33535
  • Clidey
    #30931
    A HA-YFC egy szomorú sorsú L-410FG, csak mondom... ;)
  • trigorin
    #30930
    A Steam Edition kompatíbilis a REX, ASA és Traffic X ad--onokkal? Ezeket vettem meg anno, és jó lenne használni, ha beruházok az új kiadásba.
  • Hypo #30929
  • Hont
    #30928
    Meg van a csütörtöki programom.
    Beechjet 400A HA-YFC-vel LHBP- LHGY- LHBP repülünk...!
    Gondolok majd rátok ...
  • NIBI
    #30927
    Hello srácok.

    Ide is beírom mert témába vág, és hátha segíthetek itt is pár pilótának. :)
    Haveroknak és magamnak összedobtam pár infra LED-es TrackIR-t, sapkát is meg clip-et is, amik pöpecül működnek. :)
    Sapka elfogyott, de clipből maradt még pár darabom (és össze is tudok még dobni párat), ha valakit érdekel, megegyezünk valami jó árban. :)
    9V-os és USB-s verziók vannak.
    Kedvcsináló videó is van, igaz nem FSX-es, de arról is készíthetek. :)




  • berczy #30926
    Noo kérem! Az antarktiszi túrám jelenleg Teheránnál tart, ahol is történt egy kisebb baleset. Ugyanis békésen kavirnyáltunk az Elburz hegység csúcsai között, amikor is jött egy gerinc, ami gerincre vágta a gépet. :(
    Ilyen, amikor a pilóta azt hiszi, áhh, elmegyünk fölötte. De ugyan kérem, sima terepre szállás, nincs itt semmi látnivaló. :)

    A túra eddigi képes beszámolója az alábbi linken érhető el (képaláírásokkal):

    Antarktiszi túra képek










    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.08.04. 16:28:05
  • polluxware
    #30925
    értem én az álláspontodat.. persze én se mindet szídom, meg nem is megyek hozzájuk így oda hőbörögni.. (minden nap látom őket, ilyenkor nyáron)

    a vizi rendőr az más, azt maximálisan fenntartom a pénzszerző mivoltukra való utalást

    "kvóta rendszer" van kis hazánkban.. kell a péééz tokaj aljára, meg sertés telepre, meg festményre


  • saca79
    #30924
    Nincs! Nem maga a téma bosszant (magasról leszarom a menekült kérdést) hanem ahogy beszélsz ezekről az emberekről! Tudod nekem 3 éve a motorbalesetemkor pont egy ilyen szolgálaton kívüli "DÖG" volt az egyetlen aki megállt segíteni , míg más csak a f.szát vakarta meg telefonálgatott, de inkább meg sem állt senki... és rossz hírem van ha ebben az országban valahol esetleg rosszul leszel és össze esel ( isten ments) akkor véged van mert az emberek úgy fognak melletted elmenni hogy úú nézd egy részeg ...... vagy max leállnak majd telefonálgatni és felhívnak valakit hogy valaki hívjon már egy mentőt, mert ugye vér az nincs a pucában odamenni és legalább megnézni hogy mi is van.
  • Hont
    #30923
    Nem is kicsi...:)
    Várom a végkifejletet.
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2015.08.04. 14:27:54
  • polluxware
    #30922
    hűha, itten félreértés leledzik;)
  • saca79
    #30921
    Egyetértek !! És a " pénzbeszerző közmunkás" JÓL TETTE HOGY LESZARTA ! Naponta kb 1500 an jönnek be, a közvetlen környezetükbe élők és velük dolgozók valószínű hogy már nem kicsit be vannak sokallva. Van közvetlen hozzátartozóm aki szintúgy " pénzbeszerző közmunkás" és május óta minden hónapban 2 hetet a déli határon tölt had ne ecseteljem milyen körülmények között, gyerek család 400 km re! ha valaki meg akarja menteni a világot akkor cselekedjen maga, és ne azokat köpködje akik a nap 24 órájában ezt teszik!!
  • polluxware
    #30920
  • Nyiri
    #30919
    Nem idevaló és senkit nem érdekel. Bárhova kapcsolsz ez a baromság ömlik. Muszáj ide is?
  • polluxware
    #30918
    Egy kis story... csak mert a szívem csücskei vagytok

    Szóval!
    köbö 2hete, mit ad isten lent voltam a határnál (víkend vityilló) , és a parton igazgattam a drágámat a molónál amikor hallom ,hogy a túlpartról, Tírkit dialektusban ordibál valaki (ő lenne az illegális vérBevándorló)

