33535
  • Ombika
    #1433
    Huzigald meg 1 picit a procit de eleg gaz,h ezen se akar jol menni!!

    Tettel fel uj winfost?

    A memokbol 667-et vetel?
  • alert
    #1432
    Pfffff most megfogtál. Ultra High-al kéne 20 körül lenned. Hol nézed ezt az FPS-t? Mert mondjuk Manhatten és környékén megértem... vagy valami nagy városban ahol sok az autogen. Próbáld meg azt hogy az autogent leveszed nullára vagy 30 ezer lábról nézed a földet, ha akkor nem ugrik meg 30-40 fölé az fps akkor kaka van. De így se igazán értem, ez elég kevéske.
  • kirby76
    #1431
    Alert! ket napja valtottunk nehany mondatot. Nos, azota beinvesztaltam egy core2duo-ba(lap+proci). Procibol a 6600-ast vettem, nagyobb tarsaira nem voltam hajlando kiadni azt a meg fel vodor penzt. Szal' a konfigom most igy nez ki: Core2Duo2.4GHz/2GB-5200/ATI-X1900XTX.
    Ennek ellenere -mondjuk- kozepes minosegben epp' hogy elerem a 20fps-t.
    Itt a konfiguraciom: settings
    Asszem eleg szerenyre vettem es ennek ellenere is eleg gyatra.
    Van esetleg vmi otleted?
    Elore is koszi.
  • chicco
    #1430
    bizos kérdés hogy.
    Ha megnézitek azért a görögök már kiadták a javításokat pl a szigetekről mert a g ci ms sz@rt rá hogy még a 2004 ben is Korfu az korfu kinézetű volt nemvalami egész más.

    Szo utozenge vagy nem a multija jó a gém fejlődik köszönhetően a lelkes rajongoknak.Tegye szívére a kezét mindenki ha a 2004 el nem így volt.Nekünk se lett volna Hun scenerynk ha KA meg istentudja ki nem lett volna megszállotja a gaménak.ez sajnos mindig is 1 csiszolatlan gyémánt amit másokkal munkálnak használhatóvá.Lehet ,hogy csak én érzem így de nem véletlen a Microsoft háttér.Valahol a winfost is mindenki szidja mégis mennyien használjuk mert nincs más ami helyettesítené(Linuxosok ne füleljenek)


  • Tomaszman
    #1429
    Nekem menne a gépen?
    P4 2.000MHz
    768Mb Ram
    Inno 3D ...nem tom
  • Kakaduduka
    #1428
    amúgy én 3 GHz-es procival, 512 RAMmal, és egy Nvidia GeForce 6600 GT-vel nyomom
  • Kakaduduka
    #1427
    Szasztok. Nekem sajnos nincs joyom mert apukám nem engedi. Sebaj, rendes Logitech kormánnyal játszom. Egész jó. Hogyan lehet multyplayerben játszani? (persze interneten)
  • Blacktom
    #1426
    Hali
    Nekem minimumon nem szaggat, közepesen is csak egy kicsit, de annyira nem zavar grafika, mert a gépemen még az is csoda hogy megy (AMD Sempron Processor 2800+ 1.6GHz RADEON 9600 512MB RAM)
    Genius f16-os joyom van és egy kicsit ugrál, de deadzone-nal tökéletes
    Jah és van még egy hibám multiplayeres atc-nél, hogy nem hallok semmit Az elején működött, csak 1-2 napja romlott el, és nemtom miért. Mic működik és 'voice enabled' mindenhol. Ha valaki tud az lécci segítsen, köszi.
  • kerek1224
    #1425
    Ez egy felső limit. Ha akad annyi számítási kapacitás egy adott pillanatban, hogy e főle menne, akkor azt inkább a látvány javítására használja.
  • DJviolin
    #1424
    Megszabhatod a maximum fps számát. Állítólag nem érdemes Unlimited-re rakni. Nemtom, hogy miért. Én belőttem a 25 FPS környékére. Mármint addig a fél órácskáig, ameddig fent volt a gém....

