33535
  • almostatys
    #17883
    Helló!

    Tényleg az volt a probléma,amit legutóbb írtál.Leszedtem minden PMDG-t a gépemről és utána a 747-est tettem fel előszőr és így nem tűnnek el a műszerek. Köszönöm a segítséget! :-)
  • LegendTommy
    #17882
    thx Tibi
  • m814
    #17881
    Ez privjú volt a javából!!
  • Hypo #17880
    :))))

    Ja más,

    NGX fan ok meg egy full review most avsimen http://www.avsim.com/pages/1111/PMDG/737NG.html
    Kicsit elfogult de nem baj szep attol meg, csak ne lenne az az uber hype korulotte de hat kell am arketing megertem.

    De azert a forumot berakhatta volna hogy az elso 150 topic mirol szol altalaban....
  • vasasgabri
    #17879
    Szia!
    Még esetleg azt meg tudod mondani,hogy pl. a redbullos repülőknél tudok vele olyan gyorsan fordulni mint a videókon?
  • polluxware
    #17878
    bazzzzz.. valahogy gondoltam ,hogy valamelyik régimotoros rácsap innen, mint pulyka a .... ;)

    5500pízért tényleg nem drága.. carenado-hoz képest sztem pöpecb

    a36ban is akkorát csalódtam megen:(

  • Hypo #17877
  • Clidey
    #17876
    Egész kellemesen meglepődtem ezen a kis Wilgán... Gondoltam hogy az előzetes ígéretekkel ellentétben egy vitorlázógépet kapunk majd, de nem. Igaz, valószínűleg a gép ellenállásával trükköztek a fejlesztők, mert a meredek besiklás után azért még picit többet vitorlázik a kelleténél, de végülis nem vészes.
    A repülési paraméterek tekintetében megközelítőleg hozza az eredeti gép tulajdonságait. Egy vadi új repcsi vadi új mocival tulajdonságait. Egy tizen-huszon éves kopott motorú példány nemigen emelkedik 1,5-2m-nél jobban, utánaakasztott vitorlával meg egy vastag variótűnyit. :) Ezen a FSX modellen viszont szépen működik rajta majdnem minden, még a porlasztófűtés is. De erről majd később.





    Az azonban eléggé zavaró, hogy default nézetben a botkormány eltakarja a motorzsalu kezelőszervét, így elég kényelmetlen folyton nézetet váltani hogy hozzáférhessen az ember. Illetve egy másik lehetőség, hogy egy előrébb húzzuk magunkat a bal ülésben - ekkor viszont a műszerfalat látjuk elég rossz szögben.
    Egyszerűbb és praktikusabb lett volna, ha a fejlesztők csináltak volna egy clickspot-ot a botkormány tövére, s odakattintva ideiglenesen eltünik a bot, így kényelmesen állítható lett volna a zsalu.





    Vannak apróbb poligon hibák a kokpitben - főleg a plexi-törzs átmeneteknél -, de ezeket csak akkor vesszük észre ha direkt gúvasszuk a szemünket és keressük. Sokkal inkább zavaró a külső modell textúramappolásának hibája: például a szárny tetején a bordákon nem látszik a lajstromjel. Elég bénán hat. :(





    Ugyanilyen mappolási hiba megtalálható a törzs hátulján is; reméljük majd javítják a fejlesztők.
    Ha már a hibáknál tartunk...a gyári telepítőcsomagban az júeszéjj festésváltozat egyik textúrája sérült, így azt a típust választva kapunk egy szép fincsi kis CTD-t. E kellemetlenséget azonban hamar orvosolhatjuk, csak el kell fáradnunk az ofisül topikjába, ahova a lengyel bétateszter srác felpakolta a béta-változat ugyanezen textúráját, ami már kifogástalanul működik.
    Repaint packot sajnos nem tartalmaz a csomag, így a magyar festést egyelőre nem tudom hozzá elkészíteni, de remélem hamarosan releasélják Éroszofték; már észrevételezték páran a ofisül fórumon.





