9
  • Caro
    #9
    Meg tudjuk ám szivatni őket, csak titkosítani kell mindent amit használunk, küldünk.
  • Jobrog
    #8
    Ennek sztem semmi köze a terrorizmushoz,csak most ezt a mumust,van mire fogni így legalább.Egyetlen cél az ellenőrzés,mert aki ellenőriz annak a kezében a hatalom.Demokrácia mindigis névleges volt,ámítás.
  • Lame
    #7
    "bűncselekmények esetén használják fel ezeket az információkat"
    Mi az, hogy buncselekmenyek eseten felhasznaljak?
    Arrol volt szo, hogy terroristak ellen van. Na szep.
  • aaaaa
    #6
    Miben külünbözik a telfonlehallgatás az ICQ vagy az SMS-ek tartalmának "lehallgatásától" ?
    Minden telefon lehellgatására mág az átkosban sem volt példa, de most az új demokratikus jogok alapján ezt is megkaptuk...
    Ennyire retteg a hatalom ? Szerintem ennek semmilyen szinten nem lesz pozitív kimenetele, a bűnözők meg ezentúl is meg fogják találni a kommunikációjuk megfelelő módját és elővigyázatosabbak lesznek. Főleg a profik akiktől a legjobban félnek... De majd remekül el lehet kapni a 12 éves Pistikét a 30db letöltött MP3-ért, és 10000 $-okat kizsarolni a szüleitől, mert őt az alávaló bűnözőt könnyű lesz elkapni...
    Innentől kezdve az Internet lassan kezdi majd értelmét veszíteni...
  • Capra Ibex #5
    "vezetékes, mobil és VoIP-beszélgetések, SMS, chat, FTP, P2P, e-mail, internet, ICQ, fórumbejegyzések"

    Fórumbejegyzések?
    Nem arról volt szó, hogy kommunikációs tartalmat egyáltalán nem őriznének meg?

    Mindenesetre megérdemeljük hogy megszavazzák, ha annyira nem vagyunk képesek, hogy érvényesítsük többségi (mert nem tudom elképzelni, hogy ne az legyen) akaratunkat.
  • Caro
    #4
    Tüntetni kéne, remélem szerveztek.
    Csak mert ez sokkal durvább, mint gondoltam.
    De azért még nem fogadták el.
  • Teppik Amon
    #3
    Érdekes egy kérdés az biztos. Egyrészt ott van tényleg az hogy bűnbandákat egyszerűen fel lehet deríteni ha megvan 1-2 tagja. Másrészt az ÉN adataim, beszélgetéseim, intim szférám, szokásaim is rögzítve lesznek. Ki férhet ehhez hozzá? Mire lehet ezt felhasználni? Titkos szolgálat, rendőrség hozzáférhet minden előzetes kérelem nélkül? Mert idáig tudtommal kellett valami papír hozzá hogy megfigyelhessenek embereket.
    Nagytestvér díjjat neki! (de azzal is mit érünk? Semmi nem fog változni)
    Az Európa parlamentben nem az én érdekeimet képviselik? Akkor kiét? Ki ültette oda őket? Kinek az ötlete volt ez az egész? Felelősöket akarok. Tűzre velük!
  • endale
    #2
    Legalább nem kell gondolkozni a 2006-os nagytestvér díjon. Megvan a tuti befutó.
  • Mberke
    #1
    Szerintem ez az egész rohadtul alkotmányellenes!
    Tud erről valaki valamit?