230
Meddig lehet elmenni?
  • mrzed001
    #123
    Óóóó dehogynem :)
    Tovább megyek, egy már megépült létesítményt is lebontathatsz/bezárathatsz, ha onnan túl nagy zaj ért téged, ugyanis a zajjal is BIRTOKHÁBORÍTÁS vétkét követik el ellened!
    És ez nem csak a focipályákra igaz
  • Vlala #124
    Részvétem. A panel sajnos ilyen, fogadok, hogy a szomszédaid kertes házból költöztek oda, ezért zavarja őket minden.
    Két dolgot tehetsz, vagy alkalmazkodsz hozzájuk, lábujjhegyen jársz és leckéket veszel a Splinter Cellből (nem, ezt én sem gondoltam komolyan.), vagy elkezd Téged is zavarni az, amit a szomszéd művel. Minden pici zajra átkopogsz a falon, hogy "hagyják már abba, ránkszakad a ház!", és egyszer-egyszer a rendőröket is kihívhatod hozzájuk, hogy hangosan nézik a Barátok Köztöt...
  • Syry
    #125
    Friss házasoknak dexar lehet ott az élet :)
  • Dying Soul
    #126
    Zúzd fel a hangerőt, és zárd be az ajtót, és ne nyiss ajtót senkinek, egy kukucskáló jó hasznodra lehet, mert ha már rendes leszel és nem engeded be a hülye szomszédot, a rendőrbácsit beengeded, ha kihívják. Amúgy tényleg, Mansontól tedd be a Fight Song-ot, a Rock is Dead-et vagy a Born Again-t. Az utóbbiban jó a basszus, egyenletes dübörgés, csípni fogják :D
  • Vlala #127
    Tökmindegy, ha a Kék Duna Keringőt hallgatod max-közeli hangerőn, attól is meg lehet őrülni :)
  • csum666
    #128
    Hát vannak fogyatékos emberk és lekopognak meg ilyesmi hát nálunk ha vannak vendégek már fél 6kor kedörömből ha csak beszélgetünk! hüyle a nő..

    És felemgy vkihez 3 órakor hogy már 5ször mos:DD és ilyeneket kell elviselni!
  • Max7
    #129
    ha engedélyed van akkor bekaphatja mindenki! focipályán nem alkalmanként van zaj hanem rendszeresen szal ez is más téma!
  • mrzed001
    #130
    De ha engedélyed van, akkor is egy megadott határérték alatt kell tartanod a zajt, különben szépen befejeztetik veled amit éppen csinálsz.
    Lakóház esetén pedig megvonhatják a lakók a lakhatási jogodat (asszem 50-75%-a kell, hogy arra szavazzon egy közgyűlésen), szóval bár tiéd a lakás, de nem használhatod.
    Mellesleg sztem teljesen jogos, a fasznak kell az a sok idióta hangoskodó köcsög ("élni és élni hagyni")
    Mondjuk én az azonos ellencsapás híve vagyok. Arra ébreszt reggel 6-kor szombaton, hogy üvölt a zene, akkor következő nap már 3-kor nyomok neki egy hardcore-t. Meg az azt követő 2 nap (mert hát Ludas Matyi is 3x :ppp). Ha át mer jönni, akkor leüvöltöm a fejét emlékeztetve hogy ő kezdte, ha nem akkor okult belőle. Ez eddig bevált
  • cSuwwi
    #131
    Ez talán ide illik :>
  • Max7
    #132
    csak ebbe ott a hiba hogy nem olvastad el a #1-et ajánlom figyelmedbe! megéri elolvasni!
  • mrzed001
    #133
    Akkor talán olvasd el #110 3. mondatát és 2)-est és #122 :D
  • Max7
    #134
    #110 3 mondata baromság nem a fiatal korúak teszik bolondá az embert! amúgy én is fiatal korú vagyok egykét hónapig még :)

    ha már itt vagyunk menj ki bécsbe ott fordulj balra majd egyenesen tovább és az első jobrakanyarodni tilos táblánál menj jobra majd balra át a piroson és jobra az első occa táblájára nézd meg mi van irva :)
  • mrzed001
    #135
    Nem a fiatalkorúak teszik bolonddá az embert?
    Gondolod ?
    Persze, ahogy írtam is aki hülyének született az nagy valószínűséggel hülyén is fog meghalni, de láttam már olyat (panelpatkány vagyok), hogy egyébként normális embereknek is kicsordult a pohár ilyen fiatalkorú degenerált zajongók miatt (és persze megmaradt egy fokú túlérzékenység)

