63

Borral és borászattal kapcsolatos témák
  • Kepek
    #63
    "A cider viszonylag új szereplő a magyar piacon, ám hamar megtalálta a helyét a könnyed alkoholos italok között"

    "Közel 40 000 hektoliter cidert gurítottak le a magyarok egy év alatt 2017 június és 2018 májusa között: 15 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában"

    "Magyar elnevezéséhez hűen valóban az alma ízesítésű cidereket emelik le a leggyakrabban a polcról, tízből kilenc eladott almabor ilyen."

    "A cider népszerűsége évek óta töretlen, fokozatosan hódítja meg a fogyasztókat. Nem meglepetés, hogy a nyári hónapokban megugrik a kategória iránti kereslet, az egész éves forgalom több mint 40 százaléka ekkor valósul meg"
  • KILROY
    #62
    Üdv minden borbarátnak.

    Új vagyok a fórumon, amúgy az sgt régóta olvasom, apró hiányosságoktól eltekintve remek és objektív.
    Örömmel tapasztaltam, hogy van borászat fórum.
    Engem ifj. Tiffán Zsoltnak hívnak, remélem ismertek minket, kíváncsi lennék a véleményetekre a borainkkal kapcsolatban. :)
  • Punker
    #61
    nem rossz
  • Heimdall
    #60
    Szerintem nem rossz :)
  • SHADOWEYES7
    #59
    ha nem tetszik kiveszem a képet! :)

    [GONDOLTA HANGULATOSABBÁ TESZI A BOR TOPIKOT]
  • Heimdall
    #58
    Én ajánlok mondjuk egy Günzer Merlot 2003 Jammertal Selectiont, vagy egy Villus-t ugyancsak Günzer Zoltántól. Lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok, de nekem nagyon ízlenek a borai. Bár ezek elég testes, szép borok, előtte ajánlatos jól bekajálni. Kaja alatt nem update salátát értek :D
  • Punker
    #57
    nem ismerjük az ízlésed, neked kell tudnod mit szeretsz kóstolgatni kell :)
  • threeman
    #56
    ajánljatok vörösbort! :) melyik szerintetek a legfincsibb? :)
  • revizor
    #55
    Ciao amico! Tu sei un italo maniaco e non ami i vini italiani?
  • Punker
    #54
    az másik topic már :)
  • Bandee1987
    #53
    Én a Tokaji borokat részesítem előnyben :)

    5 puttonyos aszú mien finom is volt, Istenem :)

    Mint a nektár :P

    Utána már a szamorodni nem is izlett annyira :)
  • revizor
    #52
    lololo, már nem dőlök be magamnak, tamultam az esetből
  • sz4bolcs
    #51
    akkor azt hitted volna, hogy málnaszörp. :P
  • sz4bolcs
    #50
    Jaja, ha megfelelően van tartva, ahogy Punker is írja, akkor igen, de a kamra általában nem az a hely... :(
  • revizor
    #49
    rossz szokásom, hogy a vizespoharat használom (ez is kicsi)

    inkább így mondanám

    Ezért kell a bort a borospohárból MINDIG, MÁRIS kiinni :D
  • Punker
    #48
    ezért kell a bort borospohárból inni :)
  • revizor
    #47
    Tegnap estéről maradt borom a pohárban (érthetetlen) reggel kiöntöttem csípőből, azt hittem tea. Én állat!!! Csak később döbbentem rá mit tettem. na ezért jobb a vörös bor
  • Punker
    #46
    ha megfelelően van tartva!
  • Hajnalcat
    #45
    Én is úgy kaptam egy ismerőstől ezt a palackot, ő tartogatta olyan sokáig. Mondjuk általában azt szokták mondani, hogy minnél régebbi a bor, annál finomabb, hát az íze az finom volt nagyon, csak a sűrűségével nem voltam megelégedve. :D
  • sz4bolcs
    #44
    Szerintem amiatt, de én nem vagyok borszakértő.
    Amúgy meg nem szeretem sokáig tartogatni a bort, mert akkor ha egyszer felnyitom jön a csalódás, hogy megsavanyodott, vagy nem olyan jó, mint amilyennek képzelem.
  • Hajnalcat
    #43
    Mondjuk, iszok egy 1991-es vörösbort (Soproni Kékfrankos), ha ilyen régi a bor, akkor előfordul, hogy sűrű lesz egy idő után, tehát, ha megnézem a poharat, akkor nem áttetsző a bor, hanem zavaros és dióízű. Az attól van, hogy ennyire régi a bor vagy más miatt?
  • Gospel
    #42
    ELADÓ egy 1969-es, 5 puttonyos, kalitkás Tokaji Aszú. A fólia és a keret is sértetlen, minden, eredetiségét igazoló okírat (bizonyítvány, pecsét, sorszám, tetején cimkézés) hiánytalanul megtalálható. Minőségét, szakszerű tárolását garantálja a Tokaj Kereskedőház Rt. által-az újradugózáskor (1996)-kiállított bizonyítvány, melyet bélyegzés hitelesít.

