33535
  • Hypo #24579
    http://forum.avsim.net/topic/389265-lua-script-for-cold-n-dark/
  • Nesu
    #24578
    te Hypo van hivatkozásod a Linda scriptre ?
  • asolyom
    #24577
    Tényleg jó az Aerosoft Katana 4X is. Jó kis kiegészítő az A2A Cub mellé. Fejlettebb avionika, és nagyobb sebesség. Valamint nem lebecsülendő a sok extra (karbantartás, javítás stb.). Úgy tűnik, hogy ehhez viszont mindenképpen ajánlott már egy regisztrált FSUIPC, mert a default FSX billentyűparancsok többsége nem működik. Viszont a FSUIPC-cal ez a gép is kiválóan "finomhangolható".
  • Hont
    #24576
    Még én se láttam ilyet...
    Aeroplex-es skacok is csak pilláztak a cargo appron végén!
    :D
  • nibron
    #24575
    Azon a részen nem lehet csak úgy kóricálni. Nem a szokásos hangárhoz küldték, hanem hátra a cargo mögé. És oda nem tudnak állványozni. Valószínű sok gép volt ferihegyen, lehet, hogy forma1 környéke. Azért az elég szeles reptéren izgalmas lehet így "végiggurulni" 3 méter magasan. Egyszer láttam amikor a rendőröket felszálláskor belefújta a hangárajtóba.
  • exTrem
    #24574
    Na ilyet se láttam még, helikoptert follow me car vezet a helyére
  • Hypo #24573
    szerintem nem
  • Clidey
    #24572
    Atól hogy csak hárommal több még nem lesz kompatibilis...legfőképp mert máshol vannak a kontakt pointok... :D
    De ha azt kibogarászod és átírod...talán...
  • bondi
    #24571
    Ez szerinted hasznalhato a 182hoz is?
  • Clidey
    #24570
    Az a helyzet hogy az utóbbi időben (1-2 éve talán) Stolle csinálja a default Carenado és Alabeo FD-ket, így Carenado/Alabeo=Stolle... :)))
    Szóval nincs olyan hogy Carenado meg külön Stolle FD, egy és ugyanaz a kettő.
  • Hypo #24569
    C185F hez ez a legjobb szerintem de van itt mashoz is:
    http://www.bushpounder.site90.net/downloads.php
  • bondi
    #24568
    Na es ha eltekintunk attol, hogy mekkora segg a srac, a flight modelljei gondolom jobbak mint a def. Carenado, mert az szvsz mosolyfakaszto tud lenni. Illetve van-e olyan FDE, amirol tudjatok hogy jobb mint a Stolle felek? Erdekelne C152, 172,182,208,340, PA32,34,42,46, B200, B58.
  • Nesu
    #24567
    akkor mind két esetben
  • nibron
    #24566
    :) Repülés közben gurulsz? Merthogy eredetileg azt írtad repülsz. És akkor az időzóna átlépés megszokott. És amikor változik az idő, akkor pont azzal a jelenséggel találkozol, amit leírtál.
  • Nesu
    #24565
    először is a nyelvtannal voltam épp bajban .

    másodszor ,nem értem ,hogy ha a 12 -es kapuról elgurulok a 10 -es pályára miért számít időzóna átlépésnek
  • nibron
    #24564
    Lehet, hogy a 3GB nem is annyi, csak 2.5, mert annyi az alapértelmezett. 3G-re ki kell terjeszteni. Töröld ki az fsx.cfg-ből a komplett Trusted szekciót, újraindításkor minden betöltésre kerülő modulra rá fog kérdezni. Csak azokat engedd be amelyeknek értelme van. Azonkívül a sok felhő is lehet gond. Na meg leginkább a fotoreál sceneryk a méretük miatt. Ha az AI trafficnak sok gépet kell kirajzolnia az is zabálja a mem-et. %-ot kisebbre kell venni. Az fsdt is eléggé elbakta a dolgokat a hülye másolásvédelmükkel.
    Nem biztos, hogy újratelepítéssel megoldódnak a gondok, általában egyszerűbb takarítani. Mert takarítás közben derül ki, hogy mi a gond. Újratelepítéssel jó eséllyel csak újra rakod a problémát.
  • almostatys
    #24563
    Ezen az FSX tweak-en már túl vagyok rég,köszi! Szerintem hamarosan újra kellene tennem az FSX-et,mert már tele van szeméttel. Majd egyszer áldozok rá fél napot.
  • almostatys
    #24562
    Akkor van egy tippem,hogy melyik addon. Mostanában az FSDreamTeam-es Cuatl összeakad a Flightbeam San Francisco sceneryvel. Jön a hibajelentés,hogy leáll a Cuatl progi,majd összeomlik az FSX memória hiányában.
  • bur07
    #24561
    Ennek az oldalnak segítségével nekem a probléma megoldodott : http://www.venetubo.com/fsx.html . De azért csinálj másolatott a FSX.CFG-ből. ha esetleg nem tetszik a valami.
  • [HUN]FaTaL
    #24560
    Mert valamelyik addon leakel és elfogyott a ram. A 16G-vel sajna nem sokra mész, mivel 32 bites a cucc ezért max 3G a process számára elérhető RAM.
  • almostatys
    #24559
    Sziasztok!

