174
  • Xantia
    Állítólag már ilyen ion hajtással elérhetővé válna a szomszéd naprendszer is. kb. 40 év lenne oda és 40 év vissza az út. A fénysebesség 1/10 részére gyorsítanák fel a szondát.
    Csak azért nem érdemes kivitelezni, mert várhatóan a következő 10-15 évben akár kétszer nagyobb sebesség is elérhető lesz. Másrészt meg gőzerővel folyik az automatikus szondairányítás projekt és előbb ezt kellene megoldani.
  • Gézu88
    Nem néztél sokat, ha sokat néztél volna nem irnál ilyen baromságot, ott szubtérhajtómű van
  • Zedas
    Én még olyan rajzokat láttam, amin kilövőállás is volt (a 60-as kévekből), de valószínűleg Te tudod jobban.
  • [NST]Cifu
    Pardon, ennél az elgondolásnál tudtommal az űrben lévő meghajtásra gondoltak, ott meg ugye a sugárzástól igazából csak az űrhajó fedélzetén lévőknek kellett volna félnie. ;)
  • Zedas
    "Volt olyan elgondolás is, hogy sok apró atombombát kell felrobbantgatni és ez hajtotta volna az űrhajót"

Ez egyáltalán nem akkora baromság mint amilyennek elsőre hangzik. Pici, "tiszta" bombákat használtak volna. Nem biztos hogy sokkal jobban szennyezné a környezetet (sőt) mint egy űrrepülő kilövés. A projektet a rádioaktivitástól való félelem miatt állították le.
  • [NST]Cifu
    Miután még csak a kisérleti fázisban van ez a technológia, nyílván nincsenek konkrét adatok, csak becslések. De a hagyományos ion-hajtóművekhez képest többszörös tolóerő azonos üzemanyag-felhasználás mellett azért mégiscsak jelentős előrelépés. A SMART-1 1350 wattnyi elektromos energiával termelt 0.07 newton tolóerőt. Ha így haladnak a fejlesztések, akkor 20-30 év múlva az ion- illetve plazmahajtóművek már olyan szintre jutthatnak, hogy az emberes bolygóközi űrutazás egyik fő meghajtásává léphet elő.
  • Zedas
    A Smart-1 idén kezdte feltérképezni a hold felszínét és ionhajtóművel renlkezik, úgyhogy élesben is szépen működik. Annyi tolóerővel rendelkezik, mint egy papírlap.
  • roliika
    Pár hónapja ezeknek utánanéztem..hajjaj...60-as-70-es években is sok érdekes dologgal próbálkoztak jobbára csak elméletben! Ez az ionhajtómő sem új keletű cucc ám! Volt olyan elgondolás is, hogy sok apró atombombát kell felrobbantgatni és ez hajtotta volna az űrhajót. :-)))) Aztán baromi erős lézeres megoldás is volt, gravitáció ellen ható hanghullámok is+sok más még...legtöbb csak elmélet persze. Szerencsére. :-D
  • Pash
    Ezeknek a hajtóműveknek nincs akkora tolóereje, hogy elszakadhassanak a Főld gravitációs terétől, ezért hagyományos rakétákkal kell őket feljuttatni az űrbe. Előnyük abban van, hogy az űr vákumában jóval kevesebb üzemanyaggal képesek sokkal tovább működni, így elméletben óriási sebességet tudnak elérni. A Deep Space1-en lévő xenon gázzal működő ionhajtómű például 80kg(!!!) üzemanyagot használt fel a több éves küldetése során.
  • Lacc
    Erről az ionhajtóműről is lemaradtam, fogalmam se volt, hogy ilyesmi létezik. Azt tényleg használják mrá élesben, vagy még csak ki lett próbálva egyszerűen?
  • pimplike
    Valakinek van róla információja, hogy az a sokkal kevesebb, meg a többszöröse konkrétan mekkora tolóerőt jelent?
  • Lacc
    Ja legközelebb már impulzus meghajtás lesz :P
  • saldi
    Végre valami innováció
  • MrTressy
    már csak hipertér hajtómü hiányzik a buliból .Lehet túl sok StarTrek Enterprise-t néztem?