33535
  • LegendTommy
    #18523
  • spyy55
    #18522
    Érdeklődés: FSGlobal 2010 telepítése után GEX Europe felülírja FSG-t? Mivel FSG az egész bolygóra felpakolja magát és nem lehet beállítani a területeket, így nem tudom, hogy viselkedne GEX-el. Célom, hogy szeretném az egész bolygóra az FSGlobalt, de Európát, Észak Amerikát és Afrikát (amiket GEX elkészített) azokat FSG kihagyásával. Lehetséges ez, vagy mi a megoldás???
  • Ombika
    #18521
    Vki nem tud elado Saitek Flight Yoke szarvkormanyt?
  • TokraFan
    #18520
    Sziasztok,

    Programozót keresek, aki látott már FSX-et.
    Ha van közöttetek ilyen és érdekelné egy kisebb munka, kérem keressen meg privátban.

    üdv
  • polluxware
    #18519
    fullos telepítő... nincs paccs

    ja és jogtiszta dologról beszélek...(tudom ez tőlem furán hangzik)










    nem röhög
  • Robi546
    #18518
    és muszáj sorba raknom a patcheket vagy az 1.01 -re mindjárt mehet a 1.03 ? :)
  • Robi546
    #18517
    értem, köszi mindjárt megpróbálom. :)
  • polluxware
    #18516
  • polluxware
    #18515
    click infó nincs;) amit látol, azt kell értelmezned..

    a bug annyi, hogy carb heater elég radikálisan roncsolja a motort -> ez javítva lett

    1.03A az utolsó friss verzsön
  • Robi546
    #18514
    Oké, köszi nem is tudtam hogy van 1.03 és egyébként az is egy bug hogy rá megyek hogy Instrument Panel (vagy ilyesmi) és ott a Engine Temperature és ott kellene mutatni a hó mérsékletet, stb... na majd később megpróbálom, nagyon szépen köszönöm a segítséget. ;)
  • polluxware
    #18513
    sztem az a gond hogy nem rendszergazdaként telepítetted... spec .xml gauk miatt háklis az ilyesmire

    egyébként 1.01ben még van egy nagyon hülye bug is (ettől független)

    1.03a már tökéj;)
  • Robi546
    #18512
    hát a verzsön az 1.01 és nem rendszer gazdaként de nem eredeti (netről töltöttem), ezt azért mondom ha ez is számítana mint a FS Passengers X-el is ez volt a probléma (rossz törés.)
  • polluxware
    #18511
    fagyás=
  • Hypo #18510
    esetleg probald meg ablakban jastzani es a task manager-en nezd vagy a memoria csordul tul vagy valami komponens nem stabil fsx nagyon haklis, AI-t vedd le nullara csak a proba kedveert.
  • Pet13
    #18509
    A fagyás úgy jelentkezik, hogy a program megáll, kifagy. A hang továbbra is hallható, de a kép nem mozdul, killépni sem enged. Az eszközkezelőben pedig azt írja, hogy "a program nem válaszol".
    Az UIAnimationCore.dll-t már betettem az FS gyökérkönyvtárába, sajnos az nem segített.
    Most megpróbálom az FSUIPC frissítését, ahogy Hypo által küldött a leírásban áll. Remélem megszűnnek a fagyások.
    Köszi !
  • Matth3w
    #18508
    Hasznalja valaki ezt FSPS Fsx Booster http://www.737ng.gr/Booster.html ??
  • crodgok3
    #18507
    Nálam a kifagyásokat az FS Global okozta, és mióta letöröltem, nincs probléma a játékkal
  • Hypo #18506
    FSX crash! very important news
    g3d.dll workaround/fix to prevent FSX crashes
    The 'd' update is for the G3D.DLL crash prevention now built in. The traps a certain class of FSX crashes in the G3D.DLL and allows FSX to continue.

    http://forum.simflight.com/topic/66139-updated-modules/

    After hundreds and hundreds of posts in this thread: http://forum.avsim.n...179-gd3dllhelp/, Pete Dowson incl. the help of many, has found a solution (or better said "crash prevention") for some g3d.dll errors/crashes many are experiencing.

    The common sceneries causing this are Aerosoft EBBR, EDDF, ESSA, LOWI and generally ORBX area. It has been confirmed by already couple of persons that the crashes don't any more occur. Even hard test-configurations where users were having certain crashes have passed.

    If there are any drawbacks, they are yet unknown.
    The solution is implemented in his FSUIPC, currently in the version 4.749d.
    Important: this might not be the solution for every g3d.dll out there! Or it can also easily be.
    Link to his forum (see here for the latest version): http://forum.simflig...pdated-modules/

    As this effort can only be awarded, I urge anyone who didn't yet buy FSUIPC, to do so.

    and for more in depth information check this thread (around page 17)

    http://forum.avsim.net/topic/353179-.../page__st__400
  • Hypo #18505
    Milyen fagyásod van arról nem irtál, kék halál, kirak az asztalra megáll mint a cövek se ki se be?
  • spyy55
    #18504
    sejtettem...
  • polluxware
    #18503
    mármint
  • polluxware
    #18502
    példa:

    pár héttel ezelőtt csinált olyat a gép hogy kilépegetett fsx-ből, fs9ből

    -> irány a dos-os ramteszt -> rögvest az elején írta a hibákat dögivel

    kiszedtem a 4 modult a lapból majd egyenként elkezdtem tesztelgetni őket, mindezek előtt egy kis 98%os alkoholos kezelés + foglalat ecsetelés (alapvetően poros se volt, hisz előtte kompresszoroztam ki nem oly régen)

