1528
Mercedes-Benz
  • PyRex
    #1
    Mivel még nincs erről a márkáról topic, gondoltam, nyitok egyet.
  • PyRex
    #5
    A kedvencem:



  • DanielT
    #10
    Egyébként, hogy ontopik is legyek, valahogy annyira távol áll tőlem a Mercedes, hogy hihetetlen. El sem tudom képzelni magam benne.
  • PyRex
    #12
    Ízlések és pofonok. És miért nem? :)
  • DanielT
    #13
    Tulajdonképpen az lehet a fő oka, hogy mindegyik típusa helyett inkább valamelyik BMW-t vagy Audit választanám. Nekem a Merci nem üzen semmi pozitívat, nem tudom mi miatt venném meg.

    A Merci helytt 1-es, A3 -as mindkettő jobban tetszik.
    C Merci helyett 3-as, A4 -es, mindkettő jobban tetszik.
    E Merci helyett 5-ös, A6 -os, mindkettő jobban tetszik.
    S Merci helyett 7-es(a ráncfelvarrott, az előző egy hányás), A8 -as, mindkettő jobban tetszik.
    CLS Merci helyett 6-os.
    SLK Merci helyett Z4-es.
    SL Merci jöhetne, de inkább 6-os.
    ML helyett X5 -ös.

    Asszem nagyjából megkérdőjeleztem jelenlétem jogosultságát a topikban :))))
  • Unreal1942
    #14
    Én is így voltam vele. Aztán úgy hozta az élet, hogy egy 124 es tulaj vagyok.
    Kicsit másképp gondolom már :D
  • DanielT
    #15
    A nálam még a régi klasszikusok közé tartozik, megvan benne a Merci egyéniség, meg is értem, hogy megvetted, főleg ha nagyon jó állapotú.
  • blackgamer
    #16
    az én kedvencem az SL 500, régebbi évjáratban, csak sajna még mindig 5 millió körül van, és az 500 lóerő se hiányzik
  • PyRex
    #17
    Nekem is tetszik nagyon, a régebbi Mercik közül abszolút kedvenc :)



  • PyRex
    #18
    De te csak a külsőt nézed? szvsz a legújabb 7-es BMW is fapados (belülről) az S osztályhoz képest (nem a legeslegújabbhoz). A8 / S8-as Audiba ülj be egyszer a Budapesti utakon - aztán ülj be egy S Mercibe. Meg fogsz lepődni. :)
  • DanielT
    #19
    Hmmm, láttad már az új S műszerfalát? Raktad már a 7-es mellé? Meglepődtél? :))
  • DanielT
    #20
    Nyilvánvalóan puhább a futóműve a Mercinek, aminek meg van az előnye a rázós úton, de ugyanúgy megvannak a hátrányai is.
  • mesor
    #21
    SL 55 AMG a kedvencem
  • PyRex
    #22
    Az új S műszerfal először nagyon nem tetszett - mint ahogy a 7-es BMW sem :) Most már mindkettővel megbarátkoztam, de szerintem az előző S generációnak a legszebb a műszerfala.
  • PyRex
    #23
    Mondjuk a 4 kerekes S500-as már nem annyira puha :) Visszaülve ezután a régi S500-ba olyan érzésem volt, mintha egy hajóban lennék.
  • DanielT
    #24
    Mercedes S belső


    BMW7 belső
  • PyRex
    #25
    LOL:

  • Botond #26
    Műszerfalban nagy különbség van ám. :-D A BMW meg a merga műszerfal is ugyanazon a gyártósoron készül Hatvanban a Bosch gyárban. :-D
  • DanielT
    #27
    Azabaaaaaj, hogy az ismerettségi körömben SENKINEK nincs SEMMILYEN típusú Mercedese! Mindenki mást vesz. Audi, BMW, vagy bármi, de Mercit soha :) Érdekes :)
  • Botond #28
    Az Audiké is,de az legalább másik gyártósoron. ^.^
  • PyRex
    #29
    Szerintem a luxusautók annyira hasonlítanak csomó dologban egymásra, hogy kár azt firtatni, hogy esetleg ki kiről koppintott. Pl. szerintem az új S merci csomagtartófedele is a 7-es BMW-t idézi... Nem is tetszik annyira :)))
  • Shadowkiller
    #30
    Nem rosszak a mercik de azér ennyi pénzért már kocsit is lehet venni!!! Szerintem meg Lexus RX400h! Vagy akármelyik kivéve IS mert az nem tetszik!
  • Botond #31
    A műszerfalakat ráadásul a Bosch magyarországi fejlesztési központjában fejlesztik Pesten,a BMW meg a merga csak megmondja,hogy "kb mire gondol", hogy "például legyen kék a háttérmegvilágítás" ... egyfajta iránymutatást adnak,és az alapján.
  • PyRex
    #32
    "ennyi pénzért már kocsit is lehet venni"

    Miért a Merci mi?

