124
...avagy a Zöld Tündérről
  • Haamtahk
    #84
  • Haamtahk
    #83
  • Haamtahk
    #82

  • fifi
    #81
    "vízzel felönt "
    "úgy magában elég nehéz lenyelni"

    na azért annyira nem durva ez... itt a 15-16 éves suttyók simán isszák, bár utána meg is borulnak rendesen. de azért, hogy nehéz lenyelni sztem kicsit túlzás...
  • Haamtahk
    #80



    Na ja az utolsó nem absinth, de szép és csehországban bárhol kapható
  • Haamtahk
    #79
  • Haamtahk
    #78
    De rég nem ittam. Na hétvégén bepótolom a hiányt.
  • Marki
    #77
    Na, tegnap megkóstoltam a feketét... Asszem ez volt az első és utolsó alkalom...
  • Mészy
    #76
    Én bevörösödtem az biztos :D
    3-at ittam összesen, de már előtte sem voltam szomjas. KO.
  • Mik
    #75
    Annyira nem gáz.. az érdekes viszont hogy mikor leküldöd 2-3mp-ig semmi .. csak aztán kezd el hatni...véééégig vééégig érzed hol megy a nyelőcsöved le egész a gyomrodig, aki piától bepirosodik annak full vörös feje lesz tőle. :D
  • Mészy
    #74
    én eddig csak 70-est ittam tisztán, de azt hiszem többet nem teszem... :)
  • partotmos
    #73
    tömegpusztító fegyver...
  • Mik
    #72
    85fokos is van, olyat gurítottunk szilveszterkor a stroh rum előtt, TISZTÁN! :D
  • partotmos
    #71
    jah, természetesen higítva fogyasztottam (kockacukor belemárt, meggyújt, bekever, vízzel felönt - saccra 40-45-ös kombó) amúgy olyan 60-70es standard zöld abszint volt, amit úgy magában elég nehéz lenyelni.
    sztem higítatlanul nincs túl magas élvezeti értéke - mármint a fogyasztáskor, amikor nyeled - , elvesznek az ízek, meg ha rosszul "öntöd a garatra" még a levegőt is kapkodod rendesen... :O
  • Mészy
    #70
    kevés az a 40-45.
    Amennyire én tudom 60, 70 és van 80-as is.
  • partotmos
    #69
    sorstárs:)
  • qper
    #68
    engem a hideg is kiráz az ízétől.


    főle g amióta egyszer sikerült filmszakadásig beabszintoznom :)
  • dunga
    #67
    :]]]]
  • partotmos
    #66
    hát, így is sikerült neki herba absinthi (fehér ürömfűre gondolsz?) kivonat ide, vagy oda
    de most, hogy mondod, lehet, hogy csak bedumáltam magamnak, pusztán az alkohol volt ilyen hatással ebben a mennyiségben és töménységben...
    vagy arra is gondoltam, hogy valami egészen másfajta, zöldet kevert az egyik trükkös kis pultoska bele, bár nem hiszem hogy ennyire jóindulatúak lennének, de azért megfordult a fejemben;)
    nem maradhatok kételyek között, lehet, hogy a hétvégén replay lesz?
    [csakviccel]
  • Haamtahk
    #65
    A zöld tündérrel max akkor taliznál ha egy kis "herba absinthii" kivonat is lett volna benne. Akkor kiütött volna annyi szent.
  • Magnumrolcsi
    #64
    "semmi extra, átlagos (40-45?)
    de rendesen átvette az irányítást a zöld tündér, annyi szent;) "
  • partotmos
    #63
    semmi extra, átlagos (40-45?)
    de rendesen átvette az irányítást a zöld tündér, annyi szent;)
    na meg az a másnap, huhh
    soha többet ennyit...
  • dunga
    #62
    hehe :>

