160
gyarmatosítás lenne ? kifosztanánk a megszállt bolygót? áttelepülnénk ? vagy csak laknánk ott ?
  • Pluskast
    #35
    A nemzetközi jog szerint az űr az emberiség közös tulajdona. Szóval ha vettetek esetleg telket a holdon - amit amerikában okos emberkék árúlnak - , akkor megsúgom, hogy csúnyán átvágtak titeket
  • Prof William
    #34
    Nem baj testvér majd osztozunk! Nekem jó lessz az Aldebaran is. :)
  • Derapo
    #33
    Az alfa centauri mán az enyim:)
  • Prof William
    #32
    Hát nem holnap lessz gyarmatosítás az biztos... Sztem 100 év múlva is legjobb esetben a marsot fogjuk gyarmatosítani....

    Először lakjuk be sztem an aprendszert aztán majd kezdhetünk kifele kaccsingatni...

    De mondjuk holnap is kitalálhatják a tudósok a teleportálást nagyban éls akkor süti... :)
  • poopa
    #31
    power of the ORI
  • haxoror
    #30
    "A föld(Mars) azé aki megműveli!"

    Mégis kié lehetne még?
    Az UFOké? Vagy Gaia-é? :DD
  • Pink Tiger
    #29
    alapítvány
  • Atkamon
    #28
    Miért lenne a miénk?
  • Saintgerman
    #27
    Ismerd meg önmagadat, és megismered a világot !
  • sz4bolcs
    #26
    Köszönöm, nem kell több. Én nem azt szeretném látni, ahogy hiszek, hanem ahogy a világ van.
  • Saintgerman
    #25
    Az, hogy mit hiszünk, pontosabban hogyan van manipulálva az agyunk, arról itt olvashatsz:

    http:/www.2012.com.au/Reptilian_brain2.html
  • sz4bolcs
    #24
    Az létezik, amit elhiszel.
  • Saintgerman
    #23
    Hogy mit kezdünk magunkal és a jövönkkel, az valóban rajtuk múlik, mivel nekünk egy kifejlett érzékitest-DNS ünk van ellenszemben "velük". Magunkra nem hagytak, itt vannak közöttünk. Amit az öt érzékszervünkkel nem érzékelünk az nem azt jelenti, hogy nem is létezik.
  • haxoror
    #22
    Ha ez igaz is, űgy tűnik magunkra hagytak és csak rajtunk múlik hogy mit kezdünk a jövőnkkel, ha nem igaz akkor meg pláne :)
  • Saintgerman
    #21
    Tulajdonképpen az életünk minden területén otthagyták kézjegyeiket, csak éppen nem vesszük tudomásul. Ha a számtalan közül ez a vatikáni maradvány mondana valamit...

    http:/arvisura.van.hu/keret.cgi?/foldonkivuli.htm
  • haxoror
    #20
    "tárgyi bizonyítékokat" ?
  • Fenrir
    #19
    namost akkor mi a hivatalos történelem? a teremtés vagy evolúció? mert én evolúció párti vagyok de ezt a harmadik dolgot sem zárnám ki
  • Saintgerman
    #18
    Ha nem a "hivatalos" történelmet, hanem inkább a mítoszokat és a tárgyi bizonyítékokat vesszük figyelembe, akkor nagyon is valószínü.
  • haxoror
    #17
    Tekintettel a baktériumok jogaira az emberiség lemond a Mars kolonizálásáról! :DDD