    Visszaolvasni meg talán nem ártana néha ugyebár
  • Thanatos
    #136
    és a nem fiatalkoruak nem tudnak degenerált zajongok lenni? nc..., előitélet rulez...
  • mrzed001
    #137
    A logika meg feléd rulez?
    Legalább gondolj egy pillanatra utána: ki fog überhangosan zenét hallgatni?
    - Munkában megfáradt 35-45 éves 1-2 gyereket (kicsi-nagy) nevelő szülők, vagy
    - Isiből hazaténfergett energiában túltengő lázadó tini
    Szerinted nagyáltalánosságban ???
  • Bandew
    #138
    Nem hiszem, hogy 31-én munkától fáradtak lennének a szülők. :-)
  • Max7
    #139
    én is 7 évig éltem panelba és csendben szépszóval el lehetet intézni amikor kicsi voltam hogy ne zajongjanak! szüleim megérteték hogy szilveszter van vagy éppen buli! amugy panelba azért rosz lakni mert leejted a kést akkor azt két szintel lejebb is halják :(
  • Max7
    #140
    édesanyám közértes és 31.-én déltől-8-ig leltározik! [év végi leltár] 31. nem ünnep hivatalosan!!!! 1.-e az ünnep!
  • mrzed001
    #141
    Általánosságban beszéltünk, nem szilveszterre kihegyezve , de még akkor sem a >35 évesek lesznek a hangoskodók

    Valamint ahogy írtam is szilveszterkor 1-1,5-ig lehet, utána azért nem kellene
  • Thanatos
    #142
    én csak azt modnom hogy általánositás rulez...
    felettünk pl a pont általad leirt időseb korosztály furt faraggot állandóan, főleg hétvégén, sünetben, etc amikor az ember pihenni akart volna..., enyit a teoriádról...
  • Bandew
    #143
    Tudom jól, de én az ideiről beszélek, az meg szombat.
  • Max7
    #144
    senkit nem érdekel hogy mien nap 31.-én be kell mennie leltározni szegénynek!
  • Bandew
    #145
    Ok, megigérem, hogy nem fogom zaklatni édesanyádat szilveszter éjjel. :-)
  • Max7
    #146
    fent lesz szerintem :) mondom őt anyira nem zavarja ha buli van :) van meletünk egy kocsba olykor olykor jön át egy két kurva anyázás foci közben vagy egy kis hangos zene ha party van de no problem :)
  • Gabesz amd64
    #147
    fenét fogja fel, nem egy kutyát láttam már aki a menydörgéstől vonyítva futott a házába.
    na mindegy. off vége on
  • exReactor
    #148
    És milyen engedélyt kell kérni?
    (Csendháborítási engedély, Csendháborgatási engadély)
  • Vlala #149
    A szomszédnak egy üveg fütyülős, aztán mehet a buli.
  • Max7
    #150
    nem tudom milyen engedélyt kell kérni azaz a nevét nem tudom annyit kell tenned hogy bejelented a rendőrségen ott eldöntik hogy ok vagy nem ok és feljegyzik ha panasz érkezik akkor nem küldenek senkit hanem lenyugtatják az idegbeteget és megmondják neki hogy engedélyezve van a zajongás ilyen olyan okból :) mondjuk ha fursz faragsz akkor építési engedély kell vagy mi a faszság mert iparilag zajongasz !
  • rolika
    #151
    3 éve nyáron költöztem egy vidéki családi házba, és persze megtartottuk az ilyenkor kötelező házavató bulit...
    nem szóltunk senkinek, nem jelentettük be, persze hangoskodtunk, ezerrel ment kint a teraszon a zene.
    a rendőrséget a szomszéd utcából hívták ki paraszték, érdekes módon a közvetlen szomszédokat nem zavarta a dolog.
    szóval jött a közeg, ki se szállt a kocsiból, csak mondta, hogy vegyünk vissza, blabla, meg 100000 ft-ra megbüntethet (tényleg iszonyú hangosak voltunk :). már eléggé be voltam állva :), de egy gyors fejszámolásra még futotta: voltunk 20-an, összedobjuk, úgyhogy nem törődtem vele. be akartam hívni őket (mert ketten voltak), hogy nézzék meg, nem vagyunk vadállatok, csak hát nem mindennap vesz az ember házat meg minden. azt mondta, hogy be sem jöhet hozzám, a kertkaput nem lépheti át!
    persze az egész dologból nem lett semmi :)
    ja, a legjobb az egészben, hogy vasút mellett lakunk, és ha jött egy vonat, totál elnyomta az egész zajt. az nem zavarja a kedves távoli szomszédot?
    szóval szerintem ez az egész fel van fújva, és az emberek jó-/rosszindulatán múlik, mi lesz belőle.

