90
java-s böngésző mobilra
  • zoliii
    #90
    Sziasztok! Anyukámnak van egy Samsung S5620 (Monte) mobilja! Rátettem az Opera mini-t, telepítem, wifi bekapcs, Opera mini kiírja, hogy nincs beállítva! :( Ugyanakkor a gyári böngészővel megy a net! :D A kapcsolatok profilnál lehet valami gubanc, de mi? A játékok menübe telepít alkalmazásokat, az opera is oda került! :D Hát ez a Samsung logika! :D
  • Aquir
    #89
    nálam (samsung) simán elindul mint java, szóval próbáld meg az iPhone topikban megkérdezni
  • Magiszter
    #88
    Sziasztok!

    Problémám a következő:

    Van egy iPhone első generációsom 3.1.2 szoftverrel. AppStorból letöltöm és telepítem az Opera Mini-t de mikor indítom csak tölt és tölt és tölt, nem csinál semmit. Próbáltam újraindítani a telefont, letörölni, feltenni újra és újra különböző módszerekkel de semmi. Egyszerűen nem hajlandó betöltődni.

    Van valakinek ötlete hogyan lehetne ezt megoldani? Minden más program elsőre és gond nélkül megy.
  • Aquir
    #87
    Az viszont mindenképpen jó hogy az Opera 4 kis adatforgalmat használ, és előbb is tölti be pl. a gmail fiókot mint az alap böngésző :)
  • Aquir
    #86
    bár én nem a tabváltásról beszélek, hanem az 1 oldalnyi gyors görgetésről
  • tomasz18
    #85
    én a beépített web&walk böngészőt használom.sztem az nagyon jó

  • Aquir
    #84
    ok, csak a 4-es egyébként is jobban funkcionált :)
  • tomasz18
    #83
    lapozni?? mit lapozni?a villás kulcs mellett van egy lapváltó gomb..
  • Aquir
    #82
    tudom de ezzel meg qwerty-vel lehet írni hasonlóképp.
    Bár lehet majd visszaváltok a 4.2-esre, most nem tudok gyorsan lapozni az alap billentyűzetem nélkül :)
  • tomasz18
    #81
    de az az opera keyboard nem a samsung virtual keypad..ha programot használsz és valahova szövegmezőbe kell írni akkor mindig megjelenik egy keyboard ha True touch a program/játék...
  • Aquir
    #80
    hát igen a beállításokban be lehet állítani az opera keyboardot
  • Aquir
    #79
    feltöltöttem telefonra.. most nekem sincs billentyűzetem, csak néhol a qwerty ha írni kell
    de ez most csak az opera 5-ös jellegzetessége alapból? :)
  • tomasz18
    #78
    total commander/F4 vagy szerkeztés a meta file-ra...

    itt van a mahjong egy érintős játék virtuális gombsorral, a sonic meg true touch games..



    képminőség rossz a webcam miatt de látszik a fehér gombsor a mahjongnál..
  • Aquir
    #77
    hát kattra nem tudja megnyitni, programot akar hozzá
  • Aquir
    #76
    aha azt kérdeztem. Akkor a telefonban vagy az operában van olyan funkció hogy kikapcsolhatod a billentyűzetet gondolom.
  • tomasz18
    #75
    totalCommanderrel kell megnyitni a meta filest..
  • tomasz18
    #74
    Én erről a virtuális billenytűzetről beszélek..én ezt tüntettem el az operából..
  • Aquir
    #73
    már megnyitottam, a képen is láthatod. Én a fájlokról beszélek.
  • Aquir
    #72
    ahogy látom, van ugyanolyan javás billentyűzete mint az enyémnek
  • tomasz18
    #71
    pl milyen java-ra gondolsz amihez gomb kell?nekem ami kell progi vagy játék telóra abból mindig érintőset keresek
  • tomasz18
    #70
    Winrarral nyitod meg..
  • tomasz18
    #69
    Hát akkor én azzal nem took micsinálni..
    Van egy Játék a Gish full érintős az egész és nagyon jó ajánlom figyelmedbe hogy megérezd milyen ha minden funkciót egy újhúzással elérsz:D de számtalan ilyan játék és program van példák között:mobilegmap,opra,firefox,trekbuddy, de van jó sok játék:super ko boxing,asterix&Obelix,dictator deffend,earthworm jim..ezek mind teljes érintőképpel játszható játékok..

