33535
  • Clidey
    #18163
    Hát ha túrházni mész, ennél azé picit többet kéne berámolnod egy csomagtérbe...
  • polluxware
    #18162
    cím megtévesztő... de ha elindítod, azért pár szó csak beugrik... elvégre így nehány évvel a rendszerváltás után azért előnyös lenne ezt a piszkos elnyomó nyelvet elsajátítani amolyan honyha szinten

    én is töröm;)
  • Robi546
    #18161
    értem. :)
  • Robertoo21
    #18160
    ez a reptér benne van az alap fsx-ben?
  • polluxware
    #18159
    hááát.. rovásírásos anyaggal sajnos nem szolgálhatok;)
  • Robi546
    #18158
    még ha érteném is hogy mit mond. :) Amúgy ez a Flying Wild Alaska, magyarul: Repülj velünk Alaszkába, nem ? :)
  • polluxware
    #18157
    ehhez magát az oldalt meg kell nyitni;)
  • polluxware
    #18156


    jobboldalon ott vannak a további részek is...
  • polluxware
    #18155
    "Ha nem azt tankolsz bele, megszekszuál a hatóság. :)"

    honnan tudják mit tankolsz?

  • polluxware
    #18154
    háá egy pulóvar, meg egy kis üccsi az mennyit nyom?
  • Clidey
    #18153
    Hát a 78-asnál egyértelmű hogy csakis ólmozottról van szó...abban az időben még nem volt divat az ólmozatlan üzemanyag. :)
    A 100-as benya meg ahány gépnél nem, annyinél viszont előírás. Ha nem azt tankolsz bele, megszekszuál a hatóság. :)
  • Clidey
    #18152
    Katanához nem értek, de ezt amúgy géptipusa válogatja szerintem. De ha a gép alapfelszereléséhez hozzátartozik a gyári dokumentáció szerint, akkor értelem szerűen nem kell beleszámolni a pogyóba, csakis amit tisztán te raksz bele a csomagtérbe.
    Az a 2kg elég kevésnek tűnik csomagtérterhelésnek...biztos jó ez az érték? Ha igen, akkor elég foscsi gép lehet ez a Katana... :D
  • polluxware
    #18151
    csak ha jól tudom ott se mindegy hogy olmozott, vagy olmozatlan...

    azt tudom képek tanusága alapján ,hogy a 100as LL avgas-tól dúrva lerakódások keletkeznek a szelepfészeknél, szelepszáron, valmint a főtengelyen is... (mert ugye a dugattyú gyűrűkön ahogy néha az olaj, úgy visszafelé is képes lemászni a cucc)

    ezért kérdem, mi a móódi;)
  • Clidey
    #18150
    Nem tudok pontos összeget de olyan 640-670 körül járhat a 100LL. Rabló egy banda...semmivel sem jobb mint más átlag benzin. Pláne ha arra gondolunk, hogy abban az időben amikor az ország gépparkjának döntő többsége gyártódott, még a 78-as benzin volt az előírás...ez is szerepel a légiüzijében sok gépnek...jegyzem meg halkan.
    Sokan átálltak épp ezért (is) a 95-ös autóbenzinre. Egyes gyártók még bulletint is kiadtak hogy lehet azzal is üzemelni.
  • Robi546
    #18149
    Ja hát az igaz, egyszer is FSX-ben annyira nagy szél volt vagy nem is kell hozzá nagy szél és rendesen mozog a szárnya Boeing 747 -nek .
  • polluxware
    #18148
    néztem mégx1 az orbx féle lancair-t....

    hááááát

    látom még mindig nem nézted meg a katana4x-et;) változott az account kódom, úgyhogy ha érdekel...

    1.03a verzsön is van már
  • Hont
    #18147
    Miért ne...!
    Gondolkodj! Nem kell hozzá túl nagy szél, ha nincs "lenyűgözve" rendesen, vagy mint a képen, sehogy...
    Mennyi az V1 ezeknél a gépeknél? (mondjuk csak pilotával üres tanknál?)
  • polluxware
    #18146
    +dugi
  • polluxware
    #18145
    az olyan dolog ,mint a poroltó a hátsó csomagtér részben az kötelező felszerelés? úgyértem ez benne van a gép alap súlyában? avagy ez poggyásznak minősül?

    katana-ra értem

    (alapból 2kg ad meg a csomagtérben cumónak, közben meg ott van egy 6kg-ós poroltó..) ez bele van számítva, vagy nekem kéne hozzá kalkulálni

    a dugó 1literes olajos kandlit azt hozzáadtam..
  • Clidey
    #18144
    Lenyűgöző múvi!


    Illetve..lenyűgözetlen...
  • Robi546
    #18143
    azta kuva.... :D :D Egyébként a szél nem emelheti meg ennyire ugye?
  • pvz
    #18142
    Beteg leszel, mit kívánsz?
  • polluxware
    #18141
    ezt nem hiszem el...

    de mi emelte meg?

