33535
  • berczy #30441
    Hallottatok az úrhidai balesetről? Jesszusom, én hétvégén repültem az elhunyt pilótával... :((((((((
    Mi történt???
  • Ombika
    #30440
    En sorban allnek szivesen! ;)
  • polluxware
    #30439
    na mégiccsak kimönté? ;)
  • Hypo #30438
  • Hypo #30437
    jaj olvasom minden nap:) csak sok a munka és nem otthon vagyok hanem Dublinba. Na de orulok a vitorlazasnak berczy!!!!
    Sajnos nekem meg nem adatott meg a repules iden kisgépen nem volt idom otthon max 1-2 napot vagyok. Orvosim is most jar le ugy hogy majustol orvosi es egy jo par 10 ora repkedes a terv, Aki esetleg akar egyet roppeni majd szoljon ) és ne aggodjon a pénz miatt.
    De b737 valos szimbe nem is olyan rég voltam egy FO kepzes kozepebe csoppentem. Kar hogy csak Rating-el egy jo par szaz oraval lehet jonni:)) Bár a fopilotanak azert belottem az fsx et a laptopjan:)))))))
  • Hont
    #30436
    Nekem meg Ö az egyik nagy kedvencem...:)
  • berczy #30435
    Köszönöm, nagyon hasznos kis oldal, meg is leltem a gépet. De így nem jó, hogy nem magyar lajstrom. Na mindegy, lehet csinálok egy fiktívet, bár az már némi kreativitást is igényelne. :)))

    Ha végre sikerül leakadnom erről a vitorla őrületről, akkor folytatom a tervezett maradék két Zlin festést, csak egyszerűen annyira rá vagyok kattanva a vitorlára, hogy jajj... :) Végre rájöttem a technikára, hogy hogyan tudok jó magasra csőrölni (~400 méter, előtte jó ha megvolt a 230-250.), így már szabályos iskolaköröket tudok repülni és nem kell hanyatt-homlok rohanni a negyedik fordulóra, mert széles körön is simán megvan a 90 méter a negyedikben. Amíg nem jöttem rá, jó ha volt 40-50 méter, de az is csak épp a küszöb előtt. Sőt, így már el is tudok kapaszkodni csőrlésből és nem kell mindig vontatni, ha termikelni akarok. :)
    4100 méter lett a rekord kb. ~400 méteres csőrlésből. Ja, és Blanik-al, nem motorized glider-el. :DDD
    De most ez az ASK megen új löketet adott... Már csak a C4-es számítógépet kellene megtanulni, mert elsőre full kínai nekem, de sebaj, jó lesz. :)
  • CptSAB
    #30434
    Magyar Repülés - Avia Info

    Balázs oldalán érdemes mindig körülnézni. Mondjuk ASK 21 ügyben sajna csak egy külföldi gép van. Viszont ha beírod a google keresőbe, hogy lajstromlista, akkor a NKH oldaláról le tudod tölteni a hazai gépparkot tartalmazó listát. Hasznos infó. Persze a benne lévő gépek nagy része már nem repül, mert lejárt a légi alkalmassági stb. valamelyik repülőtéren porosodnak egy hangár mélyén, vagy eszi őket a "rozsda"..
    Utoljára szerkesztette: CptSAB, 2015.04.08. 16:32:33
  • berczy #30433
    Köszi az infót, de sajnos nem találtam egy fing információt, sem képet róla, ill. egy képet, de ez nem az.

    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.04.08. 08:54:19
  • gfarkas
    #30432
    HA-7011, talán van róla kép a neten.
  • berczy #30431
    Na, végre sikerült megvennem az Aerosoft ASK21-est! :))) Asszem ma este megyek nagyon repülni. Már csak ezt a ratyi SimLoggert kéne működésre bírnom, de előbb inkább kiprószálom az ASK-t. :)
    Nem tudja valaki, hogy itthon, magyar lajstrom alatt repül ilyen masina? Csinálnék rája egy festést, de fiktívet nem akarok, de lehet az lesz a vége. :)
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.04.07. 19:57:47
  • polluxware
    #30430
  • Hont
    #30429

