114
Azaz mi kell a strike-hoz!!!!!
  • cvt01
    #74
    nem tudok pineket szerezni es nincs idom leforditani a szotart sem sorry.
  • ent
    #73
    Mennyit kérnél a fordításért?
  • ent
    #72
    Nagyon sürgősen kellene. Mennyi $ lenne? 10 pins
  • cvt01
    #71
    Bowling szotar:

    http://www.bowling2u.com/trivia/glossary/glossary.asp?OpMode=List&Key=ALL
  • SötétBarom
    #70
    Használtat csak. Esetleg újat is, de az $$$
  • ent
    #69
    Jaaaaj, ha már összehozott a sors. Nem tudnád megkérdezni, hogy tud e szintetikus pint szerezni? Gyorsan kellene 10 darab. Esetleg Sötétbarom?
  • ent
    #68
    Ti tudtok e vmi frankó bowling szótárt?
  • ent
    #67
    -
  • cvt01
    #66
    Nem magyar, hanem magyar szarmazasu. Az apja meg beszelt magyarul de o nem tud egy szot se... egyebkent nem srac mert vagy 50 eves ;)

    Az en sajat szamom az altalad leirtak alapjan 1. Jobbra driftelek egy lecet a kiindulashoz kepest (kozben azt is megtudtam hogy mindig a csuszo labhoz kell nezni a kiindulast pont amiatt hogy meg tudd allapitani mennyit drifteltel el es milyen iranyba).
    Amit az utcakrol irtal az nem teljesen tisztan nekem. Azt hitem, hogy hova allok az a golyotol a palyatol es a stilustol fugg. A masik nem irtad, hogy hova celzol de gondolom a masodik nyilra ami a 10-es lecen van.

    Ha a furasrol akartok olvasni a legjobb bowling forum amit talaltam a www.ballreviews.com sajnos angol tudas szukseges....
  • SötétBarom
    #65
    A fúrás témakör engem is érdekelne...
  • ent
    #64
    Beálláshoz még: Ha már megvan a 10+7+saját szám akkor az azt jelenti, hogy jobb első léctől számolva annyi lécet állsz balra amennyi kijött szám. Nekem a saját számom 0. Tehát ebben az esetben a 17 es lécre állok fel a lentebb leírtak alapján.
  • ent
    #63
    -
  • ent
    #62
    De egy nagy előrelépés a pályának ez az edzés! [komolyan]
  • SötétBarom
    #61
    De, zsinóros pálya :)

    Ettől függetlenül ez legalább megszűri a tekéseket, Hegedűs bácsi mindig lejön, aztán görbülő szájjal ballag haza, zsebében egy 140-es átlaggal
    Amúgy meg láttam már itt 220as átlagot is itt, úgyhogy jóez
    (mellesleg pedig egy hozzáértő/játékos tartja karban /én:)/)
  • cvt01
    #60
    Azt hiszem igazad van a cipovel kapcsolatban. Elsore eleg fura volt. De igy volt ez az uj labdaval is. azt hiszem minden valtozasra igaz hogy elobb rosszabb lesz mielott jobb lenne :DDDDD ez van most az uj cipovel is. Hozza kell szokni es ha nem megy akkor max veszek meg egy lecket :DDD aztan majd az edzo megmondja mit csinalok rosszul.

    Nezegetem a tv-ben a profikat tobbseguk 5 lepest tesz de amit nem ertek az a kitolas. A konyvben amit vettem azt irtak, hogy a dobast/guritast nem tudom otthon hogy hivjak (delivery) egy hatarozott kitolassal (pushout) inditjuk es ennek a kitolasnak a hossza es magassaga donti el hogy mennyit lendul hatra az ember karja. Ez inditja be az ingamozgast ha jol ertem emiatt ez hatarozza meg a golyo sebesseget is vegso soron. Ha nezem a profikat azon felul hogy mindegyik mashogy csinalja jonehanyuknal nem is latok igazi kitolast. Van hogy az elso ket lepesben csak kitolva cipelik a golyot utana meg bazi magasra hatralenditik. Ugy nez ki mintha erobol meghuznak amirol en azt tanultam, hogy tilos. Hogy az eletbe kerul olyan magasra a hatuk mogott a golyo??? Nekem az az egyik bajom (100 mas mellett amirol nem is tudok), hogy kicsit gyengecskek a dobasaim es szerintem ez amiatt van, hogy nem lendul hatra elegge a golyo...

    Mas: ha a kiindulas helyet akarom meghatarozni a jobb labam szelet kell nezni (jobb kezes vagyok) vagy a ball labamat. Nekem a jobb lab jobb szele tunik logikusnak de itt http://www.putfile.com/pic.php?img=5050865 pont forditva irjak.

