90
  • Bandew
    #90
    Pedig a King Kong dúskál a romantikában.
  • winnie
    #89
    ööö, izé. szerinted jobb a king kong - és még te is láttad mindkettőt, akkor mit vársz a több KK-hívőtől. más szerint a másik film a jobb, nem? és sok romantikus filmes nem kíváncsi egy óriásmajomra.
  • Kongy
    #88
    Nem értem...szerintem a King Kong 1000-szer jobb a Csak Szex és Más Semmi-nél...és közben azt nézték meg a legtöbben! Megáll az ész!!! Milyenek a mai emberek...
  • Bandew
    #87
    Eredeti feldolgozás?
  • hokotro
    #86
    Mivan már king kong
    zsugoritó szert is feltaláltak?Tán klónja lenne az előzőinek???Ezt kéne hagyni eredeti feldolgozásába.Nem minden a számitástechnikai effektus!!!
  • Ma2ska
    #85
    Hát lehetséges...a zongoristában is jó volt mondjuk. Itt meg a szerelmi szál és a müvészember megformálás passzolt neki, a küzdős részek kevésbé...
  • Bandew
    #84
    Nem, úgy értem, hogy sokan úgy látták, hogy jóbban áll neki a hősszerelmes szerep, mint a komor zsidó. :-)
    Azt, hogy neked más a véleményed, nem negatívumként hoztam fel, csupán megjegyeztem. Az, hogy nagyon jó színész, attól még állhat neki jól egy szerep. Tom Hanksnek is nagyon jól álltak a régi vígjátékszerepek, akkor is, ha voltak sokkal komolyabb szerepei. Csak annyi, hogy jobban áll neki egy ilyen szerep szvsz.
  • Ma2ska
    #83
    És hány embert kérdeztél meg az ügyben? De az teljesen mindegy hogy hányan mondanak mást, az izlés nem demokratikus kérdés, nem egy kalandfilm figura szerintem, mondjam azt hogy tul jó szinész ahhoz, pontosabban , az ilyen figura megformálásához nem kell annyi szinészi eszköz amire képes. The Rock , a szikla is elég lett volna ide, ha történetesen nem egy szindarabirót kellett volna megformálni, ha erröl az oldaláról nézzük, nyilván nem.
  • Bandew
    #82
    Pedig szvsz ez a szerep sokkal jobban illett rá és eddig te vagy az egyetlen aki nekem mást mondott.
  • Ma2ska
    #81
    Azon töprengtem a föszereplö gyereket hol láttam, aztán beugrott ha nem tévedek a zongorista föszereplöje volt, a bánatos zsidó képével oda illett, ide már kevésbé, de azért elment.
  • Ma2ska
    #80
    Technikailag nagyon jól kivitelezett film, ezért tetszett, a 7x as változatban a nő jobb volt, mint ez a szőke észlény, na meg ahogy a kloroformos üveggel pofán dobott kind kong elaludt, elötte meg 3 üvegtöl se...na mindegy , ennyi volt ebben...
  • Malbeth
    #79
    Tegnapelött megnéztem,és tényleg nagyon jó volt,egy percre sem unatkoztam.
    Bár volt egy jelenet ami igencsak túlzó volt,de lehet,hogy ez a jelenet
    az eredeti film felé tett gesztus volt.Nagy rendező ez a PJ...!
    Jó lenne ha legközelebbi filmjében ismét Középfölde felé venné az irányt (mondjuk A Hobbit lehetne az)!
  • W B
    #78
    Egyet értek!
  • Kacsa
    #77
    Nekem nagyon tetszett. Ilyen filmek miatt érdemes moziba járni.
  • W B
    #76
    Isten nevét hiába ne ved!!!!!
  • Bandew
    #75
    Jesszus Atya Úristen!!!
  • Bandew
    #74
    Sz@rok a pénzügyi dolgokra! A King Kong igenis egy remek film volt. Jackson mindent kihozott belőle amit csak lehetett. Én utáltam a King Kongokat a lentebb említett okok miatt (óriásmajom kit érdekel, meg a sztori is vacak), de ez teljesen más élmény, ezt komolyan mondom! Aki vonakodva áll hozzá ehhez a filmhez, biztosíthatom, hogy teljesen mást fog kapni, mint ahogy képzeli!
  • Malbeth
    #73
    Miket beszélsz te itt össze...Baldurs micsodát akarsz te A Gyűrűk Urával összevetni...??
  • W B
    #72
    A madarak azok dinosaurusok.
    Úgy kell, hogy fogalmazzak, hogy ők a madarakkal együt külön állatcsoport.
    Amiből már csak a madarak léteznek.
    De néha egyes helyeken láttnak dinókhoz hasonló állatokat.
  • vortel
    #71
    ÉS akkor mik a dinoszauruszok?? talán kétéltűek? vagy Madarak?
  • W B
    #70
    A Dinosaurusok nem hüllők! Itt a bibi!!!!!!!!!!!!!
    És az aligátor hüllő!
    Ebbe velem szinte senki nem vitatkozhat!!!!!!!!!!! Mert azt........Stb