    Jöhet a többi! Minden pillanat érdekel bennünket!!!!!
  • berczy #30428
    Nos kérlek gondolkodtam, de sajnos az összegek kissé eltántorítottak a képzéstől. :) Sajnos arra nincsen pénzem, mert még ha ki is köhögném a tanfolyás árát, valószínűleg nem tudnék rendszeresen repülni, úgy meg nem nagyon láttam értelmét. A vitorla meg egy nagyságrenddel olcsóbb, ill. itt az elméleti képzés nem került pénzmagba, csak a gyakorlat, ezt sanszosabb, hogy tudom hosszútávon is finanszírozni. Legalábbis nagyon bízom benne.
    Remélem hétvégére nem lesz ennyire nyomi szeles az idő, mert az egy dolog, hogy nehezebb repülni, de a földön is butára fagy az emberfia. :)
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.04.07. 09:45:51
  • saca79
    #30427
    motorosban nem gondolkodsz?? Legalább nem kell annyit tologatni
    Am itt se jobb a helyzet (kelet) 3 hete olyan szél van hogy elviselhetetlen
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.04.07. 09:36:14
  • berczy #30426
    Höhö, akkor egy kis beszámoló... :D
    Én voltam hétvégén repülni, ugyanis szombaton kezdődött a vitorlázó gyakorlati képzésem. :)
    Eszméletlen jó, de rá kellett gyünnöm, hogy ez ám egy részről kemény fizikai munka is, mert reppenések között (ami még csak 4 perces iskolakörökre korlátozódik) is pörögni köll, hogy a többi gépet kiszolgáljuk. Béna módon vasárnap meghúztam a derekamat a Góbé visszacipelése közben, mert hátszélben képtelenek voltak rövidre szállni. :D
    Vasárnap a szél cseszekedett velünk, kétszer is át kellett költözni a pálya egyik végéből a másikba, oszt' mégis hátszelünk lett. :)
    Szóval állat dolog nagyon, csak az elején valahogy sehogy sem tudtam rendesen eltalálni a kormánykitérítések finomságát és össze-vissza táncolt a masina, tisztára szégyelltem magam, de később azért javult. A kezdetleges forduló már egészen jól ment, bár kissé túlgyorsítottam a masinát, de észrevettem. :)
    Szóval óriási élmény, alig várom már, hogy szombaton is menjünk ismét, remélem a szél nem fog ennyire szórakozni velünk. :)
    Mindenesetre óriási élmény... :D
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.04.07. 09:02:51
  • Hont
    #30425
    Szomorúan olvasom...! :(
    Sajnos Hypo is csak hébe hóba ugrik be, Alert is rég járt már itt! Tibcsitől is várnánk a hétvégi összefoglalókat az aktuális repülésekről.
    Mondhatni, hogy infószomjazunk...
  • [HUN]FaTaL
    #30424
    Járok ide néha olvasni, de nincs időm repkedni, még csak a szimet feltelepíteni sem :(
  • saca79
    #30423
    Húsvéti reppenés.



  • johnnydirteen
    #30422
    Sziasztok

    Most kezdek el játszani az fsx-el évek óta újra. Lenne egy pár kérdésem. Én az alapjátékkal játszottam régebben. Olvasgattam erre arra néztem youtube videókat és kérdezném, hogy ha élethűbbre akarok egy repteret ahhoz scenery-t kell az adott reptérre letölteni? Vagy vannak komplett csomagok amiben a repterek és az országok is benne vannak, hogy pl élethűbb legyen a felszín is repülés közben? A másik, hogy checklistet ti, hogy csináltok van valami interaktív app erre amit le lehetne tölteni fsx-hez? A harmadik dolog, hogy most veszek gépet 8magos procival 3Gb videókártyával és 8Gb rammal ezen megfelelően futna az fsx? Tudom ez add-on függő de hátha valamelyik guru mond rá valamit :D Igazából nem akarok full hd-ben játszani csak szeretném ha némileg jól nézne ki a játék kb mint ebben a videóban https://www.youtube.com/watch?v=YEWhB0xS-os
    Köszönöm a segítséget és gyxanítom lesz még kérdésem :S
  • Hont
    #30421
    Hardver guruk!!!!
    Próbálta már valaki dupla CPU-s lappal?
    Használ valaki közülünk ilyet?
  • saca79
    #30420
    Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden fórumlakónak!
    Sok locsolót! :-D

