33535
  • kfmboy
    #2098
    Vagy forintért lehet rendelni Aerosoft és Wilco-s cuccokat a [email protected] mailcímen.
  • Ombika
    #2097
    Ezt eddig is tudtuk es azt is olvastam,hogy elszor patch jon ,majd csak azutan jon a dx10 tamogatas,ami rengeteget szamit majd a gyorsitasban!!
    Szerintem elobb-utobb eljon a fizika javitas stb is,de lehet mar ebben is lesz,varjuk ki a veget!!
    En bizakodo vagyok,rengeteg jo addon cuccot latok mar hozza!
  • perko
    #2096
    Bevágtam a cikket mert nem olyan hosszú.

    "2007. március 5. 17:24, Hétfő - Németh Szabolcs
    A fejlesztők ma hivatalosan is megerősítették, hogy készül az Flight Simulator X bővítése.

    Eddig is sejthettük, hiszen kósza pletykákból már értesülhettünk a kiegészítő létezéséről, de egészen biztosak csak a megerősítés után lehettünk. A Flight Simulator: Adrenalin átprogramozott DirectX 10-es támogatással kerül majd hozzánk. A jövevény számos plusz szolgáltatással szeretné az embereket elkápráztatni. Többjátékos air racing-mód, új szárnyasok és természetesen izgalmas küldetések szerepelnek az ígéret-listán.

    A hírek szerint a Microsoft egy a játékhoz készülő javítócsomagot is kiad majd, amely a csúcskategóriás videokártyákban rejlő szuflát hivatott maximálisan kihasználni. A megjelenésről egyelőre semmit sem tudunk mondani, hiszen ez ügyben nem foglalt állást a fejlesztőgárda."

    Megint a csilivilire gyúrtak nem a lényegre. Kiváncsi vagyok milyen lesz a javítócsomag, bár a megjelenése nem a jövő héten várható.
  • cloudbasepotato
    #2095
    A kép alatti link mögött csücsülő segédleteket ki írta?
  • Ombika
    #2094
    3500 C2d-t 70%-on hasznalja alapbol eleg durva!! :)))
  • cloudbasepotato
    #2093
    Kisérleteztem egy kicsit:

    A cpu (2.8GHz PD) órajelét felfűtöttem 3,7 GHz-re. Az fps átlagok kb másfélszeresükre nőttek! (!!!) Mi a rák ennyire cpu gyilkos ebben a játékban?

