81
Arachnophobia - Pókiszony
  • Dragooon #81
    ahamm és ez azért biztos mert a TVben mondták? :o most csak ezzel a hasukra ütöttek, vagy tényleg "kiszámolták" valahogy..? netalálntán egy embert folyamatosan figyeltek..kétlem ^^ egyébként én iszonyatosan irtózom a pókoktól, rosszul vagy tőlük, ha a közelemben vannak.. ez van ezt kell szeretni :S
  • Kemény Husi
    #80
    Nem gondoltam volna, hogy az SG-n is szembetalálkozok az emberi tudatlanság eme formáival... Már bocs, de nézzétek meg azt a képet! Ha a jobb felső sarokra pillantotok, rögtön ki lehet venni, hogy két, mindössze pár centiméter hosszú pókot csipesszel lógatnak a lencse elé. Már vagy egy éve terjeng ezeknek az óriási szörnyeknek, a "tevepók"-oknak (camel spider) a legendája. Valóban létezik ez a faj, de nem a valóid pókok, hanem az úgynevezett Galelodidae-ák közé sorolják őket. Egész nagy méretük is lehet, és képesek csúnyán megharapni az embert, de ezek a sebek veszélytelenek, tekintve, hogy ezen állatoknak nincs mérgük; csupán némi nedvességet szívnak ki az meberből, szó sincs róla, hogy húst fogyasztanának.

    Ami pedig a filmet illeti, nagyon jó kis mozi, helyesen teszitek, ha röhögtök rajta, mivel az imdb-n is elsősorban vígjátékként szerepel. Csak a többséghez hasonló tudatlan emberben hagyhat negatív élményt, akinek van egy kis esze, rájön, hogy a film célje, mint minden jó produkciónak is, a szórakoztatás. Senki sem szeretné veletek elhitetni, hogy a pókok veszélyesek, eléggé meggyőztétek már magatokat. Boldog új évet mindenkinek!
  • DEXTER92
    #79

    Hát ez tényleg qr*a undorító hallod! Mintha a krapi kezét megégették volna, aztán meg a csontig kivágták volna a húsát..
  • DEXTER92
    #78
    Köszke
  • GregSB
    #77
    Megvan!

    Kicsit hülyén van felépítve az oldal. A Searchnél írj be egy számot az "msg#" részhez és ki fogja dobni.

    Lent az informationnál érdemes megnézni a laptulajdonos Linda leírását, képekkel van illusztrálva a 4 hetes gyógyulás.
  • GregSB
    #76
    Na azt munka lesz előkeríteni, mert amikor a lent belinkelt képet láttam (kb 1-2 hónapja) akkor láttam utoljára, és nem bookmarkoltam be... Megpróbálom előkeríteni.
  • DEXTER92
    #75
    Szavaidból azt veszem ki, hogy a lenti link még viszonylag lightos, szerintem az így is úgy is az, csak az alsó képen látszik valami, de mivel kicsi a felbontás, nem nagyon. Linkeld már be azt az oldalt, ahol ezek a sorozatok vannak
  • GregSB
    #74
    Nyugtatásképpen Magyarországon nem él ez a dög szerencsére :) Ha jól tudom az USA déli államaiban és Mexikóban található szép számmal.

    És ezek tuti nem fake képek, van egy oldal ami csak ezzel a pókkal foglalkozik, és rengetegen töltöttek fel csípésről képeket (nekem csak 1-2 sorozatot volt gyomrom végignézni, de bebizonyosodott hogy nem fake), tényleg ilyen durván szövetroncsoló a mérge.

  • GregSB
    #73
    Tuti láttátok már, 1-2 hónapja tele volt a net a csípéseiről készült képekkel.

    Na itt van, de csak erős idegzetűek nézzék meg!!!!!