    Nem tudjátok,hogy ez a szutyok FSX miért írja ki alkalom adtán,hogy kifogyott a memóriából és,hogy indítsam újra? i7, GTX 560 Ti és 16 GB RAM.
  • nibron
    #24558
    Azért van, mert átrepülsz egy másik időzónába, és az az jelenti a szim számára, hogy átállítottad az időt. Ilyenkor ugye betölti a területet, és az AI-t is. Kafa mi?
  • Nesu
    #24557
    ez szép lett ....
  • Frenky
    #24556
    Thx..
  • [HUN]FaTaL
    #24555
    Igen.
  • Frenky
    #24554
    HI! Egy gyors kérdés, mikor indítom a játékot nekem átvált valami compatibilis módra az asztal is, kicsit más lesz a színe, stb. A 2004_nél ezt nem csinálja. Mind a két játékot a natív felbontásban játszom, 32 biten, ahogy a PC be van állítva. Ez normális?
  • Nesu
    #24553
    ez körülbelül ,olyan mint nálam ,a folyamatosan ,repülés közben bevillan a kis ablak (loading terrain traffic .stb. ) majd eltűnik az ai forgalom majd újra megjelenik ,ezt nem tudom mitől van és mivel tudom korrigálni
  • Clidey
    #24552
    Hát sok választási lehetőséged nincs...mondhatni eszed nem eszed nem kapsz mást. :)))
  • Clidey
    #24551
    Már csak azért is vagyok szkeptikus e témában mert mint említettem eddig a hosszú évek alatt egyszer sem találkoztam ilyen hibával egy add-on repcsi esetében sem...
  • Nesu
    #24550
    akkor mit ,használjak ,FDE -t ?
  • Nesu
    #24549
    nemértettem félre ,de az az fsx hibája !!!
  • Clidey
    #24548
    Az a Stolle kölök egy nagyképű f*sz, azt képzeli magáról hogy ő fosta a spanyolviaszt, az atyaúristen is csak kisinas hozzá képest.
    Egyszer sajna volt alkalmam vele összeakasztani a gereblét, mikor próbáltam neki elmagyarázni hogy az a csűrő amit a Szu-26-nak csinált, és ahogy az a gép repül úgy anblokk, miért egy rakat fos. Azon a fórumon már mindenki értette a mondanivalóm lényegét, de ő még mindig kötötte a kutyát a póznához és ragaszkodott hozzá hogy márpedig az ő Szu-26 FD-je több mint tökéletes. Végül a nagy vita közepette oda lukadt ki hogy jártak nála (mármint a városában levő cégnél) németországban Malév-pilóták valami felvételin, és égették magukat mert rutintalanok voltak és buták. Na itt ezen a ponton jobbnak láttam nem folytatni vele a szellemi mélyrepülést hisz szemmel láthatóan kurvára nincs képben és csak a sértegetés volt a célja. Asszem' a Malév pilcsikre sokmindent lehet mondani, de hogy buták és rutintalanok...na pont ezek azok amelyek fényévnyi távolságra vannak tőlük, és aki ilyet állít azon csak röhögni lehet meg szánni.
    Úgyhogy ez volt nékem a nagy kalandom ezzel a hülyegyerekkel.
  • Clidey
    #24547
    Mármint mi zavar? A drasztikus fps-esés? Naná! Az mindig zavar!! :))))
    Üzletről hálaégnek szó sem van, egy barátomtól kaptam kölcsön, bizony! :))))
  • Clidey
    #24546
    A félreértések elkerülése végett nem a Cirrussal vannak a festés-gondjaim, az működik faszán. Sőt. Eddig soha életemben nem találkoztam még ezzel a problémával pedig pár add-on már megfordult a FSX-em alatt.
    Egyetlen egy cucc csinálja, semmi másik, ezért is tartom roppant idegesítőnek egyszersmind rejtélyesnek a dolgot... :((((
  • bondi
    #24545
    A Bernt Stolle fele FDE-ket eleg jonak mondjak, en is felpakoltam az osszes Carenado gepemre, sot az oldalukon optional patchkent is talalsz parat. Bar ebben a kerdesben kivancsi lennek Hypo mester velemenyere is, meg gondolom te sem ma kezdted az FDE tweakelest.
    Ha ezeknel jobbat tudtok C208, 185, 172 es 152 re, az engem is nagyon erdekelne!
  • polluxware
    #24544
    igen, ezt kérdezni is akartam hogy zavar-e....

    remélem csak "teszt" céllal faroltál bele egy rossz üzletbe
  • Nesu
    #24543
    egyébként gyönyörű a festés !!!
    nekem még most ugrott be ,hogy ilyen esetekben egy másik repgép modellt töltök be és ezt követően a kívánt modellt a kívánt festéssel (carenado pa46t van betöltve és először Ctrl+; ,ha így nem ,átváltok egy másik modellre pl. : grandcaraván váltok kameraállást majd vissza a pa46-ra 85% -os).Ez még mindig gyorsabb mint a szimet újralőni .
  • Nesu
    #24542
    igen ,ez azért van mert az fsx nincs berendezkedve a váltogatásra .egy repülés majd kilépés és új repülés ami támogatott ,főleg ,ha tele van pakolva kiegészítőkkel .
    nálam a szimulátor újra indítás helyre billenti ezt a gebasztamot ...

    ha tetszett a válaszom kérek egy +1 -et .
    köszönöm
  • Clidey
    #24541
    Ahhát. :)
    Ha úgy repülnének a gépeik mint ahogyan kinéznek...hűvaze az volna a kánaán! :DDD
    Amúgy ezek a nagy Garminok nemkicsit eszik az fps-t...cold&dark-ban kb 2x annyi mint amikor már meleg a vas. Namost vagy tényleg ennyire bonyi ez a Garmin hogy egy NGX-el vetekszik fps-esés terén vagy a Carenadóéknak kéne jobban optimalizálni a gaugeseit...
  • Clidey
    #24540
    Rendkívül, vazzeg...