    (foglalatból se volt kicsúszva egyik sem;)

    a lényeg hogy ma már múúkszik ahogy kell gond nélkül (gyó kis kingston modulok;)
  • spyy55
    #18501
    Ezt az érzést imádom.... :)
  • polluxware
    #18500
    hdd problemó, hdd tápellátás.., táphiba

    memória is csinálhat ilyet..

    egy fullos natív teszt kéne.. Dos-ban ramteszt, 3Dmark, valmint megnyomkodni a tápcsatit itt-ott;)

    nekem elsőre ezek jutnak eszembe
  • polluxware
    #18499
    milyen verzsön?

    rendszergazdaként telepítetted?
  • spyy55
    #18498
    Lesz mislen... :)
  • Robi546
    #18497
    A Géped nem gyenge mivel nekem a avideó karim pont ilyen a többi meg gyengébb de nekem simán megy, egyébként én nekem az UIAnimationCore.dll volt a probléma, azt próbáld meg ha még nem tetted volna bele az FSX Gyökérkönyvtárába, mást én sem tudok sajnos.
  • Pet13
    #18496
    Sziasztok,

    Teljesen új vagyok itt, bár régóta használom az FS-t. Még a '98-al kezdtem anno... :)
    Amivel kapcsolatban most teljesen tanácstalan vagyok, az az FSX fagyása. Már végigolvastam szinte az összes ezzel kapcsolatos fórumot, itt is keresgéltem a témával kapcsolatban, de nem találtam releváns értekezést (bár lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet...).
    Már végig próbáltam szinte minden trükköt, tanácsot, amit találtam. Video és hangkártya driverek frissítése, UIAutomationCore.dll trükk, hangeszköz újra definiálása, kiegészítők kiszűrése, FSX újratelepítése, más meghajtóra helyezése...gyakorlatilag kifogytam az ötletekből. A fagyást nem lehet sem scenery-hez, sem géptípushoz, helyhez vagy más jellemzőhöz kötni az FS futása közben. Van, amikor 5 perc után, van amikor 2 óra használat után fagy le. De olyan is előfordul, hogy napokig simán megy, aztán egyszercsak megáll. lyenkor a "program nem válaszol" bár a hang megy tovább.
    Egyébként kipróbáltam a virtualfsx.wordpress.com-on lévő tweaking-et ! Az FS sebessége valóban lényegesen jobb lett. Stabil 30-40 közötti fps-t hoz, csak a nagyobb reptereken csökken le, de ott sem megy 25 alá. Viszont a random lefagyás megoldhatatlan problémának tűnik.
    A rendszer, amin fut: ASUS P5K alaplap, Intel Core2 Quad 2,4 Ghz proc., Nvidia Geforce 9600GT video, 4 GB RAM, Windows 7 Ultimate 64 bit op.rendszer.
    Van valakinek ötlete?
    Köszi a segítséget !
  • Robi546
    #18495
    Üdv!

    Miért van az hogy ha repülök a Diamond DA-20 Katana 4X -el és ha be indítom a motort akkor el kezd füstölni feketét és fehéret egyszerre ? A Settingsben át állítottam Simple -re tehát hogy ne kelljen karbantartást végezni és szerelni, úgy se jó és tettem Realisticre ki javítottam az összes hibát, motor,flaps motor,propeller,air frame,stb... ami egy jó 1 óra 45 percbe telt és be indítom a motort és ugyan azt csinálja, ez miért van ? :S De és van amikor jó, például tegnap meg jól ment minden szerelés nélkül, nagyon meg köszönném annak aki segít. :) Előre is nagyon szépen köszönöm annak aki segít. :)
  • Hont
    #18494
    Hu, azért így a hegyek között azért egész más dimenzió a repülés...
    Frankó videó!
  • polluxware
    #18493
  • napstR
    #18492
    sziasztok! nem tud valaki olcsón saitek rudder pedálokat? a boltokban ezt a 27ezres árat erősnek tartom. bőven jó lenne használtan 15-17k-ért.
  • ezsolt
    #18491
    Valaki kérdezte már itt ugan ezt, de nem egészen értem az FS Global működését.
    Van egy 19.2GB-os FSGlobal mappa az SSD-n mert azt gondoltam, hogy azt a meghajtót kell neki kijelölni telepítésnél ahol az FSX van. Írtátok, hogy nem fontos, hogy ua-on a meghajtón legyen, át lehet rakni máshova. Ha sima HDD-re rakom akkor nem fog lassulni a betöltés? Nem abból a mappából tölti be a szükséges fájlokat az FSX?
  • Clidey
    #18490
    Ahh oké, neked megbocsátom! :D
  • Matth3w
    #18489
    Igen igen en is az fscharts-ot hasznalom, vannak jo programok ipadre is csak eleg dragagk.
  • [HUN]FaTaL
    #18488
    Az majd a 3.0 (AES NG) lesz.
  • Clidey
    #18487
    De nem úgy volt, hogy átdolgozzák a modelleket is? Vagy az csak a járművekre vonatkozott? Mert ha jól látom, ugyan az az idióta pálcikaember szerepel ezeken a képeken is... :(
  • Hypo #18486
    pdf-ekben az ipaden, sok helyen le lehet tölteni scenerykhez is adnak http://www.fscharts.com , ivao.hu ..stb
    http://skyvector.com/
  • polluxware
    #18485
    ne haragudj..

    de ma már......

    mit nem képzel el az ember? hétfejű sárkányokkal hadakozik szentgyuri!

    már semmmmmmmmmi sem elképzelhetetlen basszus
  • [HUN]FaTaL
    #18484
    ORBX nem megy együtt a GEXszel.