33535
  • Dave000
    #2258
    A játék tényleg gyorsabb lett, élvezhetőbb sokkal.
  • Ombika
    #2257
    The whole thing runs a lot more smoothly.Before sp1 with a target frame rate of 30 I was having 16,17 fps, now I am getting most of the times 30fps.Very,very,very impressed!! :)))))

  • alert
    #2256
    Telepítés után 1x indul, utána aktiválni kell eredeti sorozatszámmal, különben trial módban fut.
  • exTrem
    #2255
    Ott van az oldalon ... Csak kicsit nézz körül
  • repvez
    #2254
    arrol van valami irás, hogy miket javit a patch?
  • Ombika
    #2253
    Pentekig varat magara,amig ramom nemjon meg!! :(
  • alert
    #2252
    Megjelent a Service Pack 1

    SP1 download

    Aki crackelt verzióra teszi annál előfordulhat, hogy nem működik, nem települ, stb...
  • Papirzacsi
    #2251
    Már az okosok is megmondták annó, hogy minden relatív. Az, hogy Greenwich angliában van, az nem jelent semmit, csak azt ,hogy földrajzilag "azonos" helyen vannak, de időben lehetnek máshol... :-D
    Na jó, viccet félre téve, anglában is ismerik a nyári időszámítást, és átállnak, ennyi.A greenwichi idő attól még marad a régi, csak a viszonyunk változik hozzá képest. Ezért van az fsben is nyáron GMT+1 Londonban.
  • kockafej554
    #2250
    de az nem az UTC amire gondol? angliában is nyáron GMT+1et ír pedig az akkor is GMT
  • Papirzacsi
    #2249
    Még mindig jobb mintha egy X-plane topikban reklámozná a 2004-es VA-t.:-)
    De mókás azért az elnevezés is. Fireairlines Virtual Airline. :-)))
  • alert
    #2248
    FSX nem jó? :D
  • adiker
    #2247
    Sziasztok!
    Szeretnétek egy nagyszerű VA tagja lenni??
    Nem kell más hozzá,csak egy kis repülésimádat és fs2004!
    Ha-e nagyszerű csapat tagja akarsz lenni,nem kell mást tenned,csak ellátogatni a :

    www.fireairlines.mlap.hu oldalra!

    Mindenkit sok szeretettel várunk!
    Üdv:Szabó Ádám FRVA CEO,és a Fireairlines VA csapata!
  • Clidey
    #2246
    Miva máris hazaértél?
  • Papirzacsi
    #2245
    Nyári időszámítás.
  • kockafej554
    #2244
    MO.-n az időzónát GMT+2nek gondolja a progi. vmi ötlet?
  • repvez
    #2243
    Csak érdekesség képpen:
    házi épitésü kabin
    a videok is elég jok
  • Ombika
    #2242
    Engem ez abszolute nem idegesit ,ha ezvolt a celod!!!
  • Papirzacsi
    #2241
    Lehetne az fsx mottója a régi "as real as it gets" helyett az "egyet előre kettőt vissza, hármat meg egy helyben" is, jobban fedné a valóságot.
  • Papirzacsi
    #2240
    Persze, gönyörködjél csak az fsxben, csak vigyázz, nehogy sárgaságot kapjál, mert az fsx azt okoz, hála a készítőknek.
    fsx
    real
    Egy ingyenes mesh-sel, az fs9 még mindig jobban hasonlít rá, mint az FSX, de hát izlések és pofonok ugye. Mindenesetre szerintem így az fsx mindenre jó, csak gyönörködésre nem. Hogy szarrá veri a 9-est, az meg a hónap vicce.:-)
  • Ombika
    #2239
    LAtod a hangveteled neked is milyen,mert hogy en nemtettszesem nyilvanitottam fs2004 grafjat illetoen,de en nem igy nyilvanultam meg,bar lexarom.Ti kezdtetek a fikazast en meg leirtam velemenyem normalisan,de ....! Tudom sok hiba van es lexarom magasrol,ezert irtam ,hogy kar ezen vitazni,de sokan a legfokepp a diavetites miatt fikazatak kezdetben! No comment!! Tudtommal forumrol van szo es ha venned faradtsagot ,akkor olvashatdnad miert szeretek ezzel jatszani,de meg most se ertetted ezekszerint!! :)) PEACE

  • Clidey
    #2238
    Való igaz, nálam is diavetítés az egész néha - mint az itt jelen levők 90%-nak szerintem - de ha kicsit vetted volna a fáradtságot és visszaolvastál volna, láthatnád, hogy ez az alacsony fps csak csepp a tengerben!

