323
Biztos vannak közöttünk Hatvaniak is :)
  • TothLaci
    #283
    Egy kis érdekesség a VW botrányból:

    "Ha a 12 márkát összefogó autógyártó vállalat nem tesz eleget a kérésnek az október 7-i határidőig, a KBA bevonhatja a csalásban érintett valamennyi autótípus engedélyét, azaz megtilthatja a német utakon való közlekedést az említett járműveknek.
    A Bild am Sonntag úgy tudja, hogy a Bosch-csoport - amely egyebek között a világ legnagyobb autóipari alkatrész-beszállító és autóipari technológiákat gyártó vállalata - készítette a botrányt kiváltó szoftvert. A Bosch állítólag tesztelési célokra készítette a 2007-ben leszállított programot, és figyelmeztette a Volkswagent, hogy "illegális" lenne feltöltése eladásra szánt autókba. A Volkswagen azonban a figyelmeztetés ellenére is 2007-től kezdve beépítette az EA 189 típusú dízelmotorok vezérlőprogramjába a csalást lehetővé tévő szoftvert.
    A Volkswagen egyik szóvivője az AFP hírügynökség érdeklődésére közölte, a vállalat hamarosan nyilvánosságra hozza németországi akciótervét, és bejelenti, hogy reményei szerint mikor kezdik el az érintett járművek visszahívását javítás céljából."

    Tesztelési célra sem készítünk ilyen szoftvert. Az önmaguk átverése lenne. Ők megcsinálták pont erre a célra a szoftverüket, aztán mossák kezeiket. Mint mindig.
  • TothLaci
    #282
    Hát a vadászatot sosem értettem, mi abban a jó? Ha én lennék a miniszterelnök, biztos beszüntetném.
    Vannak ettől sokkal érdekesebb, értelmesebb hobbik is, ha pedig valaki éhen-döglés szélére kerül, inkább menjen
    át önfenntartóba, mint a nagyszüleim, ha az lehetséges, vagy ha éppen nem bízik meg szupermarketekben.

    Vadászok és halászok is addig gyilkolják összességében! az állományt, amíg azok meg nem szűnnek. Tehát ez nem kreatív hobbi.
  • TothLaci
    #281
    Azért remélem, senkinek nem olyan komoly teher, hogy azt szeretném, ha valóban fejlődhetne erősen a város a továbbiakban is.
    Ami pedig az ifjúságot illeti, beleértve a volt osztálytársaimat is. Sosem volt meg a valódi közös összhang.
    Pontosabban: Én a minőséget szeretem, többi pedig azt, amit megtud szerezni! Úgy, hogy meglennék tisztelve, ha továbbra is csak
    azokat az elektronikai alkatrészeket kapnám meg postán, amikért fizettem Ebay-en és Paypal-en (előzményük ott van!),
    és amitől nagyon kíváncsiak lettek a postai dolgozók az utóbbi időkben.
  • Botond #280
    Minden leállt mióta kitört a harc, a hármas úttól elkezdve minden. Sajnos.
  • TothLaci
    #279
    Szomorú ez a hír, bízom benne, hogy rendbe jön.

    Visszatérve a fejlesztésekhez... Polgármester úr hülyeséget csinált. Legalább ne tömjénezze. Elhiszem azt, hogy
    nehéz úgy dolgozni, hogy közben a kollégája mindig Zsolt visszajelzésére várt, miközben neki is rengeteg dolga van,
    viszont visszaélt a helyzeti előnyével, így elég nagy bizalomvesztés okozott bizonyos -jelentős- körökben.
    Ráadásul a karrierista önéletrajza sem mutat túlságosan szépen, és interneten fellelhető beszámolók alapján.

