124
...avagy a Zöld Tündérről
  • hmhm
    #44
    paprika vodkát jobban csípem. bár nem olyan erős mint ez, de az íze megragadóbb. ^^
  • Punker
    #43
    a higitás a jégtől van amivel visszahűtőd a cukor karamelizálás után.
  • _Vegeta_
    #42
    Pontosan errol beszeltem. :)
  • Herr Lehrer
    #41
    jah hát 80% az nem kevés:D
  • David2
    #40
    ezért szokták higítani
  • plas
    #39
    Az egyik szórakozóhelyen úgy szolgálták fel az Absinthe-ot, hogy a srác letett egy szívószálat az asztalra, majd a kitöltött italt kiégette olymódon, hogy főlé pohrat rakott, hogy a kipárolgó alkoholgőzt felfogja, majd ezt a poharat szájával lefelé rátette a szívószálra.
    Kihörpintetted, az amúgy sem lightos zöldikét a pohárból, majd szívószállal utána kiszívtad az alkoholgőzt a pohárból...
    Nemkell mondjam, hogy egész estére elég volt a feles Absinthe, amit rendeltem:)))
  • Punker
    #38
    nem olyan erős az.....
  • _Vegeta_
    #37
    Nem, mert ez mar nem tartalmazza a fo anyagot. :D
    Azert mondjuk eleg belegondolni a 80%alkohol tartalomba, szetegeti az ember torkat szo szerint, aki nagyfiuskodik es ho en ennyit meg ennyit birok az hazudik.
    Finom eukaliptusz es anizs ize van, de az alkoholtartalom miatt kevesbe lehet erezni. :)
  • Herr Lehrer
    #36
    Absinthe?
    NA ilyet még sose ittam tényleg olyan durva mint amilyennek mondják?:)
  • hmhm
    #35
    passz. de az ottani vmi lájtosított pancsolt szar :)
  • Szega87
    #34
    erről én is halottam , nemcsoda hogy fizikailag eme világon volt , lelkileg már más dimenziókba :PPP
  • Timbo
    #33
    mennyi a tescoba az absinthe??
  • hmhm
    #32
    nem ízlett a zöld, pedig nem tesco value volt :O
  • GregSB
    #31
    Baudelaire állítólag napi 10-12 pohárral ivott belőle. Pedig ugye a ma kapható az a réginek egy lájtosabb verziója
  • Punker
    #30
    én csak a kéket birom meginni :)
  • Tower Guard
    #29
  • Tower Guard
    #28
    70°/o-os zöld
  • Tower Guard
    #27
    60°/o-os zöld
  • nyami
    #26
    "A múlt század és a századforduló Franciaországának legnépszerűbb italáról lévén szó, elsősorban a párizsi művészvilágra volt jelentős hatással. Az irodalom óriásai közül Charles Baudelaire, Paul Verlaine, Arthur Rimbaud és Oscar Wilde kerültek szoros és hosszantartó kapcsolatba az abszinttel, mely mind életükön, mind pedig műveiken maradandó nyomot hagyott. Legtöbbször stimulánsként használták, és a lelkes abszint-hívők állítása szerint ezen ital nélkül sokkal szegényebb lenne a világirodalom."

    immár :c
  • Joey_The_Man
    #25
    Ezt én is hallottam, h egy csomó "művész" függő volt. Mivel ez elég kemény pia (meg halucinogén anyagok stb.. ;] ) , ezért hamar kialakult a függőség.. És csomó festő, zenész iylen állapotban alkotott..
  • nyami
    #24
    karácsonyra sztem attól betegedtem le :c
  • _Vegeta_
    #23
    Francia ital, allitolag a nagy impresszionistak ezt ittak es becsavarodtak tole azert irtak meg festettek olyan "sz@r"okat. :D
    Azota nem iszok tobbe absinthot amiota a multkor uncsival ittam 2*4centet es elszopogattam az absinthos kockacukrot. Mostma tudom nem kellett volna, egy eletre megutaltam. :D
    Jah az h mien szinu nem szamit, de altalaban a zold a lightosabb (55-70%) es a piros (70-80%) a kemenyebb. Feketet nem nagyon lehet kapni, de ertelme sincs az izuk nem sokban kulonbozik.
  • Calver
    #22
    Absinthe "kávézóban" mondták itt szegeden h a fekete ánizsosabb izű vmivel...
  • Bercy #21
    minednki jobban járna
  • Shadow_THH
    #20
    most már kikapcsolhatja a számítógépet
  • Bercy #19
  • blackgamer
    #18
    jah ezt itták a TriplaX elején :)
  • nyami
    #17
    most akadtam rá erre az oldalra, mivel volt egy absinthe-tal kapcsolatos vitám egy ismerősömmel -.-
  • R9
    #16
    Folyékony bocskor szíj?:-)
    Kurva finom és annyira nem üt mint a spitz
    de elég belőle 2 cl is :D
  • desigo
    #15
    Nyáron ittunk a tiszán
    mar rendesen az tuti
  • nyami
    #14
    pár napja ittam 70es zöldet, többször, hát azt kell h mondjam, elég ütős pia :|
  • Shadow_THH
    #13
    nem lehet kapni olyat ami halucinogén.
    egyébként nem kell annyira flegmázni, az a 80százalék sem piskóta. Nem kell ahoz anyag, ettől is le lehet épülni gyorsan

    ..persze én még távol vagyok tőle! igaz manó? -igaz-
  • Bercy #12
    Ízben nincs külömbség csak színben. Mindegyiknek jellegzetes ánizs íze van.
    Nekem az egyik kedvenc piám.
  • fifi
    #11
    a hallucinogént itthon, ha jól tudom betiltották jó 10éve
    amikor Hamburgban laktam, ott elvileg ittam "olyat"
  • Shadow_THH
    #10
    suliba volt ajándékozás, és egy jóbarátom egy 80as diszdobozos feketével lepett meg ^^ az of nem értette mi az, mert tele pakolta elötte csokival
  • Shadow_THH
    #9
    <fav>
  • Amse
    #8
    és te arra mész, hogy haluzzál?kira vagy. igyál meg 1 üveggel aztán tuti szép szilvesztered lesz....
    nc
  • Sland
    #7
    itthon 70%os zöld van. huu bakker kemény az anyag...
  • dunga
    #6
    itt cegléden van 80asban piros meg fekete is

    hmm... és a különbség csak a színben van, vagy pl ízben is?:$
  • Szega87
    #5
    győrbe a 80% os piros