33535
  • CptSAB
    #18083
    Remélem nem csak a Hawaii szigetekhez vették meg a szatelliteket. Jó lenne, ha eltűnne a süllyesztőbe az ismételt, és jellegtelen talajtextúra korszak. Egy 1m/pixeles felbontású terrain megspékelve jó autentikus autogen növényzettel, épületekkel, utakkal, többet ér.. azonfelül pedig inkább a szimulátort fejlesztő cég és az anyavállalat adjon ki egyszer nagy összeget, utána pedig a szimulátorból profitálni, mint az, hogy mindenféle addon nagyker tegye zsebre a pénzt, mindenféle látvány okádékra. FSX nagyobb borzalom lett pl. mint FS9 ugyanilyen szempontból. Nekem nagyon tetszenek a képek eddig, és titokban reménykedem, a Microsoft Flight olyan útra lépett, amikről már évekkel ezelőtt álmodtam. :)
  • [HUN]FaTaL
    #18082
    Egy normális 400as táp (enermax, chieftec, fsp, corsair etc.) továbbra is elviszi azt a configot. Ha meg mégsem akkor sem száll el semmi, mint egy hulladék codegen féle táppal.

    Egy átlagos 6 magos config, 1 vga-val (tehát nem SLI, CF) max 300 wattot eszik terhelve. Csak egy 400-as codegen szerencsés esetben talán lead 150-180 Wattot.
  • polluxware
    #18081
    magyarán..

    az hogy egy 400W táp nem bírja nagy terhelésnél sokáig (főleg ha már pufókok a kondik benne) az nem légből kapott dolog

    nem azt mondom hogy a sok addon gyilkol -> hanem azt hogy a fentebb említett körülmények, valmint egy 100%os terheléssel ketyegő proc+vidkari fogyasztása megrugja ám a tápot

    sajnálom cseppet hogy hozzá szóltam, mert úgy érzékelem sokan a tápra írt számot könnyen azonosítják olyan számokkal, mint pölö hogy mennyi ram van a gépben

    tehát ilyen elektronikailag kicombosodott témákban veszélyes néha a "reply" (annak értelme)

    sorry, ennyi volt csak;)
  • polluxware
    #18080
    sztem ez nem ment át, de veled nemvitázok
  • Hypo #18079
    MS Flight novemberi update kepek eleg erdekesek.....http://www.microsoft.com/games/flight/#
  • Hypo #18078
    2 en vagytok ne felesjd mindenkinek meg van mire kell figyelni bizonyos esetekben, ez csak az asztali pilotaknal gond mert ott te vagy a pilota a masodpilota, a stuvi es az utas is egyben:)
  • napstR
    #18077
    de miért kapcsolják ki? azért ha korrigálsz kicsit emeled az orrát vagy valami akkor miért jó az, hogy még a sebire is neked kelljen figyelni? jó persze halál szélcsendben, jó időben ez oké. de mondjuk egy vészesebb leszállásnál, fáradtan, akármi miközben azon ügyködsz, hogy a két kis rombusz maradjon már helyén még egy dologra figyelni... nem értem :)
  • Hypo #18076
    Eljárás, gép és egyébb paraméter függő, de ha ne autoland akkor mindig kikapcsoljak, sőt ugye legtöbb esetben majdnem idle, viszont egy hibanal okozott mar gondott hogy raszurtak aztan semmi se tortent mert hat ment ott még a technika.
  • napstR
    #18075
    láma kérdés:

    manual throttle miért jó?? autothrottle nélkül elég nehéz lehet az app speeden tartani a gépet, mégis pilotseye-os múvikban azt látom, hogy a gs elkapásának környékén lekapcsolják az at-t. azért a robot finomabban tudja kezelni a sebit nem? vagy tévedek?
  • Hypo #18074
    Pedig Réj Pál
  • Clidey
    #18073
    Nekem is volt gondom már a gyenge táppal. Olyan rossz minőségű volt hogy nem híztak tőle a gyesznók egy dekát se! Kicseréltem egy minőségi tápra, azóta úgy fújódnak felfele a kocák hogy má alig férnek a ólba!



  • Hypo #18072
    nyaron en mindig visszabb veszem a procit egy picit mert hutes ide vagy oda amikor kint 40 fok van akkor eleg nehezen hul a kicsike, most viszont mar feljebb is vettem mert alapbol hideg van:)
  • almostatys
    #18071
    Egyébként röhögni fogsz,de 2006-ban mikor az egész gépemet kinyírta a táp,az is nyáron történt! :-D Ezért nem tudtam elmenni akkor Prodigy koncertre a Szigetre,mert inkább új gépre költöttem. Amúgy valszeg hozzájárult a gyenge táp behalásához az is,hogy 32 C fok volt a lakásomban nyáron. :-)
  • Hypo #18070
    hát mert meleg van azert!!!