    Én azt szeretném, ha ez a háború lecsendesedne, és engedne mindkét fél. Szabó Zsoltnak és kollégájának az összes
    pénzről tudnia kell, mi hova ment, feltéve, ha tényleg ennyire szükséges a városfejlesztés. Azt is el kell fogadni, amit Zsolt diktál...
    Különben leshetjük a médiaháborút... és, hogy őszinte legyek, se nekem, se más hatvaninak nincs szüksége erre.
    Szóval rendezzék az ügyet, de semmikép ne nyilvánosan. Aztán legyenek fejlesztések... olyanok, amiket ők jónak látnak.
    Amúgy is itt a sok menekült, Magyarország kiközösítése nagy összefogással zajlik szinte minden vezető és ország részéről,
    franc se tudja, hogy később honnan lesz pénz... Mindent most kell megcsinálni, amíg lehet.
  • Botond #278
    Az államtitkár kórházban van a hétfői autóbalesete után, engem most az aggaszt, nem a több lábon állás. :(
  • TothLaci
    #277
    Amúgy azért vetettem fel egy zalakarosihoz hasonló strand ötletét, mert ha esetleg szeretnénk a bevételeket növelni a turizmusból,
    akkor valószínűleg ez lenne a legjobb alternatíva erre.

    A Tesco és Zagyva közötti területet feltölteném+vasúti felüljárót alakítanék ki, a területen lenne a nagy strand, mellette "hotelplázával" és szépen kialakított parkkal. Plázát hasonlóképen kellene kialakítani, mint a westendet és a hilton hotelt. Lenne 3D-s mozifilm, McDonalds, és jó néhány üzlet. Azt nem tudom, mennyire lenne jó az üzlet, csak adom az ötleteket, mint akinek csomó pénze van Dubaiból.
  • TothLaci
    #276
    További együttműködéshez meg kellene szüntetni a legerősebb fájó pontokat. A most csatlakozott karrieristák szerintem máshol is jól...
    megállják a helyüket, miközben folytatódhatnak városban a jelentősebb fejlesztések.
  • Botond #275
    Minden beruházás leállt, szóval ez a keménykedés nem szolgálja a város érdekeit, csak egy ember hiúságát.
  • TothLaci
    #274
    Azt nem tudom, hogy a gyárban lévő fejlesztéseknek ehhez mennyire van köze.
    Viszont mindkettőnek van marketingje, érve a jó a dolgok mellett.

    Szabó Zsolt rengeteg jó dolgot tett Hatvanért, és a környékért... Neki köszönhetjük a fejlődést, és mindazt, ami megvalósult az elmúlt 5 évben. Azt is tudjuk, hogy megy ez a gyakorlatban. Illetve azt is tudjuk, hogy a sikeres vezetők nem mindig kegyesek az alkalmazottakkal.

    Viszont valószínűleg Horváth Richárdnak nem jött be, hogy már az ő vezetése alatt is Szabó Zsolt dirigál, hivatalban lévő emberei Zsoltot tekintik főnöknek. Így ebből valószínűleg elege lett, és azt mondta... sz.rok én bele, én vagyok itt most úgy is a polgármester, ha azt akarom,
    hogy úgy menjenek itt a dolgok, ahogy én szeretném, akkor leváltom ezeket a s.ggnyalókat. És megtette.

    Mondjuk én továbbra is úgy látom, hogy a gyáron belül azért jobban csattognak a nyelvek. Sajnos. Persze ehhez hozzájön az is,
    hogy nincs sok alternatíva a környéken, valaki a hitelét fizeti, valaki egyetemi tanulmányait a gyerekeinek, valaki építkezni akar... Szóval
    van elegendő ok a csattogásra, és az örökös s.ggnyaló verseny megrendezésére és folytatására a gyáron belül és műszak után a gyáron kívül egyaránt.

    Én inkább a kiegyezést találnám jónak, mindkét fél engedjen... Hogy továbbfejlődhessen ez a város. (nem úgy, mint egy átlagos ezentúl, hanem sokkal jobban)
  • Botond #273
    Hát amúgy most nem ez a gond, hanem hogy a polgimester hiúságból szembe fordult az elődjével, lecserélt egy csomó embert az Önkorinál és ezért a gyár minden fejlesztést leállított, amíg ki nem derül ki kivel van, pl az új logisztikai központot is, amit most akart épiteni. Szóval nem a multi csinálja itt a kárt az az igazság.
  • TothLaci
    #272
    Viszont lenne még véleményem a stranddal kapcsolatban.

