5675
Dinoszaurusz és egyéb őslények.
  • Jrex
    #5675
  • ximix #5674
  • Jrex
    #5673
    Magyar dinoszaurusz a Jurassic Parkban?
  • Jrex
    #5672
    Új eredmények a páncélos dinoszauruszok koponyájáról
  • Jrex
    #5671
    Új eredmények az erdélyi dinoszauruszokról.
  • ximix #5670
    The Star-Shaped Sand of Okinawa
    550.000.000 éves kis csillagok az Okinavai tengerparti homokban.
    link

  • ximix #5669
    Trilobiták - paleozoikus bogarak



    Joyreactor link gugli fordítóval
  • Jrex
    #5668
    Ankylosauriák szociális viselkedése
  • ximix #5667
    Ezek csak ősférgek, de ha hinni lehet a storynak, akkor köszönik szépen jól vannak.
    Kicsit sok gyertyát kéne elfújniuk, mert állítólag 32.000 ás 41.700 évesek :)

    Ancient Roundworms Allegedly Resurrected From Russian Permafrost
    smithsonianmag ford link
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.10.23. 15:07:43
  • ximix #5666
    "Borostyánba zárt világ"
    Joyreactor link gugli fordítóval
  • Jrex
    #5665
    20 évesek a magyar dinók.
  • ximix #5664
    Tini Nindzsa Teknős. . . az anyád

    forrás
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.02.16. 02:09:55
  • Jrex
    #5663
    Tavaly a Komlosaurus carbonis volt az év ősmaradványa. További infók:
    Az év ősmaradványa facebook oldal.

  • quatlander
    #5662
    A dinófosszíliák szürke- és feketepiacán soha nem látott pénzekért cserélnek gazdát az őshüllő maradványok.

    Link a cikkhez
  • FrezeR
    #5661
    Az igen, szép :)
  • ximix #5660
    A Sauropod dinoszaurusz óriás combcsontját a nyugat-franciaországi Charente megyében végzett ásatások során fedezték fel.


    (kutyának meg se merem mutatni mekkora velős cubákok voltak akkoriban, mert belebetegedne :)

    forrás
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.07.28. 00:46:19
  • Jrex
    #5659
    Sziasztok. Bár elég kihalt már ez a fórum, azért szeretném megosztani a kutatócsoportunk két legutóbbi tudományos cikkét itt is: Ausztriai eredmények
    Hungarosaurus
  • Jrex
    #5658
    Még van hely, lehet jelentkezni a Dinoexpóra! Ha érdekel a munkánk, akkor testközelből láthatod mit is csinálunk terepen, valamint egyéb szórakoztató programokkal is ellátunk. Illetve támogathatsz is minket? :)
    Jelentkezni itt.
  • Ironman2
    #5657
    Borostyánba kövült gyíkokat találtak.
  • W B
    #5656
    Megint kaki minőség... persze... aki nem ért hozzá annak a szemét is jó. Undorító.
  • m18
    #5655
    Veszprém
  • W B
    #5654
    Hát... Jobb mint a Rezi az hótziher!
  • Kepek
    #5653
    "Jurassic Park in Spain"
  • W B
    #5652
    Öm. Hö. Spekbios...
  • m18
    #5651
    Mi ezen annyira meglepő?Az is egy adaptációja az eredeti "The Lost World"-nek.
  • aizsatnaf
    #5650
    Az imént olvastam a blogon a rossz dinós filmek közt a carnoszaurusz kritikáját, erről eszembe jutott ez a film: Az elveszett világ kalandorai. Na nálam a sz--ságban az viszi el a pálmát ! Egyszer valakinek majd ezt is meg kéne énekelnie! hogy egyértelműen beazonosítsam: szereplők nevei ugyanazok mint az elveszett világ című regényben. de it Mongóliában van a fennsík ,lord roxton pedig a rossz fiú lesz egy lény leharapja az egyik kezét . A számítógépes animációk rémesek.
  • W B
    #5649
    Úgy hogy elszámolták. Azóta kijavították már.
  • m18
    #5648
    Spino
    Ezen az oldalon van egy kép,amin színkódokkal jelölték,hogy mely maradványok segítségével rekonstruálták a csontvázat.
    Miből gondolod,hogy elszámolták a medence méretét?
  • W B
    #5647
    Töredékes leletek matt nem lehet megmondani. Lehet. Ám más rokon fajok miknek több leletük van azok kétlábúak. Plusz a Spinosaurus sem kimondott négylábú volt. Elszámolták a medence méretét, túl kicsire számolták. A reálisabb méret esetén a spinosaurus járás közben két lábon volt, komótos cammogás esetében esélyes a négy láb, míg amikor egy helyben volt akkor úgy szintén négy láb.
  • aizsatnaf
    #5646
    helló új vagyok itt! a spinosaurus négy lábú volt akkor egyes rokonai is négy lábúak lehettek? értem ez alatt azokat a fajokat amiknek csak töredékes csontjai vannak meg.
  • m18
    #5645
    Következő havi NatGeóban elvileg ő lesz a téma.
  • m18
    #5644
    Hát,nem is olyan régen volt itt téma:
    Spinosaurus-vagyis amit nagyon régóta várok
    Angolul tudók előnyben :)
  • W B
    #5643
    Nem rosszak.
  • adamsaurus
    #5642
    Ja igen erről hallottam már, rajzoltam is egy olyan képet, amin az egyik T.rex eteti a társát, ja meg még valami olyat is olvastam hogy légúti fertőzésre utaló nyomokat találtak néhány theropoda koponyán...előre szólók nincs valami jól kidolgozva...

