97
Lexus
  • drevil666
    #97
    Hát eddig Land Cruiser 90-esem volt, amíg egy szép napon (már több mint egy hónapja) egy laguna belém nem jött oldalról és megölte a kcsikémet:(
    Abban 4 lityós dízel volt+aut., nagyon meg tudott indulni.
    Volt lehetőség, hogy a roncsot beszámítják+500 ezret kell fizetnem és kapok egy 2004-es Lexus GS 300-at.
    kipróbáltam, kurva érdekes volt a zajos LC után, másképp is ment, de minden szarság volt benne ülésfűtés, hangvezérlés (ami működik is), tényleg jó a hifi-je.
    meg is kötetett:). Aztán eljött az első este, amikor is felkapcsoltam a világítást és azt hittem, hogy kiszedték a égőket:). ilyen szar világítás még egy autóban sem láttam. ha nagyobb a sötétség muszáj használni a ref-t. Aztán kurvára zavart, hogy rövidek a fokozatok az automatán. 2-3-ast városban össze vissza kapcsolgatja, vagy csak nehéz megemészetenem, hogy ez 3-ban visszavált 20nál mert nincs nyomaték:)
    szóval: nagy csalódás ez az autó, mivel én autópályán sem megyek 180-nál többel és az LC is simán tudta a 170-et, de ez a fostalicska városban csak nyűg mert az úthibát se szereti ezért nem ajánlom senkinek.+ akinek egyszer volt magas építésű autója az többet ilyen alacsony szarságokba nem fog szeretni beleülni. klausztrofóbia egyből befigyel. Amint lehet szabadulok tőle, valószínű a régóta ajánlgatott X5 lesz az új, de sztem azzal is szopok egy sort. Ha lenne 15 misim venném meg a Toyota LC 200-at V8 dízellel.
    Ennyi!
  • HyperGames
    #96
    ingyen? nekem kéne ^^
  • Harly18
    #95
    Valakinek nem kell egy vadi új Lexus SC430 1:18-as Modellautó?
  • PyRex
    #94
    Én több merciben is ültem, vezettem is 500-asokat és kényelmesnek kényelmes, de a Lexus kb. olyan mintha a Mercedes kényelmét és a BMW sportorrágát megpróbálnád vegyíteni.
  • DJ BP
    #93
    hidd el a BMW-ről jópár durva meghibásodást hallottam már, az ablaktörlő ahhoz képest lóf*sz lenne, tehát mégha ezek az apró hibák igazak is, akkor is jobban járnék vele
  • JYeti
    #92
    Akkor minek a ködösítés ?
  • Falconer
    #91
    A BMW egyik fejlesztesi igazgatoja (plusz/vagy szovivoje) alatal nyilatkozottak meg...
  • Falconer
    #90
    Lexusban nem sokban, de BMWkben igen.
    Es eppen a nepitelet rovatban is olvastam egy csomo cikket, es csak megerositenek az ott irottak.
  • DJ BP
    #89
    nem valószínű, hogy egy nem működő ablaktörlő nem tűnne fel :DDD
  • DJ BP
    #88
    hát a BMW egyértelműen inkább feszes, sportos mint kényelmes, és ezt vállalják is...
  • JYeti
    #87
    Mellesleg a közérdeklődés figyelmébe ajánlanám a Totalcar népítélet rovatát, távolról sincs annyira topon a Lexus, mint azt a TVben nyomják. Csakhát ugye ha úgy üllsz bele egy kocsiba, hogy á ez tökéletes ez nem hibásodik meg stb. akkor lehet a nem működő ablaktörlő meg az ilyenek sem tűnnek fel.
  • JYeti
    #86
    Hány BMWben és hány Lexusban ültél idáig ?
  • Falconer
    #85
    Hat BMWnel sokkal kenyelmesebb mind a belter, mind pedig az utazasi komfort, nem raz annyira stb. Plusz a BMW egyik szovivoje nyilatkozta, hogy nem a Mercit szeretnek utolerni minosegben, hanem a Lexust.
    Szoval BMW az arra jo, ha sportos kocsit akarsz venni. Ha kenyelmes luxusautot akkor lex vagy merci. Csomo olyan velemenyt olvastam akinek volt mercije utanna meg lexusa, hogy a lex az ezerszer jobb.
    Habar nem engem kerdeztel, azert gondoltam elmondom.
  • JYeti
    #84
    Ejej sry, picit beakadt a netem, admin pls törölje ami fölös.
  • JYeti
    #83
    Miért is ?
  • JYeti
    #82
    Miért is ?
  • JYeti
    #81
    Miért is ?
  • Falconer
    #80
    Azt barmikor kicserelheted egy normalisra
  • PyRex
    #79
    Miért zavar az automata ennyire?
  • Gladiator
    #78
    hát ez nagyon csúnya. de ahogy elnézem az autó többi látható részét ez nem a legújabb ISből van, így van még remény.
    azé köszi
  • Shadowkiller
    #77