    6-8 az yol beüthet akkor:> hány %volt kb? nemtod'?
  • Mészy
    #61
    Kellemes este lehetett.
    Egyszer engem is igencsak átváltoztatott.
    Azóta kerülöm nagy ívben...
  • partotmos
    #60
    ez itt most nem a felszolgálás módjáról fog szólni:)
    a közelmultban esett meg a következő néhánymásodperces, sztorinak sem igen nevezhető eset szerény személyemmel, az egyik ismert (de nem elismert) budapesti szórakozóhelyen, ami nem is annyira szórakozóhely, mint kávézó, vagy bár, de táncolni is lehet, ha úgy érzed...
    valóban lehet valami a "szentből züllötté, a költőből brutális álattá" -szeru mendemonda mögött mert én - igaz, hogy se szent, se költő nem vagyok - de hogy züllött, brutális állat lett belőlem kb 6-8 "legfényuzőbb őrület" elfogyasztása után az biztos..
    nem szoktam táncolni, mert eléggé gátlásos vagyok, de akkor és ott egész éjjel, mindenhol, mindenkivel roptam őrült módon, gátlástalanul asztalon, pulton, fekve, állva, térdencsúszva, mindenhogy.
    aztán amikor a pult mögé ugorva ,saját magamat akartam egy újabb "lökettel" kiszolgálni, na akkor a kidobóember úgy vágott ki, mint macskát szarni.
    kár. pedig érdekes lehetett volna a folytatás...

    bocsi az u-k miatt...
  • dunga
    #59
    semmi történet így január közepe felé?:>
  • dunga
    #58
    Hadd legyek őrült... őrült az Absinthe őrületétől,
    a legvadabb, legfényűzőbb őrület a világon...
    Add nekem a legmesésebb ifjúságot,
    mely valaha is megörvendeztette az anyai szívet,
    - hadd legyen ő hős, szent, költő, vagy bármi, amit szeretne,
    - hadd változtassam őt abszintőrré - és a hősből ő majd átváltozik gyávává,
    a szentből züllötté, a költőből brutális álattá!
    Kételkedsz bennem? Jöjj el Párizsba...
    /Corelli: Wormwood novella alapján (1890)/
  • dunga
    #57
    de idáig mikor ittam nem igy volt csinálva hanem kockacukorral, rendes abs kanállal
    de attól függetlenül nagyon finom volt most

  • Punker
    #56
    ez az alap, abszinthoz mindig is karamelizáltak cukrot :)
  • dunga
    #55
    nah egy uy modszert mutattak tegnap..vis asszem már ma, h sima kanálra kristálycukor, bá kis abs, rendesen meggyújtani, kis idő mulva belekeverni a félig karamelizálódott cukrot, mayd a felespohárban lévő abs is ég akkor rá a tenyeret és összekeverni

    srác hülye volt, és csomo ideig hagyta h égjen a pohárban a zöldike, és csak utána tette rá a tenyerét és egy laza kis kör alakú hólyaga lett ehe :>

    nah ez a módszer is yo volt nagyjából, ez finom volt, elég volt egy feles belőle
  • Punker
    #54
    nekem is be van tervezve mára
  • dunga
    #53
    nah buék all
  • Sekler
    #52
    ezt az szívószállas módszer érdekes lehet, próbálta már valaki más is? élmények?
  • Dave John
    #51
    Győrben kapható mindenféle.
    Van piros cukorkával vagy anélkül ,ki hogy akarja, zöld ami lightosabb , kék ami hasonló a piroshoz és a fekete amit nem próbáltam még..Állítólag az a legzúzdább^^ na majd szilveszterkor kipróbáljuk
  • dunga
    #50
    ilyen zöldeskék a 60-as, sztem az a leggyengébb
  • bigfoot
    #49
    Én úgy tudom hogy a piros a leggyengébb mert azt vhogy lihtosítják,és a fekete a 80% a legerősebb!egyebként a feketét ti is cukor+öngyújtós módszerrel isszátok?
  • dunga
    #48
    meg a 100hoz közeli etil :P
  • plas
    #47
    vakságot a metil alkohol okoz...
  • dunga
    #46
    csak kipróbálnám, h milyen
    nem vagyok alkoholista, max az igényes és egyben drágább dolgot iszok, azt is csak nagynéha
    sportolok egyesületben rendesena mugy, amihez nem férne össze az az életmód.
    csak tetszett az absinthe jelenet a eurotripben
  • Sil3nt
    #45
    nemoly rég jött ki a 89%-os zöld abszint....eddigi legtöbb %-os. már majdnem vakságot okoz :D