152
It\'s...
  • geo91
    #152


    :DDDDDDDDDDdd
  • GregSB
    #151
    Elindult a Monty Python Channel a YouTubeon :)
  • Lacee
    #150
    lol

    kecskespotting :)
  • sure
    #149
    A betyárját, ezek a kecskék biztosan látták a 2-es epizódot!
  • Dzsini
    #148
    Egy sketch még az MP időszak előttről John Cleese és Graham Chapman szereplésével.
  • Aquir
    #147
    omg megnéztem :S :)
  • Voltan
    #146
    Mármint a szinkronizálás, nem a MP! :D
  • Voltan
    #145
    Hát, szerintem végülis kitettek magukért, nagyon-nagyon próbálták levenni az eredeti beszédstílust, hanghordozást. Persze a kérdés marad: mi a fenének kellett ez??? Veszett fejsze nyele volt már az elején.
  • Aquir
    #144
    htx majd meghallgatom (félve :D) mert most egyetemi gépnél vagyok nincs hangszóróak :C
  • Quantumleap
    #143
    Mint a börtönt?
  • Lyan Kyj
    #142
    szerintem annyira nem rossz, csak meg kell szokni.
  • z0ty #141
    Szörnyű. :C
  • Dynamic
    #140
    Most néztem először és utoljára szinkronosan:/
  • Loál János #139
    Jajo.
  • Quantumleap
    #138
    Nem én raktam föl.
  • Loál János #137
    Nagyon köszi, hogy felraktad.

    Szvsz a favágó-dal rettenetes, a másik kicsivel tűrhetőbb. :-C
  • Quantumleap
    #136
    splunge
    lumberjack song
  • Aquir
    #135
    aham... :P

    jó sokat láttam Flying Circus-t, jó lenne megtudni milyen is a szinkronos.. mármint te már elmesélted de jó lenne hallani.. de nekem is jó volt angolul, vagyis szerettem úgy :)

    (Kaptam is ilyen Flying Circus tagjaik által (egyenként) készített válogatás dvd-ket:)
  • Quantumleap
    #134
    Valaki nem tudna szinkronos cirkuszból részleteketfelnyomni a youtube-ra vagy más ilyesmi helyre? Csak úgy kíváncsi volnék.
  • Dynamic
    #133
    Én meg javaslom a Filmúzeumot, ahol jelenleg is megy a sorozat:)
    Ma és holnap is lesz este fél 10 után.
  • ugot2know
    #132
    javaslom a wikipediat üsd fel!
  • Jrex
    #131
    hello
    ki az a Monty python?sokat láttam a nevét a neten.
  • Lacee
    #130
    ne fosd a szót ennyire :)
  • Aquir
    #129
    aham
  • Lacee
    #128
    jelentem jó lett, bár a szinkront nem kellett volna erőltetni. megpróbáltam azzal nézni, de valahogy nem tudtam úgy nevetni a poénokon, mint az eredeti hangokkal - viszont például a képminőség sokkal jobb, mint ami a TV-ben lement.
  • Lacee
    #127
    valakinek megvan már az első évados DVD? én holnam szerzem be, kiváncsi vagyok :)
  • Dzsini
    #126
    egy évadba nem kötelezően 1 évben, hanem 1 sorozatban elkészült és megjelent részek tartoznak.

    4 (igazából 3,5) évadot forgattak:

    Series One (1-13), aired 5. Oct 1969 - 11. Jan 1970
    Series Two (14-26), aired 15. Sep 1970 - 22. Dec 1970
    Series Three (27-39), aired 19. Oct 1972 - 18. Jan 1973
    Series Four (40-45), aired 31. Oct 1974 - 5. Dec 1974

    3x13, és 1x6 részben.

