798
    Ja, és nem utolsó sorban, a jó Isten makogtasson meg születésnapod alkalmából!

    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.02.12. 12:10:05
  • berczy #29797
    Huh Maestro, nagyon köszönöm és Balázs barátodnak is!
    Otthon át is festem gyorsan. :) Meg látom van egy fekete csík körbe az orr és a törzs burkolata között, az nem is látszott az eddigi képeken.
    Egy dolgot viszont nem tudtam megcsinálni, és ahogy láttam, nem is fogom tudni, az orrkúpon azt a biznyákot (nem tudom a rendes nevét), ami a forgást láttatja, az a kék fütyi. :) Mert csak egy textúrából rakja össze a két oldalt, mondom akkor lesz két csápos, de sajnos egy irányba húzza rá és elég hülyén néz úgy ki, hogy nem ellentétesen csavarodik. Szerintem ezt már hagyom.

    Így már értem ezt a burkolatos dolgot, akkor ehhez alkalmazkodom.

    Köszönöm az infókat! :)
  • Clidey
    #29796
    Nos, Horváth Balázs barátom jóvoltából sikerült kiderítenem milyen volt a röpcsi alja... :) Fekete!



    Az az él nem tudom még honnan veszi a textúrát lévén a kabintető már össze van kollapszálva nálam és onnantól kezdve elveszik a mapping... :(
    Az alja azért különbözik a két modellnél mert tulajdonképpen ez egy próba lett volna részemről az egyik external modellnél ami nem teljesen sikerült. A kiinduló pont az volt hogy nem tetszett ahogy "világít" a motortér az FS béna graf endzsinje miatt ha alulról nézzük a gépet, ha rendesen lenne ott árnyék mint a valóságban akkor sokkal sötétebbnek kellene lennie. Ezért tettem oda egy bizonyos mértékben átlátszó poligont és feketére mappoltam egy részét hogy lássam a különbséget. Mindez 3DSmaxban tökéletes eredményt is hozott, ám az FS-ben így jelent meg ahogy most látod és képtelen voltam rábírni hogy azt csinálja amit mondok neki. :( Aztán a rilíz előtt elfelejtettem törölni ezt a poligont sajna.
  • berczy #29795
    No, megértem, magam sem érteném. :)
    Ehun a probléma, ez a két él, ami még szép lenne kéken. Az oldala asszem megvan, de az elején az a vékony él, ami a lemez vastagsága, azt nem tudom hol lehet.



    Megcsináltam a burkolatot is, de adja is magát a kérdés, az min múlik, hogy van-e burkolat, vagy nincs? Nekem eddig fel sem tűnt ez a része, de pl. az orosz festésen nincsn ott, belátni, pedig a kocka ott van az ablakban.




    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.02.11. 21:35:54
  • gaspen
    #29794
    Ha megy az angol, akkor itt részletesebben is elolvashatod

    Panel.cfg
  • saca79
    #29793
    Ezer hàla! Megnézem mit tudok kihozni belőle... :-)
  • gaspen
    #29792
    Nem kell semmi beírni ! A Window00=valami sorban lévő panel jön elő a Shift-1-re, Window01 a Shift-2-re, stb stb

    De egy dolgot kifelejtettem. Ha tovább olvasgatod a panel.cfg-t akkor megtalálod a [Window00] [Window01] bejegyzéseket. Ezekben van meghatározva az adott panel, vagy "műszerfal darab" tulajdonságai, mérete, háttérképe stb. meg hogy milyen műszerek jelennek meg rajta. Szóval ezt is módosítanod kell, hogy stimmeljen a [Window Titles] bejegyzésben lévő sorokkal.
  • saca79
    #29791
    gaspen alapesetben gondolom (vagyis nekem :-D) nincs benne a shift + stb rész.. Elég ha ide beirkalom? Clidey én se nagyon.. :-D A lényeg azt szeretnem elerni hogy ha lenyomom a shift 4 et akkor valami ugorjon ki a bokorból.. :-D
  • Clidey
    #29790
    Hát hazudnék ha azt mondanám tudom mire gondolsz... :)
  • gaspen
    #29789
    Panel.cfg eleje


    [Window Titles]

    Window00=Main Panel > Shift-1
    Window01=Radio Stack > Shift-2
    Window02=GPS > satöbbi
    Window03=IFR Panel
    Window04=Landing View
    Window05=Mini Panel
  • saca79
    #29788
    ..addig eljutottam de ott mit kell átírni? nem találtam semmi olyan sort ahol shortkey-t lehetne rendelni vagy módosítani valamelyik panelnél.
  • carlosfly
    #29787
    panel.cfg
  • saca79
    #29786
    Kéne egy kis segítség srácok! Hogyan tudok új műszert rendelni valamelyik shift+ kombóhoz? gondolok arra hogy ugye alapesetben mondjuk shift+7 re megjelenik a PFD. Hogyan tudom ezt lecserélni vagy megváltoztatni, vagy másik billentyű kombinációhoz rendelni? Gondolom valamelyik cfg fájl ban kell módosítgatni de f..gom sincs melyikben ..
  • berczy #29785
    Wow, de jó szemed van, nekem az fel sem tűnt. Köszi! Hogy fekete-e, na azt én sem tudom. :)
    Otthon javítom azt is, bár ha nem mondod, hogy azt hol találom, akkor kakiban lettem volna, mert szerintem az lett volna az uccsó, amire gondolok.
    Van még egy dolog, ami picit talán finomítható. A kabintető peremének az eleje, ahol leér az aljáig. Ott kék ugya na felső része, de úgymond a vastagsága, az éle nem kék, ezért ott kicsi "csík" van. Ezeken a képeken nem látszik, mert kicsi a felbontás, de nagyban egy kicsikét zavaró. Azt le tudom festeni valahogy?
  • Clidey
    #29784
    Jó lett a lajstromjel is a szárnyon!
    Abban nem vagyok még biztos hogy a motorburkolat alja nem-e inkább fekete...és sajna a gugli se mutatott róla olyan képet amin egyértelműen kivehető lenne a szín. Azért még keresgélek tovább, hátha...
    Viszont a motorburkolat alján levő kiömlő nem jó - ez sajna egy újabb általam bennehagyott bug...most az egyik fele fehér a másik fele meg fekete. A dolgod nagyon egyszerű: Megnyitod a pwdt_z142_fuselage_T.dds-t és a felső törzs oldalnézeten (bal oldala) a hátsó kabinablakban látsz egy fekete kockát. Na azt addig szélesíted balra míg el nem tűnik a fehér rész a kiömlőről. :)
  • berczy #29783
  • berczy #29782
    No:
    Ja, a nose...dds-t 2048-ra kellett vegyem, mert a vonalakat csak úgy tudtam passzintani hozzá, különben csúnya volt nagyon. Huh, azzal két napot szenvedtem, mire szépen passzoltak a fuselage...-el. :)