    Képek:
    http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=10553834

    [email protected]
  • Palinko
    #41
    azt hiszem újévkor nem lesz minden világos :)
  • _Vegeta_
    #40
    Igy mar minden vilagos. :D
  • KILROY
    #39
    Mit tudtok erről a Borpatikáról? Ki csinálja még Ákos mellett, és jó?
  • fifi
    #38
    tisztán vörös
    fröccsnek fehér
  • Palinko
    #37
    inkább kezdjünk vitát,hogy fehér,vagy vörös? :)))

    VÖRÖS
  • Aspyrin
    #36
    Címek
  • Mr_no_NaMe
    #35
    Nem csak fejembeszált az igénytelenség:D
  • _Vegeta_
    #34
    Igénytelenseg netovabbja. :D

    Mr_no_NaMe: C:AC:DAC:DSGO:FD:SAXC:DXYC:ASDVCX:AS:ERFGDG:HBN:FGHF: Ugy latszik az ertelmi szinted megrekedt az ovodas szinvonalon. :D
  • Mr_no_NaMe
    #33
    C:AC:DAC:DSGHO
  • bitubo
    #32
    Tablettás POWa!!!!:d
  • Mr_no_NaMe
    #31
    Kannás az igazi...most vettünk 2 liter vörös édeset...olcsó is jó is csak már a fele elfogyott:(((
  • Botond #30
    Blahától egy saroknyira a Dohány utcában a körút belső oldalán van egy bor-bolt.
  • Botond #29
    voltmán!
  • _Vegeta_
    #28
    Akkor meg is erkeztunk. ;)
    Fiinom tokaji.
  • hmhm
    #27
    Ki lehet közülük is fogni egész jókat.
    Már rég Roséztam, mostanában csak fehér borok.
  • Kandurex
    #26
    Épp modani akartam, hogy az lista szokás szerint inkább a pénzről, mint a valódi minőségről szól. Aki képtelen ezt felfogni, ízleljen meg egy kupicányi 4 puttonyost, és hazudjon a világnak: "ez nem kerül be az 50 közé"

    Vagy Szomorodnit...

    ...bazz... kezdem felidegelni magam... még, hogy 50 -be se kerül bele...any*kat!
  • fifi
    #25
    azt sajnos nem...
    a listát nemtom kik állítják össze. én laktam Németországban, ittam nagyon menő/és drága/ borokat, de pl egyik sem ért fel egy jó Villányi fehérborral, vagy Szamorodnival. Aszuval. Végülis tökmindegy, mert ha vmi, finom, engem nem izgat melyik listán hanyadik... :D
  • _Vegeta_
    #24
    Mert nem mondtal semmit az ecetesedesre. :)
    Tudod regen a matrozok azert ittak rumot 1000L, mert hajoutra a sos viz miatt nem lehetett bort vinni, mert megecetesedett (sz@rra ment magyarul).
    Namost a tokaji az nem ecetesedik, nyugisan lehet vinni hajokazni.
    Hadnemondjam h kik jottek Tokajba a borert, Depárgyiő kollega is vett egy portat hatha rajon a tokaji bor titkara. Nem jott ossze neki, meg masoknak se. :)

    Történek/okoskodas off.

    Egyebbkent ez a vilag legjobb 50bora lista.. Ugyan kik allitjak ossze ezt a listat? Gondolkodj el ezen. Csak jozan esz semmi tobb. ;)

    Amugy borkocsonyat szoktatok eloallitani?