    az első évad megjelenése az 1-13 részekre vonatkozik
  • Lacee
    #125
    nem nagyon értem ezt az évad-besorolást: eddig minden cikkben 3 évedról olvastam pedig a sorozat tudtommal '69-től 74-ig tartott. akkor a maradék 2 év majd nyár után jönne ki?
  • Dynamic
    #124
    Amúgy az xpressen már előrendelhető a Monty Python első évad.Megjelenés 2007.ápr.17. körül.
  • Dynamic
    #123
    Nos vannak emberek, akik ha feliratos filmet néznek "nem látják a filmet".Eh...
    Lehet, hogy én valami szuper képességgel vagyok megáldva, de érdekes módon én simán látom a filmet a felirat olvasása közben is.Mindegy...
  • schrank
    #122
    ahol a dumában van a poén ott a felirat bukott pláne ha az elhangzott poén az adott pillanatban lejátszódó jelenettel egyidőben hangzik el
  • Lacee
    #121
    azért akkora hülyeséget nem tehetnek, hogy az eredeti hang + felirat ne legyen rajta...
    mondjuk én egyébként ortodox "mindent felirattal néző" vagyok, még az olyan nyelveken is amit nem értek.
  • Dynamic
    #120
    A Torrentében egy... = A Torrentében...
  • Dynamic
    #119
    Hát nem tudom, de a MP-ban csupa olyan dolog van amit nem elég csak elmondani, hanem fontosak a szereplők eredeti hangja.Gondoljunk csak Mr.Gumbyra("Doktor,doktor...fáj az agyam":D), a rikácsoló vénasszonyokra, John Cleese jellegzetes hangjára amikor elborul az agya és kikel magából("ölj,ölj, gyűlölöm a kommunistákat":D) és lehetne még sorolni.A Torrentében egy teljesen más stílusú poénok vannak...
  • schrank
    #118
    szerintem meg olyan humort felirattal nézni ahol eredeti karakterek játszank egyenlő a nullával el sem bírom képzelni a torrentét felirattal nem jön át meg ha már angol humor a csengetett milord is full szar feliratosan , nagyon jó szinkronhangjaink vannak remélem őket fogják alakalmazni
  • Cuchulainn
    #117
    Egyetértek. Szerintem az egész hangulata fog elveszni a szinkronnal. Aki eddig nem ismerte vagy nem szerette az nem ettől fogja megkedvelni, aki meg igen az meg már valószínűleg az eredetit venné meg inkább dvd-n.
    Egyébként is sok a sorozatban a poén ami angolul jön csak át-vagy valami (akkoriban) ismert angol közéleti személyiséget parodizálnak amihez a feliratban még lehet magyarázatot fűzni, de szinkronban nem...
  • Dynamic
    #116
    Én a büdös életben nem nézném meg szinkronosan, az biztos.Azon meg már előre dühöngök, hogy végre már 100 év után megjelenik a DVD, és ha lesz is rajta felirat, biztos nem a Galla-félével fog menni.Mint ahogy elkúrták kedvenc sorozatom a Waczak szálló feliratát, ahol szintén nem a Galláét rakták, be hanem valami ismeretlen mókus félrefordításait.
  • Lacee
    #115
    az, hogy DVD-t kap végre Magyarország is, nagyon jó hír. a szinkronról meg annyit hogy meglátjuk.. :)
  • schrank
    #114
    HURááááááááááááááááááááááááá
  • Vanderer
    #113
    Egy ravasz kérdésem lenne a társulat tagjaihoz.
    Vasárnap a filmmúzeumon monstre Montyban, a 43.(?) rész közepe tályán pár percre kimerevedett a kép.
    Szal az érdekelne, hogy eme produktum a műsor részét képezte-é, és az alkotók fanyar humorának egy darabkája? Avagy műszaki hiba terméke?
    A furcsa az volt, hogy a kimerevedés után, rendesen folytatódott a jelenet...
    Szal az a nagy kérdés, hogy kivágjam az érintett részt? Avagy hagyjam benne a rögzített anyagba?