    meg van még egy sztorim:
    ez már nagyon régen, vagy 15 éve történt. még szüleimnél laktam, egy csendes kis zsákutcában, családi házas környéken. a szomszéd (elég nagy gengszter, azóta börtönviselt is :) rendezett egy oltári nagy partit: hatalmas reflexhangfalakat hozatott, dj+keverőpult, ilyesmi, asztalok a kertben, igazi kertiparti :)
    kb olyan volt, mint egy kis sörfesztivál, bár hangzavarban semmiben nem maradt el egy kocerttől. egész éjjel nem aludtunk, de apámék azt mondták (és én is úgy gondoltam), hogy egyszer kibírjuk (egyébként előtte nekünk szólt ez a szomszéd, bár azért ekkora durvulatra nem számítottunk). tényleg kibírtuk :)
    másnap mesélte a fickó (miközben pajszerrel feszítette ki a földből az asztalokat és székeket, mert azokon táncoltak, és bedöngölték őket :), hogy persze kihívták a rendőrőket, de azok még az utcába se tudtak bejönni, mert tele volt kocsival 100 m hosszan(!), és csak gyalog ótvarkodtak oda, de elzavarta őket. ebből se lett semmi, csak egy jó kis sztori.
  • Bandew
    #152
    Igen ez az amit én nem értek. Hogy pl évente egy nagyobbacska bulit igazán csaphatna mindenki! Ez hozzátartozik az életünkhöz. Na és ha nem alusszuk ki magukat? Ennyit igazán kibír az ember.
  • Bandew
    #153
    Ja amúgy van egy idetartozó viccem :-):

    Idős bácsi találkozik a fiatal szomszédjával és aszongya:
    -Fiatalúr, nem zavarta, hogy tegnap hajnali 2-től 3-ig folyamatosan dörömböltünk magának?
    -Jaj egyáltalán nem, mi is egész éjjel buliztunk.
  • mrzed001
    #154
    Te kibirod, én kibirom (koleszba kocsma mellett volt a szobám, szóval 2 mélyláda mellett is elaludtam -bár öregszem, nem valószínű hogy még menne-), de most gondolj bele, hogy valakinek ott:
    - az egypár éves csecsemő (esetleg szegény kutyus, cicus). Az a szerencsétlen nem védett annyira a zajok ellen mint mi végig fogja ordítani az éjszakát.
    - 6-18 éves gyerek, aki másnap esetleg éppen suliba menne, dogák, szóbeli felelés ...
    - 18-24 éves főiskolás/egyetemista aki aludna mert pölö másnap ZH, vagy vizsga (rosszabb esetben szigorlata) lesz (jobb esetben csak nem tud figyelni órán).
    - 24-60 szerencsétlen másnap menne dolgozni

    És akkor most hogy mennyire kihat a vadbarmok zajongása ezekre a személyekre:
    - csecsemő: nem tom ilyen fiatal korban ekkora zajártalom milyen következményekkel játhat, de biztos nem pozitív (ha van kölköd teszteld rajta , egyes állatkisérletek szerint többször kapja idegbeteg lesz)
    - 6-18 éves gyerek: ahogy már említettem, nekik nem elég a mindennapi stressz ??? Gondolom nem tudod, hogy egyre nő ebben a korosztályban az öngyilkosságok száma, mert annyira nagy elvárásokat kell teljesíteniük, hogy nem bírják a nyomást. És te még jobban ki akarod készíteni egy fontos doga előtt ?!? Gratulálok ...
    - 18-24 éves: aki nem volt koleszos az tuti nem tudja milyen az, hogy másnap életed legfontosabb ZH, vizsga, szigorlata lesz, és te egy percet sem tudsz aludni előtte egyes agyalágyult faszok miatt
    - 24-60 éves: fizikai munkát végző figyelmetlen lesz kialvatlanul, ez akár a kezébe/életébe is kerülhet (meséljek?). Szellemi munkát végző ... ezt sztem nem kell ragozni, az eszéből él (pl: fejlesztő), ha nem aludt nem tud dolgozni

