32
  • Zsoldos
    #32
    En egy x800gto -t neztem ki. Legolcsobban netto 38-ert lattam eddig. Gyakori az aktivalhato 16 pipe, es kapsz egy x850xt -t.
  • Atees1987
    #31
    Nem kell a nyali
  • BiroAndras
    #30
    "most ar/teljesitmeny viszonyaban legjobban az x800gto eri meg."

    Ha így nézem, akkor a már meglevő R9700 marad. De már elég öreg, szóval úgy döntöttem, hogy csere. Ha meg csere, akkor meg legyen minél erősebb, az ár másodlagos. De azt azért nem akarom, hogy feleslegesen drágát vegyek, ezért próbálok mindenfelé tájékozódni.
  • BiroAndras
    #29
    "Ne legyen pénzed a pénztárcádban!"

    Ezt nem vágom.

    "Na én ezért nyomom konzolon..."

    Az se jobb. Venni kell hozzá nagy drága TV-t. Inkább az dönt, hogy milyen játékok vannak. Ha lesz jó game PS3-ra, akkor veszek azt IS.
  • Zsoldos
    #28
    Hat nem kell azert altalanositani, most ar/teljesitmeny viszonyaban legjobban az x800gto eri meg.

    Az meg hogy mennyi videomemoria kell nem kartya, hanem alkalmazasfuggo. Egy 256mb-t hasznalo progi be fog bukni egy 128 megas csucskarin is, mig egy gyenge 256 kartyan nem lesz sebessegkulonbseg a 2 setting kozott.
  • mousee
    #27
    Tud valaki ilyen frissítést/firmwire-t Olckúl mx 440es Nvidiára (64 mega tömény Videoram :))? Már csak a poén kedvéért is :PP
  • KaBuTo666
    #26
    mindig a jobbat
    lehet majd az ati lesz jobb akko aztat
  • KaBuTo666
    #25
    a jobbat
    gf7800
  • FecaA
    #24
    Ne legyen pénzed a pénztárcádban! :P Na én ezért nyomom konzolon...
  • BiroAndras
    #23
    Kérdés: Mit érdemes venni, X1800 vagy GeF7800 ?
  • brainscan
    #22
    szerintem meg nagy szar az egesz, csak jatszatok ezt a sok szar butito jatekot es orultok, hogy milyen gyors kartyatok van... get a life
  • gabeei
    #21
    pontosan, a 9600XT-a 128 bites memcsibusza miatt nem éri meg annyira a +128 mega RAM, úgymint az 66GT-nél is.
  • fawcet
    #20
    Lehet hogy előbb utóbb meg tudom erőszakolni a drivert. Lényeg az hogy ati az adott teljesítményért többet kér mint nvidia. Ezért fogok visszatérni Nvidiához. Meg az is buziság, hogy 256MB ram csak reklámfogás 9600Xt-nek hozzáadva, elég neki a 128.
  • Inquisitor
    #19
    Én nem nagyon birizgáltam, de hát külön lehet állítgatni az OpenGL meg D3D szinkorrekciót, meg tudtommal le lehetne menteni akár játékonként is az annak megfelelő legjobb beállításokat is. Szóval nem?
  • Inquisitor
    #18
    Off:
    Más fórumokon ki lett tárgyava, hogy spéci elmebetegség a Hardware Fetisizáció, amit "márkahűségnek" álcáznak :)

    On:
    Ha a fenti hír igaz, az nagyon gáz az ATI-nak, mivel az R580 FŐ erénye a teljes lápkomtatibilitás lenne, magyarán az, hogy nem kéne hozzá új nyák. Ha a hír igaz, akkor ahhoz is kellhet ...
  • fawcet
    #17
    Azért én néztem a szomszédom gépén a 6600gt a driver beállítási lehetőségeit, cod2-őt ki lehet világosítani, plussz színprofilt hozzáadni, nagyobb eltérés miatt jobban látni az ellenfelet.
    Viszont a Radeon Omega drivere nem hagyja a driver beállításokat rákényszeríteni a játékra.
  • KaBuTo666
    #16
    ezt a hozzászólást tegnap is beírtam csak ki Modereálták, jogtalanul! pedig nem sértő meg semmi sem, a tiéd jobban...
  • KaBuTo666
    #15
    neked meg 12-es nyalokás korhatár kellene!
  • Zsoldos
    #14
    Enis atirol valtottam gf6-ra. Hat sebessege jo, de a szinei, a kepminosege, 2d sebessege sokkal rosszabb.