    Jogos! Nem is értem egy 2 kiegért hogy mernek pénzt kérni!
  • perko
    #30419
    RIP Tom Allensworth
  • polluxware
    #30418
    sztem nincs azzal baj ha valaki előtte kiprószálja... csomó olyan dolog van, amit "ingyen" se töltenék most már le (carenado, flight1 gépek, 1-2 aeroszaft termék)
  • Clidey
    #30417
    Beleöntöm akkor a szűrt, tiszta vizet a pohárba.
    FS2004-hez nem mi, hanem a cseh Milan Lisner készítette el a Z-142-t, én csak a motorhangot adtam neki oda hozzá melyet Ő örömmel elfogadott, én pedig csak magyar vonatkozású repaintokat készítettem hozzá. A Z-43 viszont eredeti FS2004 fejlesztés tőlünk, mindenféle FSX portolás nem a mi hivatalos munkánk, ergo nem is biztos hogy hibátlanul működik (én magam sosem próbáltam). Az FSX Z-142 pedig a mi munkánk, Milan Lisnernek semmi köze hozzá. Mondhatnám sajnos, hisz Milan egy nagyon tehetséges és ügyes designer volt - de sajnos már évek óta abbahagyta a szimulátorozást és az arra való fejlesztéseket. :(
    Na remélem mostmár átláttok az üvegen és kiisszátok a vizet a pohárból! :D
  • Swy00
    #30416
    Mindig arra verjük a mellünket, hogy kinek nagyobb, (már a gépe, ramja, procija) de most látom fordítva megyen ez. :D jelzem, i5-ös laptopom van és időnként rondán meg tudott halni win 7 alatt, de most teszek bele 4Gb ramot, így 8-cal már lesz esélyem. De a hatalmas add-on vásárlásokat sajnos meg kell előlegeznem illegalitást súroló tevékenységből származó termékpróbával, mert vakon nem veszem meg.
    Ezzel kapcsolódom az alább említett témához is. A magyar cuccokra vevő leszek azért.
  • gfarkas
    #30415
    Már hogyne lenne, az egyik legjobb ingyenes repgép:
  • Hont
    #30414
    Nálam is 22-24 FS9 ben! :D
    Egyébként már 2013ban volt FS9 re Z-42.

  • berczy #30413
    Nem-nem, tudtommal a 142-es nem PWDT volt, "csak" a 43-as, ami persze szintúgy nagyon szuper volt annó. :)
    Egyébként nekem 30-ra van belőve a limit és bár igazad van, a 60-hoz képest tényleg erősen érezhető a különbség, de én ezt a kompromisszumot elfogadom, abszolút játszható,m élvezhető. VFR-ben nincsen limitálva nálam, 60-ig mehet és tényleg sokkal szmútabb, de nálam a 30 IFR-ben teljesen elfogadható.
    És most kapaszkodj meg, a 9-et végig 22-es limiten játszottam és nem volt soha gondom vele. :)
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.04.04. 22:11:29
  • Hont
    #30412
    Hámán hogy-ne lenne...Oda volt legelőször kész...:)
    Nekem is kicsi a gépem és 30 FPS alatt már darabos, még az FS9 is!
    Nem lehet össze hasonlítani a 25-30FPS-t a 60-80-nal! (Szerintem)
    De úgy is mindjárt jön Fatal és megmondja a tutit!
    (Nem is értem, mostanság miért nem jár ide...)
  • berczy #30411
    Ja, és még annyit, bár ez már szubjektív, hogy majd 10 évet toltam a 9-et és valóban, engem is sokszor lenyűgözött, de bárhogy nézem, grafikailag, ill. egy-egy addon komplexitásának tekintetében nem lehet egy lapon említeni az X-el. Nem mellesleg nincsen rája PWDT Zlin-142, az meg ugye KO kritérium. :D
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.04.04. 21:58:55
  • saca79
    #30410
    Mondjuk most nagyon akcijooss volt az SE vagy még mindig az! 5eur vagy mennyi... Mondjuk ha mindenáron venni akarsz addonokat akkor mindegy khmmm... ahh nem szóltam :-D
  • berczy #30409
    Olyan hardverrel ami Neked van, mégis mi a baj az X-el?
    Én tolom elég rendesen, egy valag komolyabb addonnal és még csak közel sincsen annyi baj vele, mint amiket itt felsoroltok.
    Hogy PDMG+AS Frankfurt diavetítés AI traffic-al? Hát persze, de kell kompromisszum. Mindemellet egy jól beállított X simán hoz játszható tempót még komoly addonnal is IFR-ben. VFR-ben meg ugyi nincsen párja. És nekem gyenge gépem van hozzá!!!
  • Swy00
    #30408
    Köszönöm a brainstormingot gyerekek! Lehet, hogy akkor várok türelmesebben és nem legalizálok. Megnézem a 9-et is. Hátha lehet csinálni valami szépséget vele. Az álmom, hogy egyszer úgy szálljak le Innsbruckban, hogy azt mondhassam, egészen hasonlít az igazihoz. :D
    Utoljára szerkesztette: Swy00, 2015.04.04. 20:50:05
  • Hont
    #30407
    Nem tudom, de engem a mai napig lenyűgöz!
    Én nem adnám oda az FSX-ért az tuti!
  • Skinner_11
    #30406
    Egyetértek veled, mert jelenleg én is a 9-et űzöm lag nélkül. DE.