    az más kédrés hogy mennyi gagyi tápot árulnak, nekem mindig enermax tapaim voltak sose volt bajuk.
  • Robi546
    #18069
    Ez érdekes. Nekem most 2011 nyarán elromlott a táp és magával vitte az alaplapot és még csak tavally nyáron volt véve az alaplap és ami volt alaplalp ugyan úgy romlott el 2010 Nyarán, mindig nyáron romlanak el az alaplapok ? xD :D
  • almostatys
    #18068
    Nekem nem vitte el az AMD Phenom II X6 Black Edition procimat és a Gainward GTS 450 1GB VGA-t a 400 Wattos táp,amire egyébként figyelmeztettek is a számtech üzletben amikor vettem ezt a configot,hogy a 400 Wattos táp(ami amúgy nem volt új) valszeg kevés lesz neki,de mivel nem akartam még arra is költeni,gondoltam azért kipróbálom.Hát 2 hétig bírta.
  • Hypo #18067
    uristen 500W os tápom van egy millio addonom....be se kapcsolom ide nekem egy 1000w -est:)))

    egyebkent ha a sima fsx elfut neki es nincs semm ibaj a gepen akkor egy lhbp tol nem lesz nagyobb a fogyasztas legalabb is nem akkora hogy ha normal a tap ne birna, na mindegy off mindenni arra bassza el a penzet amire akarja

  • almostatys
    #18066
    Te legalább érted,hogy miről karattyolok! :-) Pont erre gondoltam én is,amit te leírtál és 2006-ban akkor a ritka esetekhez tartoztam,mert nekem a táp megdöglésekor,megdöglött minden más is a gépemben.A legutóbbi esetkor most 2011 nyarán szerencsére csak az alaplapot vitte magával,ami még garis volt,szóval csak új tápot kellett vennem,a lapot meg cserélték ingyen.
    Ezért írtam Framsennek,hogy FSX-et csak addon nélkül próbálja ezzel a configgal ami van neki,hogy megkíméljem az esetleges balesettől,ugyanis minden alkatrész erős a gépében ahhoz a 450 Wattos táphoz.
  • Ombika
    #18065
    Ekkorat REG ROHOGTEM!! :)
    Egy minosegi 450W tap elvisz 6 magot es normalis VGA-t is amigo! :)
  • Hypo #18064
    érthető voltál mind szép és jó, de ehhez kell egy szar tap es sok olyan cucc ami zabalja az aramot, namarmost azert mert egy tap 450w meg nem szar vagy nem keves, persze nem sli nvidiat es aramzabolo proci meg 6db hdd re.
  • almostatys
    #18063
    Na akkor leírom érthetőbben.

    Ha van egy gyenge tápod,azaz egy 400 vagy egy 450 Wattos tápod és van hozzá egy erős VGA, proci, 1TB HDD és egy jó alaplap,plussz ez mellé FSX-et Addonokkal vagy más nagy erőműt igénylő játékot telepítesz,nem fogja a 400-450 Wattos táp sokáig bírni,hidd el! Most már érthető voltam? Tudom,mert amikor az alap FSX volt csak feltelepítve,a táp nem melegedett,nem is akadt az FSX egyáltalán,de miután felraktam pl a REX-et, plussz még egyéb addonokat,elkezdett kissé szaggatni és a táp is frankón elkezdett melegedni,olyannyira,hogy el is szállt a 400 Wattos tápom,ami sírba vitte az alaplapomat is,ami szerencsére még garanciás volt. Most 550 Wattos tápom van,ezzel is melegszik a táp amikor FSX-el repülök,de közel sem olyan forró mint a 400 Wattosnál. Egy szóval sem említettem,hogy konkrétan az FSX nyírta ki,hanem a nagy teljesítményű alaktrészek,ami ahhoz kellett,hogy az FSX jól működjön. Elképzelhető,hogy ha akkor FS9-el nyomtam volna,akkor még mindig a 400 Wattos tápom lenne a gépemben.
  • ati05
    #18062
    Kicsit off,de ha már épp erről van szó:
    http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
  • Hypo #18061
    :)))))) aha tehat az addonok szamatol fugg a tap:)))))))

    persze mielott felre ertenel a TAP kurva fontos foleg ha overlock is van es sok egyebb egyseg a gepben, de azert mert a tap 450W es sok az addon az meg nem jelenti hogy nem fog mukodni.

  • polluxware
    #18060
    csak annyi ,hogy folyamatos nagy terhelésnél (cpu throttling) természetesen nyúzza a tápot a gép

    +rossz hűtés
    +kipukkadt e.kondik a tápban..
    +valaki olyan konfigot dob össze, amiről már a dobozon ordít hogy min 500-550W táp kell neki...

    összeadódik néha a dolog...

