1182
Afrikai Nemzetek Kupája
  • dave9004
    #1062
    Játékosabb, kevésbé európai stílusú tornát várok. A nagyok hiányzása és a helyszínek ott az egyenlítőn teheti igazivá az egészet. D csoportban nagy meccseket várok. Guinea-Mali-Ghána azért európai légiósokkal van tűzdelve, plusz Botswana első bálozóként selejtezős teljesítményével is odaérhet sztem. Mai napon meglepő hazai győzelmet és nagy meccsen döntetlen Szenegál és Zambia közt. :)
  • bakkerman
    #1061
    én biztos nézem,hajtósak az ANK meccsei,utóbbi 2 tornát is végignéztem,ezt se hagyom ki,bár nekem hiányoznak az egyiptomiak,az ő játékuk tetszett nekem nagyon évekkel ezelőtt
  • dave9004
    #1060
    Ma este kezdi :) Egy esélyt adjon mindenki nekik. Egyenlítői Guinea-Líbia meccs. Érdekes lesz azért.
  • dave9004
    #1059
    Elefántok most ezt megnyerik :)
    1056-ra: Tunézia ott van, bár ne várj sokat, 2 éve gólt se lőttek :D
  • IXEMGabeo
    #1058
    lol Egyiptom a címvédő:D ez ciki

    akkor így szvsz Ghánának nagy esélye van
  • MitsuMishi
    #1057
    Nem jutottak ki a selejtezőkből. Legalábbis Egyiptom biztos azért.
  • Zenszkij
    #1056
    Nigéria, Egyiptom, Kamerun, Tunézia, ezek hol vannak?
  • dave9004
    #1055
    sztem most, mivel kevés a nagycsapat, sokkal játékosabb lehet az ANK
  • MitsuMishi
    #1054
    Csak Egyiptom miatt nézem, úgyhogy ez most kimarad.
  • smith09 #1053
    Nekem a legutóbbi Afrika kupa hatalmas csalódás volt ill. ha arra gondolok h a vb n ghána kivételével nagyon gyengék voltak, tuti h nem fogom nézni.
    Úgy tudom Egyiptom és Kamerun nem is lesz ott.
  • dave9004
    #1052
    várjuk már? :)
    még 18 nap :)
  • king82
    #1051
    A 2013-as rendezésről hivatalosan annyit lehet tudni, hogy a 2014-es rendező ország tartja majd aki Líbia lenne. Bármi nemű probléma esetén Nigéria veszi át a szerepét.
  • Japep
    #1050

    Hát ja... a legrosszabb, hogy Essien elmegy (valamelyik ANK-n le is sérült hónapokra), Drogba is nagy veszteség, Essien pótlására még ott is lenne Mikel, de hát ő is elmegy, Drogba helyettese, Kalou is megy... nehéz dió nekünk minden ANK... :S

    Igaz a csatárposzton még van is beugró, de Essient nem lehet pótolni.
  • king82
    #1049
    Hát igen nem lesz könnyű szezonja a Chelsea-nek abban a két évben, de gondolom az öreg Ancelotti mester ezt vagy megfelelő igazolásokkal addigra vagy más módon úgy is orvosolni fogja.
  • Japep
    #1048

    Ezt nem is tudtam.
    Örülök is, meg nem is... :) Mert így megint otthagyják 1 hónapra minimum a csapatukat, aztán meg visszajönnek sérülten... :S :D
    És ugye Chelsea-szurkolóként sok embert kell elengedni... :)
  • king82
    #1047
    Jó reggelt!