    Most akkor gondolkodj el rajta hogy az, hogy te zajonghass és bulizhass egész éjszaka felér-e azzal a sok rosszal amit okozol vele. Fogadjunk, hogy soha nem gondoltál utána, mert pont ezek a zajongók akik nagyáltalánosságban az ÖNZŐ F.SZ kategóriába tartoznak
    Akinek nem inge persze ....

    Egyébként én minden zajongónak csak egyvalamit kívánok: egy hasonló szomszédot
  • Bandew
    #155
    Gratulálok. Ezzel a hozzászólásoddal egyértelműen GYILKOSNAK neveztél minden olyan embert, aki életében akár egy bulit csinál.
    Akkor mondok én is valamit. Az a diák aki mondjuk túl van az összes vizsgán és szeretne kikapcsolódni, de nem teheti, mert a szomszédok tiltják, sajna el fog halálozni a túlzott stressztől, amit nem adhat le, de az is lehet, hogy brutálisan végez önmagával. Akkor a szegény csecsemő, akinek a szomszédok betapasztják a száját, mert a sírásától nem tudnak aludni és így ugyebár már az életük forog kockán. De ettől szegény baba bekrepál vagy örökre szellemi fogyatékos marad. És a munkából hazatérő munkás sem térhet be a kocsmába egy pofa sörre és nem ordibálhat a meccs közben, mert még a végén lesittelik gyilkosságért.
    És azok az emberek, akik ezt nem engedi, mert nekik úgy kényelmes nem ÖNZŐ F@SZOK?
    Maradjunk annyiban (és lásd be te is) hogy az imént eléggé szélsőségesen álltál a dologhoz, én ennek most leírtam a másik oldalát, de gondolom így már te is látod, hogy mekkora baromság. Én tolerálom mások (nem mindennapos) buliját, toleráljanak engem is, ha épp születésnapom van vagy mittomén. Ha bulit tartok nem csavarom maxra a hangerőt, tudom hol a határ, de azért persze, hogy hangos, hisz ez a lényege. Nem fogunk a lépcsőházban ordibálva ugrálni és petárdákat durroktatni, csupán nevetgélünk, táncolunk a zenére és jól érezzük magunkat. Azt hiszem ez egy teljesen természetes emberi viselkedés. Ha mások kultúrált keretek között jól érzik magukat, nem fogom elrontani az örömüket. Ha én mondjuk kúltúrált keretek között bulit csinálok, azt nyílván nem vizsgaidőszakban teszem, ha meg mondjuk mégis akkor, akkor tekintettel vagyok másokra, meg is kérdezem őket előtte. Tudom, nem rám gondoltál, mondtad is, hogy akinek nem inge ne vegye magára, de akkor is elég morbid volt amit az imént írtál.
  • mrzed001
    #156
    Morbid volt, és durva (direkt), de igaz.
    Akinek nem inge persze, de úgy látom azért te is elgondolkoztál egy kicsit a leírtakon.
    És talán minden hangoskodónak el kellene gondolkodnia ezen.

    Egyébként igen, ahogy a szavak is ölni képesek úgy a zaj is ölni képes.
    Két példa (szakközép urban legend műhelyfőnök tanár mesélte): 2 normális rendes srác nem tudott aludni, mert a szomszédban ment a dáridó (más-más évfolyam, x év a két eset között). Másnap majd elaludt a suliban, utolsó 4 óra műhelygyakorlat. Fáradt volt nem gombolta be rendesen a munkaruha ujját. Az esztergapad tokmány azt bekapta, felcsavarta a jobb kezével egyetemben. A másik srácnak állítólag hasonló eset a hosszú haját kapta be a tokmány, azonnali skalpolás.
    És ez csak 2 példa volt.
    Mondhattam volna hogy 1-2 autóbaleset oka is lehetett ez, de inkább nem fárasztalak vele (elég ha csak utána gondolsz).