    Egyébként érdekes, hogy mindenki hogy szapulta, meghogy azonnal letörli, és mégis szinte mindenki játszik vele. :) FS2004 utórengés rulz...
  • flashh
    #1423
    Ja igen,és mi az a "target frame rate" a beállitásoknál?
  • flashh
    #1422
    Köszi,csak azért kérdeztem,mert én is 25ről tudok.Csak itt lentebb olvasok ilyet hogy +30 fps és gondoltam azt a 25höz kell hozzáadni...:)
    Egyébként kár hogy ilyen akadozós lett,és mégcsak emberek sincsenek a reptereken,se a repülőn........Kár....
  • Thanatos
    #1421
    őőő, ennek nézz utána az idevágo topicoban (sok helyen volt róla szó) "hivatalosan" az a 25 az 21, elgalábbis azt hazsnálják és csak filmeknél..., gameknál full más a helyzet sajnos... :(
  • DJviolin
    #1420
    Amennyi a szemed tehetetlenségéből kifolyólag folyamatosnak lát. Ez általában kb. 25 FPS. De a tökély az a 30 FPS. Efölött már mindenki szeme tehetetlen.
  • flashh
    #1419
    Hali.Kicsit segitsetek,elvesztettem a fonalat fps téren.Most akkor mennyi fps jelentene tökéletesen sima grafikát?
  • Brikó
    #1418
    Jönnek az első DirextX 10-t támogató videókártyák:

    Az első directX 10-t támogató videókártyák
  • kirby76
    #1417
    ok, kossz!!
  • alert
    #1416
    Így van.. a vga pedig hagy némi kívánnivalót. Először is nVidia-ra van optimizálva, másrészt directx 10-re. Ez pedig még nem jelent meg. Tehát hardveres dx10 támogatást csak az új kártyák fognak adni és majd akkor lesz igazán játszható ez a core2duo-val párosítva szvsz... a beállításokról annyit hogy próbálgasd az egyes paramétereket egynként állítani (custom). Pl vedd le az AUTOGEN-t és máris +30 FPS a gépeden.. persze ekkor nem lesz táj. Ódákat írhatnék róla, de megtették 100-an előttem :) olvasgasd az index fórumot (meg ezt is visszafelé), valamint a FAQ-ba is rakok egy update-et hamarosan, nameg a külföldi oldakkal máris előbbre vagy. Az Aerosoft is kiadott egy optimizációs leírást nemrég. Keresgélj.
  • kirby76
    #1415
    koszi a gyors valaszt!
    zsir uj FS vagyok(kb. 1 hetes) alig jatszottam a 2004-el, amikor meglett a z X. De mint mondottam, katasztrofa a grafika. Nem, nem tom, mirol beszelsz, ami a beallitasokat illeti.... Ha egy picit reszletezned, megkoszonom.
    Amugy, ha jo teljesitmenyt szeretnek akkor Core2Duo-ban gondolkodjak?? A Dual Core ezek szerint mar nem is eleg? Bakker, ennyire procifuggo lenne ez a jatek....Pedig asszem majdnem az egyik legjobb vga karim van, hihetetlen, hogy ez is keves.
  • alert
    #1414
    PIV 3GHz-vel van itt a gond. Ha lecserélnéd az E6700-as vagy E6800-as duo2core-ra akkor már lenne FPS-ed. Kurva drága de ez alatt nem sokkal lesz jobb lévén eléggé CPU limitált a dolog. Olvasgass vissza fórumban hogy miket írtunk ezzel kapcs és nézd meg kinek milyen konfigon milyen FPS-el megy, mert a te FPS-ed azért kicsit kevés... Egyébként pedig nem az előre definiált MEDIUM LOW meg ULTRA HIGH beállításokkal kell játszani hanem kézzel egyénileg beállítgatni a dolgokat, ezzel lehet kompromisszumot kötni és elég jó teljesítményt kihozni. Ha régi FS-es vagy akkor tudod miről beszélek..
  • kirby76
    #1413
    hi all!