    Nagyon fontos, hogy ne csak egy strand épüljön, hanem olyan strand, amelyet nagyon sokan kedvelnének. Ehhez viszont
    rugalmas designerek kellenének, és több ötletet kellene összezsugorítani ésszerűen a megfelelő tervhez. A strand mindennapi.
    Viszont ahhoz, hogy valami kellően vonzó vendéglátó hely legyen, valamiben átlagostól feljebb kell, hogy teljesítsen.
    Az én ötletem az, hogy a világ jobb strandjait össze kellene gyúrni, lehetőleg minél több jó dolgot átvenni, és szebben lemásolni.

    És az egészet, vele együtt a környéket... úgy kéne kivitelezni, hogy az emberek ne strandnak értelmezzék Hatvant, hanem egy olyan
    szabadidő központnak, ahova leutazhatnak pihenőnapokon.

    Világítást is úgy kellene szabályozni. Valahova nagyon jól passzol a LED, viszont valahova kellene a nátriumlámpa. Ilyen pl. a Kölcsey utca.
    Oda mindenképpen kellene a nátriumlámpa. Főleg azért is, hogy húsvét kedden (vagy dec. 26, esetleg május 2) hajnali kettőre behívott Boschos dolgozót jól lássa az autós, vagy éppen műszak végén este 22/reggel hat után a türelmetlen boschos verdás pisti el ne üsse a gyalog lévő, vagy kivilágítatlan, biciklis egy műszakban lévő kollégáját, vagy a kifáradt, gyárba siető váltótársát...
    Helyi buszok nyomvonalába is tennék nátriumlámpát Mészáros út, Bajcsy Zs. út, Apafi út és Kiss Ernő út kivételével.
    Viszont a főúton, és egyéb más helyen szerintem jól mutat a LED azokon a részeken, amelyeken csak házak vannak.
  • TothLaci
    #271
    Rendesen irigyelni tudlak azért, hogy egy Boschos környezet az álmod. De tényleg. Ráadásul bármikor meg is valósíthatják neked, főleg külsős cégen keresztül. Sajnos valakinél mérce valamennyivel magasabb, és látva az eddigi fejlesztéseket, már korszerű, nem mindennapi, de nagyon sok ember számára hasznos ötleteket talál ki... :)

    A kamionos megvette a telket, bízva abban, hogy eladja a Boschnak. Viszont a Bosch nem akarja tőle megvenni, sőt csarnokot építeni sem akar, csak a jelenlegi területén terjeszkedni. Miközben túl van zsúfolva az egész gyár, mivel helyhiány alakult ki. Az, hogy mennyire egészséges a dolgozókra nézve, inkább bele sem megyek...
  • Botond #270
    Nem akarják megépíteni, mert nem tudnak megegyezni a telek tulajdonosával a vételárban, már a Mader is ezért épült odébb. Szóval a jó kis magyar betartós, lerabolós dolgok miatt nincs új csarnok, nem azért, mert a multi húzna el. És a vendéglátáshoz továbbra sincs semmi adottság. De nyugodtan építsd az elméleti légváraid az álmodozás nem árt senkinek. :)
  • TothLaci
    #269
    Elárulom neked, hogy már 5 éve dolgoztak 4-es csarnokban gépek, és emberek. Csak egy része még üres volt abban az időszakban.
    A 150 fős nem tod mi az az új Tréning Center, emeleten irodákkal.

    Irodákra azért lesz talán szükség, hogy ne konténereket béreljenek a külsősöknek, és egyéb programoknak. Viszont ezek csak az aktuális
    problémák megoldása, semmi több. Igazából már kellene egy új csarnok az út túloldalára, de ezt már nem akarják megépíteni.