    (az utolsó kép asszem műtét közben készült)
  • DEXTER92
    #72
    Emlékszem egyszer kiskoromba nyaraláson az üdülő és egy patak között egy erdő volt, azon keresztül mentünk a patakhoz pecázni. Apám beküldött a házba, hogy hozzak neki valamit (ha jól emlékeszem bort :)), én elindultam futva az erdőn keresztül. Egyszer két méretes fa között egy fél méteres hálót láttam, amin egy tenyérnyi pók mászott, ilyen sárga-fekete színű. (lehet hogy nem volt olyan nagy.. akkor lehettem vagy 4 éves, de akkor akkorának látszott :)) Én persze ordítottam egy nagyot...:D Vége
  • Bandew
    #71
    Mesélj nekünk erről a hegedűs pókról! :-)
  • DEXTER92
    #70
  • zaki
    #69
    :D

    ez fék, de azért jó :)
  • GregSB
    #68
    Ezmiez?

    A filmet egyébként imádtam még kiskoromban, ma már annyira nem volt izgalmas...

    A pókokól nem félek, bár egy Hegedűs pókkal nem szeretnék összefutni
  • prezi
    #67
    ez petézzen a testetekbe !!!! :DDD

  • zaki
    #66
    én meg bottal talán :o
  • R9
    #65
    acélkesztyűvel hozzáérnék
    :D
  • phalanx
    #64
    nekem semmi bajom a pókokkal, sose bántom őket... ennek ellenére teccik az Arachnophobia c. film
  • Taranov
    #63
    Én az ellenségnek szurkolok.
  • Ben C
    #62
    szerintem ez hülyeség.
  • Bandew
    #61
    Batman foreva!
  • tigeroo
    #60
    hnn visszaolvasva látom hogy sokan undorodnak a pokoktól.

    akkor ti nemis spidermannak szurkoltok a moziban?:ccc
  • tigeroo
    #59
    jah pont mászik a szádnál és jön a "cicikirálynő csókolós" rész :DD
  • tigeroo
    #58
  • Harry Potter
    #57
  • zaki
    #56
  • DEXTER92
    #55
  • allock #54
  • _Vegeta_
    #53
    Harapd a herédet!
  • Goth
    #52
    hm dearanayos kettéharapnám!
  • DEXTER92
    #51
  • Taranov
    #50
    Mostmár azt is megtudtuk, hogy nem is rovar :)
  • DEXTER92
    #49
    Köszi
    Ugye tudod, hogy a szemed kiesik, hogyha túl sokat számítógépezel :)))
  • fifi
    #48
    ugye tudod, hogy egy ember átlagosan 8/azaz nyolc/ pókot eszik-nyel le alvás során, amikor az az ember arcán járkál...

    szép álmokat :)))
  • DEXTER92
    #47
    Az se érdekel, hogy szerencsétlenségem lesz...kitérdekel?
  • sweech
    #46
    nem bogár hanem rovar :)
  • Bandew
    #45
    Ja igaz, bocsesz. :-)
  • zaki
    #44
    hát, ha a dzsungelben alszol, akkor biztos :DDD
  • Tuvok #43
    Az ízeltlábúak nem osztály, hanem törzs . :)
    Ízeltlábúakon belöl a csáposok és a csáprágósok altörzse . Csáposokhoz tartozik a rovarok, rákok, százlábúak, stb, a csáprágósokhoz meg a pókszabásúak osztálya .


    A film meg tipikusan egy középosztályos, iszonyt vagy félelmet kihangsúlyozó átlagfilm, hisz az ilyennel kell etetni a népet . Pont ezen film nyomán mutatta be Kósa Éva pszichológus a média negatív hatását a gyerekekre a Mindentudás Egyetemében, miszerint egy 10 év alatti gyermek (néha még felnőtt is) képtelen különbséget tenni valós és kreált valóság közt, azaz tényleg elhiszi amit lát, hogy a pók így gyilkolja az embereket, stb ...
    Tipikus "beültetős" film, alapvetően rossznak állítja be a pókokat, pedig -ahogy a filmben is elhangzik - az egyik leghasznosabb állatfaj, és a halálos marás is nagyon ritka, az is csak az emberi hülyeség miatt következik be .
  • fsgh
    #42
    Mondjuk az etiopoknál kész ünnep a ilyet találnak...jó nagy husos stb...:-PPP:-DD