    Na én, nem voltam rest és gyorsan fogtam a telefonszámot amit az egy hete kiküldött rándzsdőr (alias pénzbeszerző közmunkás) nyomott a kis-kezembe, mondván híjam ha látok ilyen jellegű személyt.. (nem ganéságból ,csak hallottam hogy túlpartról kötöttek már el hajót)

    kicsöng a telefon, és közölném a látottakat amikor is elkezd velem vitatkozni a SZEMÉLY, hogy a folyónak melyik a bal meg a jobb partja.. (hájós ember biza tudja ,hogy folyás iránynak megfelelően ebből csak egyik vagy másik van) mind1 biztos én vok fsz.... anyway, aszondja ez nem is az ő hatásköre!!!!

    SAKKOR minek adtad ezt a direkt számot, Jenőőő?!!

    átkapcsol a vizirendészetre...

    Ügyelet, kicsöng a telefon...

    csöng.. csöng...

    ,és nem veszi fel senki
    (én núgy voltam vele, hogy ezt nektek törvénytudó Kápót...)

    De bezzeg a négykapás horgonyra jönnek a dögök, pénzt szedni....







  • berczy #30917
    Háháháhhháááhhháááááá!!!
  • polluxware
    #30916
    nevessetek ti is...
  • Hypo #30915
    aki repuli még NGX et egy jó hír FS2crew Reboot http://www.fs2crew.com/cart/products/FS2Crew%3A-PMDG-737-NGX-Reboot-%28Voice-and-Button-Control%29.html most mar harom kulonbozo SOP, nem csak egy, uj hangok uj interface
  • Hypo #30914
    w7 mindenre jo egyenlore es nem kell kompromisszuot kotni
  • nibron
    #30913
    Már rég le vannak állítva azok a szerverek. Krekkelned kell.
  • gabesz639
    #30912
    Sziasztok!

    Valaki tud segiteni hogy miért nem tudok regisztrálni fsx telepités után a játékot? Mindig szerver hibát ir.
    Eredeti a dvd kóddal. Anno jó volt csak most rendszer újratelepitést csináltam és nem enged aktiválni.
  • TerranceG
    #30911
    Szia!

    Azt hiszem Shift+F10 gombal lehet előhozni a szöveget.
  • nibron
    #30910
    Találtam egy igazán kellemes dolgot az FSUIPC-ben. Nem tudom mikor rakta be a fejlesztője, régről nem emlékszem ilyenre. Az FSX futása közben készülő log fájl vége kb. így néz ki futás után (normál kilépéssel):

    Minimum available memory recorded was 1463Mb
    Average frame rate for running time of 3508 secs = 49.4 fps
    G3D fix: Passes 139655, Null pointers 0, Bad pointers 0, Separate instances 0
    Memory managed: 778 Allocs, 778 Freed

    1.sor: futás közben előfordult legkisebb szabad memóriaterül a VAS-ból. Kár, hogy csak a total van meg, kiírhatta volna a legkisebbet is.
    3.sor: kiírja, hogy kellett-e a g3dfix-nek beavatkoznia.
    4.sor: Ellenőrizni lehet a memóriaszivárgást.

    Az AS-Dublin-nál elszállt az FSX OOM-al ha a repgép az NGX volt, és keresgélés közben belenéztem a logba. Hát nem így nézett ki.:)
  • nibron
    #30909
    Látom nem esett le, hogy a FireFox-os mondat példa volt a program inkompatibilitásra.:D

    Picipuha a következő időszakban sokat fog javítani ezeken meg a driverek kezelésén, néhány hónap, többszáz javítás és akkor talán már használható lesz. Jelenleg még az újabb és folyamatosan fejlesztett alkalmazások is problémásak lehetnek. A régi alkalmazásformátumban készült alkalmazásoknál még problémás lehet a shell, mivel eddig az összes kiadott windowsnak problémája volt ezzel. Pl. az FSX esetében nem is javították ki az összes hibát.
    Egyébként előfordulhat, hogy kicsit több fps-t produkál majd az FSX w10 alatt. Az új oprendszer már a dx12-es változatát tartalmazza, és mivel az összes directx változat ugyanazokat a függvényeket használja, a dx9-es függvények is gyorsulnak ahogy a technológia fejlődik. Legalábbis így szokott lenni. De ez csak pár százalék, látványban észre sem veszed, annál is inkább mivel az FSX-nek nem állandó az fps-e.
    Az alkalmazások a microsoft előtöltési technológiája miatt indulnak gyorsabban (már amelyik), ezt már a w7 óta folyamatosan fejlesztik (8-asban el is baltázták rendesen). Az FSX-em egy w7-es gépen van (nincs SSD, de van RAID 4 vinyóval), első futáskor legalább 4 perc mire be tudok ülni a cockpitbe, másodikra már kb. 1 perc. Viszont ennek semmi köze az fps-hez.
  • Ombika
    #30908
    Abban remenykedtem, hogy van par video, hogy alkalmazasok is gyorsabban indulnak Win10 alatt, akkor hatha ezen is segitene. Mivel ugye itt 2-3 Fps is mar csodakat muvelhet! :-)