    (gondlom ocsóbb volt az új deszka mint a codgány 400w táp csere;)

    legtöbb esetben egyébként a táp nem törvényszerűen ránt magával mindent.. mondhatnám hogy ritka (legyen akármilyen gagyi is a táp)
  • Hypo #18059
    mi benne a meglepo??? sima konfig semmi extrat nem latok
  • Hypo #18058
    Már meg ne haragudjs de mia fax koze van a tápnak az FSX ADDONOKHOZ??? LOl
  • CptSAB
    #18057
    A kép szerinti low beállítás annyira nem is vészes. (csak a feltett két összehasonlító kép, amit a fejlesztők közzétettek alapján). Nem ismerni ugyan a skálázhatóságot, de a felső kép is megüti lényegében egy FS9 fotóscenery szintjét. A vízfelületeken, de leginkább a felhőkön látszódik a nagy különbség, no meg a növényzet száma, de fs9-hez szokottaknak nem újdonság.
  • Hont
    #18056
    Ez szép...:!:(
    Maradok is a FS9 nél...
    Az legalább csak néha "dadog":)
    Azt meg egy logopédus simán orvosolja...;)
  • Papirzacsi
    #18055
    De most komolyan, tegye fel a kezét, aki másra számított? :-)
  • [HUN]FaTaL
    #18054
    Itt a Flight hivatalos gépigénye:

    We’ve found the game runs well on low graphics settings with hardware meeting the following specifications: •CPU: Dual Core 2.0 GHz
    •GPU: 256 MB card capable of shader 3.0 (DX 9.0c compliant)
    •HD: 10 GB Hard Drive space
    •OS: WinXP SP3
    •RAM: 2.0GB


    It was also one of our goals to ensure that the game can run well with high settings on hardware that is attainable today. Based on our testing of core scenarios, the game runs smoothly on high graphics settings with the following hardware specifications: •CPU: Intel® Core™ i7 960 @ 3.20GHz, AMD® Phenom™ II X6 1100T 3.3 GHz or better
    •GPU: ATI Radeon™ HD 5870, NVIDIA® GeForce® GTX 560 or better
    •HD: 10 GB Hard Drive space
    •OS: Windows 7 64-bit
    •RAM: 6GB


    Ez alapján ugyanolyan remekül lesz optimalizálva, mint az FSX.
  • [HUN]FaTaL
    #18053
    "de Addonnal még csak meg se próbáld 450W-os táppal,ha nem akarsz úgy járni mint ahogy én jártam! Nekem elszállt a tápom,ami igaz,hogy csak 400 W volt,de tele volt pakolva az FSX Addonnal"

    Ezt írtad, akkor most olvasd el.

    Egy normális tápban pedig van védelem és nem ránt magával semmit.
  • almostatys
    #18052
    Szerintem te nagyobb baromságot beszélsz,már ne is haragudj és egyáltalán nem említettem olyat,hogy a soft ölte meg a tápot hanem az,ahogy minden egyszerre elkezdett dolgozni a gépemben,amikor maxra volt téve az FSX settingsben minden, 6 magos a procim és 1GB-os a VGA és van 8GB memóriám! Szerinted meddig bírja mindezt egy 400 Wattos táp!? Hát 2 hétig bírta,aztán kifeküdt és vitte magával az alaplapot is! Amúgy már jártam így 2006-ban is,csak akkor mindent kinyírt a táp a gépemben,kivéve az akkori GeForce MX256 VGA maradt életben! Szóval te frankón félreértetted az előző hozzászólásomat megint,ugyanúgy mint pár nappal ezelőtt mikor kérdeztem valamit és te beszóltál,hogy ez FSX fórum és ahelyett,hogy egyből osztani kezdesz,inkább gondolkodtál volna vagy visszakérdeztél volna,hogy mivel kapcsolatban kérdezek ha nem érted a kérdésemet!
  • polluxware
    #18051
  • [HUN]FaTaL
    #18050
    Ennyi baromságot egy hszben. Egyrészt egy szoftver nem tudja megölni a tápot, másrészt semmi köze ennek az fsxhez, pláne az addonokhoz.

    Normális tápot kell venni, nem codegen féle ótvart.
  • LegendTommy
    #18049
    faszányos
  • Jazzdobos
    #18048
    sziasztok!
    Honnan tudok ingyen Malév gépeket letölteni. Nem texturát
  • Clidey
    #18047
    Na ez már igen! Ha legalább olyan jó lesz a FD-je mint a Wilgáé akkor erre ráfogok izgulni! :)))
  • almostatys
    #18046
    Tudna nekem esetleg valaki ajánlani egy repülési útvonal tervező weboldalt vagy programot? A Flightsim Commander hülyeséget produkál rengeteg tengerentúli útvonalra a vataware-en meg senki nem repülte még meg amit most én akarok: Frankfurt - San Francisco
  • almostatys
    #18045
    Addon nélkül talán elmenne 1920X1080 felbontásban,de Addonnal még csak meg se próbáld 450W-os táppal,ha nem akarsz úgy járni mint ahogy én jártam! Nekem elszállt a tápom,ami igaz,hogy csak 400 W volt,de tele volt pakolva az FSX Addonnal,a procim 6 magos,a videókarim 1GB DDR5 1920X1080 felbontásban repültem és amíg elmentem egyik nap fürödni,addig szépen meghalt repülés közben a tápom,ami magával rántotta az alaplapot is! Azóta 550 W-os a tápom,de még így is melegszik,amikor nagyon nagy felbontású szép addonok közelében repülök.
  • polluxware
    #18044
    PC-6 tyúrbóporter?

    Marcel Felde azon ügyködik most...