22
  • BiroAndras
    #22
    Ezt is lehet csinálni, de ha van pénz jobb hardverre is, akkor miért ne? Ha ügyes az ember, akkor egy erős gép se kerül túl sokba.
  • AgentKis
    #21
    Én utoljára ASUS V3800-as TNT2-es videókártyát vettem 30-nál drágábban (akkor asszem 47-ért, valahogy 2000 körül, még valahogy a GF1 előtt). Amikor láttam, hogy évente kb. felére csökken az ára, vagy még lejjebb is akkor megfogadtam, hogy ráérek...
    Manapság akkor veszek meg egy V.kártyát amikor kifele megy a széria. Ennek 2 előnye van:
    - Nagyon olcsón jutok a 2 évvel ezelőtti csúcsmodellhez.
    - Általában már kapható passzív hűtéssel, mindenféle zörgő porosodó undorító hűtőberendezés mellőzésével, ami az új kártyák jellemzője.
    Mondjuk a hátránya annyi, hogy a top játékokhoz is kell 1-2 év mire jácchatom őket, de ahhoz hogy ezt kivárjam már elég "nagy" vagyok így a 3.X környékén...
  • arty
    #20
    ugyanugy elkésnek vele, ahogy eddig... ennyit az ATI-rol ... mire kijön az AGPs, már mindenkinek 6600GT lesz a gépében mert kb. 20-25k lesz ... :)
  • Inquisitor
    #19
    "... az olcsóbb megoldást választó felhasználóknak bőven elég a jelenlegi választék, és nem áhítoznak az új sorozat után, amely ráadásul mindenképpen PCI Express alaplapot igényelne."
    Tudom, hogy több nap alatt kerül ki egy-egy cikk, de a fejlemények azt mutatják, hogy X1600Pro, és X1300 kártyából lesz AGP verzió rövidesen.
  • rgerg
    #18
    Mondjuk egy gyrosra a gyrososnál az asztórián.Humusszal mert úgy az igazi:-D
  • rgerg
    #17
    Nekem 9200-esem van és amíg nem vág hozzám valaki egy jobb kártyát addig ez is marad.Viszont néha olyan jókat eszem hogy csak na:-D

    Off:nincs valakinek egy fleesleges 9600xt-je?Meghívom kajálni:-D
  • BiroAndras
    #16
    "A legtöbb szaklap azt írta, hogy 9800 pro-ról nem érdemes csak x1600pro-ra váltani."

    Az alsó kategória az alsó kategória. Azért adják ki ezeket, mert ha teljesítményben nem is, de tudásban verik a régebbi generációt. Ha egy játék full DX9c-t igényel a futáshoz, akkor jobb egy új gyenge kártya, mint egy régi hasonló teljesítményű.
    A 9800 csúcs kategória volt, az X1300 meg most belépő szint. egyértelmű, hogy nem így szokás váltani. Akinek 9800 volt, az X1800-ban gondolkodik.
  • fflx
    #15
    "a nevjegykartyadat meg add oda a szegenyeknek" :)
    [index]
  • CsabiDuke
    #14
    Osztom az előttemszóló véleményét... Én is most cseréltem ki az egész belterét a gépemnek, jó kis majdnem 3 éves gf4ti4200-at, 6800gx-td-re borsos ára volt, nekem kicsit vissza kelett fognom magam, de igy is megállt az egész 150be... persze boltban lett volna 200-250. AGP-n már nem is gondolkoztam, mert a pcie-é a jövő.
  • irkab1rka
    #13
    Annyiba fog kerülni, amennyire szar.
    A legtöbb szaklap azt írta, hogy 9800 pro-ról nem érdemes csak x1600pro-ra váltani.
    Az x1300 egy vicc.
  • BiroAndras
    #12
    Az a géz, hogy ha 1-2 év múlva velszel AGP-s vkarit, akkor utánn amikor alaplap csere jön APG-s alaplap kell. Aztán abba megint AGP-s GPU ...
    Valahol ki kell szállni. Én pl. most döntöttem a váltás mellett. Még nem akartam alaplapot meg procit cserélni, de a Radeon 9700-am már elmúlt 2 és fél éves, ideje cserélni. Szóval rászántam magam egy komplett gépcserére. Szerencsére a pénz nem gond ezen a szinten, valszeg A64 X2 4400+-t és 7800GTX-et fogok venni.
  • ReTeK
    #11
    "vidkari árak az egekben vannak. 20e -nél többet nem ér vidkari"

    szerintem is mocskosul magasak ezek az árak (más hw-hez képst)
  • strogg
    #10
    hát igen. Az meg a másik, hoyg a vidkari árak az egekben vannak. 20e -nél többet nem ér vidkari.
    Belegondolok, hogy új vidkari kerül 100e körüli pénzbe. huh. Azért már konzolt veszel, és garantált, hogy a rá írt játék menni fog rajta.
  • Csaba
    #9
    Igen, de inkább utóbb. Nem igazán akarom kidobni az AGP-s ASUS P4C800-e-Deluxe alaplapomat, és a 3GHz-es P4-es 478-as foglalatú Prescott procimat, se a kurvajó Agp-s Leadtek 6600Gt-met, se az 1GB ddr 400-as memjeimet...Nem volt könnyű összeszedni őket, 1 évembe telt...Mind méregdrágák voltak... Majd 2 év múlva, ha lesz pénzem, elgondolkodom egy gépcserén. Ha fejlesztenék 1 év múlva, akkor is max. Agp-s 6800Gt-re (ami még mindig méregdrága).
  • Alfa Of NS
    #8
    Olyan rohadt dragak a videokarik
  • strogg
    #7
    Jó.
    Majd ha lesz olyan kultúráltan telepíthető ati driver linuxra mint nvidia, akkor lehet megnézem az árcímkét.
    Az nvidia egyik jó tulajdonsága, hogy figyel a "kicsikre" is. Az nvidia-s linux driver baromi kultrúáltan telepíthető, míg az ati driver nekem fél nap szívás volt. De teli torokkal :)
    Ezzel máris kialakult a egy szájról szájra szálló infó: linux -> nevidia. Ezzel az nvidia lehet 3%.-al, de több felhasználót tudhat magáénak.
    Magyarán: Előszőr az ati csináljon kultúr drivert ,aztán majd elgondolkodom az árán.
    Amíg magasról tesz arra (most már kb: 8%-nyi) linuxos közösségre, addig nekem ne tartson kiselőadást a piacról, és a versenyről.

    Mellesleg nekem is szimpibb az ati, csak éppen nem akarok vele szívni.
  • Akuma
    #6
    nem is azt mondtam, hogy kidobja a szemétbe.... a kulcsszó VÁLT
  • Tpe
    #5
    Ígyvan! Én még mindig egy ABIT BH6-ot nyúzok!
  • [NST]Cifu
    #4
    Akik az alsó és középkategóriában gondolkoznak, azok többsége még mindig AGP-s alaplapba keres videókártyát...
  • Zsoldos
    #3
    "előbbutóbb mindenképp vált az ember PCI-E-re"

    Ha alaplapcsere, inkabb utobb mint elobb. Rohadtsok jo agp-s lap van, amit nem akar kidobni az ember a szemetbe.
  • Akuma
    #2
    "az olcsóbb megoldást választó felhasználóknak bőven elég a jelenlegi választék"

    ezzel lehetne vitatkozni...

    ..." és nem áhítoznak az új sorozat után, amely ráadásul mindenképpen PCI Express alaplapot igényelne."

    ezzel is... előbbutóbb mindenképp vált az ember PCI-E-re
  • Akuma
    #1
    ez már valóban versenyképes ár!