    Ezek szerint neked nem tűnik föl a hibáktól hemzsegő multipayer-mód, a tengernyi animációs hiba a default repcsiken (amiknek formája is itt-ott igencsak torz), a 3km széles, sztartoszféráig érő termikek, a még mindíg csapnivalóan szar FD, a földfelszín igencsak nagy hányadára jellemző sivatag/szteppe-textúra (emlitem ez utóbbit sokadjára ugyi)...hogy csak a fontosabbakat említsem. A többi listán szereplő bugért olvass vissza. :)

    Légy továbbra is hanyattesve az egy pont fölött keringő madaraktól, a vonuló elefántoktól, nameg a szép naplementétől mert az húde milyen jó, és mennyit számít egy szimulátor tekintetében!

    Na mindegy. Végülis ízlések és pofonok. Részemről ennyi. PÍSZ.
  • Ombika
    #2237
    Gondokodtam elhiheted es lattam fs2004bol kepeket! Ez a velemenyem es kesz, erdekes mindenki nekem tamad! Az idegesit a legjobban,hogy akinek nem fut rendesen a gepen kapasbol fikazta ezt mar reg eszrevettem! Nem szemelyeskedes volt! REszemrol en abbahagyom ugyis mindenki a magaet fujja!! AMEN!!
  • litlebubu
    #2236
    Egyébként az FSX simán elment volna egy javításnak az FS2004-alá!

  • litlebubu
    #2235
    Clidey-nek igaza van! Simulatornak nevezni ezt a fost, oriási nagyképűség az MS-től. A fizika szar,még mindíg köze nincs a valósághoz!
    A grafika pedig korántsem olyan jó,mint amilyen gépigénye van! A millió bugról ne is beszéljünk.
  • exTrem
    #2234
    2004-ben rengetef vfr scenery meg mesh scenery látott már napvilágot ... Mind csak azért, hogy sokkal reálisabb legyen a domborzat meg minden. Gondolkodj mielőtt írsz ..
  • Ombika
    #2233
    Mint mondtam sokszor repulok olyan helyen ahova eletbe nemfogok eljutni szerintem es gyonyorkodom benne ,ebben siman szarra veri fs2004-et,ha valosan repulni fogok,mivel jarok oktatasokra valszeg fs2004-et fogom feltenni,de ott tuti nemnezem grafot majd!! Szal roviden ennyi!!!

    Felolem akarhogy szidhatjatok en varom sp1-et es bizok benne!!!

    PEACE
  • Clidey
    #2232
    Már nem emlékszem hol - talán egy fejlesztő ürge blogján -, de ott kerek-perec kijelentette, hogy a Duna - és ezer más grafikai bug szerte egész európában - nem lesz javítva soha, mert ahhoz alapjaiban kellene átirni a grafikai motort, amire se idejük, se kapacitásuk, és amúgyis emberfeletti munka volna, szóval kapja be az összes szimulátoros. :)

    Szóval nem tudom, honnan veszed ezt az infót. Bár én drukkolok neked, hogy igazad legyen!
  • Clidey
    #2231
    Asszem Zacsi mindent elmondott ami a lényeg. Szerintem csakis olyasvalakinek tettszhet ez a nagy rakás szar, akit el lehet még kápráztatni a külcsínnel, s nem néz be a dolgok mögé mélyebben. Mondhatni nem szimulátorként kezeli a cuccot, hanem csak egy egyszerű "egy-a-százból" játékként, s nincs igénye olyan dolgokra, amire egy "vérbeli" szimulátorosnak igenis van.

    Bár lehet még ezen megállapitásom sem állja meg a helyét, hisz döntő többségében a scenery is egy rakat szemét a maga sivatagjával, sztyeppéivel, miegymásával.

    Szóval várom válaszod, neked mi az ami ennyire tettszik ebben a... Mi az, amitől szerinted nagyságrendekkel jobb, mint a 2004?
  • Ombika
    #2230
    Allitolag javitva lesz duna stb, de varjuk ki es kar vitazni itt ezen,ha nem akarsz nem jatszol vele! :))))
  • Papirzacsi
    #2229
    Tévedés. Bár tényleg nem fut jól, és még fogjuk rá ,hogy meg is értem a dolgot. De azt nem tudo mmegérteni ,hogy miért bugos egyes dolgok megjelenítése, ami még gépigényes is (bloom lights pl), miért bugosak a default repcsik, de még csak nem is kicsit, hanem kvára, miért bugos a scenery, miért bugos még mindig a multi. Olyan nugok vannak benne, amik már ezer éve megvannak, pedig javítottak rajta állítólag. A mozgás tényleg szép,és a shared cocpit is viszonylag jól működik (pár jellemző bugot kivéve), de a multiban midnen más bugos (motorindítás, fények, stb stb). Szóval ezek után nem mondhatod, hogy azért szídom, mert nem fut rendesen. Egyszerűen a már évek óta, megszokott MS féle trehányság, nemtörődömség, és szar munka eredményét láthatjuk itt, nem kevesebb mint 20rugóért.A fő gond, csak az ,hogy a felhasnzálók 80%-nak fel se tűnik, stb stb...
    Persze most jöhet a duma ,hogy ez csak egy környezet, és a kiegek teszik igazi szimulátorrá, de ez csak belemagyarázás abba ,hogy miért olyan szar amilyen.
  • Ombika
    #2228
    Figy jogeppel nekem most se volt gond full/fullba 1024-be 20 ala ritkan esett le ,ezzel nemvolt gondom!! De latom te ezert szidod leginkabb,mivel gepeden nem fut jol ez reszemrol targytalan volt hala jo egnek!! NAh mind1,hagyjuk vitat ,en ezt favorizalom es tudom,hogy jolesz !!!
    Reszemrol tema Off! :)

