33535
  • w77d
    #2138
    felraktam az fsx-et. számomra érthetetlen ez a kegyetlen gépigény! 7900GT-n amd dual core proci mellett 2 giga memóriával azért valami játszhatóra számítottam volna. Mondom jó, butítok a grafikán. Mire elértem azt az eredményt, hogy egy picit összefüggő legyen a képsor már egy fs8 szintű grafikát csodálhattam. Én részemről maradok a fs9-nél, az legalább a legnagyobb reptereken is minden maxon pmdg 737 mellett is tökéletesen röccenés nélkül fut.
  • Luis Nazario
    #2137
    Nem akarom rontani a a boltot...de 9000 az origi.
  • Falabu #2136
    Eladnám Saitek Cyborg Evo (vezetékes, usb)joyomat. Itt áll fél éve, nem használom, még van rá 1 hónap gari(Április 24-ig), irányár 8000. Akit érdekel priviben írjon!
  • krezip
    #2135
    dehogy jobb...

    az fs egy szimulátor nem légiforgalmi irányító és ez sajnos meg is látszik rajta.
  • kockafej554
    #2134
    Ha két repülő akar leszállni egy pályára, miért nem várakoztatják az egyiket? Az jobb, hogy egymás mögött haladnak, a távolságuk néha 100m sincs és ha az első leér, a második átstartol?
  • cloudbasepotato
    #2133
    And remove the DG and the AirCreation and the...
    Microsoft Flight Imitator X...
  • kfmboy
    #2132
    Sziasztok!

    Van egy új, repsimmel foglalkozó hírportál: www.virtualisrepules.hu
    Ismeritek?

    kfmboy
  • Edward2
    #2131
    Én nem tudom milyen vidkártyátok van de én elsősorban azon filoznék hibalehetőségként.
  • kerek1224
    #2130
    Azért fog menni a 2 magos AMD-n, mégpedig kb 15-20%-kal gyorsabban, mint az ugyanolyan órajelű egymagoson. De a Core2 duót jobban szereti ez tény. Sokkal jobban.
  • Ombika
    #2129
    Grafikailag szerintem egyertelmu melyik a jobb!! :)
  • w77d
    #2128
    Sziasztok! Szerintetek érdemes áttérnem a fsx-re vagy a fs9 még mindíg jobb?
  • Ombika
    #2127
    Mindenkepp C2d es kihasznalja fullosan!! 3500-on nekem mikor megneztem 75% volt a proci terheltseg mind2nel! :)
  • Deloi
    #2126
    Na remek, én most vettem AMD-t. Még nem próbáltam fs9-t, de ha rosszabb lesz falnak megyek.
  • exTrem
    #2125
    Amd-t ne vegyél !!!!!!!!! Saját tapasztalat Amd gépekeknek nem fekszik az FS. Nekem Amd X2 4400+-om van és fs9ben a bp 2007 fps-e sem megy 20 fölé :(. Fsx meg szinte döcög full grafikán ... Intelt vegyél sokkal erősebbek és megbízhatóbbak. Üdv: B
  • kockafej554
    #2124
    Én is megcsináltam a Yakutat mail run-t, medvét azonban én sajna nem láttam. Viszont néhány reptéren (pl:Heathrow) alagutak futnak, általában a föld alatt. Nekem azonban néha elfeledkeznek erról, s feljönnek a felszínre. Érdekes látvány, amikor a kifutón megy keresztbe a nem kis forgalom
  • Edward2
    #2123
    akkor remove extra300 plz :)
  • saylee
    #2122
    Sziasztok!

    Szerintetek mennyit segítene egy processzorcsere?
    Jelenleg:
    Proci: AMD Athlon 64 3500+
    memória: 2 Gb (400MHz)
    VGA: Gainward 7950 GT GS 512 Mb DDR3 (580/1500 MHz)

    Új processzorként AMD Athlon 64 X2 4600+-ra gondoltam.
    Az alaplapom Socket 939-os.

    Sejtem a választ, de az FSX biztosan ki tudja használni a kétmagos procikat?