    A grafika nálam nem éppen mellbevágó (táj erős közepes, repülőgrafika maxon, autogen minimumon, felhők maxon). A vgakártya nem a legerősebb pontja a gépemnek, eddig azt hittem a szerencsétlen x1600 lett lekaszabolva a rengeteg papírfa és ház és a rajtuk feszülő értelmetlenül részletes textúrák által...
  • alert
    #2092
    Ez esetben passz. Az installert nem mi csináltuk. Azt javaslom kérj segítseg az Aerosoft support fórumon!
  • Brikó
    #2091
    Jelzem, fel sem települne akkor az FSX alá... Márpedig ott csücsül az "Aerosoft" mappában.
  • Brikó
    #2090
    Még a megjelenés napján...
  • alert
    #2089
    Letöltötted az Aerosoft oldaláról az FSX-es verziót? Mert a 2004-es nem megy FSX-el.
  • Brikó
    #2088
    Sziasztok!
    Ma nagy nehezen jutott időm egy kis repülésre is, nosza, kipróbálom az új Budapest Sceneryt - gondoltam... Felszállás Bécsből, irány Ferihegy: már előre fel voltam készülve a radikális sebességcsökkenésre, de ahogy közeledtem, leszálltam, semmi nem változott... Nem is, hiszen nem látok változást... Mintha nem lenne fenn a scenery. Pedig fel van telepítve, patch-ek rendben, add-on scenery az első helyen. Mi lehet a baj?
  • Ombika
    #2087
    Pl kerek behuzas - G
    DE bill-rol jatszani ertelmetlen,inkabb add fel vagy szerezz be joyt surgosen!
  • Frequency
    #2086
    Ha csak ennyi kiosztás kellene a játékhoz akkor mobilra adták volna kiVegyél egy Joy-t,és nem kell ezekkel vesződnöd...de ezek után is marad vagy fél tucat kiosztás amit majd be kell magolnod.
  • thomasthomas
    #2085
    sajoos nem 250-nel....bcs a figyelmetlenségemért
  • thomasthomas
    #2084
    25FPS-sel sajnos 250-nel:D
  • thomasthomas
    #2083
    Valaki leírná, hogyan kell kezelni??(amugy kb.250FPS-sel megy....ennek örülök, főleg ha a teljesben még egy "icipicit" optimalizáltam is(azaz 27FPS)
    Nem vagyok jó, angolból, szal vki leírná a billentyűleosztást??PLS!
    Ne értsetek félre, nehogy leírjátok az összeset, mert időpocsékolás,elég ennyi(ez az első Flight sim játék, ugyhogy ha nem írok eleget szóljatok!!):
    Sebesség lelassítása->lassulás
    Gyorsulás
    gondolom van ilyen is:a kerekek be és ki/behúzása
    sztem többi nem lényeges.....ha lényeges PLS írjátok le!!!PLS help!!
  • kockafej554
    #2082
    shift+z
  • thomasthomas
    #2081
    Hogyan is lehet megnézni, mennyi fps-sel megy a game??
  • Ombika
    #2080
    Nem kell e6600,megteszi e6300 aztan alapon megy mind 2800-at is,de ha van batorsagod akkor felhuzod 3300-ra en is ezt tettem,de azota mar valtottam e6400-re es megtobbet kihoztam belole!! :)))
  • Falconer
    #2079
    Hat a winnek a dual CPU optimalizalasa, hat.... En ezen nem lepodnek meg.
  • cloudbasepotato
    #2078
    Processzortéma:
    Nekem egy 820-as pentiumD forralja a levegőt (igen eredményesen) 3,15Ghz-re húzva. Fsx közben egyik mag végig 100%-on pörög, viszont a másik szinte végig nullán van, néha rövidebb időkre föl-fölmegy 5-10%-ra a terhelése. A vga-m egy ultralassú X1600pro. Nem terheli egy kissé alul azt a cpu-t?
  • Falconer
    #2077
    Vagy veszel E6600at :D
  • Ombika
    #2076
    Dupla magos procit 3500-re huzva 75%ban megeszik,de ettol fuggetlenul tudsz vele jatszani turhetoen! DE ha jot akarsz megtuningolod procidat!!!
  • Since
    #2075
    Van a játékban un. tutorial? Memgondom őszintén én sem vagyok benne igazán, de szívesen kipróbálnám. A gépigényről is szeretnék kérdezni. Jelen pillanatban egy 3ghz (pentium) procim, 2 giga ramom (533mhz) és egy 7950gt-s kártya hever a gépemben. Mennyire tudok ezzel a konfiggal játszani?
  • kerek1224
    #2074
    szerintem senki nem állította, hogy az FSX egy ultrarealisztikus szimulátor. Igyekeztek keverni benne a látványt, játszhatóságot és a szimulációt, és én, mint egyszeri felhasználója, aki életében nem vezetett repülőt, remekül elszórakozom vele.
    És nekem számít az is, hogy szép legyen.
  • Ombika
    #2073
    Jobb nincs en orulok ennek is,de nagyon!!
  • cloudbasepotato
    #2072
    Ez az X-pláne dolog meg kezd érdekelni... Talán ki kellene próbálnom. Kösz, Alert.
  • cloudbasepotato
    #2071
    Hoppá! IndIkáltat akartam írni, nem indukáltat.
    Kossuth, Vassuth... Rég tanultam áramlástant.

    Kösszalinket.

    Valódi aerodinamikai szimuláció pedig semmi nincs ezekben a progikban, és jó darabig nem is lesz. Meglehetősen használható szintre feljöttek már a CFD szoftverek (helyesebben már van alájuk elég gyors hardver), de egy mai csúcs pc-n egy egyszerű szárny körüli stacioner áramlás numerikus szimulációja kb 1-másfél óráig tart... Ha valódi élethűség kell, ahhoz instac folyamatokat kellene modellezni másodpercenként kábé 5-10szer.

    Nem kell nekem igazi élethűség, ahhoz elmegyek repülni. Csupán egy picurkát többet várnék el egy 25000 forintos szim... ööö, játéktól. Mindegy, csak a pofám jár.