    Tehát... én a vendéglátásban látok egy jó alternatívát, persze ez nem jelenti azt, hogy ne épüljön (külső környezetre) környezetbarát munkahely pl. a Mader mellé.
  • Botond #268
    3 éve talán, azt hiszem már nyitva volt, de még nem volt benne gép, amikor ideköltöztünk. A 150 fős nemtommit azt tavaly adták át, új irodákat meg jövőre építenek azt már bejelentették.
  • TothLaci
    #267
    Nem vitatkozok veled tovább, felesleges. Azt sem tudod, hogy mikor épült meg a 4-es csarnok.
  • Botond #266
    Most épít új irodát, most nyitott meg az új K&F részleg. Csarnokot tavalyelőtt épített újat.

    Egy válságon meg már túl vagyunk, és a gyár még mindig gyár.

    Ide senki nem fog 5-6 komoly hotelt építeni, szóval ez a termálos láb sosem lesz. Szerencsére.
  • TothLaci
    #265
    Szóval minél több lábon kellene állni, és ez nem csak a multik kiszolgálását jelentené.

    Ha be is következne ez a forgatókönyv, biztos nem hirtelen, csak fokozatosan. Évekbe is beletelne.
    Tényként lehet kezelni, hogy a Bosch már nem akar bővíteni. Nem akar új csarnokot létrehozni. Inkább sűríti a gépeket, ahogy csak lehet, és inkább hozzáépít a csarnokokhoz... Tehát, ha meg is szűnik egyszer... legalább több év, vagy évtized. De ha egy újabb gazdasági világválság
    következik be, akkor lehet, hogy ez akár pár hónapra lecsökken.
  • Botond #264
    Ha bezár a gyár, akkor a lakosság fele elpakol. Annyi munkahelyet nem tudsz kiépíteni, hogy ha bejön ez a vészforgatókönyv, akkor ne roppanjon bele a város és a lakosság. :( Visszasüllyed a település akkor egy nagy falunak amilyen 20 éve is volt. Reméljük ez nem fog bekövetkezni, vagy legalábbis nem mostanában.
  • TothLaci
    #263
    M3-as pusztán egy autópálya, amely a forgalom egy nagyon jelentős részétől tehermentesíti Hatvant is.

    Nincs termálvíz? Te tényleg Hatvanban élsz? De őszintén. Még a hatvani strandnak is van termálvizes strandfürdője.
    Kisebb szállások vannak, de hotelt nyilván építeni kellene közvetlenül a strand mellé.

    Visszatérve a gyárhoz: Honnan tudod, hogy mi lesz a következő években? Bosch teljesen egyértelműen azért van itt, hogy spóroljon.
    Habár a gépek nem olcsóbbak, de a munkaerőjük átlagosan 4-5x annyit dolgozik itt, mint németországi telephelyükön, míg a fizetésük
    is kb. ennyivel kevesebb. Az elvárt darabszámokat hasonlítottuk össze, illetve azt, hogy mennyi órát dolgoznak havonta.
    Ez megy darabig, míg a Bosch azt nem mondja, hogy... a verseny miatt minél több sort át kell helyezni Romániába, vagy valamelyik olcsóbb országba. Már most így mennek a dolgok világszinten, csak az az egyik legnagyobb szerencséje Hatvannak, hogy nagyon sok bevált terméket gyárt le, és nagyobb darabszámban adják le a rendelést a gyárak. Azaz hiába dolgoztatják ki az embereket, optimalizálnak itt-ott-amott, még többet kell legyártani, több embert kell felvenni. Illetve, ami a másik nagy szerencse: Levédett Bosch szabadalmak. Illetve van még egy dolog: Mivel nagy szükség van a darabszámra, így csak azokat a sorokat költöztethetik el leginkább, amelynél legalább fél évig nem kell gyártani semmit. De ettől függetlenül vannak baljós előjelek.

