219
Nintendo Entertainment System
  • darkmore
    #219
    Nem tudom, hogy benne van e a listában a Faxanadu, de az mindenféleképpen egy NES gem :)
  • zola2000
    #218
    Attol hogy jol sikerült klónok, még lehettek volna ismertek.

    Vagy nem kaptak elég reklámot vagy már az snes idején jelentek meg, sok oka lehet, de szerintem jó válogatás lett.
  • sirdond
    #217
    talán azért nem lettek annyira ismertek, mert nagyjából mindegyik csak egy nagyobb név klónja. blaster master, zelda, contra, stb...
  • zola2000
    #216
    Itt egy videó 10 NES "hidden gem" játékról (amik jó játékok, de sokan biztosan kihagytak) :


    Az 1. helyezett tényleg nagyon jó, a 2. még sárgakazettás nintendon megvolt, egy kazettán a double dragon 3al, csak nem tudtam a címét, most már tudom.
  • jackoneill90
    #215
    az másik autós játék ugytudom. road fighter
  • slycoop
    #214
    eről a super spy hunterről nem is tudtam, a sima spy hunterrel nagyon sokat játszottam, ha jol emlékszem ebben volt az ha sokáig nem ütköztél akkor a pálya vége felé elrepült melletted superman?
  • zola2000
    #213
  • zola2000
    #212
    http://www.youtube.com/watch?v=PKXr_DbqHsU&hd=1

    d(^_-)b
  • jackoneill90
    #211
    spy hunter, a Super Spy Hunter jobb
  • slycoop
    #210
    Nekem az adventure island 3 volt a kedvencem abból a sorozatból, szerintem az sikerült a legjobban annak lett a legjobb a hangulata.
  • jackoneill90
    #209
    a közeli használtboltba várom már mikor lesz eredeti nes gép, lefogok csapni rá amint beszerzik
  • jackoneill90
    #208
    de de. rengeteget super mariozok és egyik kedvenc játékom ai adventure island 4 .
    ezeket is szeretem: Duck hunt shadow of the ninja, kung fu2(Spartan X 2 néven is ismert), Kaiketsu Yanchamaru 3 - Taiketsu! Zouringen ezt a játékot gyerekkorom óta nem bírtam végigvinni. asszem utolsó előtti pályán véreztem el mindig. annyire idegesít, hogy egy éve nem is próbálkoztam játszani rajta.

    emulátorral pl nestopiaval régen multiztam is
  • slycoop
    #207
    Nagyon kihalt ez a topic, senki nem játszik a jó öreg nes-el? Én mostanában egyre többet használom, jó újra a régi kedvenceket elővenni. erre emlékszik még valaki:

  • slycoop
    #206
    Üdv.
    valaki tudna nekem küldeni egy Ninga Gaiden 3 romot?
    olyan rom kellene amiben a ha egyszer megsebeznek akkor csak 1 életet fog levenni.
    Nekem van két ninja gaiden 3 rom om, de mindkettő olyan hogy ha megütnek alapból 2 életet vesz le, vmeik ellenség meg 3-at. ami eléggé megnehezíti az amugy ís rohadt nehéz játékot.
  • Csibe001
    #205
    Mi akadályoz benne, hogy beszerezz egyet megint? :D
  • kill3r21
    #204
    Jó kis nes, atyavilág, ezzel kezdtem a pályafutásom....:)
    De bánom hogy el lett adva atyavilág....
    SuperMario 2
    SuperMario 3
    Mig29 Soviet Fighter
    Trog
    Snake Rattle & Roll
    Kabuki
    Adventure Dizzy
    Kirby Adventures
    WorldCup
    Shadow Warrior (még mindig eszembe jut a bohóc arc aminek az orrét kellet gyepálni....:D)
  • Borgi
    #203
    király játék, imádtam (Y)
    korához illően bitang nehéz
  • slycoop
    #202
    Ez a játék nekem is megvolt sárga kazin, csak akkor egy mario volt a karakter, minden más ugyan ezvolt, meg valami mario 16 volt a neve. Nemrég kerestem ezt is mindenhol de sehol se találtam, köszi hogy most linkelted, így újra játszhatom.

    Régen volt egy golden axe nevű játékom sárga kazira szintén, ezt is kerestem égen földön de semmi. Aztán youtube on megtaláltam, teljesen más névvel.