    Uff
  • kockafej554
    #2070
    Hali
    Szeretnék egy British Airways texture-t 747hez. Próbálkoztam sokmindennel de vagy virtual cockpit nem volt, vagy a gép nem látszott kívülről. Segítsetek pls
  • Bucser
    #2069
    Csak annyit még, hogy az X-plane anno nem is repszimnek készült, hanem egy aerodinamikai tesztszoftvernek:) csak a kutatás alól kihúzták a dugót a kutatás vezetője meg megvette a projektet és pénzt csinált belőle:) Valamint a payware cuccok azért ott is igen szépek:)
  • exTrem
    #2068
    simmarket
  • bondi
    #2067
    Honnan érdemes komoly fizetős repülőket shoppingolni?
  • alert
    #2066
    Igazi élethűségről meg felesleges beszélni. A pneumatikus profi szimulátorok se produkálnak tökéletes élethűséget.
  • alert
    #2065
    Ez meg a másik.
  • alert
    #2064
    Pedig ennek a programnak a szép repülés a célja ha megnézed a gépeknek sincs törésmodellje. A motoros gépek fizikája pedig jobb mint a könnyűeké. De itt sem a default gépekről beszélek hanem a külön addon-ként megvásárolható fizetős repcsikről. A default-ként beletett MS gépek a "vegyük le a polcról és repüljünk már egy kört" játékosoknak vannak, hogy el lehessen adni a programot. Nem sokan vennék meg ha integrálnák a fizetős addonokat és mellékelnék a 400 oldalas leírást hogy ugyan na indítsd már be azt a Boeing-et :) Az aerodinamikai kód pedig azért nem jobb, mert nincs a piacon 64 processzoros rendszer. Nézd meg a játékpiacot, nem találsz összességében jobb repülőszimulátort. Valószínűleg mert nem lehet sokkal jobbat csinálni jelen körülmények között. Ott az x-plane próbálkozás... annak jóval kifinomultabb az aerodinamikája, de a grafika meg se közelíti az FS-t. Pedig ott is fejlesztik és ahogy fejlesztik... rohamosan csökken is az FPS (holott eleinte sokkal jobb volt mint az FS-ben). Valamit valamiért, gondolom próbálják a legjobb kompromisszumot megtalálni a grafika és az aerodinamika között. Ma meg egy programot megjelenés nélkül nem lehet eladni.
  • perko
    #2063
    A Condorosok a Vitorlázórepülés topikban gyülekeznek felszállásra.
    A Condor-t itt találod.
  • Papirzacsi
    #2062
    Az fs a műszer szerinti sebességet (Indicated Airspeed) veszi figyelembe overspeednél, kivéve ott ahol a Mach-szám übereli ezt a szabályt. Tehát a valódi sebességet (True Airspeed) nem, csak áttételesen a Mach-szám szerinti overspeed esetén.
    Az indukált sebességet meg ne keverd ide, mert az marhára más dolog.
  • cloudbasepotato
    #2061
    Oké, hogy nem vitorla és UL sim (Akkor minek van benne a DG és az AirCreation? Csak hogy ráírhassák a borítóra?), de nekem ezzel a kettővel már öt éve gyűlnek az óráim és így van némi összehasonlítási alap... És ha ez a kettő ennyire borzalmas (Ha a motorossárkányok tényleg ilyenek lennének, már nem élne egy sárkányos sem.), nem tudom elhinni, hogy bármelyik másik élethű lenne. 172-es cessnával már sikerült majdnem egy órát összehiénázni, dehát olyankor az ember nem dugózik, merülőspirálozik, wingoverezik, hanem szépen óvatosan. A "szép" repülés meg azért az fsx-ben sem rossz. Csak hát meglehetősen kiábrándító, hogy egy 2007-ben kiadott simnek csak a grafikája (lehetne két GF8800-zal) jobb egy 10-15 évvel korábbi programénál.

    Azt a condort hol lehet megszerezni?
  • alert
    #2060
    Többnyire. De ez nem vitorlázó és ultralight sim. Arra ottvan a condor. A jeteknek sem sokkal jobb a realitása, de a payware kiegészítő repcsiké azért valamelyest tűrhető.
  • cloudbasepotato
    #2059
    Ahoj minden simmernek!

    Az fsx az első FS amit volt szerencsétlenségem megszerezni.
    (A win98 óta ennyit még nem anyáztam a microsoftot, HÁLAAZÉGNEK hogy nem vettem meg 25 rongyért!) Az első benyomás a játéktól felért egy kiadós tökönrúgással... És ha csak rágondolok, hogy komolyan gondolkoztam a megvételén!

    Experience the incredible realism of... Odáig oké, hogy incredible.

    A DG808-cal próbáltam dugózni (nem sikerült), átejteni. Érdekes jelenséget figyeltem meg: A gépet szép egyenesen tartva, finoman húzva koptatva a sebességet kb 60-nál a botot lassan hasrahúzva a gép nemhogy nem hajlandó átesni, de repül tovább 0 merüléssel! Jó mi?

    Szintén a vitorlánál leragadva: 3 csomós szél hogyan produkál 10 feletti emelést lejtőn?

    Az AirCreation motorossáfrány alapjáraton kb 60 fokos szögben merül! Ja és ha megfűtöm, 80mph-nál "aircraft overstressed"???

    És mi ez az őrültség, hogy az "overspeed"-nél nem az indukált, hanem a valódi airspeedet veszi figyelembe?? A levegő sűrűsége ezek szerint a gép terhelésének nem számít???

    Ez játék. Nem szimulátor.

    Az előző fs-ek is ennyire ultrarealisztikusak voltak???