    Úgyhogy én azt mondom, több lábon kell állnia a városnak, és ha lenne rá lehetőségem, meglépném azokat a dolgokat, amiket leírtam.
  • Botond #262
    Az M3as önmagában nem ér semmit. Se termál víz, se hotelek, se egyéb szállások, se hagyományai a turizmusnak. Szerencsére a város abba az irányba fejleszt amerre én szeretném, hogy egy nyugodt, csendes kisváros legyen a gyári dolgozóknak és családjaiknak. Jó hely ez. :)
  • TothLaci
    #261
    Nem lennénk jó kollégák, ha ezekről nekünk kellene dönteni, az biztos. A nagyobb befolyással rendelkező győzne.

    Mert én biztosan megcsinálnám azt, amit elképzelek, és nem engednék. Mindenesetre a standot úgy alakítanám ki, hogy a nyugodtabb
    helyeket lehetőleg ne zavarja, csakis a városközpontban lenne erősebb nyüzsgés. Több bevétel az üzleteknek és a vendéglátósoknak,
    több bevétel az idegenforgalmi adóból, és hidd el, engem sem érdekelne, hogy ez neked pont nem tetszik...

    Ugyanez vonatkozik a közvilágításokra is. Ha valakinek teliholdfényes éjszaka varázsa hiányzik csak, az kisebb utcákban ezentúl is megtalálná, nagyobbakban pedig ott lenne a nátriumlámpa.

    És természetesen nagyobb forgalomhoz több út is kapcsolódna. Amúgy pedig itt az M3-as autópálya. Hiába, hogy nincs túlságosan közel, de nagyon hangos. Ezt is simán le lehetne hangszigetelni.

    Elkerülő út: Hatvani sóderoshoz semmi esetre se! Tönkreteszi azoknak az embereknek a nyugalmát, akik oda kimennek akár hétköznaponként is. Ha meg a sóderos meg fog szűnni, akkor talán pótolni kellene a tó vizét... legrosszabb esetben Zagyvából...
  • Botond #260
    Ezek teljesen nem hiányoznak. Aki nyüzsgést pezsgést akar az pesten lakik és úgy jár be a gyárba, aki csendre, nyugalomra vágyik az lakik hatvanban, és nekik minden hiányzik csak évi 30-100ezer turista nem.

    És nem, nincs semmi látnivaló itt. Semmi olyasmi amiért érdemes lenne idejönni. Nem minden település útja az idegenforgalom.
  • TothLaci
    #259
    És amiket én leírtam, azok is kellenek. Tehát: Újhatvanban a nagyobb forgalmú utcákba nátriumlámpa, több örökzöld/nem örökzöld növény,
    és egy új, jobb, nagyobb strand élményfürdővel, és igényesebben, modernebben kialakítva, ami jobb lenne, mint a Zalakarosi.

    Hatvanban pedig nyerne ezzel, rengeteg turistát hozna magával. És mivel van még látni való, minden sokkal hasznosabb lesz. És az elkerülő utaknak is nagyobb haszna lesz.
  • Botond #258
    A szegénység a legártalmasabb az egészségre. A gyár pedig elég komoly jólétet teremtett az egész városnak. Ez a város egy teknőben fekvő porfészek volt, ahol megült a szmog meg a többi szarság, rendszeres szmogriadókkal, és rengeteg asztmás gyerek (majd felnőtt) volt korábban, kb mint Salgótarján. Az elmúlt 15 évben, mióta itt van a gyár, ebben jelentős fordulat történt. A belvárosban nincs semmilyen teherforgalom annak ellenére, hogy a főtéren átmegy a hármas út. A buszpályaudvar kikerült a belváros közepéről a vasútállomás mellé, így az átmenő buszforgalom is lecsökkent. Helyére került egy játszótér amit imádnak a gyerekek, és tényleg a gyerekes családok közösségi tere, rendszeresen kijárok a gyerekekkel, és futok össze ismerősökkel, pedig én aztán tényleg senkit nem ismerek a városban.
    Ez a város sínen van, itt nem kell egy új Hévízet felépíteni és nem is lehet. Ha jól értem te kb 5 éve léptél le innen, nos azóta a gyárban is van előrelépés azokkal kapcsolatban amiket kifogásoltál. A helyzet nem tökéletes, sosem lesz az, de folyamatos a fejlődés. Én is látom hallom azokat a dolgokat amiket mondasz, de már közel sem olyan rossz a helyzet, mint 5 éve volt mondjuk az egészségügyi szempontokat figyelembe véve. Viszont a kisfőnökök továbbra is olyanok amilyenek, ahogy azt szintén említetted. Ez viszont nem a multi hibája, hanem azon embereké.
    Keleti elkerülő és egy jó gyerekmedence kell.
  • TothLaci
    #257
    Nincs benne igazad. De tény, hogy ha állatbarát strand kell, akkor inkább a jelenlegit változtatnám állatbaráttá.
    Ha én igényeim szerint terveznék meg a strandot, és annak környékét... ugyan némi marketinggel, de el tudnám érni,
    hogy nagy látogatottságú legyen a strand. Viszont a pénz előkerítéséhez már nem vagyok olyan ügyes...