    Lábatkás Utahraptor

    http://s22.postimg.org/x9rhf1lvk/IMG_0005.jpg
    piócák és T.rex.

    http://s16.postimg.org/jcn8jiq03/IMG_0002.jpg
    egy kicsit zsugorfóliázott himlős Baryonyx.(bár azóta már kijavítottam)

    http://s15.postimg.org/5cje904vu/IMG_0007.jpg

    még van több is de most csak ezeket találtam meg.
  • W B
    #5641
    Nyugodtan linkelheted. Ami meg a betegségeket érinti, van egy láb törött T.rex is, minek a törése beforrt, de nem jól és járni sem max alig tudott. De élt még jó sokáig. Ezt egyszer úgy 10-12 éve kotyogták el egy dokkumentumfilmben. De utánna is tették, hogy egy másik rex ölte meg és ez a bizonyíték a kannibalizmusra, meg hogy magányos állatok voltak. Pont az összetartó falka bizonyítékát mondták eme baromságnak. Mert a rex nem maradt volna életben, ha nem kap kaját társaitól.
  • adamsaurus
    #5640
    Sziasztok,
    Rengeteg ábrázoláson látunk olyan dinosaurusokat amik mindig a legjobb formájukban vannak, soha nincsenek betegségeik.(na jó pl.:néha vannak maradandó sérüléseik, de általában nem jellemző, kivéve talán néhány all yesterdays képet.(ja és a zsugorfóliázott anoreksziás dínókat most nem soroltam ide...)Szóval hogyha nem is annyira gyakran de voltak betegségeik (a planet dinosaur-ban is volt ugye botulizmus). Még régebben rajzoltam egy sorozatot ezekről a betegségekről...van közöttük, lábatkás utahraptor,himlős baryonyx ,stb...
    Ha érdekel valakit, szívesen belinkelem a képeket.
  • Vrahno
    #5639
    Ilyen lábakkal azokra a bénább játékokra meg régebbi képekre emlékeztet, amik a Spinosaurust keverik a Dimetrodonnal.
  • W B
    #5638
    Van egy ismersőröm azzal a névvel hasonló ill ilyen felvetésekkel. Ennyi.
  • adamsaurus
    #5637
    Nem,nem Attilának hívnak , és hogy érted azt hogy nagyon ugyan azokat írom?
  • W B
    #5636
    Véletlenül nem Attilda a neved? Naaaagyon ugyan azokat írod.