    Kérlek segítsetek!
    Köszönettel: Saylee
  • cloudbasepotato
    #2121
    Nem műrepülő szimulátor. :)

  • Edward2
    #2120
    Azt kéne kijavitani hogy az extra valami realisztikusabb műrepülést végezzen nem a grafikát :D
  • Laska123
    #2119
    NO WAREZ,keress priviben...
  • lokika
    #2118
    hali mindenki nekem azlenne a problémám hogy "megvettem" a játékot és telepítésnél a végén kiír vmi hibát majd kicsit később egy fatal errort... vistám van lehet az a baj?? vagy mégis mi lehet a probléma vki srgíccsen repülni szeretnék:D
  • cloudbasepotato
    #2117
    Na ezt le kell írnom:

    Nagy unalmamban úgy gondoltam, megcsinálom a "Yakutat mail run" küldetést. Aki már végignyomta, bizonyosan emlékszik, hogy a vége felé nem kimondottan stresszmentes (úgy kb 20 nm-ra yakutat-tól már ömlenek a poénok...). Szóval: Nagynehezen ráfűzve azt a meglehetősen ronda virtual cockpit grafikával ellátott kétmotoros fütyülős-légcsavaros (Brrr!) repülő mikrobuszt a GS+Loc-ra "szépen" rácsúsztam a pályára.

    És akkor jött az, amitől elkerekedtek pici szemecskéim. A küszöb mögött kábé 10m-el leírhatatlan nyugalommal sétált keresztül a kifutón egy cefet nagy BARNAMEDVE!

    Miután lepakoltam a vasat, visszagurultam megnézni. A maci szép nyugottan gyalogolt tovább, de amikor elé mentem, hogy megnézzem szemből is, (szimpatikus vigyorgó feje van:) ) nem állt meg, hanem a tőle megszokott nyugalommal keresztülsétált a repülőn (eltünik az orr előtt, majd pár másodperc múlva felbukkan az a debil vigyorgó ábrázata a fülkében, majd továbbhalad keresztül a repülőn).

    Szóval legyetek résen, az alaszkai szellemmaci azóta is kisérti a reptereket éjszakánként!



    PS. Macival ütközés kizárt. Érdekes, mert amikor egy éppen víz alatt lévő kardszárnyú delfin fölött próbáltam átúsztatni a hódot, a játék "object collision"-t észlelt. Megyek és kipróbálom a "game park patrol" elefántjai mit szólnak, ha beléjükmegyek a sárkánnyal...
  • Falconer
    #2116
    PC tuningban topikot neked talaltak ki. (meg ugye ottvan az a PHs is)
  • Putyuli
    #2115
    A CTRL+ALT+DEL billentyű kombinációt természetesen ismertem,csak a"szentháromság"kifejezés volt ismeretlen ! Légyszíves ne nevess ki,és főleg ne alázz meg...! Üdv . : Péter
  • cloudbasepotato
    #2114
    szentháromság = Ctrl+Alt+Del
    Hát még ezt se tudod? :)))

    Én inkább költöm a súlyos tízezreket repülésre, mint, hogy gyűjtsek egy olyan gépre, amin simán fut az fsx...
  • Putyuli
    #2113
    Sziasztok !
    Hirtelen olyan sok-és annyi féle választ kaptam,hogy most nem is tudom,hol kezdjem...:-)
    Jól kifogtátok velem,bizony nem vagyok egy számítógépzseni ! :-)
    -..szóval én igen is azt hiszem jó helyen érdeklődök,mint azt a példák bizonyítják...!
    -szerintem is erős konfig, bár egy 8800-s videokártya még jobb bizonyára,de annyi mindent hall az ember,többen állítják,hogy az FsX-hez a processornak kell igazán erősnek lenni. Hogy miért akarom húzni? mert abban bízom,hogy még simábban megy majd az FsX. Szinte hihetetlen,de még ennél a konfigurációnál is beszaggat néha,pedig nincs minden csuszka fullra állítva,sőt...! Az arany középút híve vagyok. Ja! és természetesen saját felelősségre gondoltam !!
    -Jót mosolyogtam "cloudbasepotato"válaszán,csak tudnám mit értett "szentháromság"-on :-))
    -Ombika! Téged megkereslek privátban,azt hiszem így lesz a legjobb,amilyen béna vagyok,még elcseszek valamit...:-)
    Mindenkinek köszönöm a válaszokat ! Üdv. : Péter
  • sindelnet
    #2112
  • Clidey
    #2111
    ?
  • Ombika
    #2110
    Privibe segitek keress meg!
  • Laska123
    #2109
    "ember a ködből..."
  • cloudbasepotato
    #2108
    "gyik proci teljesít 100%-on,a másik csak 10-15 %-on teljesít...! Hogyan lehet ezt ellenőrizni ?"

