13295


Mielőtt BÁRMIT kérdeznél, előtte látogass el a WLM FAQ-ra

-


WLM 9.0
-=-

Mess MSN Honlap -=-




WLM Scriptek

-=-

MSN Hiba Blog
-=-
WLM Plus 9.0hoz (Work)

  • [HUN]FaTaL
    #13215
    "Skype-ot támogató alternatív kliensek nem várhatóak, mivel titkosított maga a skype forráskódja és protokollja is, nem lehet hozzá saját progit írni mint ahogy az MSN-hez lehetett."

    Ehhez képest droidon pl. az imo kezeli a skypeot, igaz csak szöveges csevegésre.
  • msnforever
    #13214
    Ja és ugye mondanom se kell ha az Igen-en hagyom és OK-ot nyomok akkor leszedné a Skype-ot... Kerülendő! :D
    A Nem-re meg visszadob abba az ablakba ahol a felhasználónevet és a jelszót kéri és ha kitöltöm és megnyomom a bejelentkezést akkor újra bejön ez az ablak ami az alábbi képen.
  • msnforever
    #13213
    Ez fogad WLM 2009-el és WLM 2010-el.

    Más kliensekkel még be lehet lépni 2014 márciusig:
    http://news.cnet.com/8301-10805_3-57563472-75/microsofts-messenger-service-to-live-on/

    Pár kliens amikkel még 2014 márciusig be lehet lépni:
    emesene2, pidgin, trillian, miranda, aMSN, mercury, digsby, eBuddy stb.

    Én azt vettem észre hogy Skype-on nem tudnak felvenni az msn-es mail címemmel. Ugyanis én nem kötöttem össze az msn-es accountomat a skype-al és szerintem ez lehet az oka. Nem is látszódok a keresésben amikor hozzá akarnának adni a partnerlistájukhoz.

    A színes neveket csak az emesene2 támogatja, ezért azt raktam fel. Igaz már csak egy ember van a listából akinek színes a neve, bezzeg anno...

    Lehetőség van hackelt 8.1-el és gondolom 8.5-el is felcsatlakozni. A 8.1 működik, az van nekem otthon is, a 8.5 is tuti menne szerintem. Resource hackerrel át kell írni a verziószámot egy fájlban 25.0-ra és menni fog. Lehetséges hogy a 2009-el is meg lehet csinálni ezt a hackelést de még nem próbáltam, majd hétvégén. 2010-et nem tudom kipróbálni mert asszem windows XP-re azt nem lehet felrakni :) De az amúgy is elég gusztustalan.

    Skype-ot támogató alternatív kliensek nem várhatóak, mivel titkosított maga a skype forráskódja és protokollja is, nem lehet hozzá saját progit írni mint ahogy az MSN-hez lehetett. Vannak olyan megoldások, hogy fut a háttérben a skype.exe meg van valami SkypeKit is de a skype-nak fenn kell lennie a gépen és azt használja igazából. Mondjuk legalább a hányás kezelőfelület akkor más. De nem túl stabil dolog ez, pl. azokkal nem lehet beszélni akik msn-ről migráltak át és kapcsolták össze az accountjukat a skype-al.

    Mindenkinek kellemes MSN-ezést kívánok!
  • Flamer
    #13212
    nem lehet megint resource hackerel alkozni vmit? atirni a verziot valamire amit meg lenyel?
  • Krisztiam #13211
    jah meg
    RIP msn :(
  • Krisztiam #13210
    nah helló msn meghalt?
    nem enged belépni
  • [HUN]FaTaL
    #13209
    Mert nem tart fent a Microsoft több klienst, fölösleges konkurenciát állítania magának.

    De nemrég linkelte valaki priviben, hogy az alternatív kliensek is meg fognak szűnni jövőre, mert leállítják az egész protokollt.
  • atiwrc
    #13208
    Igen erre régebben is számítottunk, csak akkor ha bármiféle kliens maradhat ami tud msn profilt használni akkor a WLM-et miért kellet annyira leszedetni a gépekről?
  • [HUN]FaTaL
    #13207
    Külső kliensek menni fognak, nem a szolgáltatás szűnik meg, csak a WLM.
  • atiwrc
    #13206
    Emesene és pidgin is megy állítólag.
  • atiwrc
    #13205
    Miranda-t nem ismerem, de gondolom olyan alapon hogy az ebudy is tud menni ez alapján az is tud majd.