  • Hypo #18140
  • Robi546
    #18139
    De hogyha egyszerre mindent bele tennének a MS Flightba akkor később miből lenne nekik pénz ? :) Szerintem FSX -re is azért jött ki annyi addon hogy jöjjön össze nekik a pénz az MS Flightra hogy meg tudják csinálni a játékot. :)
  • crodgok3
    #18138
    Az optimalizálás azért nem igazán fog összejönni, mert a sim-ek nagyon számítást végeznek egy játék alkalmával, plusz a tereptárgyak, betöltése és egyéb nyalánkságok.
  • CptSAB
    #18137
    AES is szintén lehetne alap, és persze, nem csak a fizetős repülőtereken. FS9 és X alatt is szimpla pénzhajhász dolognak tartottam, hogy csak a fizetős repülőterekre jó, meg néhány spec free addonra. Főleg, ha azt veszem, hogy igazából az afcad határozza meg a gurulók, parkolók helyét, méretét.. Pont emiatt a büdös életben fel nem tettem az AES-t. Szóval gépkiszolgálás mindenhol.., ahol az "afcad" szintje lehetővé teszi. Értelemszerű, hogy sima csík mellé nincs mit becuccolni.
  • [HUN]FaTaL
    #18136
    FSPassengers meg AES szerűség jó lenne ha alap lenne.

    #18132: 3D alatt szerintem a szemüveges megoldásra gondolt, nem az utastérben való forgolódásra. Bár értelmét nem látom.

    Inkább optimalizáljanak, de elnézve a gépigényt nem annyira sikerül.
  • CptSAB
    #18135
    Na látod egy jó és kiegészített FSPassangers cucc, annak látom létjogosultságát. :) Mi több ezt grafikailag is lehetne kombinálni.. : )
  • Hypo #18134
    Flight hoz jó lenne egy config:)
  • Robi546
    #18133
    Én szerintem az MS Flight -ban majd jó lenne egy Career Mode vagyis olyan mint ami van FSX -hez most az FS Passenger X csak ez most alapból benne lehetne, vásárolhatnák gépeket,stb. És lehetne egy Free Mode ahol avval mennénk amivel akarnák. De ez csak az én ötletem. :)
  • CptSAB
    #18132
    "-Bejárható repülőgépek: Ne csak a kiegészítős és bonyolult repülők fedélzetén tudjak mászkálni az utastérben, hanem az eredetiekben is."
    Ahogy elnézem, nagyon fingod sincs a 3d modellezésről.. :D FS2004/FSX is támogatja, hogy egy gép full bejárható legyen. Ennek egyetlen feltétele van, és pediglen, hogy a készítő(k) el is készítsék azt. Ha nincs teljes belső modellezés, akkor véget ér a pilótakabin falánál, a szélvédőnél, orr, vagy motorburkolatnál a móka. Ehhez nem kell MS Flight sem másmilyen szim.
    Ez a támogassa a 3d dolgot sem igazán érthető.. ez most is megoldható freetrackir meg egyéb marhaságokkal, akinek erre ingerenciája van. Amúgy meg egy összetett, komplex szimulátor esetében nem éppen a legértelmesebb dolog az erőforrásokat olyan ficsőrökre pazarolni, amelyek után egy atomerőmű gépen is a látvány határ vonalát a béka segge alá lehet meghúzni.
    Ez az AI mód eléggé zavaró. Mitől is szimulátor a szimulátor? Repülőszimulátorról van szó és nem légiutas szimulátorról. :D:D:D
    Relatíve valós menetrend most is készíthető, programozható. Más kérdés, hogy az AI forgalom nem valós navigációs pontok szerint repüli le az út közbenső részét.
    Amúgy persze, sok mindenben lehetne változtatni a régi FS széria dolgain, mind a táj, ai forgalom programozhatósága, fizika stb. kapcsán, amiktől a szimulátor maga válna reálisabbá, de szubjektív véleményem, hogy a légiutas üzemmód, és a bepattanunk a másik gépbe stílusú arcade hülyeségek inkább egy program színvonalán ejtenek sebet, mintsem színesítik. Anno 90-es évek elején volt divat az akkori szimekben, hogy hipp-hopp gépet váltunk, vagy mert lelőttek, vagy mert na most máshol támadt izgi pillanat, de ezt akkoriban is butuska dolognak tartottam. :)
  • polluxware
    #18131
    új fsuipc4 kell hozzá:(
  • polluxware
    #18130
    sztem erről lekéstél..

    viszont Xbux-on menni fog;)
  • polluxware
    #18129
    végre vfr-kedek.. se gps, csak map az "ölben"
  • polluxware
    #18128
    mennyi annak most literje? vagy elmentek 95'-el ha muszály?
  • Rodman6
    #18127
    A Microsoft Flight! mikor jelenik meg? Ha már új game-t adnak ki a következő újításokat belerakhatnák:

    -Valós légiforgalom (mittomén, kommunikálna a játék a FlightRadar24.com-al, az küldené a koordinátákat a játéknak és valósan közlekedne a többi gép. AKár egy klikkel rendes menetrendszerinti járat fedélzetére is bejuthatnék.
    -AI mód : Automatikusan FlightPlan szerint magától fel/leszállna és repülne a repülő közbeavatkozás nélkül.
    -Nagyfelbontású Google Earth szerű textúrák, és az Autogen Cucc jobban passzoljon a környezethez, mert elég ronda most. Magasból teljesen elütnek a fák a környezettől.
    -Támogassa a 3D-t mert az valóban magasság és térérzetet nyújt az embernek. Ilyen játékba alap lenne.
    -Bejárható repülőgépek: Ne csak a kiegészítős és bonyolult repülők fedélzetén tudjak mászkálni az utastérben, hanem az eredetiekben is.


  • Hypo #18126
    látmo skyvector beuzemelve:)
  • Hypo #18125
    http://forum.avsim.net/topic/338310-linda-v11-released/
  • Clidey
    #18124












    Akit érdekel, hamarosan megtalálja az avsim.com-on.