    Astyanax
  • jackoneill90
    #201
    Kaiketsu Yanchamaru 3 - Taiketsu! Zouringen
  • jackoneill90
    #200
    Spartan x2-t eredeti neve asszem KUNG FU2 ismeritek? Sokat játszottam vele régen. Pér éve amióta kicsit tudok angolul rájöttem,hogy van egy rasszista rész is benne. De attól még jó játék.



    Van még egy mászkálós annak sose tudom a nevét de majd belinkelem nézzétek meg. Egyszer se bírtam végigjátszani anno.
  • sirdond
    #199
    és Back Goto Future IV volt a neve a klónnak,ami nekem volt :)
  • sirdond
    #198
    így 5 év után rájöttem,hogy a Blaster Master volt az. és még mindig zseniális játék :)
  • slycoop
    #197
    Hardvareaprón feltettem egy hirdetést, leírtam hogy mire emlékszek belőle, és ott mondta meg valaki.
    Ilyen játékok nekem is voltak régen, hogy az eredeti super mario volt, csak mario helyett pikacsuval kellett menni, de ugyan ugy átváltozott meg minden.
  • jackoneill90
    #196
    Mi a fórum címe?

    Akár hiszed akár nem, ez a játék is eszembe jutott, csak nekem sárgakazettásba van meg, de ott pokemon a neve és egy pikaccsuval kell mennni. Ezért nem is írtam.
  • slycoop
    #195
    Közben valaki már megmondta a címét egy másik forumon.
    Ezt kerestem amúgy: https://www.youtube.com/watch?v=uKn9uz-x9Q8
  • jackoneill90
    #194
    Nézd csak meg itt! http://www.1980-games.com/us/old-games/nintendo/combat.php másik kategóriában. Én itt találtam meg azt amit már évek óta kerestem.
  • sirdond
    #193
    tudom, nem NES, de esetleg valakinek van eladó Super Metroid?
  • jackoneill90
    #192
    kirby? De biztos nem egyre gondolunk.
  • slycoop
    #191
    Valaki megtudná mondani mi volt annak a játéknak a címe amikor ilyen kis rózsaszín valamivel kellett gyümölcsöket felszedni a pályán, és ha megvolt mind akkor be kellett jutni a szerelmünkhöz a pálya tetején a kis házba.
  • SpeedXHUN
    #190
    Ha valakinek van nagy mennyiségben,eladó sárga kazettája,írjon privit:D
  • Borgi
    #189
    ha gép viszi PS3-joyt, akkor biztosan. Jnes emulátorral nekem müködött a PS1-es ilyen PS1-to-USB átalakítóval.
  • vigyori14
    #188
    Hy. Én pc-n VirtuaNES emulátort használok és azlenne a kérdésem hogy ami van ps3-hoz joy, azt összelehet hozni ezzel az emulátorral hogy a ps3 as joy al irányitsam a nes es gameket?
  • Borgi
    #187

    ilyen dobozos kellett volna nekem :(
    azér kösz hogy válaszoltál
  • ShadowNinja
    #186
    de mindegyiknek van
  • ShadowNinja
    #185
    ilyen fekete kazetta tokjuk van:



  • Borgi
    #184
    valamelyiknek van doboza? :C
  • ShadowNinja
    #183
    eladó eredeti, jó állapotban lévő kirby's Adventure NES kazetta tokkal eggyütt


    rdeklődni itt: www.hardverapro.hu/apro/nes_kazetta_kirby_s_adventure/hsz_1-50.html


    valamint még eladó kazetták:

    -Super Mario Bros / Duck Hunt (2 in 1) (1500)
    -Teenage Mutant Ninja Turtles (1500)
    -Super Mario Bros 2 (1500)

    érdeklődni pü-ben
  • TheMan106
    #182
    Köszönöm a választ, imádtam ezt a játékot! :)
  • Borgi
    #181
    monsters in my pocket
    itt egy vido róla. ez az? (mellesleg én videóztam :OO)
    kanai sárgakazis verzóba, batman és robin volt, csak kicseréltek néhány spritét benne.
    tudtommal többi nes-re megjelent batmanban nincs többjátékos mód
  • TheMan106
    #180
    Üdv mindenkinek! Nos, keresek egy játékot, de nemtudom milyen konzolon volt, haverom szerint Nintendo, de a NES játékok között nem találom. Valamilyen Batman volt, két játékos is mehetett benne (a 2. volt a ''piros batman'') és a játék kazettája nagy és sárga volt. Örülnék, ha felvilágosítanátok a játék és a platform felől! Köszi! ;)