114
Azaz mi kell a strike-hoz!!!!!
  • SötétBarom
    #34
    Wow. 192.. Szép. Szegeddel az a probléma, hogy mocsok messze van ;DD
  • ent
    #33
    Szia SötétBarom és többiek!

    Rég nem írtam. 2005. novemberében kezdem a gémet és ma már elmondhatom, hogy egy picit konyítok hozzá.

    Sötétbarom: Mi lenne ha össze hoznánk egy edző meccset Szegedem? Lenne affinitása a csapatnak vagy sem?


    Ui.: Ha véletlen érdekel vkit, személyemben a nemzetközi viennaopen '06 192 es átlaggal 173. helyen végeztem 256 ból. Szerintem mint full kezdő, elég szép teljesítmény!
  • SötétBarom
    #32
    Vienna Open? áhhh, 203.-nak nemhiszem.. Ez a plus-ban lesz nem?
    Nagyverseny lelkileg szar.. Sokkal nehezebb koncentrálni, idegen a környezet, máshogy viselkedik a pálya, máshogy csúszik az approach.. Gyakorlat kell a versenyzéshez.. Sok..
  • ent
    #31
    Kedves Sportrajongók!!!

    http://www.viennaopen.com/

    Regisztrációs oldalon Squad 1 és 3 ban indul egy sg.hu hű rajongója személyemben. Sötétbarom, te nem jössz?
  • ent
    #30
    Apropó szuperliga. Voltál már ilyen neves versenyen? Lelkileg milyen?
  • SötétBarom
    #29
    Gyolyókat Bécsből. ;D Használtat/újat, teljesen jó áron. :)
  • ent
    #28
    Nem tom te honnan szoktál golyókat venni, de ha jól (anyagilag is!) akarsz járni szólj Iminek!!!
  • ent
    #27
    A szponzori költség fedez mindent. Neked csak 10 ropi környékén lesz a kiadásod!!!!!
  • SötétBarom
    #26
    Jaigen, még egy golyókészletre be kell ruháznom, eléggé leharcolt az arzenálom :)
  • SötétBarom
    #25
    Privire válasz: Nem vagyok szegedi.. =)
    Pin's Bowling Club Sopron. Földvári Imi kb egy hónapja volt itt, jól berúgtunk :)
    Az hogy havi 10 ha profi vagy azér erős, mivel fel kell jutni pestre mindenféle versenyre, rengeteg útiköltség van etc. etc.
    Szeptembertől viszont lehet hogy összefutunk szuperligában
  • ent
    #24
    -
  • ent
    #23
    Dehogynem,háttekivagy?
  • SötétBarom
    #22
    Én bowlingozom.. 180as átlag körül, zsinóros pályán.. Csak nem Földvári Imre barátunk oktat?
  • ent
    #21
    Még mindig nincs saját cuccom! sajna:(:(

    Vki esetleg tud e ajánlani nekem egy sporboltot, ahol kedvemre vásárolhatnék jobbnál jobb bowling felszereléseket????? golyó, cipő, táska
  • ent
    #20
    Lassan 2 hónapja nyűvöm a sportot, kezdenek az ujjaim (bal) bekeményedni. Hüvelyk ujjam közepe, mutató és gyűrűs ujjam köröm melletti része már bőrkeményedéstől kemény:D...
    két hét múlva jön az sst6 om meg a saját golyóm (valszeg columbia300 messenger ti). Majd írok róla kiscit...
  • ent
    #19
    -
  • ent
    #18
    De ne hogy a golyóról megfeledkezzünk:
    Fontos a kiválasztásnál, hogy milyen súlyút veszünk (minden golyó egyforma méretű, 7 léc széles (asszem)). A profizmus 14 lb súlytól kezdődik, qva nehéz nekem, 12-13 lb vel nyomom most...


    kb 30-40 eFtra jön ki furatással együtt
  • ent
    #17
    Itt kezdődik a profi cipő:
    Dexter SST6
    Ultrakényelem, szélesebb a bowling pályán adott cipőnél!, cserélhető első és hátsó talp (pálya vaxolásától függően) csúszás változtatása miatt. Ebben már meg lehet tanulni bowlingozni. És a cipő fontosabb a golyónál is!!!!!!