    Elkerülő út teljesen más téma, mint a strand. Egy a közös: Pénzből (és engedélyből) épül az is.
    Abban is egyetértek, hogy több munkahely kellene. Viszont a gyárral kapcsolatban már kifejtettem a véleményemet.
    Gondolom, te is tisztában vagy, hogy akármelyik multi nem segíteni jött ide. Én továbbra is úgy látom, hogy átléptek bizonyos
    határt, de zárjuk rövidre... hosszútávon garantáltan egészségtelen, és nem a hatvaniak érdekeit szolgálják. Hiába támogatnak ezt azt,
    ami ugyan példás dolog, de bizony lássuk be... hosszútávon átlagosan főleg a "pórnép" rosszul jön ki belőle, főleg az egészségükre nézve.
  • Botond #256
    Nincs itt semmi, egy strand miatt a kutya nem jönne ide. A gyerekmedencét tényleg rendbe hozhatnák, az sokat lendítene a helyiek életén, de amíg a város a gyárból él, addig nem lenne elhanyagolható szempont az sem, hogy a gyárba mindenki normálisan el tudjon jutni a reggeli dugó nélkül. A nyugati elkerülő is aranyat ér, kellene a keleti meghosszabbítása is, ugyanúgy az autópályával párhuzamosan, mint nyugaton.
  • TothLaci
    #255
    Inkább pedig az kellene, amit az előbb leírtam. Nehéz jól megcsinálni az elkerülő utat, hogy ne legyen nagy a kitérő.
    Mindenkinek más az igénye. Viszont erre a városra ráférne nagyobb turizmus. És ezt egy megfelelően kialakított stranddal
    el is tudnák érni. Van a hatvani strand, vannak koncertek, viszont más kategória. Olyan strandot kell létrehozni, hogy még
    Németországból is jöjjenek.
  • Botond #254
    Inkább a keleti elkerülő út kellene. :)
  • TothLaci
    #253
    Azért örülök neki, hogy Hatvan 5 év alatt többet fejlődött, mint én. Ez jó.

    Nyilván volt hozzá egy járható gyakorlati út kialakítása is, afféle mindenki jól járjon típusú. Most -egyelőre- úgy tűnik,
    bezár a bazár, erős stagnálás következhet.

    Viszont ha sikerül járható utat találni újra, én javasolnék egy Zalakarosi Strandhoz hasonló élményfürdőt, ami esetleg télen is üzemelne.
    Ezenkívül Újhatvanban fejleszteném a közvilágítást, főleg nátriumlámpákkal olyan utcákba, ahol jelenleg minden második oszlopon LED-es
    világítás található. (LED-es világítások átkerülnének kisebb, sötétebb utcákba az üres villanyoszlopkra) Erre azért van szükség, mert sokkal hangulatosabb lesz a város éjszaka, javítva az életminőséget.

    Esetleg még több, időjáráshoz is alkalmazkodó örökzöld növényt telepítenék, sok új nem örökzöld mellé.

    STRAND: Legyen színes, mint ahogy a főtér, és a rendezvények manapság. Ezenfelül legyen a természet integrálva a mai modern technikával.

