33535
  • JackDow
    #1856
    köszönöm a válaszokat! mindenképpen új proci kell a gépembe, nem csak az fsx miatt, csak gondoltam, ha már beruházok akkor kényeztetem az fsx-t is egy kicsit.
    Az alaplapom ASUS P5W DH Deluxe, ami elég jó szerintem. 1Gb Hyperx dual chanel RAM kit van benne ami 800Mhz-en zúz. A videocard egy heat pipe-os ATI 1600 pro 512 Mb DDR2-es rammal. Erőforrás egy zalmann 460 W táp. Ezzel már csak eldöcög az fsx ha nem is tökéletesen.
    A jövőben +1GB RAM-ot szeretnék még bele! Ha azzal sem lesz változás akkor nem röpülök :-)
  • alert
    #1855
    Én a másodikra szavazok egyértelműen, de kell hozzá egy jó lap és akkor feltenném azt is 3 GHz-re vagy 2.8-ra (alaphűtő bírja) és már így is minimum 2x gyorsabb mint az első. De ez csak saját vélemény, semmi nem garantálja hogy tudod tuningolni bla bla szokásos szöveg...
  • Air
    #1854
    Ne az FS-X-hez igazitsd a hardvered. Illetve ne most! Tokeletesen ugyis csak az 1-2 ev mulva piacon levo hardverrel fog csak futni. A jovore nezve viszont en a Core2-ot vennem.
  • ColdFire
    #1853
    lol hát az elsőt
  • JackDow
    #1852
    Szerintetek

    az Intel Core Duo 3.4Ghz -es vagy
    az intel Core 2 Duo 2.4Ghz-es procit szeretné jobban az FSX.

    A válasz meglehetősensürgős lenne.

    Előre is kösz : JackDow
  • throttle
    #1851
    Szervusz Péter!
    Köszönöm a tanácsokat, de mivel letöröltem, oka fogyottá vált..:-))
    Megnézem ezt a 16 rúgós változatot, de szerintem az a sima változat, bár teljesen mindegy, hiszen kiegészítők nélkül egyik sem használható.
    Most ott kezdem, hogy először veszek egy jogtiszta VISTA-t, és utána meglátom, hogy az új gépemen egyáltalán érdemes lesz-e ezzel - a szerintem egyenlőre bukásra ítélt - verzióval foglalkozni.
    Ez ugyanis semmivel nem jobb az előzőnél, sőt...

    Egyébként rendkívül örülök, hogy közelebbi kapcsolatba kerültél K. András barátommal, és gratulálok a sceneryhez!
    Üdvözlettel: L.János
  • alert
    #1850
    Lehet hogy ketten tévedünk, de nekem is egyértelműen 16 rémlik múlt hétről a media markt polcán :))
  • throttle
    #1849
    Megszívlelem ezeket a dolgokat...
    A tájra, és a műszerekre, no meg a default gépekre írtam lejjebb a silány tákolmány jelzőt!
    Medium Dense, és medium autogen beállításban egyszerűen szemrontóan nagy a vibrálás. Ezért is maradnak sokan, és maradok én is az FS2004 mellett, mert nem a táj, hanem a repülőgép vezetése a lényeg, abban pedig az ATR-72 és Boeing 777 között bőven lehet gépet választani bármilyen repüléshez..(természetesen FMC, és MCDU használattal)
    Ez a MediaMarkt dolog kissé szöget ütött a fejemben a 16 ropival..
    Üdvözlettel: l.J.
  • Papirzacsi
    #1848
    Ja, úgy más, már megilyedtem ,hogy 1911-gyel nyomod végig. :-)))
    Szereintem értelmesebben is el lehet költeni azt a 26 rongyot.3-4 év múlva is ott lesz a boltok polcain a cucc, mert ennyi pénzért ezt nem viszik mint a cukrot, csak a különbség, hogy akkor "jóval" olcsóbban.
    Mellesleg ha csak a gépigény lenne a probléma, akkor még talán mondanám ,hogy hú, nem fut, de azért csuda jó progi, de sajnos ez nem így van. Ajánlom figyelmedbe a kiemelkedően ronda és sivatagos tájat, a csomó animációs, műszer és egyéb bugokat amikről itt már többször szót ejtettünk. Úgyhogy sztem ennyi pénzért feldughatják a készítők az fsx dvdket.