    Én ehez értek. Így ne kritizáj!
  • MacrosTheBlack
    #69
    A Dinoknak semmi közük a hideg vérü hüllőkhőz

    Te hova jártál biosz órák helyett?
    // Szted a krokodil pl. micsoda?
  • W B
    #68
    Nos aki ezt a filmet leugatya az mennyen a _______________ ________________ ___________ ______________________ ___________ _______________________ _________________________ __________be

    Az év filmje!


    Ja és még valami a Godzillával kapcsolatban:
    Ő egy mutáns Hüllő
    A másik a Dinokat és a hüllőket nem szabbas egy másmellé tenni!!!!! Mert az szadizmus ( szerintem )
    A Dinoknak semmi közük a hideg vérü hüllőkhőz.



    A King Kong nekem az teccet amikor a városban válogatja a nőket.
  • AnuluWork #67
    Azért várjuk már meg az Oscart. Ha normális kategóriákban tarol, akkor tuti megnézik, megveszik még jópármilliónyian.

    A Gladiátor sem volt akkora nagy siker anyagilag, viszont erkölcsileg annál nagyobb.

    A King Kong nem rossz film. Utoljára talán a Sting (Nagy Balhé) c. filmben volt ennyire hangulatosan megcsinálva egy 20-30-as évek beli város.

    A dinók ugye azért dínok, mert az már Stívi bácsinál is bejöttek. Rengeteg jelenet kimaradt. A dupla DVDn talán rajta lesz ...

    Nagyjából követte a 33-as film alapjait. Részemről pl. nem bírom a Kong "a király" szintű hülyeségeket. A többség szerintem főleg a látvány miatt nézte meg, ennek ellenére úgy egészben nem volt rossz film. Aki érzelmekre vágyik, az inkább üljön be a Hétköznapi Mennyországra ...

    Remakeből jó és anyagilag sikeres feldolgozás kevés született.
  • EvilDevil
    #66
    (az, hogy a KK bukta lesz-e, arról fogalmam sincs, de akik 207 + 55 (vagy mennyi) milliót) belefeccöltek azok nem azért tették, hogy pénzüknél maradjanak, hanem hogy busás hasznot vágjanak zsebre) - ha egy hp4 900M fial világviszonylatban, és a KK csak 3-400M-ót, akkor a pl. bukta lenne.