    Bár tudom, hogy még egy jó párat kell aludni a következő kezdetéig, de egy jó hír is van addig. Mégpedig nem csak 2012-ben lesz kupa hanem 2013-ban is mivel onnantól páratlan években rendezik. Így az olyan rajongóknak mint én is jövőre csak egy telet kell nélkülözni és újra rúgják a nagyok a bőrt a fekete kontinensen.
  • dave9004
    #1046
    a következőt meg Gabonban és Egyenlítői-Guineában rendezik. LOL
  • dave9004
    #1045
    jaja, mindig ezt csinálják. ált arabok(Mali is csinálta malawi ellen) csinálnak ilyet
  • bodajoci
    #1044
    Sztem csak leborultak Allah nagysága előtt. Persze nem biztos.
  • karajjj
    #1043
    a konföderációs kupán is csinálták
  • Dean Winchester
    #1042
    lehet hülye kérdést teszek fel
    de pl az elődöntő gólját láttam és egyiptomi játkosok mind a 4 gólnál megcsókólták a talajt!
    ez milyen szokás? tavalyról (útóbbi AFNK) nem emlékszem ilyen megmozdulásra :S
  • dave9004
    #1041
    na igen,
    a sztárok lebőgtek
  • Forza Italia
    #1040
    igen kihagytál:D
    A sztár játékosok gyengélkedése. Eto'o, Drogba, stb
  • Japep
    #1039

    Nem. :)
  • MitsuMishi
    #1038
    EGYIPTOM!És megcsinálták újra!Áhh, mostmár tényleg ki kéne jutni a vb-re :D
  • dave9004
    #1037
    top meccs: Angola-Mali
    Legjobb csapat:Egyiptom
    kellemetlen meglepetés: Kamerun gyengélkedése, Elefántcsontpart kiesése, Togo kizárása.
    kellemes meglepetés:Gabon, Malawi és Zambia játéka
    Legfurcsább csapat:Algéria
    Érthetetlen:Tunézia
    Szerencsétlen csapatok:Benin, Mali, Gabon
    Szerencsések: Zambia(kivéve a negyeddöntőben), Nigéria
    kihagytam vmit?
  • dave9004
    #1036
    jó döntő volt, bár 2. félidő ghánáé volt
    de egyiptom idén mutatott játéka alapján most érdemelte meg a legjobban a győzelmet
  • Japep
    #1035

    Nehezen ugyan, de meglett az az Egyiptom-győzelem.
    Grat nekik.
  • Japep
    #1034

    Na, Nigéria a bronzérmes, ma döntő.
  • Forza Italia
    #1033
    vicc
    szétlövik őket, majd elvárják tőlük h játszanak majd visszarendelik őket (jogosan hiszen a játékosok épsége a legfontosabb) erre meg kitiltják őket 2 részvételtől. Mondom ezek az Afrikaiak fejben nagyon gyengék
  • pinnacle
    #1032
    Kitiltották 2 tornáról Togot...
  • dave9004
    #1031
    ezaz, hogy egyiptomnak a vb-re is ki kéne jutnia, de úgy tűnik nem fogják még fel, melyik a nagyobb szám:ha afrika kupát nyernek, vagy továbbjutnak egy vb-csoportból
  • MitsuMishi
    #1030
    Jah, annyira utálom az algírokat >.> bemákolták a kijutást azért, hogy aztán ott szerencsétlenkedjenek és kiszívjanak mindenkitől a vb-n.Meg tegnap is nagyon sportszerűek voltak...
  • Japep
    #1029

    Amúgy idén Egyiptomon kívül mindenki gyenge, róluk tudom egyedül elképzelni, hogy a VB-n megszívathatnak egy nagyobb csapatot ... erre pont ők nincsenek ott.
  • Japep
    #1028

    A Tippeljünk topikban leadhatjátok végső tippjeiteket a döntőre és bronzmeccsre.
  • dave9004
    #1027
    jaja,
    viszont mostmár győzzön Ghána végre, Egyiptom már elégszer nyert
  • MitsuMishi
    #1026
    Egyiptom döntős! Éljen! Most jól megkapták az algírok :D
  • dave9004
    #1025
    egyiptomnak áll a zászló
  • Japep
    #1024

    Na Ghána bejutott a döntőbe ... ilyen játékkal csoda, igaz Nigéria sem szólhat egy szót sem...
  • Japep
    #1023

    Nekem már az hatalmas meglepetés volt, hogy anno Algéria kvalifikálta magát a VB-re ... szerintem most rendes játékidőben kikapnak - de lehet, hogy csak szeretném. :)