    Meggyőződésem ,hogy múltkor 16e pézé láttam a deluxe verziót a media markt polcán ,de azóta anyiszor olvastam, hogy 26ropi, hogy elbizonytalanodtam, lehet mégis rosszul láttam.:-)
  • throttle
    #1847
    Talált, süllyed..
    De csupán azért, mert annyi rosszat olvastam eddig róla, hogy először kíváncsi voltam rá, hogy vajon érdemes lesz kidobni 26 rongyot érte?
    Rájöttem, egyenlőre nem érdemes, de mégis kidobom rá, mert az FS3-tól minden kiadásom megvan, ezekből egyetlen kiadás az, amit másoltan kaptam, a többi original. Sőt az FS4-hez annak idején vettem az akkori NSZK-ban egy tervező programot is...
    Nos, végülis mivel ismerem a menüpontok helyét, tudom ismerkedés gyanánt használni, de a menüsor szerintem túl széles, és átlátszó (transparency), sőt néhány előreugró ablak is, szerintem a három dll fájl valamelyike lehet a bűnös, talán a main.dll
    Felraktam egy régebbi, de profi alkatrészekből összeállított P3 800 gépre, és ott is 15-20 fps-t tudott közepes beállításon egy Geeforce 5700 kártyával, de már very dense állásokban csak 4 fps lett az eredmény Róma felett.
    Szerintem egyáltalán nincsen annyira magas gépigénye, mint ahogyan misztifikálják, mert fullon úgysem használja senki, hacsak nem tájnéző vfr repülésre akar vállalkozni.
    Ha valakinek van tippje erre a menüsor problémára, akkor bizonyára segíteni fog másoknak is ehhez a verzióhoz.
    Majd holnap nyilatkozom a 26 rongyos verzióról, ami egy Abit AW9D Max alaplapban lévő D930 procis 2 gigás gépre fog ma este felmenni.
    De használni egyenlőre nem fogom, mert a neten ez még egy silány tákolmány ezekkel a repülőgépekkel, amit Bill Gates hajlandó nekünk adni.
    Üdvözlettel: Lénárth János
  • Ombika
    #1846
    No comment!!!
  • Szabó Péter
    #1845
    Teljesen jól fut a játék a gépemen.
    Egy épület akár 4 kockából is áll.
    A repülőt is fel lehet ismerni, rögtön miután a nevét elolvasom.
    Alig telik el fél perc, és máris reagál az irányításomra.
    24 képkocka/perc.
    Most egy kicsit meguntam, így felteszem közben a 3088-as PC/XT-re a Carbont.
    Hátha megy full 1024-be és akkor azzal is nyomom egész éjjel.


    Kívánok mindenkinek hasonló jó játékot az elkövetkezendő időkben!


  • ColdFire
    #1844
    nemnem...
    ő az 1911ben kiadott verzióval jáccik xD
  • Szabó Péter
    #1843
    640*480
    Hátha!
    Most telepítem.
    Sírni fogok.
  • Papirzacsi
    #1842
    Jólértem ,hogy warez? :-O Ejnyebejnye....
  • alert
    #1841
    Szervusz János! Véletlenül nem feketék a menük? Ez esetben videókártya driver hiba miatt is lehet, én ezzel egyik pc-n kiküszöböltem, illetve próbáld meg, hogy full-screen és window-mode -ban is csinálja-e? Másik lehetőség, hogy próbáld meg kikapcsolni a videókártya driver-ben az Anti Aliasing-ot és megnézni, hogy úgy milyen. Üdv: Peter
  • alert
    #1840
    Szinte biztos, hogy nem :(
  • JackDow
    #1839
    Sziasztok,

    nemrég kezdtem fsx-en repülni -egyenlőre cessna-val- , és olyan kérdésem lenne, hogy az alapból bennlévő gps műszer adatait hogyan tudom követtetni az autopilottal?

    A NAV2 VOR jelet gyönyörűen követi viszont a problémám a következő:

    Ha a flight planban tervezen a repülést nagyon sok olyan hely van ahol elég messze vannak egymástól a VOR adók, viszont repülés közben a gps látja a nearest VOR adókat és lehet bővíteni repülés közben az utitervet. DE a gps nem adja meg a VOR frekiket csak a nevét/ irányát. Így nem tudom a NAV vevőn betekerni őket, következésképpen nem tudom az autopilot-ot ráerőltetni a gps-ban definiált VOR -ra.

    Nem tudom, hogy érthető volt e a problémám, és lehet, hogy még nem látom teljesen tisztán, de nekem az lenne az egyszerűbb frree flight, hogy felszállok, utazok, kedvem szerint irányt váltok, és hosszabb távokon autopilot, majd vizuál landolás.

    Mindezidáig erre van időm, és némi tudásom!

    Kérlek titeket, ha valaki tudna segíteni írjon választ!