    A Mars a miénk, azt csinálunk vele ami nekünk jó.
  • Fenrir
    #16
    az egész téma egy sci-fi :)

    bár a fénysebesség és a teleportáció már nem, sikerült ez a kettő már a tudósoknak, ha nem is nagyban de kis foton méretekben
  • Fenrir
    #15
    nem annyira halott az, találtak már baktériumokat
  • [NST]Cifu
    #14
    térgörbítés, teleportáció vagy fénysebesség -> ez rövid távon sci-fi... :)
  • haxoror
    #13
    A Mars egy halott bolygó, mégis mit lehet rajta elbaszni?
  • Atkamon
    #12
    Hát a Marsra már tervezik, hogy megpróbálnak növényeket telepíteni és akkor ugye lesz ott is levegő! Hát nem tom mi lesz akkor! Egy teljesen új evolúció jönne létre, és nem bisztos hogy jó hatással lenne bárkire is. Elbasznánk csak azt a bolygót is, ugyanúgy, ahogy ezt is!
  • Fenrir
    #11
    hát vannak olyan feltevések hogy az emberek megjelenése a földön megsem az evoulúció és a fejlődés eredménye
  • Saintgerman
    #10
    És az a verzió nem jutott még az eszedbe, hogy ez már mind régen megtörténhetett ? A Föld lenne régen "kolonizálva" és a rabok mi lennénk ? A további kolonizációkban csak agymosott katona és rabszolgaként lenne ránk szükség ?
  • Fenrir
    #9
    térgörbítés, teleportáció vagy fénysebesség
  • [NST]Cifu
    #8
    Ez amúgy a dolog egy érdekes vonatkozása. A rohanó világunkban hirtelen megint bejön a hosszú időintervallum mértéke. A Mars-ra eljutni reálisan csak kétévente lehet, egy út a Jupiterig pedig évekig tart majd. Érdekes pofon ez egy olyan társadalomnak, amely hozzászokott, hogy földi viszonylatban 24 óra alatt bárhova eljuthat...
  • haxoror
    #7
    Rabszolgaság az űrkorszakban értelmetlen, a kolóniák előbb-utóbb 100% hogy el akarnak majd szakadni az csak Föld plusz mindenhol máshol robot elég stabilnak hangzik :)
    Túlnépesedést nem oldja meg szvsz
  • Fenrir
    #6
    én nem is mondok neked semmit sem, a büntid az magáért beszél :)
  • Cat #5
    "Alapvetően egy teljesen önellátó kolóniának juthat csak eszébe elszakadni, ez viszont rövid távon még elképzelhetettlen."

    hosszu távon is - legalábbis a több mint 100 év nekem hosszútáv :D
  • [NST]Cifu
    #4
    BTW a téma simán belefért volna az űrkutatásba, de mind1... :)

    -Kétségkívűl az űrkutatás egyik alaptétele, hogy meghódítsunk magunknak más világokat is. Először a Mars, mint kézenfekvő célpont, azután esetleg az Európa. Azt erősen kétlem, hogy nyersanyagokat hoznánk le ide a Földre. Inkább csak a késztermékeket, egyedül a He3 az, ami olyan nyersanyag, amire az emberiségnek a jövőben nagy szüksége lenne, és a Földön nem áll rendelkezésre - ehhez viszont elég csak a Holdra elmenni. Más anyagokat rövid távon túlságosan is drága visszaszállítani a Földre.
    -Az elszakadás már kínosabb dolog. Alapvetően egy teljesen önellátó kolóniának juthat csak eszébe elszakadni, ez viszont rövid távon még elképzelhetettlen.
  • Takezó
    #3
    úgy adnék egy büntit a köv szöveggel:
    "nagyon imádsz értelmetlenül belepostolni egy topikba -.-"
  • Fenrir
    #2
    nagyon imádsz értelmetlen témákat nyitni...
  • hmhm
    #1
    Ha sikerülne bolygókra eljutni viszonylag rövid idő alatt, akkor mit tenne az emberiség?
    Ha alkalmas lenne rá, betelepítené emberekkel, kolóniákat hozna létre? Vagy az összes nyersanyagot / energiát / áthozná a földre és itt hasznosítani ? Rabszolgaság újjáéledne ? Ha másik bolygón elvetjük az élet magját, akkor az törvényszerűleg "öntudatra" ébred, el akar szakadni tőlünk, azaz háborúhoz vezet..
    Mi lehetne az ideális megoldás?
    Pusztán robotokat telepíteni, akiktől a nyereséget lefölözhetjük? A túlnépesedés problémáját megoldaná ?