    Ha minden igaz a 2009essel se lehetett már ma reggel belépni.
  • videobaby
    #13204
    nekem 2010-es volt fenn. egyszerűen bejelentkezéskor közli, hogy a legújabbra kell frissíteni. tök egyszerű. ez a szar skype a legújabb. ezt tudtam előre.
  • Mardel
    #13203
    Mirandával én be tudtam lépni.
  • atiwrc
    #13202
    Mit irt ki mikor már nem engedett belépni?
    Melyik verzioja volt fent neked az msnnek?
  • videobaby
    #13201
    na. betojás, de most este nem lehetett bejelentkezni már nekem. egyszerűen muszáj voltam skype-ot telepíteni. meg kell hagyni, jól megcsinálták, pöpec munka. 2-3 katt az egész. nekem nehézség nélkül ment, de amit kaptam egy valagraverés kb. msn után.
    szokni kell, el is fog tartani egy ideig. viszont saját kedvem szerint állíthattam be azon is mindent.
  • videobaby
    #13200
    más msn megmarad, vagy ott a facebook, aki azt szereti.
    nekem pl. amsn hülye bejelentkezni, de azon felül is van sok.
  • Krisztiam #13199
    akkor még van 7 nap :)
  • videobaby
    #13198
    nem, hanem úgy volt, hogy 04.30-ig
  • Krisztiam #13197
    még mindig jó az msn.. elfelejtették lekapcsolni? :)
  • Flamer
    #13196
    amugy skypeon mitortenik a csoportokkal?
    letrehozza oket ugy mint ahogy msnen voltak vagy csak ugy behannya oket?
  • Mardel
    #13195
    Közvetlen utána náthás lett.
  • Flamer
    #13194
    de ettol neked milyen virusod van?
  • Krisztiam #13193
    msn még működik, maradjon is így :D
  • [HUN]FaTaL
    #13192
    Miért ne lenne? Ezer éve van. A partnered nem látja, de az kit érdekel, nála úgy látszik, ahogy nála be van állítva.
  • Peetboy
    #13191
    Petíciót gyüjtés kellene, hogy megmaradjon az msn.