    Előre is kösz:



    JackDow
  • Szabó Péter
    #1838
    Tudok élvezhetően játszani szerintetek ezzel a konfiggal?
  • thomasthomas
    #1837
    demo-ban nem látok olyat......vagy vak vagyok?
  • Ombika
    #1836
    NEkem AA bekapcsolas alig jar veszteseggel! :)
  • ColdFire
    #1835
    vagy ha 3x megnyomod az shift+z -t, akkor a repülőröl is ki ir mindent, meg fpsrol is
  • thomasthomas
    #1834
    Na kipróbáltam a második demót......lent a földön 20FPS nem látszik nagyon akadozónak......jah és minden ultra highon, csak azt nem tudom hogy lehet ez, -igaz a vga nem 64 hanem 256 MB-s- mert ahogy visszaolvasok....a proci nincsen húzva...ha feljebb megyek akkor megy 25 fölé....esetleg a demoban máshol grafikai beállítás nincs pl élsimitó, mert így csúnya egy kicsit a terep.....(nincsen összemosódva)
  • Ombika
    #1833
    Fraps nevezetu programmal!!
  • exTrem
    #1832
    shift+z kétszer
  • thomasthomas
    #1831
    Hi!

    hol lehet megnézni azt, hogy másodpercenként hány képet ad, azaz az FPS-t?Mit kell megnyomni?

    előre is kösz a segítséget.
  • throttle
    #1830
    Szervusztok!
    A verzió 1911..
    Felrakás után rendesen megy, közepes beállítással 18-19 fps, de nincsen felül menü..Jobban mondva van, de valamilyen beállítási elégtelenség következtében nincsenek betűk benne, pedig minden lehetséges font már a Windows könyvtárba is be lett installálva.
    Talán van itt köztünk egy PC guru, aki segíteni tud?
    Azon gondolkodom, inkább maradok a jól bevált 2004-nél,mert ez elég gyengécskének tűnik így az elején..
    Üdvözlettel: Lénárth János
  • Ombika
    #1829
    No raraktam amit mondtal iszonyat szep viz stb,de 20 fps volt mindehol!!
    Kipipaltam amit mondtal es zsir volt!
  • alert
    #1828
    Az árnyékok. Az padlóra fektetne minden gépet nem csak a tiédet.
  • Ombika
    #1827
    Nem azt nem pipalta ki!!
    Az mi lenne?

    Nem customba huztam fel mindent,hanem kinnt a fomemube kiveve autogen density: extremre huztam meg fel pluszba!!
    Holnap kiderul uj VGA-val is mit tud! :)
  • alert
    #1826
    A ground shadows-t is benthagytad :D
  • Ombika
    #1825
    HAt elmondom tapasztalatomat miutan megvan vegre joyom is!!
    Gepem E6300 C2D 3300 Mhz-re huzva, 2 Gb Geil ram, 7900 Gs 256 ddr3!!
    Minven fullra allitva es 2x anizotrop szuressel fix 20 FPS erteket ertem el varos felett is !!
    Magyarul tokeletesen jatszhato es meg !x szurest is elbir majd siman!!

    MAr csak en vagoyk balfasz ,mivel Boeing 747-el fel se tudtam szallni,jezusom mennyi tanulas var meg ram,de nem banom!!!
  • Ombika
    #1824
    Nekem Giga Ds3 van es jelenleg 470 fsbnel jarok ,azaz mem 940 Mhz-n megy es proci lazan menne szoval asus es Giga barmelyik jo!!
    De ez mar tulsagosan off ide... :(
  • alert
    #1823
    Viszi a 2.8-at is sőt 3 fölé is megy ha megnézed tesztekben csak egy megfelelő alaplap kell hozzá és jó ram. Az Asus-nak van egy írtó jó lapja amivel tesztelgették (P5B), ez 38 bruttó körül van most és ezzel sikerült nekik 3 fölé menni. De nem a deluxal hanem a simával.
  • Ombika
    #1822
    NE szemeteljuk itt topicot keress meg msn vagy priviben!!
  • chicco
    #1821
    bocs 2,32 most
  • chicco
    #1820
    ezt kicsit kifejthetnéd bővebben mekem 2,1 főlé nem megy sajna
  • Ombika
    #1819
    Saitek X52-hoz letezik FSX profil vhol?
  • Ombika
    #1818
    Igy van!! :)
    A masik meg ,hogy hulye az aki vesz e6300-at es nem huzza fel 3 Ghz legalabb,de 2800 siman megy mindegyik es ahhoz eleg 800-as ram is! :)
  • alert
    #1817
    200-ból lazán összeraksz olyan konfigot amivel szépen fut jó grafikán ha az alap cuccaid már megvannak. Értsd: ezt a 200 ezret csak alaplapra, CPU-ra, VGA-ra és RAM-ra fordítod, mert pl a ház, dvd olvasó, stb már megvan...