    Amugy nekem meg mindig az Opera a nyero....
  • Hont
    #30907
    A róka nálam se nyerő...Mindig hullott a szőre.
    Nálam a Goooooogle cromeeee a befutó. Bár annak is van baja bőven.:D
  • berczy #30906
    Firefox-ot? Azt a lassú, memóriazabáló, fogatlan rókát...? :DDD
  • nibron
    #30905
    Amúgy pedig új oprendszert a mikrofostól minimum az sp1 után. Ha komolyan gondolja az ember.
    Az egyik lapomra elgondolkodtam, hogy felteszem, aztán első körben utánanéztem a drivereknek. Na a nyomtatón és a scanneren meg is bukott, úgyhogy egyenlőre kimarad. A laptop support appjainak sem jó a w10, de az a kisebbik gond. Ennyit a pozitív hozzáállás/gondolkodásról...szépen gondoltam rá, hogy jólesz...de nem lett jó.
    Egyébként mivel eléggé pozitív a gondolkodásmódom FireFox-ot használok.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2015.08.01. 10:38:40
  • Hont
    #30904
    Ez a kedvenc filmjeim egyike...:D
    Hypoooo!
    Persze, hogy csodák nincsenek. Semmivel se lesz jobb a "Mi" szemszögünkből (FS9,FSX,P3D) a kép.
    Csupán annyi, hogy a "Változatosság gyönyörködtet"!
    És sajnos muszáj haladni a korral, mert ha úgy leragadunk évekre mint annak idején az XP esetében, akkor a technika úgy el megy mellettünk, hogy az életbe utol nem érjük.
  • Hypo #30903
    De ha mondjuk bármi más gamel játszol pláne új gamek W8.1 a W7 est is lenyomja ugyan azon a hardveren persze nem kell itt 40-50pfs különbségre gondolni. Szerintem aki W7 64 bit en van annak felesleges váltania ha jelenleg is minden szépen működik. Persze majd ídővel...
  • Hypo #30902
    Ebben semmi negativitás nincs, miért lenne több az fps de most komolyan????? Mi más a w10 ben ami fps növelő hatással lehet az fsx-re. Tessék pár cikket elolvasni a legújabb dx11 es gamek nél is esetenként egy 1% os növekedés volt W8.1 hez képest. akkor FSX ami egy szar kódon megirt dx9 es game mitől menne gyorsabban::)) Az egyetlen segitség FSX nek egy nativ eros proci es SSD ez látványos javulást okoz a tobbi placebo.
  • Papirzacsi
    #30901
    Hypooooooo
  • Hypo #30900
    nem hinnem hogy jobb lenne az fps.
  • Ombika
    #30899
    Teszteltetek mar ,hogy nem e jobb lesz FPS-ben WIN 10 alol fsx?
  • Hont
    #30898
    Korcsii kolléga bejegyzését belinkelném ide!
    FSX-SE és a Win10
  • polluxware
    #30897
    Köszönöm szépen! my maaaaan
  • GTC16
    #30896
    Szia!
    Ha még érdekel:
    http://aviationnorway.com/downloads.html
  • Vesporigo
    #30895
    Köszönöm! :)

    Akkor rögtön lenne is egy kérdésem: FSX missionöket elkezdtem megcsinálni, de egy idő után zavar, hogy gyorsan végigmondja az instrukciókat, közben a gép irányítására is kell figyelni. Egy külön ablakban fel lehet hozni ugyan a szöveget, de akkor meg kell állítanom a játékmenetet, mert különben nem tudom irányítani a gépet.

    Kérdésem: van rá mód, hogy missionök közben ne csak hangban kapjam az infókat, hanem eközben pl. felül is kiírja?
  • polluxware
    #30894
    ezeket megtaláltam;)
  • Skinner_11
    #30893
    Valószinüleg magának festette Peti

    Hasonló viszont van itt temérdeknyi.
  • polluxware
    #30892
    videóban szereplő livery-t keresem, hátha van valakinek linkje...