  • Aquir
    #68
    és hogyan használsz javát amihez gombok kellenek? :)
  • Aquir
    #67
    és ezt most mivel nyitom meg

  • tomasz18
    #66
    Ide feltettem a Mini5.0 át teljes képernyős változatba.(nincs egyáltalán nyilas gombsor,gépelésnél ugrik fel csak az operás qwerty billentyűzet..
    Mini 5.0 TT
  • Aquir
    #65
    Azért mert pl. nem érintőképernyős a 90%-a java programoknak amit használok? :)
    Másrészt akkor meg a többi gombot meg nem nagyon tudnád nyomni közbe vagy kényelmetlen, és hogyan oldod ki a futóművet? :)

    Talán hozzá lehet külön touch funkciókat rendelni minden egyes programhoz?
  • tomasz18
    #64
    minek kell az érintőképernyős programmhoz/játékhoz billentyűzet??? :D
    de amúgy már megtaláltam hogyan lehet megcsinálni..

    Az űrhajó hogy megy felfelé úgy hogy az újjam a képernyő tetejére rakom vagy középre és húzom felfelé.. XD
  • Aquir
    #63
    Javánál sincs semmi billentyűzet? Teszemazt akkor hogyan érzékeli egy játéknál Pl. hogy felfele menjen az űrhajó? Ehhez valamilyen billentyű szükségeltetik :)
    Nem tudom milyen virtuális billentyűzetről beszélsz akkor.
  • tomasz18
    #62
    Hát a pixon a Corbynál kicsit komolyabb telefon,ami rajtavan program a telefonomon 98%-a TrueTuch program..(nincs semmiféle virtális bill.)
  • Aquir
    #61
    hát nekem 4.2 van, és Samsung Corby, de ha a telefon érintőképernyőjének kezelőfelületéről beszélsz, az itt mindig van Javánál :)
    Azt remélem azért tudod változtatni függőleges állással hogy ne a qwerty billentyűzet jöjjön be hanem egy kisebb
  • tomasz18
    #60
    Sziasztok!
    Letöltöttem a Mini 5.0át a mobilomra és sajnos benne van a virtuális billentyűzet...hogyan lehet azt eltüntetni onnan???
    Samsung Pixonom van.Vagy ha nem angy munka valaki csináljon 1 ilyen verziót..Előre is köszönöm
  • themiddleF
    #59
    sziasztok!
    meg tudná fogalmazni valaki értelmesen, hogy mi a különbség a Mini 5.0 és a Mobile 10.0 között?
    Symbian s60v3 fp2 oprendszerem van, ami egy Nokia E72-őn fut. Tudom, hogy melyik mit támogat, tudom hogy a Mobile szebb, és stabilabban kezel dolgokat, és hogy csak s60-asaok használhatják, de szerintetek melyiket lenne érdemesebb használnom?
    Nekem speciel a Mini 4.2 jött be a legjobban, mert nem touchscreen-es vagyok, és a jobbra balra gomb teljes képernyőugrást adott. Ez sajnos eltűnt. De ez csak egy off volt... :)

    köszi a válaszokat!
  • Aquir
    #58
    letöltöttem. egész jó és csökkenti az adatforgalmat
  • szonik2
    #57
    kurva anyádat
  • cseles13
    #56
    am Sony Ericsson w810i-b van létszives segitsetek
  • cseles13
    #55
    Nekem vmi nem jó
    amikor végzet a 6/6 tesztel akkor azt iraj ki nem sikerült a kapcsolodni az internetre ez mér van?
  • LoDMaSt
    #54
    Tölts le előbb egy javat, olyat, hogy esmertec jbed, és utána az alól indíthatod el.
  • Gerygrey
    #53
    Te hogy indítottad el a Qteken? Nekem az MDA2-n (Windows Mobile 2003) semmiféle java cucc nem megy. Egyszer találtam JAVA futtatókörnyezetet WM alá, de az sem viszi a minit. Pedig jól jönne, sokkal jobban szeretem mint bármiféle PDA-ra készült böngészőt, sebességben odaver az összesnek.
  • Stief
    #52
    Miért van az hogy nokia5500 sport telfonon elindítom pl a traviánt és a benne lévő ikonok elfedik a szöveget? aránytalan nagy a képernyő?
  • zola2000
    #51
    De futtat java scripteket, meg ajaxot, pontosabban egy proxy tölti le az oldalt, és azokat a scripteket, amik betöltés előtt lefutnak, végrehajtja, és egy kis méretű lapot ad át a telefonon lévő vékony kliensnek. Az esemény alapú scriptek is lefutnak, de úgy, ha az esemény megtörténik, akkor elküldi a szervernek, és a telefon újratölti az oldalt. Egyébként akinek jobb telefonja van az próbálja ki az opera mobilt is (mármint nem a 8.65öt, mert az le van maradva, hanem a hamarosan érkező opera mobil 9et, az eddigi infók alapján elég jónak tűnik.