    Bizom benne,hogy majus kezepen mar kiderul! :)
  • Papirzacsi
    #2227
    Jajdeoptimista vki. MAjd biztos 5 fps lesz :-DDDD -5 esetleg.:-D
    DE tényleg, én hiszek a mesékben, és remélem az FPS növekedést, de hogy nem az SP1 lesz az amitől FSXezni fogok az fix, tekintve, hogy olyen hibák felett siklik el az MS (mint eddig mindig), hogy az már botrányos, és vannak emberek akiknek ez a rózsaszín ködtől fel se tűnik, mint ahogy ez a legtöbb külföldi fsfelhasználóra igaz...
  • Ombika
    #2226
    En nem okadekoztam le fs2004-et ,pedig mikor meglattam vfr kepeket rosszul lettem FSX-hez kepest!! Szal ezt ne feszegessuk szerintem!!

    DE azert sp1 rulez lesz,bar latom te eleve igy alsz hozza,akkor folosleges! :)
  • Clidey
    #2225
    Hja, így már minden világos! Ha te az FS-X-el kezdted szimulátoros "karriered", érthető hogy ilyen optimistán gondolkodsz. Mi páran, akik már az FS őskorától szinte mindegyik verziót nyüstöltük, nem véletlen vagyunk ily borulátók...és sajnos jóslataink közel 100%-ban bejönnek. Sajnos.

    Onnantól kezdve, hogy drágalátós M$ kijelentette, hogy az SP1 után sem (sőt, sohasem!) lesz Duna, meg sztyeppe marad európa, mert azt 'húdenehézvónakijavítani', meg 'alapjaibólkelleneátirniagrafikusendzsint', valahogy nem tud feldobni hogy mindez az okádék mostantól nem 2 hanem 5 fps-t fog produkálni.
  • Ombika
    #2224
    Amugy is elbaxtam ott mikor egybol fsx-el kezdtem,istennek se tudok fs2004el repulni ,vhogy nemigazan tudok atszokni arra,igy en mar ennel maradok orokre!! Kinek a pap,kinek a .....
    Akkor csak vard ki es meglatod!! :)
  • Papirzacsi
    #2223
    Valami azt súgja, hogy nem fog.Vagyis lehet hogy megfog. Nem lecsrélni kell majd a bétatesztereket, hanem lelőni. :-)
    HA azt nézem, mennyi és milyen bug maradt benne az FSX-ben, amit állítólag bétateszteltek, akkor jogosan vetődik fel a kérdés, hogy mit várhatunk ezektől az SP1-ben? A 0 és a semmi között keresném a választ.
    Jól hangzik amúgy ez az optimalizálás, performance javítás dolog, de őket ismerve kimerül annyiban, hogy 1 mag helyett már kettőt támogat, és kész, ugyan olyan szar lesz, de már két mag izzad alatta. Az egyprocisok meg kapják be...De hiszem ha nem diában látom.
  • Ombika
    #2222
    MAjd most megfog valtozni a velemenyed,de ha igy allsz hozza akkor maradj fs2004-nel!!
    Rejteget meglepetest sp1 hidd el!! :)))
  • Papirzacsi
    #2221
    Tekintve hány béta volt az fsxből, hány az fs9-ből, sztem tök felesleges eröltetni az SP1 verziókat. Az MS beta teszterei már évek óta csak leszerepelnek ,szal ideje lenne lecserélni a brigádot az FS programozóival együtt.
  • Ombika
    #2220
    Inkabb kessen,de vegleges legyen!!

    szerintem nemhiaba csinalnak ennyi sp1 betat! :)
  • Clidey
    #2219
    "The Service Pack 1 FSX Beta Team is now downloading and testing the 4th version of the upgrade, and if all goes well this will be the LAST one before SP1 will become available to the general public. Progress on FSX performance has been spectacular, in spite of some problems early in the project. Stay tuned for more !!!"

    Na, kiváncsi vagyok, ezúttal mennyire lesznek paradicsomszeműek a bétateszterek, illetve hogy a fejlesztőbrigád milyen magasról szarik a bétateszterek észrevételeire...