    Amúgy nem mondom,h ogy nem drágák, sőt talán még azt is megkockáztatom, hogy nem ér annyit, mint amennyibe kerül (mi ér annyit? :)), de ez olyan dolog, hogy ha valaki Merci fanatikus, mint pl. én, akkor beszélhetsz neki :)

    Amúgy Lexus tetszik, nagyonis...
  • PyRex
    #33
    Na hogy ne csak áradozzak a Mercikről:

    S500 L 4matic:

    - kapásból hibás COMAND rendszerrel hozták (garis csere, de az ára egyébként 400 ezer huf...)
    - az első kerékagyakban folyamatosan valami gumibiszbasz lötyög, hála a budapesti utaknak (állandóan vissza kell vinni)
    - a kormánnyal is folyamatosan gebasz van (kormányzás közben hülye hangokat ad:)

    S500 L:

    3 év alatt olyan szintre amortizálódott az autó, hogy a végén ha 4-en ültek benne, az autó segge totál leült és hajlamos volt úgy is maradni :)
  • DanielT
    #34
    Hmmm... egyszer össze kellene futnunk és megautóztathatnál a Merdzsóval :) Lássuk mit tud :)
  • PyRex
    #35
    akár :)
  • Super DANTE
    #36
    Nekem is a Mercedes a kedvenc autómárkám, faternak volt kettő is, és nagyon baba gépek, az én személyes kedvencem a CL 600, az Sl 65 AMG és az SLR.
  • DanielT
    #37
    Na várjá' azt azér' tisztázni kell mennyire vagy maffiózó, mer' nem hiányzik, hogy levágják a lábamat :DDDD

    (ezzel az újabb Merci ellenérvemre póbálok utalni) :DDD
  • PyRex
    #38
    CL-ből rohadtul várom a frissítést, nagyon kíváncsi vagyok rá. :)
    SLR-t én nem tekintem a szokványos értelmeben vett autónak és annyira nem is tetszik :)
  • PyRex
    #39
    Ami még igencsak bejön:

  • DanielT
    #40
    Az SLR nekem sem tetszik az arányai miatt.
  • Shadowkiller
    #41
    Na pontosabban arra gondoltam hogy vegyük azt hogy van egy Lexusod. És ha megnézed egy ugyanolyan tudású merci a duplájába kerül!! Pedig nem nagyon ér annyit!! Egyébként szeretem a merciket semmi bajom velük csak ár érték arány valahogy nem az igazi!!
  • PyRex
    #42
    Amúgy azt mondják, hogy az Audi, BMW, Mercedes és Lexus közül a Lexus tulajoknál a legnagyobb a márkahűség.
  • Super DANTE
    #43
    Szerintem egy méregdrága luxusautónál felesleges az ár/érték arányról beszélni, az ember nem azért vesz ilyen autót, hogy később spekuláljon vele.
  • Super DANTE
    #44
    Nekem marhára bejön!
    A CL új verziójára én is kíváncsi vagyok, meg az SL új verziójára is, ezek már annyira tökéletes formák, hogy nehéz lesz rajta változtatni.
  • Shadowkiller
    #45
    Nem véletlen. A Lexus a világ egyik leghalkabb autója nemcsak beltérileg de kifelé is nagyon komoly hangszigetelést alkalmaznak és amikor elmegy melletted szinte észre sem veszed! Meg az sem elhanyagolható hogy a Lexusban azér a műszerfal nem kezd el zörögni meg ilyesmik! És mégis nem a legdrágább autók közé tartozik (Jó nem is olcsó) de tudásban nagyon ott van!!
  • Super DANTE
    #46
    Egy hete suhant el mellettem egy dízel E-klasse, szinte hangja se volt.
  • DanielT
    #47
    Jah, meg nincs dízel lexus. Azér' nem mindegy hang szempontjából, de tény hogy a Lex hatalmas hangsúlyt fektet az ilyesmire, kell is, ha valamiben jobbak akarnak lenni.
  • PyRex
    #48
    Mondjuk az S Mercivel nekem pont az a bajom néha, hogy belül tök halk :) Ménem lehet hallani picit jobban a motorhangot? :)