150
Mi lenne az emberiséggel elektromosság nélkül?
  • Pharaoh
    #110
    A kenyérsütéshez is kell manapság elektromosság, de ha nem lenne, vissza lehetne állni fatüzelésre. Ugyan így van a papír gyártásánál is.
  • sz4bolcs
    #109
    mondjuk a programozó tud papíron ceruzával programozni. :D:D:D csak már a papír gyártáshoz is kell elektromosság. :D
  • sz4bolcs
    #108
    a programozó csak a jéghegy csúcsa... de ezen kívül hány olyan munkát tud mondani az ember, aminek valamelyik szinten előfeltétele az elektromos áram..
  • Prof William
    #107
    elektromosság nélkül, ha most mondjuk holnap megszűnne, valami energetikai ok miatt, amit még nem ismerünk, a általunk ismert civilizáció úgy omlana össze mint a kártyavár. Jó pár éves káosz, majd alacsonyabb szinten de újrakezdenénk. Csak mondjuk nem sok szügség lene pl. programozókra.
  • Pharaoh
    #106
    Arról nem is beszélve, hogy a műtéti felszerelés, sterilizáló, gyógyszerek stb előállításához is elektromosság kell.
  • sz4bolcs
    #105
    De érted? Elektromosság nélkül soha nem lett volna 12-18 órás műtét -> nem éreznél semmi hiányérzetet nélküle.
  • sz4bolcs
    #104
    Hát nem tudom, én ezt nem tudom elképzelni ahogy Te gondolod, hogy 2006os ember fejjel él valaki, de áramot nem lát, annyi más lenne, és minden, amit elképzelnék, téves lenne. Szerényebb a fantáziám. Vagy épp azért nagy, mert tudom, mennyi téves dolog van benne. :D

    Én olyat tudok elképzelni, hogy most minden elektromos áram szolgáltatás megszűnik, akkor milyen lenne. Tudod.. adótorony nem működik, de a notebookban még van szufla, ahogy a mobilban is.

    Amúgy meg ha úgy képzelném el, ahogy Te képzeled, akkor egyáltalán nem lenne hiányérzetem, mert nem lenne, mi hiányozzon. Egyszerűen soha nem ismerted az áramot, akkor honnan tudnád, hogy van?

    Minden ilyen "mi lenne, ha" kérdés téves útra visz.
    Maga az alkérdés is pontatlan, mert soha nem leszünk elektromosság nélkül.
    Hogy lennénk nélküle? Mint ha hirtelen leállna minden erőmű?
    Vagy mint ha maga az fizika törvényei hirtelen semmisek lennének?
    Vagy mint ha soha fel sem találták volna?
  • gz8
    #103
    Átlépve a mesebéli kiskutyák számát, kvázi konklúzió: szerintem igen. Pl. egy 12-18 órás műtétet (l. a mai májátültetés) sem lehetne világítás nélkül elvégezni, petróleumlámpa és kézi szivattyú meg elég érdekes lenne.
  • gz8
    #102
    Kőből hidat kell építeni...
  • hmhm
    #101
    Kipattintja kőből
  • gz8
    #100
    Arra se, mert áram nélkül semmiféle elektronikus cucc lenne, nemhogy mobiltelefon.
  • sz4bolcs
    #99
    Hát ha előtte elmented az oldalt akkor igen. De remélem nem gondoltad komolyan, hogy elektromosság nélkül tudnál mobil-telefonálni. Adótorony nélkül maximum a diktafon funkcióra fogod használni beszéd közben...
  • sz4bolcs
    #98
    "Én benne lennék. Legalább nem pusztulnának ki a jegesmedvék."
    A:SD:AS::SD Azt hittem erre írod:
    "ahol minden kancát meghágnék, és kőtáblába vésném a strigulákat."
  • gz8
    #97
    Elektromosság nélkül telefon se lenne.
  • gz8
    #96
    A középkor ugye az angol forradalomig, azaz 1640-ig tartott (javíts ki, ha tévedek), a közvilágítást - hogy egy eléggé alapvető szolgáltatást említsek - Londonban 1818-ban 50 ezer gázlámpával oldották meg, míg a szénszálas izzó 1879. október 21-én írt történelmet.
    Tehát a közvilágítás jelenlegi szintjét messze alulmúlja a majd' 200 évvel ezelőtti gázlámpás megoldás, de mégis lenne valami.
  • Stann
    #95
    Telefonhoz lehet kapni kurblis(tekerős) töltőt, bár az adótornyok nélkül lehet nem mennénk vele sokra....
  • CattiBrie
    #94
    aszta!