    Oldala is:


    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.02.10. 21:12:57
  • berczy #29781
    Köszi! Jó sok szöszölés volt a kék. :) A szárnyon én is arról a képről csináltam, de nem tudom miért néztem be ennyire. Szerintem egy vonal összezavart. :)
    Mindjárt átmókolom, meg csinálok az aljáról is.
  • saca79
    #29780
    Nem tudom ki mennyire használja az FSX alap Cessna 172-ét, de bátorkodtam hozzá egy kis soundmodot feldobni . innen tölthetitek és ha valakit érdekel estleg az alap 737-800 hoz is készült ami részben minőségibb PMDG hangokat tartalmaz. ezmegittvan telepítési útmutató nincs hozzá
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.02.10. 20:41:53
  • Clidey
    #29779
    Nagyon fasza! Tök jól eltaláltad a kék árnyalatát! ;)
    A lajstromjel méretét és pozicióját a szárnyon sajna már nem annyira de még nem késő korrigálni. :)
    Itt van két kép melyekről tökéletes pontossággal meg lehet csinálni:

    http://www.planepictures.net/netshow.php?id=845896
    http://www.avia-info.hu/Kep/Civil/HA-N_Z/HA-SFS-5.jpg

    A törzsön levőét később vizsgálom meg. :)
    A kabinbelső semmi extra se műszerileg se színvilágilag. Nyugodtan használhatod a SGY belsejét például.
  • berczy #29778
    Így áll: :)
    Maestro, azt hadd kérdezzem meg, hogy a belseje milyen volt ennek az SFS-nek?

  • saca79
    #29777
    Persze elég ritkán van "hàtszél" de igy olyan mintha nem is lehetne mashova csak az 5R re érkezni..pont figyeltem h 1-2 wizzair es gep nyaron 23L re szallt le es akkor 170/8 as szél volt. legalább egy papit rakhattak volna oda a kertbe :-D
  • gaspen
    #29776
    És arrafelé észak-északkeleti az uralkodó szélirány, ezért is áll úgy pálya ahogy, így gyakrabban van 05 pálya. És még azt is el tudom képzelni, hogy néhány csomós hátszél komponensig lehet délies szelekben 05 pályára érkezni. Pl. Ferihegyen (asszem) 5 csomóig lehet 31-re érkezni, mert ez a preferált irány.
  • gaspen
    #29775
    23L

    Pályairányhoz elég az az NDB :) HA DCN-től 1.7NM-re nem látod a pályát, akkor átstart
  • saca79
    #29774
    Korábban már akartam kérdezni ,hogy Debrecenben a 23L -re hogy hogy nincs telepítve se ILS se PAPI fény de még csak bevezető se? Nyáron nem egyszer láttam Kerekestelep felőli megközelítést. Kipróbáltam simben is igaz hogy van egy NDB jeladó de felhősebb időben azért elég megtalálni a pályát.
  • saca79
    #29773
    Én is rànéznék :-D
  • LWhite
    #29772
    Természetesen szívesen veszem! :)
  • Tessitore22
    #29771
    Remek :) . Akkor privibe itt megfelel ? Vagy inkább e-mail?
  • [HUN]FaTaL
    #29770
    Olvasom a topicot elég gyakran :)
  • Hont
    #29769
    Látom így lehet téged elő csalogatni...Gondoltam, hogy bejössz a csőbe!
  • [HUN]FaTaL
    #29768
    Pedig egészen biztos lehetsz benne, hogy ez a 2006-os csoda semmit nem profitál belőle. Már a 4-5 évvel ezelőtti vga-k is malmoztak játék közben.
  • saca79
    #29767
    Annak ki nem ?
  • berczy #29766
    Na, annak azé' én is nagyon tudnék örülni! :D
  • Tessitore22
    #29765
    Még a hajdani jó kis Fotelpilótán volt erről a finom hangolásról egy nagyon jó cikk (Mészáros Zoli jóvoltából, "Hibajavítás és Fps harc.."). Én ezekhez sohasem értettem, de megvan az összes cikk PDF-be, szóval ha gondolod szívesen átküldöm e-mailbe.
  • berczy #29764
    Na ezt meg nem mondom neked fejből. :)
    Otthon megnézem.
  • LWhite
    #29763
    Leginkább azt autogen beállítások érdekelnének. Esetleg lod_radius, textúrák, fiber, stb! :)
  • imremolnar
    #29762
    Köszi szépen!