    Az ilyen vadkapitalista ingyenélők miatt van annyi szegény a világban!! 8 szoros haszon.. és még mernek sírni, hogy a sok kalózmásolat tönreteszi őket... mocskok
  • Blasta
    #65
    A WETA PJ saját cége, szal nagy az esély rá, hogy "besegítettek" a king kongba :-DDD
  • Smoke
    #64
    Fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj! :D
  • static
    #63
    Szilmarillok nagyon nagy könyv, sokkal komolyabb filmet lehetne belőle csinálni mint a GYUK-ból.
    Amúgy tényleg simán összemixelhetnék a 76 ossal az eleje annak jobb volt. :)
  • Atisz #62
    Én imádom a hosszú (természetesen színvonalas) filmeket. A Titanic nekem nagyon tetszett (már előre hallom a fújolást...), mert 3 órában, érdekesen elmesélni 1 luxus óceánjáró elsüllyedését nem semmi...
  • Atisz #61
    Valaki nem akarja a Baldur's Gate-et megfilmesíteni?
    Mert abban mondjuk olyan sztori van, hogy ahhoz képest a Gyűrűk Ura eléggé...hogy akarjam magának kifejezni...szimpla.
  • Bucser
    #60
    NEm tudom nekem van egy olyan érzésem, hogy ezek az 1 hetes eredmények nem lesznek mérvadóak.... Ez is olyan film ami szájhagyomány útján terjedhet. Vagy csak az emberek nem vágynak a klasszikusokra ahol emberi érzelmek és kapcsolatok jelennek meg. Vagy azis lehet, hogy azért teljesít ilyen rosszul mert az amcsikt a saját esendőségükre emlékezteti:D
  • Frank99
    #59
    a rókabőr néha így jár....
  • fv
    #58
    Ezt akartam mondani én is! Hiába lesz 3-4-500 millió a bevétele, abból még le kell adózni, meg ki kell fizetni a mozikat: a fele se marad meg! Jól mondja troc meg a HVG. A 207+55 millát viszont belefizették keményen.
  • Nethyrrea
    #57
    a vicc az hogy a narnia sztorit ami eddig bealázta a kingkongot ugyanaz a WETA csinálta mint aki jacksonnak a gyűrűk urát :)

    bár lehet a kingkongnál is besegítettek :)
  • troc
    #56
    a HVG szerint 600 millió dollár fölött kell teljesíteni, hogy nullát hozzon ki. a mozihálózatok bevételigényei miatt ilyen nagy az összeg. a DVD persze majd megmenti, ma már lehet több lóvé jön be így utólag, mint a mozipénztáraknál.
    Egyébként meg vagyok utközve azokon, akiknek tetszett ez a film. Se dramaturg, se a rendezés nem jött be, de azt még le lehetne nyelni. viszont a látvány gyenge, ordít a különbség CGI és a valóság között.
  • winnie
    #55
    pesten az első napon 2988-an látták és ment ha minden igaz 7 moziban, napi 4 előadásban, a nagy teremben, ami mozinként átlag 3*350 hely, vagyis 1400, ami felszorozva 7-tel 9800. vagyis ennyi össz helyből 2988 volt foglalt. rossz mozikat hívtál, de általában az ilyen filmekre nem szokás telefonon jegyet foglalni.
  • Dudka
    #54
    Nem azé' mondom, de ha akkora hasas, akkor hogy nem kaptunk jegyet rá sehol sem a kezdés napján? Csomó mozit felhívtunk, és nagyon sajnálták, de nincs már hely.
  • Blasta
    #53
    Szvsz PJ illetve ultra giga CGI ide vagy oda, ez akkor is CSAK A KING KONG, aminek történetét minden 20 év feletti betéve ismer az előző mozi feldolgozásból (a fiatalabbak pedig a TV-ből). Mindenki tudja, hogy a majom beleesik a nőbe, elviszik NY-ba, ott kiszabadul, ámokfut és a végén roppant meghatóan elpusztul.

    Ez a csöpögős mesefilm legyen akármennyire überül megcsinálva, nem vonz annyi embert már.

    Én csak azon csodálkozom, hogy PJ (és a filmforgalmazók) ezt másképpen gondolták...
  • galedki
    #52
    mind kulturális háttér miatt..., hol van a filmművészet, ami a vászon, vagy képernyő elé ragaszt? mondj más filmeket, biztos van!
  • galedki
    #51
    Kösd fel a nadrágot hozzá, kemény olvasmány...