    mentem lerakom a hajam. A napokban tettem fel a gammat egy PIV 3GHz/2GB@667MHzRAM/ATI X1900XTX/512MB vasra. Egyszeruen qrva szar, jo ha eleri a 20fps-t de ha legtobbszor 10-12fps-el rocog. Pedig 1024*768-ban nyomom(nyomnam) es nem is ultra high-ban hanem medium high-medium low magassagaban.
    Ne kimeljetek: ilyen szar konfigom van? Vagy ennyire szar engine-t tudott csak osszehozni Billy?
    Mi a tokot csinaljak? Csereljek Core2Duo-ra???
    Pliiiz, valaszoljatok, mert nagyon el vagyok kenodve es nagyon szeretnek jatszani.
    Thx: Kirby
  • Deloi
    #1412
    Naja, legalább kiderült, hogy szar a joy. Straight and level flight-ba a joy null zone-ba, 2 mp alatt 45 fokos szögbe rakta a gépet, az meg átesett persze, szóval visszaviszem, szerintem szar a poti.Kösz a segítséget, meg hogy nem néztetek hülyének(csak egy rövid ideig).
  • Deloi
    #1411
    Zacsi: én is pont vmi ilyen beállításra gondoltam, csak nem vagyok túl járatos joy téren. Volt beállítva, de a holtjáték nagyobb volt. Most nagyobbra húztam, és végre egész kiszámíthatóan működik!Kösz, azt hiszem így már jó lesz.
  • Papirzacsi
    #1410
    Talán akkor állítsál az fsben deadzone-t.
  • chicco
    #1409
  • Deloi
    #1408
    Nagygépet is elmozdítja hirtelen csak az sokkal kisebbet mozdul fel, de érezhető. Hát nemnagyon tudok kölcsön kérni sajna, de majd kitalálok vmit.
  • Deloi
    #1407
    Kalibmező tapasztalatok: van a joy-nak középen egy kis holtjátéka, amin belül mozgatva vagy mozdul a kereszt vagy nem(fel-le), de nem kiszámíthatóan. És néha nagyobbat ugrik, néha kisebbet. Az a baj, hogy ezek most nagyon finom mozgások, hiszen egy kisgépnél pl alig kell meghúznod hogy mondjuk 5 fokot emelkedejen. Tehát ha ebből a holtjátékből kikerül, azaz jobban meghúzom, akkor már kiszámíthatóan megy. De FS-ben fontos hogy precízen tudj emelkedni. Ezért inkább csak a trim-et használom, mert azzal nem ugrál. De akkor is, csak fogom a joy-t, az meg felrántja egyszer csak a gépet, mert ebben a holtjátékos zónában, véletlenül elmozdult fél milit vmerre, amit én nem is érzek. Máskor ugyanerre a mozgásra meg nem is reagál. Most nem tudom én viszem e túlzásba, de engem ez zavar. Nagygépeknél nem olyan gáz, mert ott az ilyen kis kitérés nem igazán hatja meg a gépet. Hát mindegy, lehet megszokom. Na akinek ilyen van, az megfigyelt hasonlót? Mert asszem ezzel hiába megyek vissza az üzletbe, nem nagyon hatja meg őket, pedig szerintem nem így kéne működnie:(
  • Ombika
    #1406
    Nem csak mivel angolt kurva alap szinten vagom ,igy gondoltam akik itt hozzaertoek segitenek, de latom ez problemat okoz!
    Nemtudtam sajnalom!!!
  • alert
    #1405
    Nagy géppel próbáld ki. Ha ott is viszonylag hirtelen felrántja, akkor valószínűleg rossz a potméter a joyban. Hogy meggyőződj róla, kölcsönkérsz egy másikat 1 órára, majd kialakul a végső ítélet. Ennyi.
  • fernandez93
    #1404
    jaja
  • Deloi
    #1403
    Elég tapasztalt vagyok már,és ezeket a jelenségeket mind ismerem, nehéz elmondani normálisan mi is a bajom :S Na pl ha joy ki van kapcsolva,akkor nincs semmi ilyen. Csak a természetes aerodinamikai jelenségek. De ez a joy valahogy úgy rángat, fogja magát és felrántja a gépet. Pl egyenesen akarok menni kisgéppel, finoman mozgatom a center közelében(gép ki van trimmelve) és egyszer csak hirtelen felhúzza az orrát,nagyon hirtelen kb 5-10 fokot, és alig tudom kiegyensúlyozni gyorsan vissza, na ez az ami baromira zavar, és szerintem ez nem normális.
  • kiskorúbézoltán #1402
    1, gugliba beírod pl. joystick review
    2, az ígéretesebbeket/elfogadhatú árúakat jobb klikk , megnyitás új ablakbannal megnyitogatod
    3, ízlésednek megfelelően összehasonlítgatod
    4, a top 3-4-re célzatosan rákeresel , pl fórumokban van-e valami bibi velük
    5, beszerzés , játék , öröm