    Az arzenalom a kozeljovoben ket golyobol fog allni egy a strike-hoz egy muanyag bogyo meg a spare-ekhez. Talan jovo ilyenkorra tudok majd annyit, hogy erdemes legyen kulonfele tulajdonsagu labdakat tartani a zsakban. Az 1000$ konnyen osszejon 3-4 high performance golyo kell hozza. Hiaba kerulnek 110$-150$-ba a bowling.com-on el kell vinni egy JO drillerhez. Nekem azt hiszem sikerult megtalalnom az egyik legjobbat a kornyeken. Kulon erdekes, hogy magyar szarmazasu. 35 eve furkal golyokat es kb ket orat beszelgettunk ezutan megnezte hogy bowlingozok majd ajanlott ket labdat ami szerinte nekem megfelel. Mindketto 200$ korul volt nala furassal. Az egyiket lehetett online kapni 90$-ert de azt utana 60$-ert meg ki kell futratnom valakivel es lehet, hogy sose lesz olyan mintha O furta volna (ugye az embernek nincs pofaja odamenni hozza te figyelj megvettem a golyot amit ajanlottal furd ma' ki nekem). Ezert ugy donottem inkabb raszanom azt az extra 50$-t es nala veszem meg legalabb ot is tamogatom. A high performance golyok nala 250-350$-ba kerulnek kifurassal. Szoval 3 labda mar alulrol csapkodja az 1000-et ;) Szerencsere ettol meg eleg messze vagyok (elegge meg tudok ugyanis orulni ha a hobbira kerul a sor :DDDD - mar nezegetem is a Storm Fired Up-ot kemenyen :DDD)
  • ent
    #59
    -
  • cvt01
    #58
    a csukat a www.bowling.com -on vettem ha megnezed az arakat eleg baratinak mondhatok foleg a palyakon levo pro-shop-ok araihoz kepest - a cipo pl 100$-ral volt olcsobb igy. hogy mennyire csinalom komolyan az nem a cipotol fugg. egyelore ott tartok, hogy megtanulom hogy is kell(ene) jol csinalni es adok az egesznek egy kis idot hogy kialakuljon lesz-e belole komoly hobbi. eddig nagyon tettszik de van szazmillio aprosag amik nem nagyon kotnek le plusz nem hiszem, hogy el akarok kolteni 1000$-t egy arzenalra. ami egy kicsit kedvemet szegte, hogy a kornyekunkon levo centerek tobbsege csontszaraz (kiveve mikor ligameccs van de a szabad palyak akkor is szarazak :( ) a labdam meg jo olajos korulmenyekhez valo... gondolkoztam mar hogy felpolirozom -szerintetek az segitene?
    Ahogy en lattam az atlag ligajatekos 2-3 golyoval jon a palyara.

    nem hiszem, hogy tudok segiteni golyofuro ugyben, bocs.
  • ent
    #57
    -
  • SötétBarom
    #56
    Ehh, bezzeg az én SST-1esem :)
  • cvt01
    #55
    dyno-rooz termeszetesen :DDDD
  • cvt01
    #54
    Na megvolt a cipo proba (Dymo-Rooz Tour Ultra). Sajnos csak harom game-et tudtam jatszani. Igazabol nincs osszehasonlitasi alapom mas versenycipokkel mert korabban egy olcso Dexter cipom volt.
    A kulonbozo talpakat es sarkakat sem volt nagyon ido tesztelni :((( egyelore a #4-es talp es a grooved sarok ami legjobban tettszett de egy hangyanyit jobban csuszott mint amihez hozza vagyok szokva.
    Azert azt ennyi utan is ereztem, hogy nagyon jo cipot valasztottam. Hihetetlenul kenyelmes. Alig varom, hogy ujra felhuzhassam :))))
  • SötétBarom
    #53
    Kösz az infot :) Én valahova a tweener-cranker részre helyezném magam.. Most már legalább tudom mi-mit jelent.

    Mifelénk a Legend-ek futnak per pillanat.. Én is nézegettem párat, de nem szimpatizálok a márkával.
  • cvt01
    #52
    CRANKER
    A player that uses exaggerated arm/wrist action to impart a great deal of hooking action. Usually means that the player has less accuracy and relies more on power for their scores.

    Az a jatekos aki eroteljes kar/csuklo mozgassal segiti elo a labda csavarasat. Altalaban azt is jelenti, hogy az ilyen jatekos nem annyira pontos es inkabb a golyo erejeben bizik

    TWEENER
    A cranker es a stroker kozott van ami a csavaras erosseget illeti


    STROKER
    A player that has more accuracy and less power than a cranker, with more power than a straight player;

    Az ilyen jatekos pontosabban talal celba de kisebb erovel mint a cranker viszont nagyobb erovel mint az egyenesen dobo jatekos

    STRAIGHT PLAYER

    Az aki nem csavar semmit csak egyenesen bevagja a babak koze ;)

    Szoval a fenti lista a csavaras erosseget jelzi STRAIGHT --> STROKER --> TWEENER --> CRANKER sorrendben.

