10
  • BiroAndras
    #10
    Szerintem nem jellemző, hogy ugyanabba a lapba rakja az ember az új prociját. Nem cserélünk olyan gyakran procit, hogy egyáltalán felmerüljön a gondolat. Még he lehetne is, nincs értelme egy erős procit visszafogni egy régi chipset-tel és régi RAM-okkal.
  • CsabiDuke
    #9
    Épp egy hete vettem s775-öt :) P4N
  • pedrohsi
    #8
    ja persze, beugrott, a bazi nagy kártyás megoldás, mint anno Amigáéknál:)
  • Inquisitor
    #7
    Nézd meg jobban akkor pár upgrade cuccukat ... mivel a délihíd is rajta van az upgrade kártyákon, így kellett rajta lennie plusz ramfoglalatoknak is. Igaz az AMD procihoz nem kell délihíd, de eztán is rajta lsz pluszban a DDR2 foglalat ;)
  • pedrohsi
    #6
    a memvezérlő eddig is ott volt, csak most lecserélik DDR2-t támogatóra
    az ASrocknak meg szinte minden létező tokozásra van ilyen megoldása, de nem nagyon láttam olyat aki használta volna.
    azt hogy oldják meg, hogy egy DDR1-es procihoz készült alaplapra rádugnak egy DDR2-őt támogató memvezérlős prockót?
  • Inquisitor
    #5
    "nem feltetlenul, de akkor is uj tokot fog kapni, hogy meg se legyen jo a regi alaplapba. soxor eljacotta mar ezt az intel...."
    Ráadásul mennyire alaptalanul!
    Az első P2 alaplapokhoz kapni lehetett átalakítót PentiumPro procikhoz, sőt volt olyan alaplap, amin mindkét foglalat rajta volt.
    Aztán a vicces rész a két fajta I815-öes alaplappal, hogy a Tualatinhoz vegyél új alaplapot ... közben meg lehetett átalakítót (Slot1-s370t) szerezni az ezer éves BX440-es deszkákhoz.

    Szóval a nem szükséges másik foglalat, meg a nem lesz között van egy kis difi. Szkeptikus vagyok az ügyben.
  • irkab1rka
    #4
    "az AMD fél éven belül három új tokozást vezet be, kettőt asztali, egy továbbit pedig mobil vonalon. Ez mindenképpen kikényszeríti az alaplapcserét"

    Ez kb nem igaz. Pont most fogok vennie 1 asrock alaplapot, ami rendelkezik egy M2-re upgrade-elő slottal.

    A mondat helyesen: "... Ez a legtöbb esetben kikényszeríti az alaplapcserét..."

    Amúgy a lényeg az, hogy asztali gépeknél a 754, 949, 940 helyett bevezetik az M2-t, mert a prociba kerül(t) a memóriavezérlő (azt hiszem, de én nem értek a hw-hez). Mobil vonalon a slot váltás oka ugyanúgy ez (a ddr-2 támogatása)
  • Lame
    #3
    Hat igen, ez nem epp egy Intelre jellemzo lepes lenne.
    Egyebkent meg mivel nem lesz jelentos teljesitmeny novekedes nem is eri meg valtani. Ez igaz az AMD-re is. Akinek most van egy jo procija az meg el lesz vele egy ideig :)
  • vjanika
    #2
    Sorolhatni lehetne tán órákig, hogy miket ígért már az Intel, amiből aztán semmi sem lett. Hiszem, ha látom....
  • uniu
    #1
    nem feltetlenul, de akkor is uj tokot fog kapni, hogy meg se legyen jo a regi alaplapba. soxor eljacotta mar ezt az intel....