    Bazz ... , Te a kajádat is előemésztve kapod ?
  • Ombika
    #1401
    Osszehasonlitot,h mit ajanlanak szimulatorra olyat nem talaltam!
    Olyat talaltam ahol mechwarrior meg ilyen szarokra ajanlottak....
  • kiskorúbézoltán #1400
    Gugli ?
  • Ombika
    #1399
    Vhol nemtudtok vmi nagy joyos tesztet?!
  • chicco
    #1398
    alert lesz a tesztből vmi mert addig nem telepítek semmi Hun cumót.
  • chicco
    #1397
    adjuk meg neki az esélyt hogy kipróbálja a kis célkeresztet aztán ha tényleg ilyen kövezzük meg.Vagy javasolnám a Máriót
  • Clidey
    #1396
    Jól mondja Alert...ez a srác most vagy simán ennyire outszájder, vagy csak szivat...
  • alert
    #1395
    Nézd meg hogy amikor kalibrálod ott a kalibrációs mezőben is húz-e felfelé a kereszt. Egyébként meg azon kellene elgondolkodni, hogy nem biztos a joy miatt van, mert ez így önmagában ahogy leírtad természetes aerodinamikai jelenség. Pl ha megállsz a kifutón, gázt adsz és nem nyúlsz semmihez, a gép el fog emelkedni mert ahogy nő a felhajtóerő felfelé húz. Nagygéppel ugyanez. Ha repülsz és növeled a tolóerőt, akkor emeli az orrát. Ha csökkented akkor lenyomja. Ha X tolóerővel repülsz és nem nyúlsz semmihez, akkor pont ez a bukdácsolás következik be. Húzza fel az orrát amíg nagy a felhajtóerő majd ahogy a magasság nő, a sebesség csökken, ezzel együtt a szárnyakon képződő felhajtóerő is csökken... tehát leadja az orrát. Lefelé ahogy nő a sebesség.. nő a felhajtóerő és így tovább. Nem tudom hogy mennyire vagy tapasztalt, de sok kezdő jött már ezzel a problémával, hogy szar szar szar, holott a valóságban is így van. Kiküszöbölésére való a trimm. Autopilot módban pedig a robot trimmel. Bővebb infó: FAQ
  • chicco
    #1394
    a winfos kalibmezőben is ezt csinálja???vagy csak játékban._Nem mind1 mert akkor elhajtanak ha csak fs alatt.nemtom lehet ez valami fsuipc hiba vagy egyébb???.minden esetre próbáld meg más játékkal is.
    angol forumon olvastam,hogy 1 két joyt nem szeret az fs de az f23 nem volt köztük és én is cáfolom nekem megy rendesen.