    Ha 737 helyett (iFly) valami más komolyabb airlinert akarsz repülni akkor kb. 747, MD-11-n (PMDG) kívül nincs sok variációs lehetőséged.

    Kettő: hogy jó ha havonta kijön egy normális scenery 9 alá, az már egyenesen áldás ha AES-t is támogat, mert ugye nincs GSX ami szinte bármelyik reptérrel működésre bírható.

    A legtöbb Aerosoft meg pl. UK2000 repteret meg azóta 8x átalakították/bővítették valóságban...

    De hát vagy ez van, vagy a diavetítés...
    Utoljára szerkesztette: Skinner_11, 2015.04.04. 20:15:12
  • Hont
    #30405
    Én egyvalamit nem értek...!
    Sokan róváznak, hogy kicsi a hardverük és akadozik rajt az FSX - FSX-SE!
    Akkor miért nem használják a fasza kis bevált FS9-t???
    Én a mai napig repülöm, mert közel azt ki lehet hozni belőle féllábon, mint több hónapi szenvedéssel az FSX ből!
    Hmmmm. Megyek is és repülök egy jó kis LHBP- LOWW-t!Úgyis nem repültem már azt az útvonalat vagy 3-4 napja...
    Kivágnak egy fát ott Győr környékén, már talán azt is észre veszem...
  • saca79
    #30404


    A 3-4 topicot ajánlom figyelmedbe, ha van kedved olvasgatni. Szó van az áprilisban megjelenő bétaról és az idióta verifying processről! Van minden talán még anyázás is
  • saca79
    #30403
    Sajnos IGEN... sok hasznos kiegtől el kell búcsúznia annak aki előtte "sima " FSX et használt :/ Az steam igazából ígérget ezt azt updatel, betázik stb aztán update után még azok az addonok sok működnek amik előtte igen. Lásd PMDG.. Nincs együttműködés a Steam fejlesztők és a kiegészítőket fejlesztő cégek között, saját kaptafára fejlesztgetnek, de az az eredménye hogy a használók szívják a fogukat. ..Most ott "tartunk" hogy ha a Steam javít valamit a szimen akkor utánna a kiegészítők megint nem jók, és kezdődik újra az egész. Szerintem ezért sem jó ez a klienses megoldás, az auto update, meg hogy csak online módban lehet játszani, mert ha nekem jó így a játék ahogy van és ezekkel a kiegekkel akkor ne akarjon már magától megújulni.. :( Azt meg tegyük hozzá hogy azért az addonokat piacra dobók is eléggé pénzhajhászok és nincs free update nagyon sok lomhoz, ergo amit anno megvettél esetleg az a verzió biztos hogy nem lesz jó Steam-el. Jah és "fejlesztéseket" Rendszerkövetelményi javításokat végeztek" :D ugyan el ne hidd.... max mostmár talán win8.1 alatt nem szakad össze félóránként! Óriási siker!!
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.04.04. 18:41:11
  • Rodman6
    #30402
    Én már nem venném meg eredetiben. A játékot készítő céget rég felszámolta a Microsoft, nekik pedig nem utalok lóvét. Inkább várok, állítólag jön valami új szimulátor is.