    Nezd meg ezt az oldalt: http://www.stormbowling.com/products/balls/ball.asp?ballid=193
    A labda palyajat mutato rajz felett van egy legordulo menu ha abban kivalasztod stroker/tweener/cranker opciok valamelyiket akkor a labda palyaja ennek megfeleloen valtozik.

    Egyebkent ezzel a labdaval nyert Norm Duke a mult heten Indianapolisban a Pepsi Championship-et http://www.stormbowling.com/bowling-news/story.asp?enewsid=2324&intl=

    Ugy nez ki, hogy a Storm most a legnepszerubb marka a masik az Ebonite ebbol is a Total NV.

    A #41-ben leirtam milyen labdam van (Matrix). Asszem stroker vagyok :DDD de igazabol szerintem meg nincs kialakult stilusom.
    Megjott a dyno-rooz cipom most megyek kiprobalni juhhe...
  • SötétBarom
    #51
    Én mindkét féleképpen tudok dobni, de nem érzem jobbnak az 5 lépést.. Nyilván van értelme, ha minden profi ezt játsza, de még nem érintett meg az esszenciája.. Amúgy milyen golyókat használsz, és milyen stílusban? Felétek melyik a legnépszerűbb márka? Ha pedig Detroitban élsz, valszeg tucc angolul jobban mint én, úgyhogy elárulhatnád, hogy mi a hekket jelentenek a következő szavak: Cranker, Stroker

    Más: jövő héten válogatott edzés lesz pénteken, a soproni pályán :) LOL
  • cvt01
    #50
    kulonben meg azert jottem ide hogy en kerdezzek toletek :DDDD
    latom, hogy a profik mind 5 lepest tesznek de ez alapban nem sokban kulonbozik a negytol csak van egy plusz lepes elotte amit ezek itt timing stepnek hivnak. Miert jo ez? Miert jobb mint alapallasbol rogton kitolassal inditani?
  • SötétBarom
    #49
    Nálunk eddig csak 1 300as game volt :)
  • SötétBarom
    #48
    Az súlyos O_o
  • cvt01
    #47
    Ez kb olyan kerdes, hogy milyen a futball szunvonala az EU-ban. Csak a mi 10 kilometeres korzetunkben van kb 15 bowlingcenter (egyenken 36-40 palyaval). Ebbol 5-ben a het minden napjan 3-4 kulonbozo liga jatszik reggel 9-tol este 10-ig es a maradek is nem egy ligat futtat. Szoval tobb 100 kulonbozo liga termeszetesen ezek kozott mindenfele elofordul van olyan amiben a szulok a gyerekekkel kozosen alkotjak a csapatot van olyan ahol mondjuk csak nyugdijasok vannak es termeszetesen van olyan is ahol komoly jatekosok. Nem akarok nagyot mondani mert tenyleg nem tudok kozelebbit az atlagokrol de lattam olyan ligat jatszani ahol egy este tobb 300-as game is volt.
  • SötétBarom
    #46
    Jólvan :) Én ezzel foglalkozom főműsoridőben..

    A liga (amit mondtál, hogy minden nap megy) átlaga kb. mennyi?
  • cvt01
    #45
    Hat valami konnyebbet kerdezz. Nem igazan vagyok meg ezekkel tisztaban. Azt kb meg tudom allapitani, hogy a palya szaraz kozepes vagy olajos abbol, hogy hova kell allnom de ebben ki is merul a tudomanyom :DDDD
  • SötétBarom
    #44
    Arrafelé USA-ban miféleképpen olajoznak? (hossz, vastagság stb.)
    És a priviben említett ligákat milyen olajon játszák?
  • cvt01
    #43
    Azt az 5 lepest majd meglatjuk, nem tudom, hogy mennyit segitene rajtam, egyelore szerintem meg nem tartok ott, hogy az extra lepes hianya hatraltatna, persze mivel kezdo vagyok honnan is tudhatnam :DDDDD
    Mindenesetre magamtol nem kezdek bele a gyakorlasba majd az edzo megmutatja. Nem akarom hogy barmi is rosszul idegzodjon be mert azt utana baromi nehez kijavitani. Ezert is mentem el egy edzohoz kezdesbol.

    kuldok privatot a masik ket kerdesrol
  • SötétBarom
    #42
    Ki fúrta a golyódat?
    Hol játszol?