    játék indítás előtt nyomsz egy szentháromságot, az arcodba vágódó windóz feladatkezelő felirat alatt pöffeszkedő ablakon kiválasztod a "Teljesítmény" fület a Nézet\Frissítés alatt kiválasztod a "Ritkán"-t majd elindítod a mikrofoszt nagy remekét, felszállsz bedugózol, becsapódsz, majd Alt-Tab. A processzormagjaid számának megfelelő számú grafikonokat lehet szakérteni.

    Ja, és a proci húzásánál, lehet, hogy lejjebb kell venned a memóriák fordulatszámát ahhoz, hogy a cpu-t az ő plafonjáig feltudd húzni. (Nálam a memóriák nem bírták a pörgetést, ahhoz, hogy a 2.8GHZ-es 820ast 3,7GHz-re fel tudjam spannolni, a memóriák osztóját annyira fel kellett emelni, hogy most kicsit lassabban járnak, mint eredetileg)
  • matya00007
    #2107
    (:
  • Clidey
    #2106
    Hát igen...eme hozzászólásoddal te is rendkívül sokat segítettél, valóban. Köszi!
  • matya00007
    #2105
    Hali!
    A procit BIOS-ban tudod húzni a proci fsb-jét kell emelni, de csak saját felelősségre, veszélyes művelet + az alaplapnak is bírnia kell itt találsz egy pár szót róla:
    http://prohardver.hu/cikkek/2006-08-14/core_2_tuning_kevesebb_neha_tobb/oldal_3.html

    Amúgy miért akarod húzni? Ez a konfig is kevés neki? Én a jövő héten veszek gépet, én is p5b alaplapot, 2.1 es c2duo-t tervezek viszont egy 8800GTS kártyát, remélem azzal már muzsikál. Húzni én is akarom, de majd meglátjuk.
  • Laska123
    #2104
    Rossz helyen érdeklődsz putyuli,Alerten kívül itt nincsenek segítőkész emberek....
  • Putyuli
    #2103
    Szervusztok !
    Új vagyok itt,segítséget szeretnék kérni :detto ugyan ez a konfigurációm van-dual core E6600, Geforce EN 7950GT, 2 GB Ram,mindez egy P5B alaplapon. Azt szeretném,ha két-három dolgot elmagyaráznátok : az első és legfontosabb talán, hogyan lehet egy processort "felhúzni" tehát az órajelet megváltoztatni 2.4 GHZ-ről mondjuk 3.0 GHZ-re ! Ezt talán a BIOS-ban lehet valahol állítani,vagy van ehhez egy külön program ?? Lehet ilyesmi "felhúzást" esetleg a video kártyával is csinálni ?? Valaki azt írja,hogy csak az egyik proci teljesít 100%-on,a másik csak 10-15 %-on teljesít...! Hogyan lehet ezt ellenőrizni ??Kérnék szépen egy hozzáértőt,magyarázza el nekem ezeket a trükköket,úgy mint egy hülye gyereknek,ez én lennék ugyebár...:-)) Köszönettel : Péter
  • alert
    #2102
    Nem. A virtual cockpit modellfüggö.
  • kockafej554
    #2101
    Hello
    Be lehet állítani egy repülő aircraft.cfgjében hogy a 2d cockpit panelje egyezzen egy másik repülő 2d paneljével. Azt be lehet állítani (és ha be akkor hol) hogy a virtual cockpitje is egyezzen pl a 737-es vagy 747-es vc-jével?
  • thomasthomas
    #2100
    Hi!

    Épp a teljes razor verziót töltöttem, le, kiírtam, telepítője elindul, de a legvégén egy ilyen hibával jön elő:0x800736e7
    a cd-n lév direntx-et, msxml-t, és a x86-osm filet és a windows installert is feltettem...tud vki erre megoldást???régebben volt valaki, akinek uanez volt a baja, de nem segítettetek neki...HELP PLS!
  • bondi
    #2099
    Köszönöm a tippeket, a simmarketen bevásároltam már rendesen:) Különösen ajánlom a Rynair 737 küldetéseket, az éri a pénzt!