110
Aki tényleg tudott
  • B0B0
    #30
    Érdekelnének a filmei amiket megszereztél. Milyen a minőségük? Hogy tudnád odaadni?
  • Zsoldos
    #29
    Nem sok ertelme van ki nyert volna ha spekulaciokba bocsatkozni. Bruce Lee tenyleg egy zseni volt, es legenda lett. De a bunyo vilagaban nagyon sokminden valtozott az elmult 15-20 evben(lasd mma, ufc). Az akkori harcmodora mar nem biztos hogy hatekony lenne.

    Persze ha ma elne es versenyezne, valoszinuleg igazodott volna a mezonyhoz es eros helyen allna a rangletran.. de ilyen dolgokon filozni olyan mintha a nagyanyam ferfi lett volna, o lett volna a nagyapam -> barmit ki tudsz hozni belole..

    Epp most szerzem be a filmjeit, tenyleg hihetetlen jol mozog. Raadasul a filmekben altalaban "lassan" mozog, sokszor kulon megkertek ra, hogy fel tudja venni a kamera :)
  • Unreal1942
    #28
    Egyébként valóban rendkivűli tehetség volt.
    Megkockáztatom, hogy a mai nagy ismert "bunyosok" egyike sem tudná legyőzni.
    Akkoriban Alival próbálták összemérni és a többség véleménye szerint
    Ő jött volna ki győztesen.

    Emlékszem mennyire szerettük általános iskolában. Szinte mindenki imádta.
    Nekem van 4 vagy 5 könyvem róla.
    Volt egy "cigány" gyerek aki annyira, hogy az összes filmbeli ruháját megvaratta magának. abban járt mindig :) Edzett minden nap és tényéleg jól is nyomta. Ma ez a srác a Váradi roma café együttes egyik alapítója egyébként :)

    Ma persze ezek a filmek már "nevetségesek" ,de vitathatatlanul Bruce Lee egy legenda és méltó is erre a címre.
  • Unreal1942
    #27
    Született San Franciscóban
    Édesanyja (Grace Lee) német származású Sanghaji születésû Hong Kong-i
    Édesapját Lee Hoi Chuen nek hívták.
    Három hónapos korában költöztek vissza Hong Kongba.

  • schrank
    #26
    mér a dzseki csan se mai gyerek azt ugrál mint a nikkel bolha
    különben is van nekünk sajét bruce lee-k hogy melyik a kettő közül az mindenki saját szoc. problémája
  • Unreal1942
    #25
    Karatézni :P
  • allock #24
    Bruce Lee az azért tényleg tudott "karatézni" .
  • B0B0
    #23
    Nézz utána
  • Takezó
    #22
    maradjunk annyiban, h amerikai volt:)
  • B0B0
    #21
    Lehet, hogy bunkó volt, de nem amerikai hanem kína, aki az USA-ban született, de kiskorában visszaköltözött a szüleivel Kínába
  • IMYke2.0.0.0
    #20
    Ne feledd: ő a hetvenes években élt és filmezett!
    Akkoriban igencsak nehéz lett volna a mai kor technikáját alkalmazni!

    Ha ma is élne, akkor meg már nagyon öreg lenne egy "Ong-Bak"-stílusú filmhez.

  • CattiBrie
    #19
    nekem megvan :)
  • blackgamer
    #18
    szerintem emulátorral biztos megy, utánanézek...
  • obe
    #17
    hogyne, nincs még egy ilyen harcművész mint ő volt, és nem is lesz, abszolult respect, viszont hogy amerikába települt ő hozta át az addig más országok számára ismeretlen harcművészetet, kina tiltotta a kung-fu, és tsai külföldieknek való tanulását, elsajátítását...minden nap futott, kivétel nélkül..sportolók példaképe lehet(ne) ma is
  • Botond #16
    legnagyobb!!!44

    multiban volt az igazi!
  • schrank
    #15
    a verekedések is gagyik voltak a filmjeiben ha hagyták volna hogy azt csinálja amit valójában tudott és a mostani technikákkal lehetett volna felvenni a filmet akkor sokkal jobb lett volna
  • Takezó
    #14
    bunkó amerikai volt:ððð a beszédstílusa, az öltözködéséről nem is beszélve
  • B0B0
    #13
    Hogy érted, hogy stlílusra?
  • CattiBrie
    #12
    .)

    mi is :)

    de ugy meg van PC-re is?!
  • Takezó
    #11
    azontúl, h stílusra egy nagy paraszt volt, egy isten, ezt el kell ismerni:)
  • blackgamer
    #10
    Kedvenc Commodore 64-es játékom!
    Tesómmal sokat játszottunk két joystick-al
  • B0B0
    #9
    Nem dehogy. Én egyébként nem a konkrétan a filmjeire gondoltam, hogy ma is megállnák a heylüket, hanem a benne lévő bunyó részekre
  • schrank
    #8
    télleg nagy volt a bunyóban (egy colos ütés ) de a filmjei elég szarok voltak mai szemmel ha ma élne akkor gondolom olyan filmet csinálna mint az ong bak de akkor ennyi is elég volt ma már elég gagyi film így visszanézve
    remélem nem sértettem meg a házigazdát
  • B0B0
    #7
    Eszméletlen gyors volt a krapek
  • Atomreaktor
    #6
    jah elég durván nyomta. megnézném hogy egy mai ufc-sel összeeresztve mit produkálnának;)
  • B0B0
    #5
    Egyszer láttam egy dokumentum filmben, hogy egy manusz addig addig mondogatta neki az utcán, hogy "erősebb vagyok" meg "mwg tudnálak verni", hogy végül kiállt ellene és egy rúgás után 8 (!) métert repült!!! Azt hittem álmodok. A krapek nem volt ugyan 200 kiló, de azért nem volt semmi
  • CattiBrie
    #4
  • kondor91
    #3
    Bruce Lee maga az Isten!
  • Carlos
    #2
    Hát ez csodálatos.
    Már akkor is utáltam!
  • B0B0
    #1
    Kiskölyökként Bruszli-sztunk, és mondtuk, hogy ő a világ legerősebb embere, pedig már akkor sem élt! 1973-ban halt meg, tehát a filmjei minimum 30 évesek, mégis megállják a helyüket a mai verekedős filmek között. Amit én láttam tőle:
    A nagyfőnök
    Tomboló ököl
    A sárkány útja
    A sárkány közbelép