    Hogy továbbra is a negatívumoknál maradjak, pár eyecandyt még hiányoltam...például nem nyitható egyik szellőző sem, sem az ajtón se az első plexin levők. Hiányzik mindkét oldali napellenző - csak a csonkja van meg...bár lehet ez direkt van...? Én megcsináltam volna őket tuti...sőt, még egy kis animációt is rá lehetett volna küldeni. Sajnos csak a legrégebbi gyári rádió-szett van megcsinálva, az "újabb" digitális kijelzős rádió nem kapott helyet a csomagban. :(





    És még valami, ami hiba, sőt, az egész összhatást rendesen hazabassza: ez pedig a motor hangja. Sajnos nem sok köze van a valósághoz, nekem olyannak tűnik, mintha egy C172 hangját elegyítették volna egy hangtompítós Wilgáéval. Esetünkben pedig egy hangtompító nélküli 260LE-s csillagmotorral van dolgunk, aminek alapjáraton igencsak jellegzetes hangja van, teljes gázon pedig megbirizgálja az ember mellkasát... :) Na most ezt ne keressük ebben a csomagban. :( A fejlesztők ígérete szerint viszont nem lesz hangtompítós változat. :( Sajnálom. Ők meg kapják be! :D





    Szumma-szummárum:a fenti hibákat leszámítva egy nagyon pöpec kis repcsit kapunk nem is olyan sok orbán-valutáért. Nekem 5501 egységet vont le a bank a számlámról. Ennyit mindenképpen megér, a textúrák 2048x2048-as gyönyörűen kidolgozottak, a repülési tulajdonságok sem vészesek - láttunk fizetős géptől már milliószor rosszabbat is - meglepően jól hozza a futószár-irányba siklást gázelvétel után. A csűrője alsóbb sebességtartományban picit talán érzékeny, 110-120-nál viszont már érezhetően érzéketlenebb az igaziéhoz képest, így a képzeletbeli vitorlát igen "érdekesen" tudjuk csak lebillenteni. :) De sebaj, több is veszett már mohácsnál.





    Szóval nyugodt szívvel ajánlom a kisgépek szerelmeseinek, azoknak akik szeretnének kicsit bush-pájlotoskodni, vagy kicsit nosztaliázni a régi MHSZ-es korszakra emlékezve.
  • Robi546
    #17875
    igen, könnyebb én a Logitech Attack 3-al nyomom az FSX-et és könnyebb irányítani mint az egérrel vagy billentyűvel és ami nekem van, Logitech Attack 3-at ajánlom, 24€ volt az kb. 6500 Forint. Nem drága és már 1 éve megvan. :)
  • vasasgabri
    #17874
    Sziasztok!

    Azt szeretném meg tudni ,hogy joystickal,vagy gamepaddal sokkal könnyebb repülőket vezetni mint billentyűvel,és ha igen melyik az amit érdemes meg venni ami azért nem olyan drága? Előre is köszi!
  • Hypo #17873
    akkor ott a bibi, eloszor 747 utána md11 és utana ngx ha jol emlexem
  • almostatys
    #17872
    FSUIPC 4 van feltelepítve és akkor is fekete a kijelző. Amúgy felrakás előtt volt már fent PMDG cucc,mert a 737 NGX fel van telepítve.Az működik,meg az MD11 is működik. Csak a 747-nél tűnik el minden kijelzőm és feketeség lesz helyette.Vajon miért?
  • eyecandy
    #17871
    FSUIPC-t frissítsd.
  • Hypo #17870
    mielott felraktad volt a gepen mas pmdg cucc?
  • almostatys
    #17869
    Sziasztok!

    Van egy kis baj a PMDG 747--el. A dvd-ről telepítve 1 perc után minden kijelző fekete lesz a gépben.Miért? Mindenképpen kell hozzá a 2.10-es update? Ezek szerint aki csak simán megveszi a PMDG 747 400X dvd-t,az nem tud repülni műszerekkel?
  • Hypo #17868
    hat mondjuk video alapjan inkabb a jo kis bird dog-om:)
  • polluxware
    #17867
    akit érdekel a típus;) egyébként "reális" ára van sztem ennyiért... onlájn aktíválós úgyhogy ne várjon senki tesztverzsönt

    sibwings cessna O-2 amihez lehetne hasonlítani (IFR nuku)
  • Hypo #17866
  • Medwyn
    #17865
    nicely spotted :) köszi
  • perko
    #17864
    Kösz-
  • almostatys
    #17863
    Nem,az nem működik nálam sem.Viszont most találtam egy PMDG/Project Open Sky 747-400 keveréket,az elég jól működik és szép a textúra is. Szóval a 3D fülke az PMDG és a panel is,de maga a gép elég szép Project Open Sky textúra és a szárnynézet is sokkal szebb mint a PMDG 747 textúráknál.Ja és a leszállófények is nagyon szépek. Most töltök le hozzá másik Project Open Sky textúrát és megpróbálom hozzáadni ehhez a keverékhez. :-)