    Szóval akkor most már talán lassan megértheted, hogy azzal, hogy te "csak" bulizol lehet, hogy épp mások sírját ásod.
    Vagy épp egy csecsemőnek okozol maradandó károsodást. Vagy épp egy diák jövőjét teszed tönkre.
    Na most hogy érzed magad ?
    Érted már?

    Nem vagy se te, se a többi önző f.sz isten, hogy ártatlanok életével játszani merészeljetek !!!
  • Bandew
    #157
    Röhögök! Ugyanis más a hangkárosodás és más a szimpla zaj amitől nem lehet aludni. És mondok még valamit. Én tehetek róla, ha valaki veszélyes gépekkel való munka során van olyan barom, hogy elaludjon, csak mert 1x bulizni merészeltem? Vagy én tehetek róla, hogy egy baromi álmos ember annyira meggondolatlan, hogy volán mögé ül? Én egyszer két napig fent voltam, és úgy ültem volán mögé, hogy összeszedtem magam, mert tisztában voltam vele mire készülök. Kicsit merész dolog rákenni egy ilyen balesetet a hangoskódókra. Ez tipikusan a "legyen már valaki hibás" eset. Nem kell mindig a hibást keresni, mert ezek balesetek. Amúgy ha valaki ilyen munkahelyen dolgozik, vagy nagy koncentrációra van szüksége a munkájához, annak van annyi esze, hogy minimum füldugót vásárol. Nekem is van, pedig nem szorulok rá. Tökéletesen hangszigetel és rendesen lehet vele aludni (azért párszor már rákényszerültem).
  • Thanatos
    #158
    hagyad ugyse fogja megérteni sose.... :)
  • bmffm856
    #159
    szerintem nem érdemews vitázni...itt az egész arra megy ki, amit a vicc is mond:

    A farkas meg a róka beszélgetnek:
    -Te farkas...kurvéára unatkozom...csináljunk valamit!
    -jó! verjük meg a nyuszikát!
    -Aztán mért?
    -Ha van rajta sapka azért, ha nincs, azért.
    Ok, elmentek megverni nyulat.
    Másnap a róka megint rákezd:
    -Te farkas...kurvéára unatkozom...csináljunk valamit!
    -jó! verjük meg a nyuszikát!
    -Aztán mért?
    -Kérünk tőle cigit, ha szűrőset ad azért, ha szűrőtlent azért.
    Mennek, találkoznak a nyuszival:
    -Te nyuszi van cigid?
    -Van. Szűrőst kérsz vagy szűrőtlent?
    Mire a róka:
    -Te farkas! Van rajta sapka!

    hát ennyi...egyébként azzal, ha rendezel egy bulit, szerintem az égegyadta világon senkinek nem fogsz ártani.,. a rinyálós szomszédok meg egyszeer elviselik, vagy tényleg pereld be őket zaklatásért...

    egyébként meglehetősen elharapódzott a topik..a kezdeti poénkodásból teljesen átment marakodásba...szerintem ez nem jó...na de mindegy...ennyit szerettem volna.
  • bmffm856
    #160
    persze hogy nem! direkt provokál...amióta először ide írt, azóta megy a marakodás...persze ezért most én is meg fogom kapni a magamét...de nem érdekel...
  • rolika
    #161
    alapvetően teljesen igazad van :)
    csakhogy emberek vagyunk, és néha kell egy kis kikapcsolódás
    a hangsúly a néha-n! azóta sem csaptunk ilyen bulit, akkor minden frankón összejött, megvolt az indok, mindenki ráért, aki számít, stb.
    és én már ennek az egyetlen (egyébként parasztbunkó) szomszéd reakciójából leszűrtem, hogy nem szabad ilyet csinálni (engem ne utáljon senki)
    ja, és igen, megkaptam a zajongó szomszédokat is: etnikum... szerencsére van vagy 100 m közöttünk, szerencsétlenségre ez nem elegendő... de hát ez van... legalább van ingyenes live mónika show-nk :)
  • bmffm856
    #162
    :D:D:D etnikumtól mit vársz? Legyen ön is milliomost? :D:D:D...amúgy egy megpörkölkt szomszéddal szemben 100m az lófing...:):)