    Ilyen érdekelt??
    Ma csinálltam
  • Gladiator
    #76
    vki nem tud betenni az IS manuális váltójáról egy képet? csomó helyen kerestem már, de sehol sem találok.
  • Gladiator
    #75
    oh, én most beleszerettem az IS-be. ha végre milliomos leszek, tuti veszek egy olyat. Apumnak meg egy LS-t, hogy azt meg kölcsön tudjam kérni:)
    Amúgy azt utálom ebben a Lexusban, hogy az IS-en kívűl minden kocsit csak automatával adnak, még a sportkocsijukat is. Nincs az az isten, hogy automatát vegyek.
    Viszont vannak a nagy terepjróik, mint az LX, GX. Azok is nagyon bejönnek, csak hát automata.
    Na mind1, az legyen a legnagyobb gond, amíg nem leszek milliomos, addig nem izgatom magam ezen.
    Amúgy az IS 9.100.000-ért a hülyének is megéri.
  • roliairsuni
    #74
    nekem ebben a márkában a luxusság tetszik: ls430 és gs430
    ez nem egy olyan márka mint a bmw, vagy a merga vagy audi, vw meg ilyenek ezek a németek, hogy az annyuk se tuggya megkülömböztetni őket, azaz mind majdnem egyforma. itt minden autónbak más és más arca van, nem egyforma csak az érintőképernyő (minden bmw rémálma, egy működő 1értelmű redszer) és k*** jó midne téren. én a bálnákra bukok, ezért az is nem jön be, 5 méter közeleiket szeretem
  • Falconer
    #73
    Az jo lehet. Én még csak tiptronicban ültem, de az elég lassan váltott.
  • DJ Bee18
    #72
    Amúgy tetszenek, az új IS meg ez az LS is
  • DJ Bee18
    #71
    9,5 liter/100 km

    maximum a hibrid, de még az sem...
    ha 8. fokozatban mész 100-zal pályán, akkor esetleg, nem amikor 5 mp alatt gyorsulgatsz... Egyébként szerintem is inkább fokozatmentes kéne, ültem már viszonylag sokat egy Audi A6 multitronicban, nagyon fura és egyben élvezetes érzés :), amikor odalépsz neki, mondjuk 4 ezres fordulaton áll végig a fordulatszámmérő, és folyamatosan gyorsulsz pl 160-ig, mint egy troli :DD
  • PyRex
    #70
    azért a természetesen porig alázza az elég nevetséges, de mindegy, nem vitázom :)
  • Szabi84
    #69
    A japók mindig is jó helyről loptak, sztem ezért ez a legjobb autó! Toyota rulz
  • airsuni
    #68
    a lexus talán a világ legjobb autója, de az biztos hogy fenomenális minőségű mindene, a fricc luxusmárkákat természetesen porig alággza (bmw, merga) egy baja van sokat fogyaszt, de az a sko nem több mint másik vele 1 kategóriájú autó (VW phaeton, a8) imádom yeah
  • Falconer
    #67
    Egy 4.6os benzinmotorral... Ugy hozhatod ki, ha országuton mész a 130as korlátozás mellett, és hátszél van. Nem életszerü egyáltalán.
  • PyRex
    #66
    Abban igaza van, hogy átlagfogyasztásnak ez kicsit kevés. Én mondjuk országútinak elhiszem.
  • partotmos
    #65
    most miért nem hiszed el?
    miért olyan sokkoló számodra, hogy egy lexus kevesebbet fogyaszt, mint egy akármilyen europai autó?
  • PyRex
    #64
    Nehogy azt hidd, hogy kamu. Pl Mercedes S500 4matic városban megy épphogy 15 fölé, vegyesben 13-13,5, országúton meg 10-11...

    8 fokozatú automata váltóval, ha úgy mész mint egy őrült, akkor elvben lehet, hogy 10 l kb. az átlag, legalábbis el tudom képzelni.
  • Falconer
    #63
    Na ez mekkora lol: 9,5 liter/100 km Ez a minimális fogyasztás, ha nem nyomod neki egyáltalán, csak 40nel finoman. Valos használatban ha 15alá megy a fogyasztása, akkor akármi legyek. Birom ezeket a gyári adatokat.
  • PyRex
    #62
    Ebben neked teljesen igazad van, de én csak azt látom, hogy koppint - koppint. Lexus, mint autó hihetetlen király. Ha a külsőt nem nézem. De basszus, NINCS KEDVEM beülni egy olyan autóba, amilyenek BMW vagy Mercedes néven már szaladgálnak (most a szigorúan csak a külső / belső kinézetet mondom). Miért nem lehet változtatni legalább annyit, hogy ne 5 másodperc után jusson eszembe, hogy ez nem az ő ötletük, hanem esetleg csak 10 perc után... Nem hiszem, hogy ne tudnának egy designert megfizetni, aki rajzol nekik egy luxusautót :)
  • static
    #61
    Faternak van egy RX400 hybrid. Elég jól muzsikál. :)
  • partotmos
    #60
    ezek egymástól eléggé távoli (megcélzott felhasználóréteg - de szép szó - szempontjából) kategóriákba tartozó autók.
    a lexus, a bmw, a merci, az audi, stb viszont hasonló kategóriájúak...
    tehát a suzuki a "nagyobbaktól" "emeli át" az ötleteket, a lexus meg azoktól, akikkel közvetlen piaci versenyben áll.
    bocs, nem akartam tudálékos lenni, de máshogy nem tudom pontosan leírni csak tudálékosan;)
  • PyRex
    #59
    Jaja, a Suzuki is ezt csinálja.... Az Ignis tök olyan, mint a régebbi Mercedes ML osztály lekicsinyítve (mondjuk kívülről ha egymás mellé állítod a kettőt, akkor észrevehető a hasonlóság), az új Swift meg Mini Cooper...
  • partotmos
    #58
    szerinted nincs ötletük?
    szerintem az az ötletük, hogy lemásolják a működő példát, picit módosítják, csiszolgatják, aztán olcsóbban piacra dobják. olyan ravasz, okos, japános...
    működik, nem?