    Szinkorrekciokkal se volt gond az atival.. Szoval csak sebessegben meg linux driverben jo, egyeb dolgokban kettes ala'. A kov kartyam emiatt biztosan ati(vagy s3) lesz. Azert a 9600xt-rol megeri a gt-re valtani, az nem volt egy bestbuy mar 1 eve sem.
  • fawcet
    #13
    Az tény hogy én is bedőltem az Ati nimbuszának, mert 9600Xt-m van 1 éve. Most Nvidia 6600Gtre váltok. Másik meg hogy Nvidia driverben tudom beállítani a színkorrekciókat a szomszédom gépén, de nálam nem működik az Atiéval. Ez megint egy plussz pont Nvidia javára. Jobbak a kártyái picivel, és sokkal jobbak a driverei. Linuxon is inkább Nvidia fejleszt jobban a drivereket.
  • Nyiri
    #12
    Nah gyorsan takarodj aludni... Apad helyeben emiatt nem vennek neked gepet 5 evig. :)

    Tenyleg kellene eletkor hatar :)
  • Sanyix
    #11
    :DDDD éss... miko?
  • Mice
    #10
    bár azért ez a "verseny csak jót tesz nekünk" duma is kezd kissé unalmas lenni. Mindenki tudja, mindenki érti, mégis mindig elmondják, mégis mindig vannak barmok akik ezt nem értik és fanatikusan imádják a márkájukat. miért nem lehet szimplán elolvasni úgy egy ati/nv intel/amd cikket, hogy ezeket a dögunalmas postokat alapból kihagyni és nem huszadjára is beírni. Aki nem képes ezen általános iskolásoknak (sőt meg merem kockáztatni még egy óvodás is felfogja) is felfogható dolgot megérteni annak miért kell elolvasni a postját SKIP!!! BAN!!!
  • Atees1987
    #9
    Hülyegyerek... "egyebet nem tudok mondani"
  • arty
    #8
    mikor lesz már életkor-korlát az sg.hu-n ? legalább a 10 év alattiak ne irogathassanak már ide!!!! :(
  • sped
    #7
    Ezt kéne megérteni kedves 'Kabuto "Most Wanted" 666 VIP' kolléga, hogy jó nekünk. Nem pedig nyomni a sátánbemutatós smileyt. ATI go (nekem is nvidia kártyám van).
  • KaBuTo666
    #6
    nyomorék ati probálokzik probálkozik
  • Tojesz
    #5
    A verseny csak jót tesz, hiszen olcsóbbak lesznek a kártyák(persze nem a csúcsok), és jobbnál-jobb kártyákat fejlesztenek a cégek
  • archkoven
    #4
    Itt pont az ASUS túlhúzott kártyáját tesztelik ami igen gyorsnak és teljesen stabilnak bizonyult. A magasabb órajelek ellenére még kevésbé melegedett mint a eredeti verzió, köszönhetően az erősebb hűtésnek.
    A kártya több tesztben verte az 512MB-os 7800GTX-et, de nem gyorsabb nem gyosabb nála.
    Tömören ennyi.

    Akit érdekel:
    http://www.firingsquad.com/hardware/asus_extreme_x1800_xt_top/
  • sped
    #3
    ... az ATI picit megcsúszott, de szurkolni kell, tudjátok. USÁnak Kína, az Nvidiának az ATI. Szükség van a versenyre. :)
  • Riker87
    #2
    az ám :D
  • JZO
    #1
    ezt nevezem versenynek !