    Ár: 149$+postaköltség
  • Pheel
    #16
    Nem néztem utána, de az utolsó infóm az, hogy sikerült. Két és fél éve nyáron volt.
  • Carlos
    #15
    Legutóbb kiugrott a térdem, úgyhogy skippelem a sportot.
  • ent
    #14
    Két típusú csuklóra tehető kütyü van:
    1. Amit a sport tvben látsz a bajnokságokon: csuklórögzítő heveder (állítólag a játék megkönnyítésére szolgál, edzőm szerint akkor hordja mikor nem 100%os a játéka aznap)
    2. Van egy olyan, ami egy mágneses csuklópánt (a két középső ujj lazítása a cél!) Mivel ezt a két ujjadat folyamatosan kényszertartásba kell hogy legyen="előlrőlujjazóstechnika":D

    De az edzőm szerint ezeket csak azok veszik, akik bénák...

    Pheel: benne vagytok a guiness könyvben????? Mert akkor szervezek egyet Szegeden 61 főre!
  • Pheel
    #13
    Ha jól emlékszem, 60. Guiness rekord döntés volt a cél. Ha jól tudom, sikerült is a dolog. :-P
  • menyus77
    #12
    há hogy a fenébe ne jönnék
  • Dichter
    #11
    Pedig valamikor szervezünk a többiekkel egy közös Bowlingozást. Ne csak állandóan a csocsó menjen :) Majd jössz Te is.
  • menyus77
    #10
    én is szeretek bowlingozni, de csak hobbiból szoktunk mosmár nagyritkán elmenni. nEm egy olcsó sport..


    Amúgy amit a csuklóra szoktak rakni az mi? rögzítő?
  • ent
    #9
    -
  • ent
    #8
    lol. És hány ember gurított 48 óráig.?
  • Taranov
    #7
    Én is szoktam bowlingozni, de nem csak szabadidőmben szórakozásként. Stílusom nincs, golyóm, cipőm nincs, de néha egész jól sikerül :)
  • Pheel
    #6
    Teljesen magamtól, illetve amit ellestem haveroktól :)
    Meddig? Talán egy tucat alkalommal. Nem jött be. Viszont szervezője voltam a nyíregyházi 48 órás bowling bajnokságnak. Na az fun volt! :-)
  • ent
    #5
    Meddig nyomtad? Tanultad a stílust vkitől vagy magadtól!?
    A másik a "mozgalmasabb" dolog: azóta (mivel bal kezes vgyok) izomláz a bal kézben és a jobb lábban. Sehol máshol, lol.
  • Pheel
    #4
    Régen amatőrként játszottam párszor. Nekem a 13-as golyó, illetve a kívülről befelé enyhén csavarás jött be. Cipőm, golyóm nem volt, de mindkettőt kaptam a pályához. 13-as volt a kedvencem, de ha jól felfúrják, a 11 is jó néha ;-)

    Újabban squasholok, az valahogy mozgalmasabb. :-P
  • ent
    #3
    Hát nem éppen rád gondoltam a fórum hozzászólásai bővítése céljából, de azért fasza hogy részegen is a bowling jut az eszedbe!!! Fontos ezek szerint neked is
  • XenonIceX #2
    oké
    Én is szoktam de azt már csak fél részegen
  • ent
    #1
    Szasztok!

    1 hónapja kezdem el bowling edzéseket venni Mo. csúcstartójától (Szeged). Előtte 4 szer voltam bowling pályán. Qva nehéz egy sport.
    Aki véletlen hasonló cipőben jár, szóljon a témában! Hogy kezdte, milyen stílust tanul stb.
    De egy kis könnyítés, hogy miket szeretnék elsőképpen látni ebben a fórumban:
    1. Edzőm hatására vettem egy pro cipőt (SST6), állítólag a cipő fontosabb a golyónál. Hasonló van-e vagy a sajátod milyen, vélemény.
    2. kb 2 hónap szükséges ahhoz, hogy eldöljön érdemes e foglalkozni velem, ti mióta? Jó drága sport!
    3. Van e esetleg golyód, milyen...
    4. A stílus amit elkezdtem, a csavart stílus... Neked?
    5. 12 es golyókkal játszottam idáig (pályagolyó), az edző szerint 14 es kellene, de elsőre nehéz... Ki mekkorával??
    STBSTB