    (ha már megy a 4 lépés kezdheted gyakorolni az ötöt ;) )
  • cvt01
    #41
    hi,

    Kb tavaly Novemberben váltottam a kocsmai bowlingozasról a kicsit komolyabb "saját felszerelés-nemsörözünk közben" tipusú játékra és nagyon élvezem. Úgy kezdtem, hogy vettem egy leckét ahol megtanítottak a 4-lépéses technikára. Ezután vettem egy olcsóbb saját golyót (13lb Brunswick Power Groove) és egy olcsó cipőt ezzel gyakoroltam pár hónapot utána vettem mégegy leckét aminek a végére elég jól tudtam csavarni (előtte csak egyenesen játszottam mert az edző szerint az időzítést a legfontosabb begyakorolni és az első óra alatt többet nem tudott megmutatni). Sajnos közben kiderült számomra is, hogy amint a golyó rá van igazítva a kezedre sokkal könnyebbnek érzed ugyanazt a súlyú golyót (mondták ezt a boltban de nem hittem el). A 13-as hamar túl könnyű lett sok hátsó sori bábut hagyott fenn még akkor is amikor beletaláltam a zsebbe és a hagyományos fogással nehezebb is csavarni szóval beruháztam egy 15-ös Ebonite Matrix TPS III-ba. Ez egy régebbi kiadású golyó a medium performance kategóriaba tartozik - mi csak kartácsnak becézzük. Ezt profi tanácsra már fingertip grip-re furattam. Az "átlagom" az első lecke előtt valahol 100 körül lehetett ami a lecke és a gyakorlás hatására felugrott 135 köré. Az új labdával és technikával először rosszabb let aztán ahogy belejöttem most valahol 155-160 körül van de a legjobbam 198 volt eddig amiben volt egy zsinorban 5 strike sorozat. Sokat lehetne rajta javítani, ha a több spare-t tudnék megcsinálni de ahoz azt hiszem szukségem lesz egy műanyag spare labdára ami nem csavarodik. Nagyon élvezem a dolgot legszívesebben hetente három-négyszer is gyakorolnék de a család és a munka miatt általában csak kétszer jutok el.
    Most rendeltem egy dyno-rooz cipőt ami meg is érkezett de elég fura a számozása normálisan 9.5 US méretem szóval ilyen cipőt is rendeltem de rá kellett jönnöm, hogy valszeg ebböl a fajtából 8.5-es kell - szóval vissza kell küldeni. Kiváncsi vagyok azért, hogy fog-e javítani az átlagomon...

    Szóval, ha valakit komolyan érdekel a dolog azt javaslom, hogy egy leckével kezdjen aztán egy olcsóbb golyóval. Az ideális golyó súlyra azt mondják az okosok, hogy az ember testsúlya fontban kifejezve osztva tízzel. Azaz az átlag felnőtt ferfi meg kell tudjon bírkózni egy 15-ös golyóval (150 font=68 kiló). Nem szabad elfelejteni, hogy egy jól a kézre igazított golyó esetén nem kell a golyót megtartani nem kell belekapaszkodni és a gurítás közben is ha a technika megfelelő nem kell használni a kar izmait a labda mozgatásához. A helyes (laza) karlendítést az irodalom az ingához szokta hasonlítani.
    A saját cipő szerintem nem elengedhetetlen az elején.

    Angolul tudóknak érdekes lehet az alábbi oktató videó:
    http://www.youtube.com/watch?v=aDzeiw3b-D4
    http://www.youtube.com/watch?v=jgq297yrxzs&mode=related&search

    Elég jól bemutatja a 4-lépéses technikát

  • ent
    #40
    Láttam én is párat!:D

    Vannak jó áraim, mindenre... Kérdezz, válaszolok...
  • SötétBarom
    #39
    LoL
  • SötétBarom
    #38
    Nekem sokáig 15ösök voltak, de most van egy 14es és szvsz jobban "kezelhető". Az apró finomságokat sokkal könnyebb végrehajtani vele. Azt h mekkorával játszól csak az alapján kell megítélni h mi fexik.

    Az új műanyag bábú nem a legóccsóbb. Viszont használt lehet h van elfekvőben néhány darab. Majd utánanézek.
  • ent
    #37
    Zoli az apukád? :D

    Kicsit vissza a témához: mennyiért lehet most beszerezni teljes műanyag bábút? (ti tudtok e?)
    Még egy: honnan tudod, hogy egy bowling játékosnak a 15-ös golyó nehéz vagy sem? Itt most nem éppen a test felépítésére gondoltam!
  • SötétBarom
    #36
    Egy komoly probléma van általában: Az üzletben vagy én vagy fater ittvan mindig.. Namost ugye ő a nagy professönell, ezér ritka h eccerre ketten vagyunk pesten. De ha valamikor a közeljövöben mozgok valami versenyféleségre írok.
  • ent
    #35
    De Strike-Tour? esetleg a köv hét végén a Pólusban rendezendő egyéni pontszerzőre? Legalább megismernénk egymást, mint sg és bowling rajongó.