    Bár igazából egy jó minőségű és jól repülhető Airbus keveréknek jobban örülnék.
  • Hypo #17862
    kijelzoje azert felkapcsol vagy az se? mas gepen muxik?
  • eagle116
    #17861
    Úgy tünt, hogy működik, de vannak programok, ahol, bezavar, de rendesen. Álandó lövés, körbeforgás, stb.
    Azt olvastam, hogy driver telepítéssel és configuráló softver telepítéssel ez javítható. WIN 7 nél pedig a X52 Pro drivert tegye fel az ember. De hiába teszem fel, meg sem találja a kart.

    EAGLE

    valamiért a #17857 hozzászolásra nem tudtam reagálni, direktbe
  • zstomi
    #17860
    És a linkelt 777 nálad sem működik?
  • Hypo #17859
    Free Magazine
  • almostatys
    #17858
    Szia!

    Hát az a baj,hogy nekem sincs fogalmam róla,hogy hogyan lehet ezeket összekeverni,pedig van néhány leírás a neten,de nekem csak a Wilco+CLS Airbus A330 és a Wilco+Project Airbus A319 és A320 sikerült összeraknom és működésre bírnom.
  • carlosfly
    #17857
    Szia! Az a fura, hogy én drivert sem tettem fel hozzá mégis tökéletesen működik...Nem tudom nálad mi lehet a gond. Másik USB aljzat nem hoz javulást esetleg?
  • eagle116
    #17856
    Sziasztok!

    WIN7 alatt a SAITEK X52 hogyan kel telepíteni?
    Nekem nem akar az istennek sem működni.

    Ja oprendszerem 64 bites és a SAITEK X52 PRO driver-t telepítettem, ahogyan azt több helyen is írták, de még sem működik.

    Köszi a segítséget.

    EAGLE
  • zstomi
    #17855
    Szia! Kipróbáltam az általad linkelt B777-et, de nem tudom működésre bírni. A texturák egy része megjelenik, viszont a műszerek egyáltalán nem. Van valami ötleted?
  • Clidey
    #17854
    Itt találtam egy 1.0-ás bétát FSX-hez, ha még érdekel a dolog.
  • spyy55
    #17853
    Ilyen para helyzetben szépen tette le!
  • eyecandy
    #17852
    Hozzá a hír
  • Hypo #17851


    Most volt nem reg
  • almostatys
    #17850
    Sziasztok!

    Lehet volt már róla szó,de megjelent a PMDG 737 NGX 600 és 700 változata,egy-két új livery-vel,amik a 800-900-ashoz nem voltak.
  • macleody
    #17849
    Mindegy, hagyom a francba. Nem megy, viszi lefelé szépen a gépet de nem megy a másik robot. Nem láttam még két egyforma videót, ráadásul nem is értem mit miért csinálnak. Szóval inkább hagyom, mielőtt elkezdek összetörni valamit a szobában :)
  • Oliver3
    #17848
    Sziasztok, a segítségetek szeretném kérni. Több, mint 6 éve repülöm a Fs különböző típusait. Most újra kellett telepítenem, kalibráltam, reagál is minden, csak az orr futó nem csinál semmit.Levegőben ok, de ha leszállok, nem tudok taxizni, mert csak a szárnyak mozognak.

    Köszönöm, ha valaki tud megoldást!
  • Oliver3
    #17847
    n
  • napstR
    #17846
    először kapd el a loc-ot, aztán ha a gs is megvan és lekúszott a helyére, akkor nyomhatod az appr-t (airbuson). a második robotot majd ezek után kapcsold be. sebességedre is figyelj.
  • macleody
    #17845
    Megnéztem pár videót az autoland-ról, de ha vért izzadok se sikerül. Egyszerűen nem tudom mit csinálok rosszul. Nem tudom bekapcsolni a jobb oldali autopilotot.
  • [HUN]FaTaL
    #17844
    Mentsd le az egész FSXet valahova máshova, plusz a #17843-ban említett mappákat is mentsd ki, winreinstall után telepítsd újra az fsxet az eredeti helyére, majd mindent másolj vissza a helyére. Előfordulhat, hogy 1-2 fizetős addont újra kell tenned, de legalább nem az egész játékot. :)