    A Skype-ban továbbra sem lehet nagyítani a betüket? És betütípus választás sincs?
  • kamionosjoe
    #13190
    Nekem is sokszor volt ilyen már, akkor egy újraindítás kell és megjelenik minden. Azért nem állandó jelleggel, pár hete például volt amikor több mint 10 órát cseteltünk egyhuzamban és nem volt semmi baj, máskor meg előjön pár perc után is.
    Facebookon is találkoztam ugyanilyen anomáliákkal.
  • kisokka
    #13189
    Fb-on ritkán beszélek, de ott is észrevettem ezt. Kb. ugyanez van Skype-on is, csak néhe itt újraindítás is kell.
    Van egy böngészős játék, ahol asszonnyal együtt vagyunk és azon szokott néha kérdezni, vagy én őt, hogy lát -e engem Skype-on, vagy sem, mert valami gyanús. Ilyenkor Skype restart. Ha ritkán fordulne elő, akkor semmi szavam se lenne, de bizonyos időközönként állandó jelleggel(ha ez érthető ).
    A másik hibája a Skype-nak, ezt még a kontrához emelném, hogy abszolút nem lehet személyre szabni. Jó, van akiket zavart, ha egy esetleges partner minden szavában érthetlen szmájlik voltak, de ezt egyszerűen ki lehetett kapcsolni(esetleg tiltani a partnert).
    Ezeket hiányolom Skype-ról, mert egyébként megbízható és mégse.
  • [HUN]FaTaL
    #13188
    WLM-ben nekem sokkal gyakrabban volt gond, hogy egyszerűen nem mentek át az üzenetek. Skypeon nincs gondom. Illetve a bekötött facebook-kal van, ott előfordul, hogy valaki ki-be lépked, közben meg nem. De ezt a weben is csinálja úgyhogy szerintem simán az fb szar.
  • kisokka
    #13187
    A video és hang beszélgetéssel nincs bajom nekem se, de nekem mindig is ez volt az érzésem, hogy erre is lett kitalálva a Skype. Szöveges üzenetekkel viszont nagyon sokszor van baj, érdekes, hogy eddig még nem találkoztál vele, holott ez globális probléma.
    Nincs kizárva, hogy egy egyszerű kis addon, vagy valami program a hibás benne, de MSN-el sosem volt ilyen gond.
  • [HUN]FaTaL
    #13186
    Is-is, de előbbit video nélkül (csak hang).
  • kisokka
    #13185
    Beszélsz, vagy írsz?
  • [HUN]FaTaL
    #13184
    Én elég sokat beszélek skypeon (sokszor órákat) és nem tapasztaltam ezt.
  • [HUN]FaTaL
    #13183
    Semmit nem raknak sehova. WLM azonosítóval kell belépned a skypeon.
  • kisokka
    #13182
    MSN is felajánlja, hogy szedd le skype-ot és amint leszedted, rákérdez, hogy van -e olyan fiókod, amit MSN-nél használtál, vagy egy új Skype-osat szeretnél nyitni. Ha van, akkor csak azt az opciót kell választanod és beírod a címed, jelszavad. Emlékeim szerint ez viszont nem olyan zökkenőmentes, a barátnőmnek és nekem kb harmadjára sikerült, de ez még akkor volt, amikor felmerült ez az leállítás. Azóta biztosan javult valamelyest.
    Viszont a Skype-al továbbra sem vagyok elégedett. Ugyanazok a gyermeteg hibái vannak, ami régen is.
    Tehát egy kis Pro előbb:
    -Teljesen biztonságos, vírust, spamet nem kapsz rajta
    -Maga az egész rendszer, a beszélgetés élbőben, kamera, vagy mikrofon segítségével elég jó, komolyabb szakadást még nem tapasztaltunk(itt!!!)
    Kontra:
    -Van olyan, amikor egyszerűen leáll a kettőnk közötti kapcsolat, amit persze se én, se a partnerem nem vesz észre(mindkettőnket online mutat). Ez csak azért probléma, mert sokszor elbeszélünk egymás mellett és teljesen máshogy alakul a beszélgetés, előfordult már emiatt veszekedés is(nem vicc). Aztán pár perc, vagy egy Skype újraindítás után megjelenik az a szövegsor, vagy esetleg sokkal több szövegsor is, amit addig nem láttunk. Ez iszonyat idegesítő és nem igazán értem miért nem javítják.
    Aki sokat beszélgetett régebben is Skype-on, az tudja milyen ez, és egyáltalán nem net, vagy gépfüggő a dolog. Csoport létrehozásánál ez sokkal rosszabb, nem egyszer volt olyan, amikor napok múlve jelent meg egy üzenet egy féltől. Ez szerintem nem egyszerű hiba.
    Ettől eltekintve, aki ismeri Skype-ot, ezzel a hibával számol és tudja, hogy lehet vele ilyesfajta probléma.
    MSN ilyen szempontból ezerszer biztosabb volt, sosem szakadt meg. Sajnálom, hogy megszűnik.
  • akyyy
    #13181
    irni akartamhog ymegy be onlinre váltáskor lefagy az egész:D ezt szebben ismegcsinálhatátk volna
  • videobaby
    #13180
    automatice átraknak úgy tudom. a partnerlista mailhoz kötött, nem msnhez.
  • Peetboy
    #13179
    Az lenne a kérdésem, ha megszűnik az MSN, utána magától átmennek a partnerek a Skype-ra? Vagy nekem kell azt átrakosgatnom?
  • Inquisitor
    #13178
    Valaki azt írta, hogy április 8 ÉS 30 között sorban kapcsolják le a rendszert, bármit is jelent.

    Nincs itt valaki aki TRILLIANT használ és van MSN/Skype egyesített belépője? Mert nekem a Trillianban nem megy, a régi MSN ami elvileg nem is létezik meg igen. A régi skype és az új egyesített meg nem. Skype-ban meg igen, de ott cseszhetem a GTALK, FB, stb. klienst, meg egy rakat trágya alapból a program.
  • KaBuTo666
    #13177
    "A remény ha meg utoljára."
  • allock #13176
    nem tudom, majd átállok ebuddyra max :D