    és mi előtte az a 200? :P

    :))
  • Goth
    #93
    2006.6.6
    3 db hatos.
    Ekkor fog eljönni az apokalipszis :D
  • Frosty01
    #92
    tökmind1 ugyis mekhalunk 2036-8 vagy mittoménmikor megfejelhetünk egy meteort élőben :F
  • Tarajos Sül
    #91
    ez jo ez a topik,elektromosság nélkül,még az sg-t se tudnánk megnézni,vagy irni bele!
    Habár a teloval,és a laptoppal,már lehet net,de csak addig lehetne,még lenem merülnének :)
  • CattiBrie
    #90
    szvsz: olyan szintű élet, amit mi ma gyakorolunk természetesen nem létezhet elektromosság nélkül

    de az élet attól még nem szűnne meg
  • haxoror
    #89
    Ja meg kéne egy csomó rabszolgát szerezni hogy (gépek nélkül) learassák a kávébabot amit aztán baromi környezetbarát módon a cselédek ledarálnának...
  • haxoror
    #88
    "háztartási eszközök (mikró, turmixgép, kávédaráló, fritőz)." - Mikró helyett tűzön melegítenénk (ez még egészségesebb is lenne), van kézzel működő kávédaráló is, fritőz helyett pedig lábas sok olajjal. A turmixgép már gázosabb.


    A háziasszonyok imádnák!
    Már csak a kézzel mosásra és a kenyérdagasztásra kéne vhogy rávenni őket
  • Goth
    #87
    ! :DDDDDDDDDDDD
  • Goth
    #86
    Ja. Sztem a középkort mindenki el tudja képzelni ^^
  • Jagi
    #85
    Bektúdömiddülédzs! :D
  • Goth
    #84
    nah, akár indulhatunk is, csak még kigépezem magam =)
  • Jagi
    #83
    Turmixgép - Mestetfokú kétkezes harc karddal :D
  • hen-tes
    #82
    nem lenne jó, mert mindenkinek meg kéne tanulni számolni... csak gondoljatok bele..
  • Nolycsy
    #81
    Én benne lennék. Legalább nem pusztulnának ki a jegesmedvék.
  • Nolycsy
    #80
    Ezek nagyrészét azért meg lehetne oldani, mint ahogyan meg is oldották régebben.
    "semmiféle számítógépes hálózat, ergo bankautomaták se" - Be lehet menni a bankba
    "forgalomirányítás" - forgalom irányító rendőrök lennének"
    "közvilágítás" - Otthon petróleumlámpa, gyertyák, az utcán fáklyák, vagy bazi nagy gyertyákkal működő villanyoszlopok. Ezt valahogyan régebben is meg tudták oldani.
    "háztartási eszközök (mikró, turmixgép, kávédaráló, fritőz)." - Mikró helyett tűzön melegítenénk (ez még egészségesebb is lenne), van kézzel működő kávédaráló is, fritőz helyett pedig lábas sok olajjal. A turmixgép már gázosabb.
  • Vlala #79
    Akkor jó az áramszünet, amikor apu meccset akar nézni, anyu főzni akar, a hugica pedig csetelni akar a gépen? Ehelyett ül az egész család a sötétben, és barchobázik, de ez egy idő után unalmas, mert apu mindig arra gondol, anyunak fáj a feje, a hugica pedig azt sem tudja, mi az a bakróba...
  • haxoror
    #78
    :DDD
  • sz4bolcs
    #77
    Föltalálnánk az örökmozgót:

  • sz4bolcs
    #76
    "De ha belegondoltok legalább visszaállna a fajok és a föld közötti természetes egyensúly. Nem halnának ki fajok az ember hülye "építsünkazűrbőlisláthatószépmintákatábrázolószigetcsoportot" ötleteitől."

    Mindig egyensúly van. Az ember hajlamos arra, hogy még az egyensúlyt is a saját igényei szerint állítsa be. Persze maga az egyensúly érzete is csak emberi szemmel vizsgálható. Pedig nyugi bele, semmi nem történik ok és következmény nélkül.
  • sz4bolcs
    #75
    Van egy ötletem. Csináljunk egy évszázados áramkimaradást. :-) Lekapcsoljuk az áramot a főkapcsolóval, és lelakatoljuk az ajtót. Aztán majd valaki visszatolja a nagy kart az "on" állásba 100 év múlva. :D
  • sz4bolcs
    #74
    "Dá. Fasza lenne. Amikor két ember ismerkedik, az lenne az első: Mennyi manád van? Hanyas szintű vagy? kasztod? :DDD"

    tia! kor? honnan? van barátnőd?

    Mégegy dolog eszembe jutott: Nem lenne áramszünet! :D
  • sz4bolcs
    #73
    Amúgy az alcímre válaszolva:

    A jurtában a tűz köré gyűlve elmélkednénk rajta, hogy "Mi lenne az emberiséggel elektromos árammal." :-) Nekem ez tetszik. Olyan izgi. Én szívesen élnék ilyen vadászgatós, halászgatós, bogyóevős, sámános közösségben, ahol minden kancát meghágnék, és kőtáblába vésném a strigulákat. Olyan romantikus.

    ....de.... maradt nekem a Digitális Buddha
  • sz4bolcs
    #72
    Mindenki maga dönthet... de min írsz most? hmm Kérem kapcsolja ki
  • Petka
    #71
    majd a tescoban akciós aggregátorokat lehet venni, viszont a benzin ára 500ft fölött lesz :D