56
  • Mike
    #16
    de olvasom a művészek egyből tiltakoztak, ügyesen egybe mosva magukat a zeneiparral

    de remélhetőleg a felhasználók lesznek többen
  • arty
    #15
    nyilván lenne +dij nélküli net is ... aki akar az arra fizetne elő ... és ha megbux, a pluszdijas nettel igazolhatod a gonosz letöltéseidet! zseniális!

    és még a rohadt DRM sem kellene ...
  • Mike
    #14
    A franciák richtig nem úgy csinálnak semmit, mint az amcsik
    jelen esetünkben ez pozitiv és örvendetes dolog, jó eséllyel ilyen lesz az uniós szabályozás is, legalábbis nagyon remélem
  • Dömsödi
    #13
    Hmm. Egy film ára ami a készitő felé megy az csak 100-200 Ft.
    A többi a kiadó, reklám, borító, előállítási ár, forgalmazó kereskedő stb ár.
    Miért fizessek meg én mondjuk 3000 forintot, ha ugyanazt a terméket metgvehetem 400 ért is?
    Olyan mintha törvény lenne arról, hogy paprikát csak kereskedőtól vehetek, és börtönbe kerülök, ha a termesztőtől veszem megy.
  • Anubys
    #12
    "Pákó ugyanannyi jogdíjat kapna mint B.Spears, vagy mi ??"

    Hát, ha rajtam múlna... Meg Győzike is. Menjen inkább mosogatni mind a 3...
  • P3h3ly
    #11
    érdekes kezdeményezés, bár sztem a végeredmény még érdekesebb lesz, már ha a kiadóknak nem sikerül jan 17ig lefizetni elég politikust, ugyanis kedves végtelenül pénzéhes kiadóink bármibe lefogadom hogy nem fognak ölbe tett kézzel ülni és nézni ahogy bevezetik az ezt a törvényt!
    De a másik, talán a legvalószínűbb dolog az hogy ez az egész hír csak ijesztés, a politikusok beijesztik a kiadókat, így aztán a törvény beikatatása előtt szép kis summák cserélnek gazdát hogy nehogymár a ilyen csúnya törvény szülessen a kiadók ellen!
  • strogg
    #10
    Így van.:)
    Arról meg ne is beszéljünk, hogy megveszem a legál dvd-t, és az első dolgom, hogy lerippelem, és a rippet nyúzom.:)
  • BiroAndras
    #9
    "egy eredeti DVD film bolti ára jó esetben 4000Ft és e fölött mozog."

    Nem egészen. Nálam az árak a következőképp alakulnak:
    2000Ft alatt : Ha nézhatő film, megveszem.
    2000Ft felett : Nem veszem meg (hacsak nem kivételesen jó film).
  • mrzed001
    #8
    Erről a témáról már volt egy cikk, és a fórumban felmerült, hogy a kiadók mi alapján fogják a jogdíjat fizetni az előadóknak (azaz kinek mennyit, vagy azonosat vagy mi ??)
    Erre volt egy remek ötlet, hogy egy torrent klón rendszert kellene létrehozni, ahova a kiadók maguk teszik ki (kötelesek kitenni !) a cumóikat megfelelő sávszéllel (különböző formátumokba és minőségekben -semmi védelem meg wmv meg egyéb szarakodás-), és a warezük pillanatok alatt lenullázódna
    Miértis?
    Nem töltene le senki "illegálisan" amikor maxi gyorsan tölthet legálisan
    Ja és persze ott lenne nagy előnye, hogy nézettség helyett letöltöttségi statisztikák alapján fizethetnének az előadóknak/készítőknek (aki senkineksekellő szart csinál, az így járt kategória :pp )
    Szóval ennek lenne értelme, az általánydíjnál sajnos az előadók rosszul fognak járni.
    Pákó ugyanannyi jogdíjat kapna mint B.Spears, vagy mi ??
  • strogg
    #7
    Pontosan jól látod :)
    Ez lehúzás, semmi több.
    Azt meg ugye egyikőtök sem gondolajkomolyan, hogy ha havi 1850 forintot lehúznak rajtunk, akkor majd ingyé annyi filmet, meg zenét töltesz amennyit csak akarsz, és az ifpi, meg az artisjus majd szépen leszáll a népről, és szépn csendesen eltengeti a napjait :)
    A CD-ről meg csak annyit, hogy ezzel a lépéssel sikeresen tönkrevágták a legális CD kereskedelmet :) MErt aki valóban tölt rendesen, és kell neki a Cd, az a kínai piacon veszi 90 forintért darabját :)

  • [HUN]Stanlee
    #6
    Kedves Strogg, te lehet hogy a kisebbseghez tartozol, de ennyi erovel barki mondhatja, hogy nem toltok le illegalis dolgokat, ezert ne legyen altalanydij. De a tobbseg erdeket kell nezni.
    A kiadoknak igy egy kis bevete lesz abbol, amit mar ma is a sokasag letolt. mindenki jol jar. es meg lehet, hogy a letoltes miatt valaki eredetit is fog venni.

    Miert kell a fenymasolasert is jogdijat fizetni? ha lemasolom a baratom jegyzetet, akkor o nem kapja meg az oldalankenti penz, hanem valaki mas. szoval ot karositottak a torvennyel, megsem szolal fel ellene senki. Ez egy veget nem ero vita, ahol egyik oldalnak sem lehet igazat adni. Megis, koztes megoldas kell.
  • Macc
    #5
    Cd-nel mit fizetunk, ha pl adatmentesre hasznalom.
    A lenyeg, hogy nem kellene a kizsakmanyolo iparuk halalatol felni, nemhiszem hogy ezutan sokkal tobben osztanak meg a filjaikat, annyi, hogy igy legalabb nem szamitananak bunozonek.
  • mesor
    #4
    Ez ebben a formában úgyse fog működni hiszen gondoljatok bele! Az általatok említett 1850Ft-ért mindenki annyi DVD filmet stb-t tud letölteni a netről amennyit akar. Na most egy eredeti DVD film bolti ára jó esetben 4000Ft és e fölött mozog. Akkor szerintetek ezzel az 1850Ft-tal meg lesznek oldva a kiadók problémája szerintem nem.
  • strogg
    #3
    Ha már itt tartunk, egy félévben kb: 1x töltök jogdíjjas anyagot. Általában linux .iso jön nekem. Mire is fizetek jogdíjjat???
  • [HUN]Stanlee
    #2
    Mar regebben is mondtam, altalanydij kellene a nethozzaferes melle: korlatos csomaghoz kisebb, korlatlanhoz meg mondjuk 7 euro. es ha zenet, filmet toltok fel-le, ne lehessen erte perbe fogni. szerintem mindenkinek megerne, mert ha kijon a rendorseg, sokkal tobbet veszit az ember, mintha havonta fizet 1850 Ft-vel tobbet. Persze a software legyen vedve, de a zene es film gyumolcsei ne!!!
  • Praetor
    #1
    Várjuk ki a végét...

    Január 17-e még messze van. Addig még sok politikust lehet lefizetni.