    Amúgy nem rossz, nem rossz. Az új város felér kisebb fajta kirándulással.
  • Botond #252
    Hova lett Hatvan régi közönsége? :o
  • TothLaci
    #251
    Felvettelek az újra, de hagyjuk most ezt a hogyan tovább csajos témát, mert ez a hét számomra sok volt. Nem akarom leírni, mi, lehet, hogy rá fogsz jönni.
  • hunbasser
    #250
    gyere fel rejtve
  • TothLaci
    #249
    Áhh, msn-t szüneteltetem mostanság. Sok a magamfajta gyerek a partner listámom, akiktől már ki tudok akadni. Később lesz új címem, de még nem tudom mikor.
    Egyelőre idő kell, majd később dumcsizunk.
  • hunbasser
    #248
    ha már én pm-ben írtam,akkor te is írhattál volna pm-ben,de mind1 :) az egyszerűbb lenne,ha feljönnél msnre,ott meg lehetne dumálni a dolgokat.
  • TothLaci
    #247
    Nos ez igen kedves üzenet volt...
    Csak annyit mondok, majdnem így van, csak kicsivel jobbak a kilátások...
    Na és örülök, hogy neked sikerült!
    Sok sikert kívánok neked!
  • TothLaci
    #246
    Most nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz. Elvárásaim mindenféle területen jelen vannak... Pl. pont most dobtam félre a beltérimet, mert elegem volt a sok igénytelen minőségű TV, és rádió adóból, beleértve a HBO Maxpackot, és az összes létező magyar rádió illetve TV állomást.
    Vagy egyre kevesebb új computer játékot próbálok ki, mert grafikailag/tartalmilag még nincsennek azon a szinten, amire igényt tartok.
    Értem én a célzást, de én nem akarok úgy belemenni egy párkapcsolatba, hogy össze-vissza hazudok, vagy azt kapom... vagy úgy mondani/tenni a f_szs_gokat, ahogy a barátnőm elvárná... Nagy fityiszt... Úgy lenne jó, mint a régi szép időkben... függetlennek lenni mindenféle szar dologtól.
    De a legszebb az lenne, ha egy olyan okos lányt találnék, aki kedvembe járna ( nem kötelesség, vagy megélhetés szempontjából) és olyan szép lenne, hogy ne tartsak igényt jobbra.
    (Véleményem persze változik, de nagyjából ez a helyzet.)
    MSN-t, myVIP-et már töröltem, hamarosan SG-s és az IWIW-es tevékenységeimet is szüneteltetem... Ezért is válaszoltam itt erre, de ha van még gondolatod, vagy hozzáfűzni valód ehhez az egészhez, a fórum nyíltsága miatt inkább használjuk a mailt, vagy akár a PÜ-t ezen az oldalon.
  • hunbasser
    #245
    grindhouse juj,2010-et írunk :)
    a másik meg az,hogy én ismerlek téged,és amit itt van a környéken,még az is bőven kimerítené a te igazi igényeidet... vagyis ami neked való lenne.az aston martinos példa nagyon jó,de nem lehet egyből venni aston martint,meg hát addig legyen más kocsid is,ha érted a célzást,aztán majd lesz aston martinod is,csak arra kell törekedni.
  • TothLaci
    #244
    Észre sem vettem ezt a kommentet :D
    Na igen, szvsz lehetnék egy kicsivel visszafogottabb...
    Szórakozóhelyekről úgy általában nem túl sok jó véleményem van...
    Nektek, mint haveri/baráti/összejövős társaságnak biztos, hogy tökéletesen megfelel, vagy már az együtt piálás miatt is... Engem te ismersz, nagyjából tudhatod, hogy nekem mi (lenne) a jó...
    Továbbá véleményem szerint az igazi bulizás valahol itt kezdődik.
    Tovább magyarázom, úgyis az én fórumom, meg van hova mit írni unalomból... :P
    Szeretnék egy autót venni... ha nagyon akartam volna, már rég "meglenne". De én egy Aston Martint szeretnék. Továbbra is szeretnék egy autót venni...